Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
310
Favori
782.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joven

Satın alınan veyahut kiralanan filmler yükleme yapılmıyor hesabınıza işleniyor.

Anladım teşekkürler cevabınız için. Alacağım zaman 32 gb alayım, 64 gb gerek yok.
  • joven kullanıcısına yanıt
    Daha önce kullandığınız modem-routermiş zaten.

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN10/

Siz bir modemde USB girişi varsa routerdir gibi düşünüyorsunuz. USB girişi olmayan router de olabilir.

USB girişi bir modem-routere ya da routere NAS'ın bazı özelliklerini katar.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Apple tv 4k ile yüksek bitrateli tüm filmlerde takılma sorunum ortadan kalktı. 11.2.6 ya güncellesem bi sorunu varmıdır o versiyonun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 2 Mart 2018; 22:36:22 >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Yok bir sorun yükleyebilirsiniz.
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Birçok cihazda ac wi-fi özelliği var diye geçiyor ançak çoğu reklam amaçlı. Apple TV 4K'nın dış anteni olmamasına rağmen
    Wi-fi'yı gerçekten çok güçlü. Tabi routerin de aynı desteği sunması şartıyla.
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Hem gigabit ethernet hemde wireless olarak denedim ikisindede en ufak donma veya takılma olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Apple tv 4k ile yüksek bitrateli tüm filmlerde takılma sorunum ortadan kalktı. 11.2.6 ya güncellesem bi sorunu varmıdır o versiyonun.

Ne yaptınız düzeldi sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Ne yaptınız düzeldi sistem

Mibox 4K'dan AppleTV 4K ya geçtim.
  • selamlar ,
    multimedya arşivi için
    apple tv 4k + qnap 4x ts 431p nas + 8tb wd red +8tb wd red kombinasyonu ile başlangıç yapmayı düşünüyorum.
    bu sistem ile 4k hdr remux(70-80gb)dosyaları oynatmada bir problem yaşarmıyım ?
    anladığım kadarıyla infuse medya oynatım konusunda en cok tercih edilen app.
    ayrıca konudan alakasız olacak ama f/p açısından onerebılecegınız baska bır nas cıhazı varmı , kullanımı basit arayüzü düzgün mobil desteği olabilecek , vs vb...(ileriye dönük 4 girişi olacak)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

selamlar ,
    multimedya arşivi için
    apple tv 4k + qnap 4x ts 431p nas + 8tb wd red +8tb wd red kombinasyonu ile başlangıç yapmayı düşünüyorum.
    ayrıca konudan alakasız olacak ama f/p açısından onerebılecegınız baska bır nas cıhazı varmı , kullanımı basit arayüzü düzgün mobil desteği olabilecek , vs vb...(ileriye dönük 4 girişi olacak)

Asustor 6204
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraydin36

selamlar ,
    multimedya arşivi için

Kablo lar cat6 ise

Swich gigabitse

200 gb de olsa sorun yok
  • onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    qnap ts 431p bir f/p ürünü olarak oldukça iyi bir nas. İş amaçlı kullanmayacaksanız fazlasıyla yeterli olacaktır.
    Transfer hızları da oldukça iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

qnap ts 431p bir f/p ürünü olarak oldukça iyi bir nas. İş amaçlı kullanmayacaksanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

Güzel öneri hocam fiyatıda uygunmuş diğerlerine göre , bu cihazın fan gürültüsü ne durumda acaba ? Birde bu tür Nas cihazlarında farklı marka ve farklı boyutlarda HDD'leri kullanabiliyor muyuz (2TB - 3TB vs.. gibi) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 6 Mart 2018; 11:45:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Güzel öneri hocam fiyatıda uygunmuş diğerlerine göre , bu cihazın fan gürültüsü ne durumda acaba ? Birde bu tür Nas cihazlarında farklı marka ve farklı boyutlarda HDD'leri kullanabiliyor muyuz (2TB - 3TB vs.. gibi) ?

RAID yapmaz san kullanır sin
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Arşiv yapanlar için iyi. Ancak arşiv benim için önemli değil diyenler için daha ucuz modeller de iş görür.
    İleri derecede arşivci olmayanlar daha çok transfer hızlarıyla, torrent, NFS v.b. desteği ile
    ilgilenmeleri bence daha yerinde olur.
  • quote:

Arşiv yapanlar için iyi. Ancak arşiv benim için önemli değil diyenler için daha ucuz modeller de iş görür.
    İleri derecede arşivci olmayanlar daha çok transfer hızlarıyla, torrent, NFS v.b. desteği ile
    ilgilenmeleri bence daha yerinde olur.

Anlamadım hocam yazdıklarınızı , bu cihazda torrent vs desteği de varmış , gayet uygun görünüyor , amacım dağınık vaziyette duran disklerime tek biryerden erişmek , bunu alan zaten arşiv için alıyordur ...
    Apple TV 4K'nın bildiğiniz gibi USB girişi yok. PC'yi NAS olarak kullanmak da pratik değil. Arşivci olmayan ve
    indirdiği filmleri sadece izlemek isteyenler için söyledim daha ucuz modeller bulunabilir diye.
  • quote:

Apple TV 4K'nın bildiğiniz gibi USB girişi yok. PC'yi NAS olarak kullanmak da pratik değil. Arşivci olmayan ve
    indirdiği filmleri sadece izlemek isteyenler için söyledim daha ucuz modeller bulunabilir diye.

Biraz önce apple tv 4k siparişi verdim hocam , Nas'ıda bir kaç gün sonra alacağım
    Güle güle kullanın. Apple TV 4K hem işlemci performansı hem de kullanıcı dostu arayüzüyle
    iyi bir media player seçeneği.
  • 3TB 3,5" WD Mybook içindeki, 20-30GB olan filmlerimi izlemek için Apple 4K alacağım bugün. (Tabiki sadece onun için değil. Netflix, Youtube...) Ama cihazda USB girişi olmadığı için nasıl yapabilirim bu işi arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?
    Teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.