Şimdi Ara

Apple tablet pazarındaki liderliğini sürdürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitim ve çalışma gibi yüklerin artması büyük ekranlı taşınabilir sistemlere ilgiyi adeta patlattı. Uzun süre durgun bir çizgi izleyen tablet pazarı da bu yıl şaha kalktı.

Üçüncü çeyrekte de yükseliyor

Tablet pazarındaki üçüncü çeyrek analizlerine göre toplamda 47.6 milyon adet satış yapıldı ve yüzde 24.9 artış elde edildi. En iyi üreticiler Amazon hariç iki haneli büyüdü ve Samsung çeyreğin yıldızı oldu.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 Pro karşınızda

Pazarın lideri Apple toplam 13.9 milyon adet iPad sattı ve yüzde 17.4 büyüdü. Büyümesi nispeten küçük kalsa da Apple halen açık ara çok daha fazla tablet satıyor. Samsung bile yüzde 90 gibi devasa bir büyüme yakalasa da 9.4 milyon sınırında kaldı. Yine de bu iki isim pazarın neredeyse yarısına hakim durumda.

Amazon yüzde 1.2 daralma yaşadı ve 5.4 milyon tablet sattı. Huawei yüzde 32.9 artışla 4.9 milyon satış rakamına ulaşsa da dördüncülüğe geriledi. Lenovo da yüzde 62.4 gibi dikkat çekici bir büyüme ile 4.1 milyon seviyesine çıktı.

Yılın son çeyreğinde pandemi halen toplumu zorlamaya devam ediyor ve uzaktan etkileşim faaliyetleri uzun bir süre daha devam edecek gibi. Bu bakımdan tablet ve dizüstü pazarının büyümeyi sürdürmesi bekleniyor.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/10/30/global-tablet-market-shipments-q3-2020-idc/

• Apple en pahalı olduğu halde en çok satan çünkü yazılımı özel diğerleri ilgisiz Google’ın Android’ine mahkum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple tabletleri mükemmel pro'yu tavsiye etmediğim kimse kalmadı.Adamlar yapmış.

• Apple saatte ve tablette lider.

Telefonda değil. Bu kafayla asla olamaz.

• Tablet konusunda ipad pronun üstüne tablet yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diger markalar nasil hala tablet satabiliyorlar ilginc

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Saatini ve tabletini kullanan bir zahmet telefonu da kullansın çünkü üçü birleşince mükemmel çalışıyorlar.

• Abartmıyorum. iPhone, Apple'ın en kötü aleti.

• Ben yazılımının güzelliği için kullanıyorum iPhone'u, bir de diğer Apple cihazlarıyla hayatı çok kullanışlı kılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jevreyzist

Apple tabletleri mükemmel pro'yu tavsiye etmediğim kimse kalmadı.Adamlar yapmış.

Pro iyi hoşta fiyat çok yüksek değil mi ? Mac alınmaz mı o parayla ?

ben 7.nesil iPad kullanıyorum

• İhtiyaca göre harcama yapmak mantıklı pro evet çok güzel bir cihaz ama Macbook ihtiyacınız varsa Macbook'a yönelmek daha mantıklı ilerleyen zamanda yenileyebilirsiniz.

• Yazılımı da iyi değil hocam ancak biraz detaylara inmek gerekiyor.

Mesela GiderimVar uygulaması. Buna harcadıklarınızı yazıyorsunuz. En son 1 sene önce güncellenmiş. Yeni nesil tam ekran iPhonelara göre scale edilmediği için sıfıra basacakken uygulamadan çıkıyorsun :)

Mesela zBorsa uygulaması. Android kullanırken arka plana attığında 4 saat arka planda çalışıyor. iPhone'da arka plana attığında çat diye log-out oluyorsun. Her seferinde tekrar giriş yapmak zorunda kalıyorsun.

Mesela Adobe Scanner. Garip bir şekilde kasıyor. 2 pdf dosyası oluşturmak istesen telefon deli gibi ısınıyor. Bataryan %10 düşüyor....

Uzayıp gider.. Apple, eski apple değil. AppStore resmen çöplük oldu, kimsenin umrunda değil.

• Şu dolar ın gözü kör olsun

• bana görede tablette apple dünyanın en iyisi,zaten yapılabilcekler belli olan bir cihazda fazlasını verebiliyor.ben mini modellerini çok beğeniyorum,kitap ve pdf okumalarında rahat oluyor.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

O yazdıkların iphone’un suçu değil uygulama geliştiricilerin suçu güncelleme yaparlarsa düzelir.

app store da olmayıp androidde olan kayda değer uygulama söyleyebilir misin?

Apple bu saatten sonra bende almam alırsam bile iPhone 11 oda belki.Apple ın en büyük sorunu (iPhone için) bu yazdıklarınız değil,androide göre çok kısıtlayıcı bir tutum izlemesi.Örneğin huawei marka telefonunuzda Apple’dan aldığınız AirPods pro nun tüm özelliklerini kullanabilirken,iPhone marka telefonunuzda huaweinin kulaklığını kullanırsanız gürültü engelleyici vs çalışmaz çünkü Apple kaynak kodlarını diğer üreticilerle paylaşmıyor.Bu durumda Apple’dan bir iPhone satın aldığınızda daha iyi çalışması için;akıllı saatinizi,airpodsunuzu,tv kutunuz ve kablonuzu(aksi taktirde ekran yansıtmanız çok ama çok zor),AirDropun çalışması için notebook ve iPad’inizi bile Apple’dan almalısınız.Son yazdığım AirDropun Windows üstünde iTunes ile çalışıyor mu bilmiyorum hiç denemedim.

