Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.442
Cevap
173
Favori
384.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim dediğiniz şekilde yaptığımda sorun çözüldü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SeatSide S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Doğru ya 🤭 Ben neye istinaden internetsiz veya telefonsuz nasıl olur diye sorduğum için kendime kızıyorum 🙈

Bütün olay zaten manyetikte , saatte ise bu bilgiler zaten var olduğu için NFC ile iletiliyor. Benim kafa oruçtan dolayı gitmiş hocam, kusura bakmayın.

Marketler kapandı burada , 5 e kadar acıktı. Birde hatırladığım kadarıyla burada ki A101 ve şokta temassız yok 🤔

Neyse heyecanımı sonraya saklıyorum. Sizin en büyük alışverişinizden kestiği ücret ne kadar yada yaptığınız bir ödeme işleminin görüntüsünü ekleyebilir misiniz ? Mail olarak fatura yada bildirim geliyor mu. Veya bu harcamalarımızı görebildiğimiz bir ekran oluyor mu. Kendi bankamatik / Kredi kartımız dışında.
    Net hatirlamiyorum suan kesintiyi ama zaten cok yukli bi temassiz odemesi yapmadim şimdiye kadar. Genelde a101 ve migrosta kullaniyorum. Resimde de goruldugu gibi en yuksek harcamam 8 kusur dolarmis. 1.5-2 tl gibi bi fark almis oldu mesela bu alis veriten tahminen. Yani cok kafaya takilacak bisey degil bence.
     Apple Pay® [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam arkadaşlar birşey soracagım. Malum korona. Kasalarda temassız ödeyecegim diyorum kartı posa ya da tuş takımına okutuyorum geçiyor. Apple pay ı kurarsam kart yerine telefonu mu okutacagız ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız ve görsel için teşekkür ederim. Harcamalar uygulama içine normal banka uygulamasına yansıdığı gibi yansıyor. Bunu görmüş oldum 👍🏻

Dert ettiğimden değil, işleyişi görmek istedim. Henüz harcama yapmadığım icin yapan birinin ekran görüntüsünü merak ettim 😁

Tekrardan teşekkürler 🙏🏻

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Evet , ödeme yapacağınız zaman telefonun güç tuşuna iki kere basacaksınız ve telefonunuz temassız ödemeye hazır olacak. Sonrası bildiğiniz gibi, telefonu cihaza yaklaştıracaksınız. Kartla yaptığınız gibi.

 Apple Pay® [ANA KONU]

• quote:

Evet , ödeme yapacağınız zaman telefonun güç tuşuna iki kere basacaksınız ve telefonunuz temassız ödemeye hazır olacak. Sonrası bildiğiniz gibi, telefonu cihaza yaklaştıracaksınız. Kartla yaptığınız gibi.

Çok teşekkür ederim. Nfc şartı yok o zaman.

Rica ederim fakat NFC şartı yoktan kastınız nedir ?

Nfc dediğiniz şey telefonun içindeki mekanizma. Nfc ile zaten bu durum oluyor telefon üzerinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirkul20

Nfc dediğiniz şey telefonun içindeki mekanizma. Nfc ile zaten bu durum oluyor telefon üzerinden.
    İphonelarda nfc yok diyorlardı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Nfc yok demiyorlar. 3.parti uygulamalara izin vermiyoruz diyolar.

Nfc özelliği 6s ten sonraki cihazlarda var. Sadece apple ürünlerine izin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirkul20 -- 24 Mayıs 2020; 2:38:43 >
  • quote:

Çok tşk ederim

apple pay’e çok alıştım ve burda harcama limitini de 50€ çıkardılar.
    monese kullanıyorum ama amerika’dan alışveriş yapınca yüzde 2 oranında kesinti de yapıyor. sizin paylaştığınız bu görüntüde herhangi bir ek komisyon görmedim. dönüştürme kuru haricinde sonradan komisyon adı altında ücret kesiyor mu?
    harcama yaptığınızda kendi kuruyla serbest piyasa kuru örtüşüyor mu?
    keşke yurdumuza da apple,samsung pay gibi çözümler gelseydi.

• quote:

İphone 6 dahil sonraki tum serilerde mevcut nfc ama dediginiz gibi 3. Parti yazilimlara acik olmadigi icin nfc sadece apple pay ile kullaniliyor ne yazik ki

• quote:

Cevabınız ve görsel için teşekkür ederim. Harcamalar uygulama içine normal banka uygulamasına yansıdığı gibi yansıyor. Bunu görmüş oldum 👍🏻

Dert ettiğimden değil, işleyişi görmek istedim. Henüz harcama yapmadığım icin yapan birinin ekran görüntüsünü merak ettim 😁

Tekrardan teşekkürler 🙏🏻
    O an sizin harcamaniz ne kadarsa o tl olarak gorunuyor ve o anki kendi cevirdigi kur uzerinden de sizin curve hesabinizda sectiginiz doviz cinsinin meblagsi da gorunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufd84

apple pay’e çok alıştım ve burda harcama limitini de 50€ çıkardılar.
    monese kullanıyorum ama amerika’dan alışveriş yapınca yüzde 2 oranında kesinti de yapıyor. sizin paylaştığınız bu görüntüde herhangi bir ek komisyon görmedim. dönüştürme kuru haricinde sonradan komisyon adı altında ücret kesiyor mu?
    harcama yaptığınızda kendi kuruyla serbest piyasa kuru örtüşüyor mu?
    keşke yurdumuza da apple,samsung pay gibi çözümler gelseydi.
    Kur farki debit kart veya kredi karti hangisi ile yapiyorsaniz o an alis verisi curve uzerinden onun hesap hareketlerine yansiyor. Curvede sizin alis verisin gercek tl tutari gorunuyor. Kartinizin hesap hareketlerindende kur farki yanismis Tutari gorebiliyorsunuz. Ornegin benim 22 marttan 54 tl tutan odemem garanti bankasi kartima 57.49 olarak yansımış. Bu harcamadaki kur farki 0.41 kurus gibi bi fark olmus.

• Eşim adına ilan kart az once ulaşmış resim gönderdi kuzeni ve onaylattım curveden ve hemen walleta eklendi curve kart.

• Bu arada touch id li bi iphone kullananlarak apple pay kullananlara bisey sormak istiyorum. Simdi face id ile yandaki kilit tusuna 2 kez basmak gerekiyor apple pay aktif etmek icin. Touch idli bi iphoneda odeme icin sadece pos cihazina yaklastirip parmagimizi okutmamiz yeterli oluyor mu? Yoksa illa walleta girmemiz mi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 24 Mayıs 2020; 19:34:29 >
    2 kere ana menü tuşuna basmanız yeterli. wallete girmeye gerek yok.
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    Tamamdir tesekkurler. Face id ye alisinca touch idli nasil oluyordu unuttuk valla. Bir kac videoya baktim sanki sadece posa uzatitip parmak izi okutuyorlar gibi geldi ama herhalde cift basma yapiyorlar videoda dogal olarak anlasilamiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 24 Mayıs 2020; 21:14:30 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.