Şimdi Ara

APPLE TV KULLANANLAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
916
Cevap
36
Favori
84.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

quote:

Orijinalden alıntı: bkerem

quote:

tesekkür ederim herkese. bu konuyla ilgili benim gibi olanlar bilgilensin diye yazay›m.

Türkiyede satılmasa da türkçe menümüz var. Bu acaba bir işaret mi ilerisi için :) Ülkemizde de kiralama izleme olanakları olur belki.

Ayarlar da genel sekmesi altında sadece location degiştirince tüm menü açıldı.

Tabi ki sadece youtube izleniyor, fragmanlar izleniyor. NBA TV görüntüleri izleniyor. Podcastler çalışıyor. Türkçe de var içlerinde. (örnek power fm cenk erdemin programı vardı). Radyolar çalışıyor. Fotoğraf yayını çalışıyor.

Film kiralama satın alma ve diğer uygulamalar Türkiye de işlemiyor. (Bunlar olsa zaten muhteşem olurdu)

ipad ve iphone direk kablosuz bağlıyorsunuz. oyun uygulama ana ekran ne olursa olsun hepsi televizyonda karşınızda.
    Özellikle ipadi oyun kumandası gibi kullandıran dual screen oyunlar var. Real Racing 2, Metal Storm, Need for speed shift, Fifa 2013 (bunda sorun yaşadım takılma yapıyor.), Asphalt 7 (bu da az da olsa takılıyor), Modern Combat 3, Nova 3 gibi.. Bunları oynarken tv ekranında oyun varken ipad de sadece kontroller gözüküyor. Süper oluyor.

İzlenimlerim bunlar. Genel anlamda ülkemizde kullanılmayan özellikleri düşünüldüğünde biraz lükse kaçsa da çok keyifli bir cihaz. Aldığnıza pişman olmazsınız.

Tabi ki ilerde daha da gelişecektir. Belki internete direk girecektir. Safari olacaktır. Facebook Twitter vb de. O zaman iphone veya ipadi bir klavye olarak kullanacağız. Olabilir bunlar.

Not: yazarken almamda ki en önemli amacı atlamışım. iphone ve ipad deki tüm fotolarınızı ve videolarınızı izliyorsunuz. Ama ayrıca internetten film sitelerindeki veya ipad iphone daki film uygulamalarını açtığınız zaman full ekran tvnizde de film izleyebiliyorsunuz. Benim için en önemlisi bu. Kiralayamıyoruz. Ama bu şekilde açığı kapatıyoruz. Turkcell TV ninde appletv airplay destegi var bu arada. iphone ipad deki turkcell tv uygulamasını da (film olsun tv olsun) diger film uygulamaları gibi ekrana yansıtabiliyoruz.

Usa hesabi kullanirsaniz film kiralar, satin alabilirsiniz.
    Pre-paid itunes gift card alip kredi yuklemeniz gerekir. Tr kredi karti usa hesabinda calismaz çünkü.

Usa hesabı açtırıp sonra gift card mı alıyoruz. Gift kart nerden alınır. Gift kart parayı bizim kredi kartından çekiyor herhalde. Alan kullanan var mı bilgi verirseniz sevinirim

Selam,
    itunes gift card with e-mail diye aratirsaniz ulasabilirsiniz.
    Best buy da da bazen oluyor.
    E-bay den de alabilirsiniz. Ama kodu e-maille gondermelerini isteyeceksiniz.
    50 dolarlik kartlari 55 vb fiyatlara satiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemgorkem

quote:

tesekkür ederim herkese. bu konuyla ilgili benim gibi olanlar bilgilensin diye yazay›m.

Türkiyede satılmasa da türkçe menümüz var. Bu acaba bir işaret mi ilerisi için :) Ülkemizde de kiralama izleme olanakları olur belki.

Ayarlar da genel sekmesi altında sadece location degiştirince tüm menü açıldı.

Tabi ki sadece youtube izleniyor, fragmanlar izleniyor. NBA TV görüntüleri izleniyor. Podcastler çalışıyor. Türkçe de var içlerinde. (örnek power fm cenk erdemin programı vardı). Radyolar çalışıyor. Fotoğraf yayını çalışıyor.

Film kiralama satın alma ve diğer uygulamalar Türkiye de işlemiyor. (Bunlar olsa zaten muhteşem olurdu)

ipad ve iphone direk kablosuz bağlıyorsunuz. oyun uygulama ana ekran ne olursa olsun hepsi televizyonda karşınızda.
    Özellikle ipadi oyun kumandası gibi kullandıran dual screen oyunlar var. Real Racing 2, Metal Storm, Need for speed shift, Fifa 2013 (bunda sorun yaşadım takılma yapıyor.), Asphalt 7 (bu da az da olsa takılıyor), Modern Combat 3, Nova 3 gibi.. Bunları oynarken tv ekranında oyun varken ipad de sadece kontroller gözüküyor. Süper oluyor.

