Şimdi Ara

Apple şimdiden 3nm hatlarını da kapattı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fanatiklik her şey için aynı sonuçları doğurur.Sizde de bunları rahatlıkla görebiliyorum.Zaten kendiniz de ifade etmişsiniz.Sonuç olarak hiçbir reel teknik analizlere dayanmayan 10 yaşında çocuğun akranlarına babasının arabasını savunduğu gibi bir şeyler söylemeye çalışan bir mesaj olmuş.Ama dediğim gibi fanatizmden başka bir şey zaten beklemiyoruz.Üretici stratejileri ve seçimlerini dikkate almayıp, tüketicinin dar deneyim alanıyla gündelik yorumlar yapmışsınız.Öncelikle macbook da macbook diye kafamıza vurmak istediğiniz aletlerin özelliklerinin kendilerine has değil kategorisine has olduğunun bilinmesi gerekiyor.Bugün ülkemizde en azından alınabilir seviyede fiyatı olan ürünlerin tamamı bu bu kategoriden çok uzak.Buradaki en büyük yanılsama zaten Apple stratejisinden kaynaklanıyor.Aynı durum telefonlarında da var.Apple sadece bir veya birkaç tane segment için ürün geliştirip satıyor.Dolayısıyla bunun tespitini yapmayan veya yapamayan insanlar bunun üzerinden bir marka algısı geliştiriyorlar.Çünkü birçok insan için macbook hayal konumunda, diğer birçokları için de ciddi bir harcama konumunda.Diğer taraftan bir laptop alınmak istendiğinde karşılaştığı ürünlerin tamamı yurt dışında çerez niyetine satılmak üzere üretilmiş, markaların en alt seviye ürünleri olduğu bilinmeden göz atılıyor.Çok az insan Lg Gram, Dell Xps, Hp Elite, Razer Blade biliyor.Bu markaların 5000 liraya satılan gerçek anlamda çöplerini görüp direk yorum yapmaktansa segment mantığını bir anlamamız lazım.Yoksa her mecrada aynı seviyede tartışmalar görüyor olmaya devam edeceğiz.Yani insanlar zannediyor ki o teknolojiler o materyaller sadece Apple'da var.Diğerleri de Acer aspire, Dell Latitude ya da Vostro, Asus D, Lenovo Ideapad serisi üretebiliyor.Arkadaşlar teknoloji böyle bir şey değil.Son kullanıcı ürünlerinde markalar şirketler değil bizzat ürünler kıyaslanır.Gidip arkadaşınızdaki macbooka bakıp elinizdeki maliyet odaklı oyuncu laptopuyla kıyaslayamazsınız.Bu da işin diğer kolu çünkü.Eldeki bütçeden maximum cpu ve gpuyu çıkarmakla iyi laptop almayı eşleştiren insanlar olaya maalesef çok yanlış bakıyorlar.Dolayısıyla macbookun 3te1i fiyata daha güçlü laptop alırım diyerek yüzyılın şifresini çözmüş gibi davranabiliyorlar.Oysa olay tamamen segment ve onun hedef kullanım senaryosuyla ve kitlesiyle alakalı.Toparlayacak olursak macbook bir kategorinin bir örneğidir diğer markaların bu kategorideki seçenekleriyle de denktir kıyaslanabilirdir. Bunları kıyaslarken zaten artısı eksisini söylersiniz ama onu da macbookun malzeme kalitesi içlerinde en iyisidir diğer türlü düşünen kumda oynasın falan yazmazsınız.Yani zaten bunu anlayamıyorum.Neden böyle bir üsluba ihtiyaç duyuyosunuz?O kadar yabancı kaynak incelemelerini yaparken bu triplere girmezken ve bu tespitleri yapmazken neden kullanıcılar bu kadar ilginç tavırlar alıyorlar?Neden her konuda bir tane fanatiği olunacak unsur seçmek zorunda hissediyoruz ya da hissettiriliyoruz.Spor izlerken, telefon kullanırken, laptop kullanırken, araba kullanırken neden sürekli birinin fanatiği olma mecburiyeti var üstümüzde.Rasyonel bir şekilde teknik taraflarını bilip sadece bunları ortaya dökmek varken neden hakarete bile götürebiliyoruz bunları?Bu arada yanlış anlaşılmasın sempati duymak sevmek farklı fanatiklik farklı.Kastım fanatikliktir.

• CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt

öncelikle kusura bakma yazın o kadar iç içe girmiş ki bir süre sonra okumayı bıraktım.

aynı segmen aynı kategori aynı donanım olsa dahi apple'ın belli bir çizgi var. diğer donanım üreticilerinde bu yok. evet pahalı ama türkiye şartlarına göre pahalı.

evet 10 yaşında çocuk gibi savunuyorum çünkü apple macbook, imac, mac pro gördüğüm zaman aşık oluyorum ve sanki karşımda kumral mavi gözlü uzun boylu bir hatun varmış gibi oluyorum.

benim için apple bir bilgisayar ve logodan fazlası. aradığımı bulduğum için çok seviyorum. sen sevmezsin ayrı mesele, ama seven insanları küçümsemek senin elinde olan bişey ve bunu yapmayın artık.

ben gidip dell, hp, casper gibi markalara para vermem. para verip alan kişilere de saygı duyarım. zevk alışkanlık kullanım şeklidir der geçerim.

sen yazılım kısmına da hiç bakmıyorsun. oyun oynatsın, programlar yüklensn diye gidip windows kullanırsın ben apple için programdan vazgeçerim. umurumda olmaz.. apple benim için bir iki parça donanımın bir araya gelmesi değil benim için bir aşk seviyorum. donanımını, yazılımını kullanım kolaylığını. vizyonunu..

özetle kardeşim apple dışında aldığım her bilgisayar ve telefon için düşüncem çin malı çakma bir ürün gibi geliyor. Apple bu çizgini bozarsa o zaman gidip alternatif markalara bakarım.. şimdilik apple

• Aether kullanıcısına yanıt

kötü yanları da illaki var ben yok demiyorum.. kazık mı evet kazık, fahiş servis fiyatları var mı evet var. bu benim kabullendiğim bir gerçek.

Program konusunda sana sonuna kadar katılıyorum. web yazılıma geçilmediği süreceği üretim, satış, mali, depo gibi konularda apple fantazi olur. -ki bende bilgisayar programcısıyım ve c# için şuan mecburen windows kullanıyorum. ( core için daha erken )

Şimdi c# için asus bilgisayar aldım dizüstü, ekran ile kasa arasına parmağımı soksam girer, menteşesi sağa sola kayıyor. ses kartı iki de bir kafayı sıyırıyor. 8 saat pil ömrü diyor ben daha 2 saati çıkardığını görmedim. ilk gün de görmedim şimdi de görmüyorum. en iyi donanımlara sahip olmasına rağmen resmen kazık yedim. m.2 nvme yerine m.2 ssd modelini bana kitlediler. servisi bile ne olduğunu bilmiyor. almadan önce defalarca sormama rağmen.

özetle demek istediğim şu, apple alırken bunları pek yaşaman olası değil, yaşarsın sonuçta fabrikasyon ürün ve kul yapımı. keşke mükemmel olsa ve hiç sorun yaşamasak. ama olmuyor.

ben kimseye gidip apple alsınlar demem, hatta bunları savunmak içinde yazmıyorum. ben otomatik vites araç severim diğeri vitesi okşayarak değiştirmeyi sever. zevk ve alışkanlık meselesi. Ben seviyorum diye gidip ticari program kullanan bir işletmeye işlerine yaramayacak apple bilgisayarları aldırırsam o zaman haklısın işte.