Yani Apple ın en sevmediğim özelliği beni sürekli ondan ürün almama mecbur bırakıyor ama şöylede bir şey var 5 yıl önce aldığım iPhone 6s batarya ve ısınması dışında hala hızlı ve stabil,telefonu uzun süredir kılıfsız kullanıyorum ekranında markasız bir koruyucu var 2 yıldır değiştirmedim bile telefon o kadar yere düştü ekranına hiç bişey olmadı,kamerası bir ara bozuldu sonra kendiliğinden geçti(acaba kendi kendini mi tamir ediyor  ).

Hal böyle olunca xiaomi gibi bir markaya göre kaliteli bir alternatif ama pahalıda bir alternatif.Ben bu saatten sonra iPhone al(a)mam çok yüksek bir ihtimalle 2k ya alcağım bir telefon tüm işlerimi görür.7500 iPhone 11 alınca da bitmiyor çünkü 3k ya saat 2.5k ya kulaklık da almanızı istiyor sizden Apple.

Yani Apple tarafında 13k ya mal ettiğiniz sistemi android tarafında 6k ya getirebiliyorsunuz.

İpad konusuna gelince sıf Apple eko sisteminde maddi olarak mağdur olmayayım diye 128 GB model tercih ettim(ipad 8).Genel olarak memnunum ama mesaj yazarken çok yoruluyorum hele safaride link olan kısımla mesajı yazdığımız kısım arasında kilometrelerce mesafe var büyük ekran bir çok açıdan güzel ama telefona göre yorucu

• quote:

Orijinalden alıntı: cllnn

O yazdıkların iphone’un suçu değil uygulama geliştiricilerin suçu güncelleme yaparlarsa düzelir.

app store da olmayıp androidde olan kayda değer uygulama söyleyebilir misin?

Apple bu saatten sonra bende almam alırsam bile iPhone 11 oda belki.Apple ın en büyük sorunu (iPhone için) bu yazdıklarınız değil,androide göre çok kısıtlayıcı bir tutum izlemesi.Örneğin huawei marka telefonunuzda Apple’dan aldığınız AirPods pro nun tüm özelliklerini kullanabilirken,iPhone marka telefonunuzda huaweinin kulaklığını kullanırsanız gürültü engelleyici vs çalışmaz çünkü Apple kaynak kodlarını diğer üreticilerle paylaşmıyor.Bu durumda Apple’dan bir iPhone satın aldığınızda daha iyi çalışması için;akıllı saatinizi,airpodsunuzu,tv kutunuz ve kablonuzu(aksi taktirde ekran yansıtmanız çok ama çok zor),AirDropun çalışması için notebook ve iPad’inizi bile Apple’dan almalısınız.Son yazdığım AirDropun Windows üstünde iTunes ile çalışıyor mu bilmiyorum hiç denemedim.

Yani Apple ın en sevmediğim özelliği beni sürekli ondan ürün almama mecbur bırakıyor ama şöylede bir şey var 5 yıl önce aldığım iPhone 6s batarya ve ısınması dışında hala hızlı ve stabil,telefonu uzun süredir kılıfsız kullanıyorum ekranında markasız bir koruyucu var 2 yıldır değiştirmedim bile telefon o kadar yere düştü ekranına hiç bişey olmadı,kamerası bir ara bozuldu sonra kendiliğinden geçti(acaba kendi kendini mi tamir ediyor  ).

Hal böyle olunca xiaomi gibi bir markaya göre kaliteli bir alternatif ama pahalıda bir alternatif.Ben bu saatten sonra iPhone al(a)mam çok yüksek bir ihtimalle 2k ya alcağım bir telefon tüm işlerimi görür.7500 iPhone 11 alınca da bitmiyor çünkü 3k ya saat 2.5k ya kulaklık da almanızı istiyor sizden Apple.

Yani Apple tarafında 13k ya mal ettiğiniz sistemi android tarafında 6k ya getirebiliyorsunuz.

İpad konusuna gelince sıf Apple eko sisteminde maddi olarak mağdur olmayayım diye 128 GB model tercih ettim(ipad 8).Genel olarak memnunum ama mesaj yazarken çok yoruluyorum hele safaride link olan kısımla mesajı yazdığımız kısım arasında kilometrelerce mesafe var büyük ekran bir çok açıdan güzel ama telefona göre yorucu

forumda yazıyordu,

iphone alırsanız telefon sizi kullanır, anroid alırsanız siz telefonu kullanırsınız!

çok haklılar. Bu telefon, basic kullanıcılar için ideal.

androidden, iosa fotograf ve müzik klasörlerimi aynı düzende geçirene kadar canım çıktı! Haaalen, itunes ile attığım fotoğrafı, telefondan, sil diyipte silememenin şokundayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: igetsky

Diger markalar nasil hala tablet satabiliyorlar ilginc

Alanlar nasıl alıyor ben ona şaşıyorum. Allah akıl fikir versin.

• Apple Store'dan sipariş verdim. Neredeyse bir ay sonraya atadılar siparişimi. Ondan önce de fiziksel mağazasına gitmiştim. Dehşet kuyruk vardı. Gelen herkes ya iPad ya da Macbook soruyordu. İkisinde de çok az kalmıştı stokta. Baseline olan iPad misal bir tane vardı ve önümde iPad bekleyen dört beş kişi olunca kuyruktan çıkıp internetten sipariş verdim. Kura rağmen bizde böyleyse diğer ülkeleri hayal dahi edemiyorum. Uzaktan eğitim aşırı talep yarattı. Apple ise arzda zorlanıyor.

• s6 lite ın 3 liralara satıldığı bir zamanda gayet normal

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.