İzlenimlerim bunlar. Genel anlamda ülkemizde kullanılmayan özellikleri düşünüldüğünde biraz lükse kaçsa da çok keyifli bir cihaz. Aldığnıza pişman olmazsınız.

Tabi ki ilerde daha da gelişecektir. Belki internete direk girecektir. Safari olacaktır. Facebook Twitter vb de. O zaman iphone veya ipadi bir klavye olarak kullanacağız. Olabilir bunlar.

Not: yazarken almamda ki en önemli amacı atlamışım. iphone ve ipad deki tüm fotolarınızı ve videolarınızı izliyorsunuz. Ama ayrıca internetten film sitelerindeki veya ipad iphone daki film uygulamalarını açtığınız zaman full ekran tvnizde de film izleyebiliyorsunuz. Benim için en önemlisi bu. Kiralayamıyoruz. Ama bu şekilde açığı kapatıyoruz. Turkcell TV ninde appletv airplay destegi var bu arada. iphone ipad deki turkcell tv uygulamasını da (film olsun tv olsun) diger film uygulamaları gibi ekrana yansıtabiliyoruz.

Hocam bende apple tv 3 alacam da bi sorum olacak içinde hdml kablosu yokmuş , illa appledan 30 dolar verip almammı gerekiyor , yoksa evimde bulunan hdml kablosu yeterlimi?

Evde bulunan herhangi bir hdmi kablo işinizi görür. Bende oyle kullaniyorum.
    Amfi varsa sesi optik çıkıştanda amfiye verebilirsiniz.

• aptv3 ü harmankardon 360 a hdmi ile bağlayınca
    hem ses 5.1 oldu hemde harmankardonun 1080p ye yükseltme seçeneğini kullanmış oldum
    us bölgesi seçtim
    satın alma hariç herşey çalışıyor
    zaten gerekde yok almaya

• quote:

...
    Windows tan iTunes yükleme yaparsanız filmleriniz müziklerinizi kullanıyorsunuz pc mac her bilgisayara bağlanıyor apple tv bir özelliğide iTunes yüklü olan bilgisayarınızı kontrol etmek

Elinizde iPhone 4S veya iPad2, ve üstü IOS aletiniz yoksa şu an için lüks ATv3.
    ATv3 den bilgisayarı kontrol etmek de biraz abartılı bir ifade olmuş. Sadece iTunes'un tanıdığı formatları izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 11 Kasım 2012; 1:01:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

quote:

...
    Windows tan iTunes yükleme yaparsanız filmleriniz müziklerinizi kullanıyorsunuz pc mac her bilgisayara bağlanıyor apple tv bir özelliğide iTunes yüklü olan bilgisayarınızı kontrol etmek

Elinizde iPhone 4S veya iPad2, ve üstü IOS aletiniz yoksa şu an için lüks ATv3.
    ATv3 den bilgisayarı kontrol etmek de biraz abartılı bir ifade olmuş. Sadece iTunes'un tanıdığı formatları izleyebilirsiniz.

Hayır yanlış anlaşılmasın ifade bozukluğu olmuş. PC veya Mac bilgisayarınızda iTunes yüklü ise itunesdaki müzik film podcast vb.lerini kontrol edebilir izleyip dinleyebilirsiniz demek istedim. iphone ipad harici bilgisayarınızdaki itunes'u kontrol ediyorsunuz o kadar.

Öyle telefonunuzdan bilgisayarınızı kontrol etmek istiyorsanız team viewer gibi programlara ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Font_Drakula -- 11 Kasım 2012; 10:34:55 >

• belki birinin işine yarar diye hatırlatayım.

mkv filmlerinizi handbrake programı ile m4v formatına dönüştürüp izleyebiliyoruz.

fakat dts sesleri atv3 tanımıyor. bu tip sesleri
    handbrake de audio ya gelip codec den ac3ffmpeg, mixdown u 6 channel discrete secerseniz bitrate 640 oluyor ki buda en yuksek değer.
  • Benim evde var apple tv anlamadim bos bos duruyo dogrusu belese geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bir sorum olacak:

JBli Apple Tv 2 mi yoksa Apple Tv 3 mü?
  • aptv 3
    daha iyi özellikler var
    jb ne faydası olurki?
  • İphone 4s de

Safari acsam web sitesini gezerken gösteriyormu apple tv

• quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

İphone 4s de

Yansıtma ile ekranda yer alan herşeyi görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

aptv 3
    daha iyi özellikler var
    jb ne faydası olurki?

JB'nin ne faydası mı olur? Mesela onbinlerce film, dizi, belgesel, vb. ni netten ücretsiz, anında, altyazılı, dvd veya 720p kalitesinde, hatta ulaşamadığınız bir sürü 3d filmi izleyebilirsiniz. Peki bununla kıyaslayınca aTV2 ile aTV3 farkı bir değer taşır mı sizce? Neymiş 1080p oynatıyormuş, diğeri ise 720p. İyi de siz çıplak gözle bir fark göremiyorsunuz ki. O yüzden verdiğiniz cevaba hiç katılmıyorum doğrusu. O yüzden soruyu soran arkadaşhttp://forum.donanimhaber.com/m_48966556/tm.htm linkini bir incelesin (Biraz uzun ama), kararını kendi versin en iyisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

İphone 4s de

Yansıtma ile ekranda yer alan herşeyi görebilirsiniz.

