Şimdi Ara

Apple TV (4.Nesil) Kutu Açılışı - Plex ve İnfuse Deneyimleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
15
Favori
11.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cheRnogod

Apple TV 4. nesil cihaz sahibiyim. Infuse programını bi türlü eşleştiremiyorum. Bilgisayarım macbook, dosya paylaşımına izin veriyorum Apple TV'den Infuse programını açıp paylaştığım dosyayı seçiyorum ama benden kullanıcı adı ve şifre istiyor. Neyin kullanıcı adı neyin şifresi bi türlü çözemedim. Sabahtan beri araştırıyorum internette de birşey bulamadım. Bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

bilgisayarının kullnıcı adı ve şifresi olabilir.
  • Evet bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresiymiş. Sanırım türkçe karakter barındırdığı için program kabul etmedi. Ben de yeni bi kullanıcı oluşturup basit bi isim ve basit bi şifre verdim. Onunla bağlanmaya çalıştığımda kabul etti. Eğer bu sıkıntıyı yaşayan varsa bir de o şekilde denesin.
  • Merhaba benim bir sorum olacak, bilgisizlikten biraz komik gelebilir ama , bilgisayar kapalıyken ( apple tv ile aynı hat üzerinden bağlılar, apple tv wifi ile bilgisayar ethernet ile bağlı )
    bu dosyalara erişim sağlanabilir mi ?

Sorun şu aslında bilgisayar HTPC ,apple tv ile aynı ekrana bağlılar ama bilgisayar çok sesli olduğu için eşim biraz sıkıntı çıkartıyor :)

Çözümü bu program gibi gördüm ama ondan da bu husus kafama takıldı
  • Bilgisayar kapalıyken erişim mümkün olmaz hocam. Ben mesela Infuse programını kullanıyorum, dosyaları bilgisayar üzerinden aldığı için bilgisayarı kapatınca erişim kesiliyor.
  • Anladım hocam o zaman benim işimi görmez zaten bilgisayar sesinden dolayı Apple TV ye geçtim

O zaman ipastore e mahkum olacağız yada gse pro ile onu da Ücretli alınca Kilidi açma yazısı gider herhalde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MrMC programıyla iptv kanalları ekleyip seyredebiliyorsunuz.

Ayrıca gercek Kodi , ya da Popcorn Time programı da biraz uğraş ile yüklenebiliyor.
    Bu teknikle Mame emulatoru de yükledim ama rom'ları bir türlü atamadım, zaman olunca onu da çözmeye çalışacağım.
    jailbreak yapmadan oluyor bu işlemler. İlgilenen olursa ;https://youtu.be/oix8bfqY_3A
  • Arkadaşlar infuse ile harici HDD deki filmleri izlemek için bilgisayar şartmı. Yoksa sadece Apple TV 5 ile olurmu..

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Arkadaşlar infuse ile harici HDD deki filmleri izlemek için bilgisayar şartmı. Yoksa sadece Apple TV 5 ile olurmu..

Sadece HDD yeterli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: haQQo

quote:

Arkadaşlar infuse ile harici HDD deki filmleri izlemek için bilgisayar şartmı. Yoksa sadece Apple TV 5 ile olurmu..

Sadece HDD yeterli olmaz.

Neler gerekli

• Ben Nasserver kullanıyorum.

Ana pc’den paylaşım klasörlerine de ulaşılabiliyor galiba.

• quote:

NAS HDD ile mümkün çünkü NAS'ların içinde bilgisayar gibi işlemci var. Ancak kullandığınız NAS'ların kendi uygulamalarıyla aktarmada altyazı desteği olmuyor. Ama Apple tv de sizin de belirttiğiniz "infuse" gibi yardımcı yazılımlarla sıkıntı çekmeden altyazılı aktarabiliyorsunuz. Bu forum'un da başında detaylı anlatıldığı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

quote:

NAS HDD ile mümkün çünkü NAS'ların içinde bilgisayar gibi işlemci var. Ancak kullandığınız NAS'ların kendi uygulamalarıyla aktarmada altyazı desteği olmuyor. Ama Apple tv de sizin de belirttiğiniz "infuse" gibi yardımcı yazılımlarla sıkıntı çekmeden altyazılı aktarabiliyorsunuz. Bu forum'un da başında detaylı anlatıldığı gibi.

Teşekkürler..

• Arkadaşlar bu şekilde ağ üzerinde izlenen filmlerde kalite kaybı oluyormu? Yani pc yi hdmi ile bağlamak ile bu şekilde izlemek arasında kalite farkı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Arkadaşlar bu şekilde ağ üzerinde izlenen filmlerde kalite kaybı oluyormu? Yani pc yi hdmi ile bağlamak ile bu şekilde izlemek arasında kalite farkı var mı?

5 GHz modem ile kalite kaybı yaşamazsınız. pc yi hdmi ile bağlamak ile İnfuse ile NAS cihazından izlemek arasında kalite kaybı olması söz konusu değil.
  • infuse 5 pro çok pahalı indirime girdiği oluyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nthng

infuse 5 pro çok pahalı indirime girdiği oluyor mu

Program içinden proya yükseltince ömür boyu üyelik 210 tl diyor. Apple TV app store’dan ınfuse pro5’in fiyatı ise 65 tl civarı çıkıyor.