• khrmndgn kullanıcısına yanıt

Yazının dağınıklığının farkında olarak yolladım içime de sinmedi ama zaman sıkıntım vardı.Ben kimseyi bir markayı seviyor diye küçük görmedim.Hatta kimseyi küçük görmedim.Zaten böyle anlaşılmasın diye sonunda bir tedbir almştım ama tamamını okumadığınızı söylemiştiniz zaten.Ben teknik bağımız kadar teknik yorumumuz olsun diyorum.Siz çok daha duygusal bir bağ kurmuşsunuz.Problem yok, kimseyi de bağlamaz.Ancak teknik bir takım karşılıkları olan bir şey yazdığınızda artık herkese söz hakkı doğar.Yazdığınız ve bu ekstra iki metninizde de devam ettirdiğiniz durum aslında tam da benim karmaşık şekilde anlatmaya çalıştığım durum.Yani bir tarafa üst segment bir ultrabook koyarken diğer tarafa asusun ekran ile kasa arasına parmağınızın gireceği menteşesinin oynadığı bir modelini koyuyosunuz.Sonra da diyosunuz ki Appleda bunları yaşamanız mümkün değil.Evet değil, doğru ancak bundan çıkarılan şey yanlış.Çünkü o Asus modelinin seviyesinde bir ürün çıkarmayı tercih etmiyor Apple.Dolayısıyla isteseniz de bütçe dostu bir ürün alamıyosunuz.Ama diğer tarafta onunla aynı segment ürünleri değil, bütçe dostu ürünleri karşılaştırıyosunuz.Yani benim bahsettim piyasa okumasını yapan insan Apple laptoplarına kazık da demek pek.Çünkü kategorisinin genel ortalamasını bilir.Zaten dengi diğer marka ürünlerine baktığınızda da çok da farklı olmadıklarını görürsünüz.Neyin ne kadar para ettiğini bilir.Asus için en iyi donanımlara sahip olmasına rağmen yazmışsınız bir de.Önceki mesajımda buna değindim.İşlemcinin son nesil i7 olması hatta yanında iyi bir grafik kartının da olması o laptopu fiziksel olarak kaliteli yapmaz.Bunlar parametrelerden sadece birkaçı.Ekranın kontrast değeri, maksimum parlaklığı, parlaklık dağılım homojenliği, sRGB, Ntsc gibi renk gamutlarının ne kadarını kapsadıkları, izleme açısına göre görüntüyü koruma performansı, ekran yenileme sıklığı, piksel tepkime süresi gibi parametreler sadece ekran için mesela.Yani diyorum ki sizin herhangi bir markayla olan bağınıza ben bir şey diyemem haddime de değil.Ancak bundan yola çıkarak kurduğunuz teknik olarak hatalı yorumları düzeltmek isterim.Appledan ne nefret ederim ne de severim.Rasyonel değerlendiririm, hakkını veririm, eleştiririm bırakırım.Size birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum içerik anlamında.Linus Tech Tips kanalının 4-5 tane ultrabooku karşılaştırdığı bir videosu var.Bir de notebookcheck.net incelemeleri var.Bunlara bir gözatmanızı rica ediyorum.Yanlış anlaşılmasın appledan daha iyileri olduğunu göstermek için değil bunlar.Appleın kimsenin bilmediği bir teknolojiye sahip olmadığını, ürettiği ürünlerin sadece bir ürün tipinin bir kategorisine ait olduğunu ve o kategorinin başka markalardan da üyeleri olduğunu göstermek içindir.Sorun şudur ki bu kategori ülkemizde en az göz önüne gelen ve bilinen kategorisidir.Appleın da başka kategoride ürünü olmadığından Apple ile özdeştirilmiştir.Ve lütfen Dell Xps, Lg gram, Hp Spectre ya da Elite Dragonfly, Razer blade gibi ürünlere de bir göz atın.Bu arada ultrabook ultrabook dedik onu da detaylandırmak lazım.Çünkü ucuz ultrabooklar da var.Genelde bu saydığım modeller ve macbook modellerine premium ultrabook deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CircassiaN98 -- 25 Aralık 2020; 19:29:55 >

• Şimdi bu düşük nanonemtre mimarilerde bir sıkıntı var. Biliyorsunuz bu 5nm, 3nm dediğimiz transistör arasındaki kapı mesafesi. Elektronler buradan geçerse 1, geçemezse 0. Bu kapı da açılıp kapanıyor, o şekilde işlemci işlem yapıyor. Yapılan çalışmalarda 5nm altındaki mimarilerde, kapı kapalı dahi olsa elektronların sızabildiği görülmüş. Tam olarak bir geçişten bahsedilmiyor. Böyle olunca da işlemci güç verimliliğinde düşüş başlıyor. Başka sorunlar ortaya çıkıyor mu ayrıntılı incelemedim makaleyi. Ama bu işe çözüm bulunamazsa 5nm bir süre hayatımızda kalacak gibi görünüyor.

• sabrina dan boys boys boys şarkısı tüm fanboylara gelsin. qpple bu kadar üretim yaparsa yakında bizide bir şekilde aranıza katar

Ben seni anladım sende beni anladın süper :) bu forumda az bulunan bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

aldığım asus orta segment değildi, 2 bin lira fark ile apple mac pro alabiliyordum. bunun üst versiyonları hep oyuncu bilgisayarı olarak geçen takoz gibi dizüstü kategorisinde.

yine de teşekkür ederim. saygılı ve güzel tartışmanız için.

