Şimdi Ara

Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
15
Favori
11.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Aynı sorun bende de var. Nasıl oldu ilemedim ama daha öne apple tv ye kurduğum Infuse Wd Nas ile sorunsuz bi şekilde filmleri bana izlettirirken, bi gün bi şekilde silindi ve bi daha infuseye Wd Nas cihazını gosterip filmlere ulaşamadım :))

Çözümü bilen var mı ?

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Ap tv’deki infuse’e gir en üst sağda çark sembollü ayarlara gir. AĞ’ın altındaki “paylaşımlar” a tıkla, o sayfada mevcut paylaşımlar’ın altındaki “diğer”i tıkla.

Otomatik dolu olan kısımlara dokunma. Diğerleri aşşağıda:

Adı: wd my cloud

Adres: “burası kritik işte” wd my cloud’ un IP adresini istiyor.

My cloud’unun arayüzündeki ayarlardan IP numaranı bulup vermelisin. Püf noktası bu.

Çalışma grubu: isteğe bağlıda kalsın.

Kullanıcı adı: daha önce girdiğin “tabii bir kenara not ettiysen”

Şifre: daha önce girdiğin “yine tabii bir kenara not ettiysen”

Umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 31 Temmuz 2018; 18:55:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba ;

Çok teşekkür ederim, anlattığınız şekilde çözdüm.
    Bu arada sorunun kaynağı da; neden nasıl olmuş bilemedim ancak WD Nas'ın ip adresi değişmiş :)))

Alakanız için teşekkür ederim.
    Merhaba Hocam ;

Öncelikle alakanız için çok teşekkür ederim.
    Telefon numaram aslında kayıtlı ancak telefonu pil değişimi yaptıktan sonra
    yedek yerine sıfırdan kurduğum için DH app kurmadım belki ondandır.

Sorunuma gelince; Durup dururken böyle bişey olacağını düşünenediğim için WD Nas'ın ip
    adresine bakmak aklıma gelmemişti:)
    ip adresini kontrol ettiğimde değişmiş olduğunu görüp apple tvde Infusede ki bağlantı yerine
    yeni ip adresini yazdıktan sonra sorun çözüldü.

apple tv değil ama Wd'nin ip adresini static yaptım her ihtimale karşı.

Apple tv ve Wd Nas aynı ağa kablo ile bağlı olduğundan dolayı bende zaten hız vs sıkıntısı hiç olmuyor.
    Kablolar söylediğiniz gibi orjinal kutudan çıkan kablolar.

Ben de genellikle sizin gibi 4-8 gb mkv filmler veya 1-2 gb mkv diziler seyrediyorum.

Tekrar teşekkür ederim alakanız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 1 Ağustos 2018; 18:0:23 >
  • quote:

Merhaba Hocam ;

Öncelikle alakanız için çok teşekkür ederim.
    Telefon numaram aslında kayıtlı ancak telefonu pil değişimi yaptıktan sonra
    yedek yerine sıfırdan kurduğum için DH app kurmadım belki ondandır.

Sorunuma gelince; Durup dururken böyle bişey olacağını düşünenediğim için WD Nas'ın ip
    adresine bakmak aklıma gelmemişti:)
    ip adresini kontrol ettiğimde değişmiş olduğunu görüp apple tvde Infusede ki bağlantı yerine
    yeni ip adresini yazdıktan sonra sorun çözüldü.

apple tv değil ama Wd'nin ip adresini static yaptım her ihtimale karşı.

Apple tv ve Wd Nas aynı ağa kablo ile bağlı olduğundan dolayı bende zaten hız vs sıkıntısı hiç olmuyor.
    Kablolar söylediğiniz gibi orjinal kutudan çıkan kablolar.

Ben de genellikle sizin gibi 4-8 gb mkv filmler veya 1-2 gb mkv diziler seyrediyorum.

Tekrar teşekkür ederim alakanız için.
    Tekrar merhaba sayın fanatikforumcu,

Önce şunu belirteyim, bir önceki yazımda tarif ederken ki kullanmış olduğum 'gir, yap, et" gibi emir kipi uslübumdan utandım. Onun için özür dilerim. Hiç tarzım değildir.
    Alakam için ettiğin teşekküre gelince önce işine yaradığı için çok sevindiğimi belirtmek isterim.
    Ben de birçok konuda bu forumlardan yardım alıyorum, arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim ve ne demek olduğunu da çok iyi biliyorum. Birbirimize yardımcı olacağımız çok şey var.