Bir de konu eski ama sorayım; infuse’e kullanıcı adı ve şifreyi girince bilgisayardaki tüm klasörlere erişiyor. Kullananlar infuse için kısıtlı bi user mı oluşturuyor acaba? Öbür türlü tüm dosyalara erişmesi rahatsız edici

• İlk önce Plex uygulamasını kurdum. Takılmalar olunca infuse pro 5 satın alıp kurulum sırasında hazır olan plex bağlantı ayarlarını seçip pc yi Apple TV üzerinden paylaşıma açtım. Bunda da takılmalar olunca infuse silip yeniden kurmak istediğimde pc görünmediği için kurulumu yapamadım. Kullanıcı adı, şifre, iMac.local vs bir şeyler yazıyor. Bunları pc ip adresi vs nasıl bulabilirim? Kısaca infuse kurulumunu nasıl yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

quote:

Orijinalden alıntı: nthng

infuse 5 pro çok pahalı indirime girdiği oluyor mu

Program içinden proya yükseltince ömür boyu üyelik 210 tl diyor. Apple TV app store’dan ınfuse pro5’in fiyatı ise 65 tl civarı çıkıyor.

Bir de konu eski ama sorayım; infuse’e kullanıcı adı ve şifreyi girince bilgisayardaki tüm klasörlere erişiyor. Kullananlar infuse için kısıtlı bi user mı oluşturuyor acaba? Öbür türlü tüm dosyalara erişmesi rahatsız edici

Alıntıları Göster
    Merhaba,

konu eski ama bende cevaplamaya çalışayım.

kullanmak istediğin klasörleri favorilere sen ekleyerek kullanabiliyorsun. Yani seçim senin elinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sera.2002

İlk önce Plex uygulamasını kurdum. Takılmalar olunca infuse pro 5 satın alıp kurulum sırasında hazır olan plex bağlantı ayarlarını seçip pc yi Apple TV üzerinden paylaşıma açtım. Bunda da takılmalar olunca infuse silip yeniden kurmak istediğimde pc görünmediği için kurulumu yapamadım. Kullanıcı adı, şifre, iMac.local vs bir şeyler yazıyor. Bunları pc ip adresi vs nasıl bulabilirim? Kısaca infuse kurulumunu nasıl yapabilirim?
    Aynı sorun bende de var. Nasıl oldu ilemedim ama daha öne apple tv ye kurduğum Infuse Wd Nas ile sorunsuz bi şekilde filmleri bana izlettirirken, bi gün bi şekilde silindi ve bi daha infuseye Wd Nas cihazını gosterip filmlere ulaşamadım :))

Çözümü bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Aynı sorun bende de var. Nasıl oldu ilemedim ama daha öne apple tv ye kurduğum Infuse Wd Nas ile sorunsuz bi şekilde filmleri bana izlettirirken, bi gün bi şekilde silindi ve bi daha infuseye Wd Nas cihazını gosterip filmlere ulaşamadım :))

Çözümü bilen var mı ?

Alıntıları Göster
    Merhaba fanatikforumcu,

Bana özelden mesaj göndermişsiniz, bende size özelden mesaj göndermek istedim ama "Telefonunuz kayıtlı olmadığı için özel mesaj gönderemezsiniz" cevabı alınca bu uzun mesajı buradan gönderiyorum umarım yardımcı olurum.

----------- WD my cloud HDD ile hiç kopma sorunu hiç yaşamadım. Ama fotoğraf aktarma, alma hızını beğenmemiştim, web de bunun araştırmasını yaparken static ip mevzusunu ben de okudum. Neredeyse uygulamaya geçip ayarlarımı bozacakken WD danışma hattı (0216.528.61.54-27) yi aradım (o dönemde cafer bey) ile konuştum. Bana "megabit modem ve WD HDD nin kutusundan çıkan cat 6 orjinal kablosunu kullanın internet hızınız da en az 8 yada 16 Mbps olsun sorun olmaz" dedi. Static ip yi de sizden duyuyorum bir araştırayım size dönerim" dedi ve döndü. "Hiç kurcalamayın, aynı evde aynı ağ üzerinden hızlı gönderi yapar ve alırsınız ama dışarıdan bağlantıda yavaş çalışır, şu anda teknolojimiz buna yetiyor" dedi.

Film işine gelecek olursak, ben 16 Mbps wi-fi değilde ethernet kablolu bağlantı ile İnfuse proğramıyla hiç ama hiç kesintisiz filmlerimi izliyorum. Ancak şunu da belirtmeliyim, izlediğim filmler 35 yada 50 GB lık blu-ray formatında değil. 2 yada 4 gb lık sıkıştırılmış 1080p. filmleri denedim. Ama yine buradaki forumlardan İNFUSE proğramı ile 35-50 GB lık filmleri sıkıntısız izleyenlerin yorumlarını okudum.

YANİ NETİCE: ""megabit modem ve WD HDD nin kutusundan çıkan cat 6 orjinal kablosunu kullanın internet hızınız da en az 8 yada 16 Mbps olsun wi-fi değilde ethernet kablo ile bağlanın sorun olmaz" yani static ip ile oyalanmanıza gerek kalmayacaktır. Bu static ip benimde zamanımı almıştı. Yukarıda verdiğim telefondan isterseniz WD yetkilisini arayın. Çok kibarlardı bizim işimiz yardımcı olmak onun için buradayız dediler. Biraz uzun oldu, kusura bakmayın. Hoşçakalın.

İNFUSE ÖNEMLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 30 Temmuz 2018; 13:56:27 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.