• Apple'ın ortağı mı, Apple'ın iş ortağı mı? Ortağı dersen TSMC Apple'ın anlarım ben.

Bu arada daha bugün müşteri oğluna 17 bin liraya Asus ROG aldı I7 10875H, 16 GB Ram, RTX 2070.

Aynı özellikte Apple MacBook al bakalım bu paraya göreyim seni.

MacBook tamam iyi hoş da kullanıcı kitlesi çok dar bu da kendi suçu. Çok snob adamlar. "Biz bu paraya bunu satıyoruz işinize geliyosa" tripleri hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 25 Aralık 2020; 23:4:35 >

Macbook prodan 2 bin lira düşük fiyata 8 saat vadedip 2 saat ancak sunabilen ve bahsettiğiniz kalitede kasaya sahip olan laptopun modelini merak ettim gerçekten.Tuf falan demezsiniz umarım.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Alamazlar çünkü öyle bir modeli yok.Karşılaştırdığınız modellerin birbiriyle alakası yok.Macbook kullanıcı kitlesi dar değil ayrıca fiyatı da zaten segmentindeki rakipleriyle benzer.Belki bir tık fazla.Hiçbirinin fanı değilim sadece bir elma armut kıyası hatası gördüğüm için yazmak istedim.

Alamazlar biliyorum zaten olsa alsanız kaça çıkar bunu söylüyorum. Nvidia kartlar zaten çalışmıyor. Senelerdir Maclerin içindeyim yaptığım iş sebebiyle. Anlarım yani bu işlerden.

Şimdi söylediğimi iyice anla gel öyle devam edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 26 Aralık 2020; 11:10:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CircassiaN98

Fanatiklik her şey için aynı sonuçları doğurur.Sizde de bunları rahatlıkla görebiliyorum.Zaten kendiniz de ifade etmişsiniz.Sonuç olarak hiçbir reel teknik analizlere dayanmayan 10 yaşında çocuğun akranlarına babasının arabasını savunduğu gibi bir şeyler söylemeye çalışan bir mesaj olmuş.Ama dediğim gibi fanatizmden başka bir şey zaten beklemiyoruz.Üretici stratejileri ve seçimlerini dikkate almayıp, tüketicinin dar deneyim alanıyla gündelik yorumlar yapmışsınız.Öncelikle macbook da macbook diye kafamıza vurmak istediğiniz aletlerin özelliklerinin kendilerine has değil kategorisine has olduğunun bilinmesi gerekiyor.Bugün ülkemizde en azından alınabilir seviyede fiyatı olan ürünlerin tamamı bu bu kategoriden çok uzak.Buradaki en büyük yanılsama zaten Apple stratejisinden kaynaklanıyor.Aynı durum telefonlarında da var.Apple sadece bir veya birkaç tane segment için ürün geliştirip satıyor.Dolayısıyla bunun tespitini yapmayan veya yapamayan insanlar bunun üzerinden bir marka algısı geliştiriyorlar.Çünkü birçok insan için macbook hayal konumunda, diğer birçokları için de ciddi bir harcama konumunda.Diğer taraftan bir laptop alınmak istendiğinde karşılaştığı ürünlerin tamamı yurt dışında çerez niyetine satılmak üzere üretilmiş, markaların en alt seviye ürünleri olduğu bilinmeden göz atılıyor.Çok az insan Lg Gram, Dell Xps, Hp Elite, Razer Blade biliyor.Bu markaların 5000 liraya satılan gerçek anlamda çöplerini görüp direk yorum yapmaktansa segment mantığını bir anlamamız lazım.Yoksa her mecrada aynı seviyede tartışmalar görüyor olmaya devam edeceğiz.Yani insanlar zannediyor ki o teknolojiler o materyaller sadece Apple'da var.Diğerleri de Acer aspire, Dell Latitude ya da Vostro, Asus D, Lenovo Ideapad serisi üretebiliyor.Arkadaşlar teknoloji böyle bir şey değil.Son kullanıcı ürünlerinde markalar şirketler değil bizzat ürünler kıyaslanır.Gidip arkadaşınızdaki macbooka bakıp elinizdeki maliyet odaklı oyuncu laptopuyla kıyaslayamazsınız.Bu da işin diğer kolu çünkü.Eldeki bütçeden maximum cpu ve gpuyu çıkarmakla iyi laptop almayı eşleştiren insanlar olaya maalesef çok yanlış bakıyorlar.Dolayısıyla macbookun 3te1i fiyata daha güçlü laptop alırım diyerek yüzyılın şifresini çözmüş gibi davranabiliyorlar.Oysa olay tamamen segment ve onun hedef kullanım senaryosuyla ve kitlesiyle alakalı.Toparlayacak olursak macbook bir kategorinin bir örneğidir diğer markaların bu kategorideki seçenekleriyle de denktir kıyaslanabilirdir. Bunları kıyaslarken zaten artısı eksisini söylersiniz ama onu da macbookun malzeme kalitesi içlerinde en iyisidir diğer türlü düşünen kumda oynasın falan yazmazsınız.Yani zaten bunu anlayamıyorum.Neden böyle bir üsluba ihtiyaç duyuyosunuz?O kadar yabancı kaynak incelemelerini yaparken bu triplere girmezken ve bu tespitleri yapmazken neden kullanıcılar bu kadar ilginç tavırlar alıyorlar?Neden her konuda bir tane fanatiği olunacak unsur seçmek zorunda hissediyoruz ya da hissettiriliyoruz.Spor izlerken, telefon kullanırken, laptop kullanırken, araba kullanırken neden sürekli birinin fanatiği olma mecburiyeti var üstümüzde.Rasyonel bir şekilde teknik taraflarını bilip sadece bunları ortaya dökmek varken neden hakarete bile götürebiliyoruz bunları?Bu arada yanlış anlaşılmasın sempati duymak sevmek farklı fanatiklik farklı.Kastım fanatikliktir.