- Beni yanlış anladını, benim telefon numaram kayıtlı değilmiş onun için size özelden mesaj atamadım ama şimdi düzelttim bunu. siz de bir sıkıntı yok.
    - WD ağ kısmında şimdi de baktım "statik" diye birşey göremedim. Acaba IP= Sabit diye bir kısım var o ayarlarda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Tekrar merhaba sayın fanatikforumcu,

Önce şunu belirteyim, bir önceki yazımda tarif ederken ki kullanmış olduğum 'gir, yap, et" gibi emir kipi uslübumdan utandım. Onun için özür dilerim. Hiç tarzım değildir.
    Alakam için ettiğin teşekküre gelince önce işine yaradığı için çok sevindiğimi belirtmek isterim.
    Ben de birçok konuda bu forumlardan yardım alıyorum, arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim ve ne demek olduğunu da çok iyi biliyorum. Birbirimize yardımcı olacağımız çok şey var.

- Beni yanlış anladını, benim telefon numaram kayıtlı değilmiş onun için size özelden mesaj atamadım ama şimdi düzelttim bunu. siz de bir sıkıntı yok.
    - WD ağ kısmında şimdi de baktım "statik" diye birşey göremedim. Acaba IP= Sabit diye bir kısım var o ayarlarda mı?

Alıntıları Göster
    :)) Aslında ben sizin gibi düşünmemiştim. Gir yap et vs emir kipi değilde hızlı bir anlatım olarak geldi bana sadece.
    Kesinlikle anlattıklarınız çok işime yaradı. Yaramasaydı bile teşekkür etmeyi insani gereklilik olarak gördüğüm için yine de teşekkür ederdim.
    Neticede 1-2 saniye bile olsa birisi sizin için bişey yapıyorsa bunun manevi de olsa bi karşılığı olmalı diye düşünüyorum.

Wd ip konusuna gelince, akşam eve gittiğimde ilgili alanın görselini buraya eklerim. Belki ben yanlış bişey yaptım bilemiyorum :)

Not: 3-4 gündür şehir dışında olduğumdan dolayı konuya şimdi bakabildim. Geç cevap verdiğim için lütfen kusuruma bakmayın.

• quote:

:)) Aslında ben sizin gibi düşünmemiştim. Gir yap et vs emir kipi değilde hızlı bir anlatım olarak geldi bana sadece.
    Kesinlikle anlattıklarınız çok işime yaradı. Yaramasaydı bile teşekkür etmeyi insani gereklilik olarak gördüğüm için yine de teşekkür ederdim.
    Neticede 1-2 saniye bile olsa birisi sizin için bişey yapıyorsa bunun manevi de olsa bi karşılığı olmalı diye düşünüyorum.

Wd ip konusuna gelince, akşam eve gittiğimde ilgili alanın görselini buraya eklerim. Belki ben yanlış bişey yaptım bilemiyorum :)

Not: 3-4 gündür şehir dışında olduğumdan dolayı konuya şimdi bakabildim. Geç cevap verdiğim için lütfen kusuruma bakmayın.

Alıntıları Göster
    Sistem işliyorsa sorun yok demektir. Yani İP konusunda yanlışlık yoktur herhalde. İnfuse ile film izleme pratiğine ben hala inanamıyorum. "Kapaklar, konuları, altyazı otomatik bulması ile görsel şölen halini alması beni hala çok şaşırtıyor. İnanmayacaksınız arada bir açıp bakıyorum proğram, sistem çökmüş olmasın diye. Yıllardır film seyretme tekniğinin bu kadar kolay hale gelmediğini bilen biri olarak şaşırıyorum.

Bir de siz nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum ama indirme hedefini WD nas'ın içindeki infuse da adlandırdığım dosya olarak belirttiğimden indirdiğim filmler kapaklı, konulu olarak izlemeye hazır oluyor. Çok pratik.