Yani canlı canlı hersey aktif ok

Cok iyi

• @mimleon ve @Gunebakan44
    Teşekkürler yorumlarınız için.

Çok kararsızım linki inceleyeceğim en kısa zamanda. Bir yandan da elbet atv3 de jblenir diye düşünüyorum. Bu hafta alacağım ama bakalım karar vermek zor olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

Merhaba bir sorum olacak:

JBli Apple Tv 2 mi yoksa Apple Tv 3 mü?

Sormanız ayıp hocam adı ustunde eger imkanınız varsa 3 almaya bakın jb ninnfaydası ne olacak..

• yahu aptv nin internetteki sitelerden film izlemeyle alakası yokki

yazmıştım
    hdfilmizle sitesindeki filmleri safari ile açıyorum
    aptv3 ile lcd akrana yolluyorum
    46" tv de izliyorum
    bunun için iphone ve ipadi jb yapmaya gerek yokki

aptv3 ün özelliği aynı ağda olmak şartıyla görüntüyü 720 p olarak tv ye atıyor
    jb olsa ne yazar
    ben bazı sitelerde film izledim
    ipad/ihone daki film ve fotoları kavolsuz lcd ye atıyorum
    us hesabı ile film fargmanı ve youtube izliyorum

???????

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

@mimleon ve @Gunebakan44
    Teşekkürler yorumlarınız için.

Çok kararsızım linki inceleyeceğim en kısa zamanda. Bir yandan da elbet atv3 de jblenir diye düşünüyorum. Bu hafta alacağım ama bakalım karar vermek zor olacak.

Mümkünse jb'li iPhone4 veya iPad2 ve üstü, veya mountainLion yüklü MBP yoksa elinizde, ATv3 alırsanız üzülürsünüz. Demedi demeyin.

Gerçi sıfır ATv3 den fazla para vereceksiniz kullanılmış ATv2 ye ama, olacak o kadar. Bulursanız tabi...
  • turumcum
    bi anlat Allah aşkına
    jb olmassa ne olur?

yazdım
    yaptıklarım dışında ne var?

• ATV 2 JB yapıldığı zaman piyasada bulunan en iyi medya oynatıcıya dönüşüyor. Sorunsuz bir şekilde XBMC kullanabiliyorsunuz. Buda her formatta dosyayı altyazılı, dual sesli vs izleyebilmek demek. 1080p, 720p, 3D fark etmiyor. Ayrıca Pluginler sayesinde 1000 lerce dizi ve filmi online olarak XBMC üzerinden seyredebilirsiniz. Asıl JB olmadan Apple Tv neye yarar demek lazım....

http://www.youtube.com/watch?v=L_jP9cDeqII

http://www.youtube.com/watch?v=v9dtjmyD1I8

http://www.youtube.com/watch?v=1fTWSnivS3A

Şu videoları izleyin. Bilmeden de olsa insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Apple Tv nin yapılış amacı internet üzerinden film kiralamak ve seyretmek. JB den sonra ise benzersiz bir medya oynatıcıya dönüşüyor.

• hayret bişeysiniz yahu
    siz diyorsunuz ki at2 ile jb yapıp film izleyeceksiniz
    verdiğiniz youtube tanıtımlarda bunun üzerine
    bende diyorumki
    ipad2 ile film ve dizi sitelerine ulaşıp zaten film izliyorum
    hemde 720p
    bu görüntüyüde atv3 ile lcd ye atıyorum
    bahsettiğiniz bir üstünlük yokki
    atv3 de mirroring var yani ipad veya iphone u birebir ekrana atabiliyorsun

5- ve daha bir çok özelliği ve bir çok cihazlara bağlanıp , media merkezi gibi kullanabiliriz

Peki Apple TV 3'ü 2. Nesilden Farklı Kılan Neler Var ...

Apple Tv 3 Özellikleri
    1080P FullHD video çıkışı
    A5 Yeni Tek Çekirdekli işlemci
    512Mb Ram

Apple Tv 2. Nesil
    720P Video çıkışı
    A4 işlemci
    256MB ram

A5 işlemci ve 512mb ramı yeni AppleTv gayet hızlı kılıyor.

şimdi atv3. varken bir önceki nesil cihazı almaya nasıl ikna edeceksiniz beni
    yazık

çok değil bir kaç ay sonra atv3 için jb çıkarsa
    yazık değilmi?

tekrar ediyorum
    türk sitelerindeki hd filmleri izlenebiliyor hemde lcd de
    ben pek takılmıyorum
    çünkü zaten 5000 adet filmim var
    ne zaman internette dts veya ac3 sesli filmler olur o zaman düşünürüm

ok?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.