Çok güzel yazmışsınız. Özellikle Gram ve XPS örnekleri iyi olmuş. Microsoft Surface serisine de değinilebilir. Microsoft tabletine bile tam boyut USB portu koyarken, Apple koskoca dizüstüne 2 tane type-c portu koyuyor. Hem piyasadaki milyonlarca aksesuarı araya aparat koyulmazsa kullanışsız kılıyor, hem de kendine yeni bir gelir kapısı açıyor. Yani tamam benim de hoşuma gidiyor yeni teknolojiler kullanılması, HDMI-USB farketmeksizin tek porttan tüm işlerimi halledeyim ancak elimdeki malzemeler çekmecede eskiyecekse hani nerede kullanıcı dostu şirket diye sorarım.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt

Maclerin içinde olmanız laptop piyasasını anladığınız anlamına gelmiyor.İkisi bambaşka şeyler.Kaldı ki hardcore oyun makinesiyle premium ultrabook kıyası yapıp bunun üzerinden çıkarım yapmanızdan da bu anlaşılıyor.Bunun kıyasını yapmak için iki tarafın da ortak kategorisine bakmak yeterlidir.Bir tarafta olmayan modeli ya olsaydı diye hayal etmeye gerek yok.Apple dışındaki premium ultrabookların fiyatına da bakın benzer bantlarda seyrediyorlar.Yazdıklarımı anla gel neyin nesi anlamadım siz kimsiniz, ben sizin neyinizim, bu nasıl üslup?

• quote:

Orijinalden alıntı: khrmndgn

Şu tasarıma aşığım. eğer bu bilgisayar ise bizim kullandıklarımız teneke..

Sadece satılmak için yapılıyor ve gerisi düşünülmüyor. Piyasada ki hangi bilgisayar tasarımının üstüne koyarak ilerledi çok merak ediyorum. her sene yeni bir model her sene yeni bir saçma deneme ile bize kakalıyorlar.

Yok efendim 5 ekranlı dizüstü, 10 parmaklı klavye, bilmem yüzde kaç kasa ekran oranı, 10+1 ses sistemi. Bırakın bu saçmalıkları, zaten olsa apple bunları cihazlarına koyar. Donanım kalitesinde apple nirvana da.. diğerleri gibi çer çöpü bir araya getirip üretim yapmıyor.

fanboyluk mu evet dibine kadar fan boyum.. beğenmeyenler, katlanamayanlar gitsin kumda oynasın.

edit. adamların iphone kadar anakartı var. dünyanın işini yapıyor. ifix kanalında apple donanımlarına bakın bir de diğer tenekelerin içinde ki donanımlara bakın. gösterilen özen ve kaliteyi kasanın içinde bile hisseder ve görürsünüz.