• quote:

Sistem işliyorsa sorun yok demektir. Yani İP konusunda yanlışlık yoktur herhalde. İnfuse ile film izleme pratiğine ben hala inanamıyorum. "Kapaklar, konuları, altyazı otomatik bulması ile görsel şölen halini alması beni hala çok şaşırtıyor. İnanmayacaksınız arada bir açıp bakıyorum proğram, sistem çökmüş olmasın diye. Yıllardır film seyretme tekniğinin bu kadar kolay hale gelmediğini bilen biri olarak şaşırıyorum.

Bir de siz nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum ama indirme hedefini WD nas'ın içindeki infuse da adlandırdığım dosya olarak belirttiğimden indirdiğim filmler kapaklı, konulu olarak izlemeye hazır oluyor. Çok pratik.

Alıntıları Göster
    Merhaba ;
    Öncelikle görselleri hala ekleyemediğim için üzgünüm. Eve geç gidiyorum son günlerde.
    Ben filmleri Tv altında konuşlandırdığım Pc ile indirip WD Nas içerisine altyazısı ile birlikte atıyorum.

Aslında laptop ile sizin bahsettiğiniz gibi Wd Nas üzerinden torrent indirtip bu işler yapılabiliyor.
    Bi ara ben de yapmaya başladım ancak ben bu uğraşıdan zevk alıyorum. Eskiden altyazı senkron sorunları olurdu vs vs
    Benim için bunlarla uğraşmak bi hobi idi. Şimdi o kadar olmasa da yine de uğraşmayı seviyorum.

Yıllarca çeşitli platform ve programları ben de denedim ancak apple tv üzerinden Infuse ile aldığım verimi alamadım hiç birinden.
    Popcorn kullandım uzun bi süre en basit mkv oynaıtıcı olarak ama onun torrent indirme olayına hiç girmedim.
    Dediğim gibi ben pc'yi tercih ediyorum. 45 yaşıma gireceğim bu günlerde hala daha Pc de oyun oynamayı da çok seviyorum.
    Oğlumla fifa, cod, Snipper vs oynamaya bayılıyoruz. O yüzden sanırım hiç bi zaman ne oyun ne de film için pc yi kenara koymayacağım :))

• quote:

Merhaba ;
    Öncelikle görselleri hala ekleyemediğim için üzgünüm. Eve geç gidiyorum son günlerde.
    Ben filmleri Tv altında konuşlandırdığım Pc ile indirip WD Nas içerisine altyazısı ile birlikte atıyorum.

Aslında laptop ile sizin bahsettiğiniz gibi Wd Nas üzerinden torrent indirtip bu işler yapılabiliyor.
    Bi ara ben de yapmaya başladım ancak ben bu uğraşıdan zevk alıyorum. Eskiden altyazı senkron sorunları olurdu vs vs
    Benim için bunlarla uğraşmak bi hobi idi. Şimdi o kadar olmasa da yine de uğraşmayı seviyorum.

Yıllarca çeşitli platform ve programları ben de denedim ancak apple tv üzerinden Infuse ile aldığım verimi alamadım hiç birinden.
    Popcorn kullandım uzun bi süre en basit mkv oynaıtıcı olarak ama onun torrent indirme olayına hiç girmedim.
    Dediğim gibi ben pc'yi tercih ediyorum. 45 yaşıma gireceğim bu günlerde hala daha Pc de oyun oynamayı da çok seviyorum.
    Oğlumla fifa, cod, Snipper vs oynamaya bayılıyoruz. O yüzden sanırım hiç bi zaman ne oyun ne de film için pc yi kenara koymayacağım :))

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Pc den hakimiyet en pratik olanı, çok doğru.

Bende pc yi tercih ediyorum.

Size iyi seyirler.

• quote:

Alıntıları Göster
    Wd Nas için bahsettiğim sabit ip olayına ait görselleri aşağıda paylaşıyorum.
    Bilemiyorum belki yanlış yaptım sabit ip verdiğimi sanarak :))
    Ancak henüz bi sıkıntı olmadı apple içinde ki infuseye, hala bağlıyım Wd Nas'a.

Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri

• quote:

Wd Nas için bahsettiğim sabit ip olayına ait görselleri aşağıda paylaşıyorum.
    Bilemiyorum belki yanlış yaptım sabit ip verdiğimi sanarak :))
    Ancak henüz bi sıkıntı olmadı apple içinde ki infuseye, hala bağlıyım Wd Nas'a.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

WD ağ kısmında şimdi de baktım "statik" diye birşey göremedim. Acaba IP= Sabit diye bir kısım var o ayarlarda mı?

DERKEN !

Daha önceki yazılarınızda bahsettiğiniz "statik" kısmını göremedim? demek istemiştim.
    Onun için (Acaba IP= Sabit diye bir kısım var o ayarlarda mı?) diye sormuştum.
    Bende de "sabit" kısmı işaretli ve doğru olduğuna inandığım için deneme için de olsa kurcalamak istemedim.

Çünkü daha önceki yazışmalarımızda bu forumlarda "static","sabit" kavramlarıyla benim de kafamı karıştırdılar,
    wd temsilcisine sorduğumda ise "siz bakmayın onlara ince ayarları kurcalamayın" demişlerdi de o nedenle sordum size birazda.
    ama burada önemli kriter, daha öncede belirttiğim gibi infuse kurulum ayarlarına wd in İP'sini vermek.
    O nedenle şu anda en doğru ayarlarımızdayız. Artık kurcalamazsak bozulmaz. 3 Ap TV'im de aynı ayarda.

Saygılar.

Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri

Bende de böyle, sabit in yanındaki (i) zaten doğru bilgilendirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 15 Ağustos 2018; 3:41:52 >

• @cazsever
    Hocam merhaba, ben de wd mycloud aldım. Buraya filmleri atıp aynı sizin gibi infuse ve appletv üzerinden izlemek isitoyorum fakat infuse ile bir türlü wd my cloud harddiskinin içini göremedim. mycloud ip giriyorum kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum oluyor fakat public klasörü çıkıyor benim açtığım klasör gözükmüyor. Acaba neyi yanlış yaptık?

Daha önceden bilgisayara harddiski bağlayıp infuse ile aynı yöntemde izliyordum. Ama tabi klasöre paylaşım veriyordum. Ama mycloud ile bilgisayardan klasörlere erişiyorum ama infuse ile ulaşamıyorum. Public sekmesinde kalıyor.

Umarım durumu anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

@cazsever
    Hocam merhaba, ben de wd mycloud aldım. Buraya filmleri atıp aynı sizin gibi infuse ve appletv üzerinden izlemek isitoyorum fakat infuse ile bir türlü wd my cloud harddiskinin içini göremedim. mycloud ip giriyorum kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum oluyor fakat public klasörü çıkıyor benim açtığım klasör gözükmüyor. Acaba neyi yanlış yaptık?

Daha önceden bilgisayara harddiski bağlayıp infuse ile aynı yöntemde izliyordum. Ama tabi klasöre paylaşım veriyordum. Ama mycloud ile bilgisayardan klasörlere erişiyorum ama infuse ile ulaşamıyorum. Public sekmesinde kalıyor.

Umarım durumu anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Merhaba,

Public den kasteddiğiniz bilgisayar içindeki WD arayüzündeki Public ise bende aşşağıdaki gibi görünüyor: Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri

yoksa apple tv'nin içindemi public var. Biraz ayrıntı verirmisiniz?.
    çünkü önce bende olduğu gibi public'in "shared videos" kısmına kendiniz film dosyalarını ekliyorsunuz.
    sonrada apple tv'nizdeki infuse'un içindeki ayarlardan filmleri ekliyorsunuz.
    önce wd'in içindeki public'i benim gibi ayarlarsanız. daha sonra infuse'un içindeki dosya eklemeyi size tarif edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 20 Ağustos 2018; 5:22:19 >

• Ap tv’deki infuse’e girin en üst sağda çark sembollü ayarlara girin. AĞ’ın altındaki “paylaşımlar” a tıklayın, o sayfada mevcut paylaşımlar’ın altındaki “diğer”i tıklayın.

Otomatik dolu olan kısımlara dokunmayın. Diğerleri aşşağıda:

Adı: wd my cloud

Adres: “burası kritik işte” wd my cloud’ un IP adresini istiyor. Bir önceki yazışmalarımda var görsel olarak da var.

