Şimdi Ara

Apple Store, şarj yuvası arızalanan cihaza anında değişim verir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, iPhone 6 sahibiyim, şu an yurt dışındayım. Cihazıma orijinal şarj kablosunu taktığımda sağ tarafa doğru ittirmeden şarj işlemi başlamıyor. Buna şükür ki şarj oluyor ama telefonu şarj esnasında kullanamıyorum. Çünkü en ufak bir harekette şarjdan çıkıyor. Sırf bu sebepten daha 1 yıl olmayan cihazımın şarj döngüsü 2-3 yıllık iPhone 5'ler kadar olmuş bile olabilir.

15 Şubat'ta İstanbul'a gideceğim, Apple Store randevusu alıp kutusuyla birlikte ve faturasıyla(gerçi IMEI yahut seri numarası yetiyor) götürsem bana yeni cihaz verirler mi? Çünkü soket tamiri yapılmıyor diye biliyorum. Türkiye'deki arkadaşım Apple çağrı merkezini arayıp sormuş, KVK gibi servislere yollayın onlar değişim verirler demiş görevli. KVK gibi servislerin yan sanayi parçaları taktığı gerçeğini hepimiz biliyoruz. Açıkçası pek güvenmiyorum özel servislere. Sizin görüşlerinizi almak istedim.

Teşekkürler.

• Sucuklu Pizza kullanıcısına yanıt
    Kürdanla çok kuvvet uygulamadan şarj soketini temizleyin içindeki toz - pislikten dolayı oluşma ihtimali yüksek bu durumun
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaOzcelik

Kürdanla çok kuvvet uygulamadan şarj soketini temizleyin içindeki toz - pislikten dolayı oluşma ihtimali yüksek bu durumun

Ondan dolayı değildir. Olsa bile telefonun değişmesi lazım cünkü arkadaşın dedigi gibi şarj döngüsü berbat durumdadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sucuklu Pizza kullanıcısına yanıt
    Ayni sorun vardi. Sarj yuvasindaki tozdan kaynakli. Randevu alip gittim, hemen orda temizlediler yanimda. İcinden oyle bir toz yumagi cikti ki sastim kaldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişim için belli bir şarj döngüsü standartı var mı acaba iPhone 5S döngü 870~?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şarj döngüsü telefonun kaç defa şarja başlayıp bitirdiği değil, pilinizin %100'lük kapasitesini kaç defa kullandığınızdır. Örneğin bir gün tam şarjlı telefonunuzu %20'ye kadar kullanıp, akşam %100'e şarj ederseniz bir şarj döngüsü tamamlanmaz. Ertesi gün telefonunuzu şarjı %80'e düşene kadar kullanırsanız toplamda pilin %100 kapasitesini boşaltmış olursunuz ve bir şarj döngüsü tamamlanır. Bunu Apple da kendi sayfalarında açıklamış.
    Ortalama bir iPhone bataryası 500 şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80'ini korur. Bu da Apple'ın sayfasından.

• valla apple bu belli olmaz bataryası yetkisiz olarak çakma batarya ile değiştirilmiş telefona anında değişim verdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.