Thinkpad serisi varken, kalite anlamında çöptür keza tasarımı X1 Carbon yanında aşırı leş. Amma velakin Unix tabanlı Macosu tek satın almaya değer şeyi. Son M1 işlemcilerde de çok güzel işler başardılar yalan yok. Ama o tasarımı felaket o bezelların kalınlığı malzeme kalitesinin yerlerde olması.

• Veins kullanıcısına yanıt

Boşuna zevkler ve renkler demiyorlar. :) bana bu bilgisayarı bedava versen kullanmam. Tasarım olarak sana çok hoş geliyor lakin ben çok itici buldum. Dell XPS 15 9500 serisini tercih ederim. ( 2020 model, 2019 modelinin alt çerçevesi aşırı kötü ) dell bilgisayarlarında klavyesi hoşuma gitmiyor.

Büyük ihtimal aynı şeyleri sende apple için düşünüyorsundur. Dediğim gibi zevk meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khrmndgn -- 27 Aralık 2020; 1:55:11 >
  • quote:

Boşuna zevkler ve renkler demiyorlar. :) bana bu bilgisayarı bedava versen kullanmam. Tasarım olarak sana çok hoş geliyor lakin ben çok itici buldum. Dell XPS 15 9500 serisini tercih ederim. ( 2020 model, 2019 modelinin alt çerçevesi aşırı kötü ) dell bilgisayarlarında klavyesi hoşuma gitmiyor.

Büyük ihtimal aynı şeyleri sende apple için düşünüyorsundur. Dediğim gibi zevk meselesi.

Dell xpsler malzeme kalitesinin yerlerde süründüği bir seri derdi bitmez. Ama bugün iş üretmek için klavyesi touchpadi mat ekranı malzeme kalitesi ile direkt thinkpad endüstri standardı zaten. Kurumsalda mac yok nereden mi biliyorum, imzandan anlaşılacağı üzere 3. sınıf bilgisayar mühendisiyim ve sektörü az çok tanıdım gerek staj gerek diğer tecrübelerden. Çok ağır bir thinkpad dominasyonu hakim. Amacı da zaten son kullanıcı değildir, marka adı yeter gidip Teknosa Vatan gibi bilimum yerlerin satmasına izin vermez neden çünkü bilgisayardan anlamayan halk gidicek bune bu gaming bilgisayar ver laaan diye bağırıcak veya bunun olayı ne gardaşım der en fazla.

Bak ikinci kez yazıyorum aynı şeyi. Önce ne söylediğimi anla bir. Ben de biliyorum aynı kesime hitap etmediğini. Ama farzet ki böyle bir laptop üretti bu fiyatlara alabilirmisin diye soruyorum.

Ayrıca her yazılana da atlamak zorunda değilsiniz. insanların ne söylediğini anlamadan dinlemeden hem de.

Anlaşıldı sen ukalalığa devam edeceksin. Al sana uslup hadi bakim. Hadii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Aralık 2020; 12:9:30 >
  • quote:

Şu tasarıma aşığım. eğer bu bilgisayar ise bizim kullandıklarımız teneke..

Sadece satılmak için yapılıyor ve gerisi düşünülmüyor. Piyasada ki hangi bilgisayar tasarımının üstüne koyarak ilerledi çok merak ediyorum. her sene yeni bir model her sene yeni bir saçma deneme ile bize kakalıyorlar.

Yok efendim 5 ekranlı dizüstü, 10 parmaklı klavye, bilmem yüzde kaç kasa ekran oranı, 10+1 ses sistemi. Bırakın bu saçmalıkları, zaten olsa apple bunları cihazlarına koyar. Donanım kalitesinde apple nirvana da.. diğerleri gibi çer çöpü bir araya getirip üretim yapmıyor.

fanboyluk mu evet dibine kadar fan boyum.. beğenmeyenler, katlanamayanlar gitsin kumda oynasın.

edit. adamların iphone kadar anakartı var. dünyanın işini yapıyor. ifix kanalında apple donanımlarına bakın bir de diğer tenekelerin içinde ki donanımlara bakın. gösterilen özen ve kaliteyi kasanın içinde bile hisseder ve görürsünüz.

Yüksek fiyat çektikten sonra tabii ki kaliteli yapmaya mecburlar. Önemli olan aynı paraya daha kaliteli bir şey üretmek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.