My cloud’unun arayüzündeki ayarlardan IP numaranı bulup vermelisiniz. Püf noktası bu.

Çalışma grubu: isteğe bağlıda kalsın.

Kullanıcı adı: Sanırım bilgisayarının kullanıcı adı "tam anımsayamadım.

Şifre: bilgisayarının şifresi olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 20 Ağustos 2018; 5:34:38 >
    Cevap için teşekkürler. Eve gittiğimde görsel olarak ta atarım. Fakat appletv de infuse içinde bahsettiğiniz gibi dosya eklemek için adımları yapıyorum. Mycloud ip numarası kullanıcı adı şifresi falan tüm adımları yapıyorum. Sonra favori ekle kısmından harddisk içini görmek istiyorum fakat public diye bir klasör çıkıyor başka bişey görünmüyor. Filmleri koyduğum klasörler gözükmüyor. Ne kadar uğraşıp araştırdıysam da olmadı.

Ben de infuse içinden plex ile ayarlayayım dedim. Bilgisayara plex kurup ona mycloud u ve film dosyalarını tanıttım. Bu sefer oldu. Ama plex üzerinden oldu. Mycloud içinde plex klasörleri çıktı. Bende filmelri oraya atıyorum ve artık görüyorum. Ağdan da süper bi şekilde oynatabiliyorum. Bluray remux dosyalarını bile akıcı bir şekilde takılmadan oynatıyor.

Ama dediğim gibi plex olmadan harddiski ve içindeki film klasörlerini infuse ile gösteremiyorum. Neyse plex ile yapacağım artık sorun yok.

Bu arada 6tb lık mycloud home diskini 1000 tl ye aldım. Çok iyi fiyat geldi.

• Çok iyi fiyata almışsınız. Hayırlı olsun.

Ancak plex den aktarmalarda benim bildiğim pc açık olmalı. Acaba ben mi yanlış biliyorum.

Eğer öyle ise yazık olur.

Hocam denedim plex için pc açık olması gerekmiyor. Infuse a bakarsanız plex giriş kısmı var. Ordan plex hesabına girince mycloud içindeki plex klasörlerini görüyoruz. Zaten infuse da film ve dizileri kütüphaneye atıyor. Bunu böyle aşmış olduk.

Hocam siz mycloud içinde torrent istemcisi kullanıyor kusunuz?

wd my cloud ile wd my cloud home ayrı ayrı cihazlar mı ?
  • Bu iş için bence en iyi program Plex + Nas. Bende AS6404T nas server var 12tblık harddisk ile. Filmleri bdremux ve bdrip ile arşivliyorum. Mümkünse Dolby atmos, DTS yada Dolby Digital AC3 ses kodekleri olanları indiriyorum. Nas serverı hdmi ile direk televizyona bağlayup kodi üzerinden plexi çalıştırabiliyorsunuz, smart tv de bulunan plex uygulaması ilede bağlanabilirsiniz. Wifi routeriniz iyiyse wifi üzerinden de sorunsuz çalışıyor. Benimki gigabit ethernet üzerinden bağlı ve televizyona direk hdmi ile bağlı. NAS'ın kendi kumandası ile kullaniyorsunuz. Plex in en sevdiğim özelliği resimlerde görececğiniz üzere kullanıcı arayüzü. Profesyonel bir sinema arşiv sistemi sunuyor. Filmlerin bilgilerini kendisi internet üzerinden buluyor ve film bilgilerini, posterini, türünü vs buluyor. Bu şekilde filmleri türlerine, oyuncusuna, yılına ve imdb puanına göre filtre yapabiliyorsunuz. Filtre özelliği 400 film olunca önemli hale geliyor. Birde filmin altyazısını otomatik olarak bulup ekliyor. Ayarlardanda filmleri direk Türkçe altyazılı oynat olarak seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krieger01 -- 25 Ağustos 2018; 10:25:23 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    bu neyin arabirimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

bu neyin arabirimi?

Alıntıları Göster
    WD my Cloud'un arayüzü.

bir arakadaş için yükledim kafalar karışmasın diye de belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 21 Eylül 2018; 18:59:33 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.