Şimdi Ara

Apple TV [ANA KONU] (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.338
Cevap
309
Favori
782.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazın elektrikten çıkartıp yeniden takin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Konu dışı bir sorum var.

Ağdan ( NAS içerisindeki) 4K remux filmleri laptop ta izlemek istediğimde ( 5ghz ile) Pot player da en küçük bir duraksama, yavaşlama olmaz ve su gibi izleyebiliyor iken, aynı filmi windows un kendi Filmler ve Tv uygulaması ile izlemek istediğimde zaman zaman duraksamalar, ağır oynatımlar oluyor.

Sebebi ne olabilir?

Farklı yazılımların ağdan bağlantı ve oynatma performansı da farklı mı oluyor?

Teşekkürler

• ocean72 kullanıcısına yanıt

Farklı media player yazılımlarının oynatma performansı kesinlikle birbirinden farklı olabiliyor.

Özellikle yüksek bitrate'li filmlerde.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler. Denemeye devam o halde...

• aplle tv 4k amazon tr fiyatından ucuza bulan olursa hab versin 1 tanede salona alıcam 32 lik yeter

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Şarj ettim denedim ama sonuç alamadım hocam.

Kumanda resetleme var mı bilmiyorum

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam olmadı acaba cihazı fabrika ayarlarına döndürsem düzelir mi ?

Bu seferde düzelmezse ağ ayarları sıfırlanır cihazı I Phone dan da kontrol edemem diye cesaret edemedim.

• Blackkk kullanıcısına yanıt

Apple sayfasinda asagidaki sekilde yonlwndirmeler var. Deneyin isterseniz.

1. Apple TV'nizin uyku modunda olup olmadığını kontrol etmek için uzaktan kumandanızdaki MENU veya Apple TV Uygulaması/Ana Ekran 
    2.  düğmesine basın.
    3. Uzaktan kumandayı eşlemeyi yeniden deneyin. Uzaktan kumandanızı Apple TV'nizden 7-8 cm uzakta olacak şekilde tutun. Ardından, uzaktan kumandanızın Menu ve Sesi Aç düğmelerini beş saniye boyunca basılı tutun. İstenirse, eşlemeyi tamamlamak için uzaktan kumandanızı Apple TV'nin üzerine koyun.
    4. Uzaktan kumandanız kaydırma işlemini beklendiği şekilde yapmıyorsa Erişilebilirlik özelliklerini açmış olabilirsiniz. Ayarlara > Genel > Erişilebilirlik'e gidin ve ayarlarınızı kontrol edin. 
    5. Bir Apple Remote'unuz (alüminyum veya beyaz) varsa Siri Remote yerine bunu deneyin. Alternatif olarak, Apple TV'nizi zaten ayarladıysanız Apple TV'nizi denetlemek için iOS veya iPadOS'te Denetim Merkezi'ndeki Apple TV Remote'u kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim sorun çözüldü yazdığınız gibi yapınca.

Zahmet edip yazmışsınız o kadar tekrar saolun.

• Blackkk kullanıcısına yanıt

Onemli olan sorunu cozulmesi. Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gratel & Hansel diye bir film açtım ama sağdan ve soldan siyah boşluk var niye böyle bilen varmı? Tv ekran formatı tam ekran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziromen -- 21 Kasım 2020; 22:40:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ziromen

Gratel & Hansel diye bir film açtım ama sağdan ve soldan siyah boşluk var niye böyle bilen varmı? Tv ekran formatı tam ekran.

Bu durum Gretel & Hansel filminin en/boy oranı (aspect ratio) ile ilgili özel bir durum. Başka bir filmde böyle olmaz.

Yönetmenin tercihi. Bir röportajında filmin sahneleri bir masal kitabına benzesin diye öyle tercih ettiğini söylemiş.

• Arkadaşlar Selam,

Bir sorum olacaktı. İndirdiğimiz 4k mkv, mp4 vs. film + ekstra altyazısı ile birlikte Apple Tv'de nasıl izleyebiliriz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ziromen

Gratel & Hansel diye bir film açtım ama sağdan ve soldan siyah boşluk var niye böyle bilen varmı? Tv ekran formatı tam ekran.
    Bende de aynı şekilde görünüyor filmle alakalı sanırım diğer filmlerde normal

• quote:

Orijinalden alıntı: CihanKayacan

Arkadaşlar Selam,

Bir sorum olacaktı. İndirdiğimiz 4k mkv, mp4 vs. film + ekstra altyazısı ile birlikte Apple Tv'de nasıl izleyebiliriz?

Ben bilgisayara indirdiğim filmleri ATV 4K dan infuse diye bir program ile izliyorum bilgisayardan plex uygulamasını yükleyip depo olarak kullandığım klasörü kütüphane olarak ekliyorum , ATV den infuse ı açınca direk görüyor izliyorum çok başarılı bir program

• bariscapt B kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler hocam,

50/70gb lik filmlerde donma vs oluyor mu? Birde altyazı eklenebiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: CihanKayacan

Cevap için teşekkürler hocam,

50/70gb lik filmlerde donma vs oluyor mu? Birde altyazı eklenebiliyor mu?

Ben remux dolby atmos film indirdim birkaç tane hiç donma yapmadı 50 gb lık filmler
    Altyazıları türkçealtyazı.com dan indirip bilgisayardaki filmin bulunduğu klasöre atıyorum ATV deki infuse programı otomatik görüyor

• Arkadaşlar Apple TV ye vpn eklemenin bir yolu var mı? Iptv için ihtiyacım var.

• otisabi44 kullanıcısına yanıt

VPN değil ama aynı işi gören DNS server'lar var. Apple TV'nin DNS ayarlarını manuel değiştirerek aynı sonucu alabilirsiniz.

smartdnsproxy.com 'u öneririm. 14 gün ücretsiz deneme veriyor. İşinizi görmezse iptal edersiniz.

• Merhaba. İptv izlerken ekran 2 sn karariyor sonra tekrar geliyor ve ses gitmis oluyor. Kanali acip kapatinca normale dönüyor. Rastgele zamanlarda oluyor. Kare hizi esitleme yaparken olan degil bu kanali bir sure izledikten sonra yapiyor. İplay tam surum kullaniyorum. Sebep nedir acaba fikri olan var mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydfth -- 22 Kasım 2020; 19:57:37 >
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.