Şimdi Ara

 Apple Pay® [ANA KONU] (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.445
Cevap
173
Favori
385.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zen hesaba nasıl para yüklüyorsun peki TR'den?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • attalosrome A kullanıcısına yanıt
    Banka veya kredi kartı ile

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Hocam Türk kredi kartları müsaade ediyor mu? Ben Axess ile Revolut, Wise gibi kartlara top-up yapamiyorum. Sadece Curve karta müsaade ediyor Axess.

Evet izin veriyor o sekilde yukleme yapiyoruz

Hocam peki sorması ayıp kart örneği verebilir misin?

Ben en para ile yüklüyorum ama garanti ile yukleyen arkadaslar var geçmiş mesajlarda bulabilirsin

Teşekkürler :)

• 2 gün önce(5 Şubat 19:30) telefonum çalındı maalesef. Küçük bir çanta kullanıyordum, kimlik, ehliyet, kartlarım, mesleki kimliklerim, telefonum, BT kulaklık vs vs herşey gitti. Aracımı yıkadım, malzemeleri toplayıp bagaja koymak için eğildim( çanta aracın tavanındaydı) sadece 40 sn. içinde gitti çanta.

Neticese ise yeni telefonuma cüzdana zen kartımı ekledim ama Zen app giriş yapamıyorum. Numaramı girdiğim anda support ile iletişime geçin yazıyor. Yazdım onlara da bekliyorum şimdilik. Sim kart değişikliği sonucu bloke gibi bişey olabilir belki bilemiyorum.

Sonucu da yazarım yine....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EsasHakkındaMütalaa kullanıcısına yanıt

Güncelleme:

Sorun çözüldü. Zen support'a yazdıktan sonra toplam 40 dk. da çözdüler sorunu.

Bilginize

• qTr kullanıcısına yanıt

Deneme süresi bitince bende free'ye geçeceğim. Çok yoğun kullanmadığımdan gerekli görmedim.

Profil kısmından detaylar yazıyor, gözlemlediğim kadar döviz dönüşümlerde free de %0.5 iken(1000 lira da 5 lira iyi bence), premium da %0.

Kredi kartından karta para yüklerken %2,5 kesiyor biraz yüksek ama kredi kartından nakit çekim yapacak zannettim, öyle değilmiş internet harcaması gibi görünüyor bu iyi. Free de de aynı yada yakındır

Fiziksel kart eğer zen hesabından herhangi bir atm'den para çekmen gerekiyorsa avantajlı oluyor, gold'da 200 premiumda 800 euroya kadar aylık komisyonsuz çekebiliyorsun. Karta para akışı yoksa bence gerekli değil, yurtdışında kullanmak için de güzel duruyor.

• Bugün izmirde toplu taşımada apple payi deneyeyim dedim çekti bi ara denemiştim hata veriyordu büyük kolaylıkmış arkadaşlar sözde bi uygulama yapmışlar yerin altında internetsiz çalışmıyor karekod oluşturmuyor dışarda güneşden ekranı okumuyor direk nfcli sistemi entegre etseler hiçbiri sorun olmayacak

 Apple Pay® [ANA KONU]

• abdul1907 kullanıcısına yanıt
    Apple Pay'de hızlı geçiş seçeneğiniz aktif mi? O şekilde mi kullandınız yoksa normal ödeme yapar gibi face ıd ile mi? Diğer sorum apple payle ilgili değil ama olsun izmirde toplu taşımayı kredi kartıyla kullandığınızda ayrıca bir komisyon alıyor mu. Misal Bursa'da normal ulaşım kartıyla 12tl alırken kredi kartından 15tl çekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bmözdemir16 kullanıcısına yanıt
    Keşke İstanbul'da da 3₺ fark olsa hergün NFC okuturum :) burada 8₺ fark alıyor İBB. Apple pay için hızlı geçiş kartı ekleyemiyoruz zaten, normal ödeme yapar gibi açıp okutmanız yeterli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bmözdemir16 kullanıcısına yanıt

O pos cihazıyla alakalı mutlaka o komisyonu alır.

Hızlı geçiş çalışmaz face id ile normal ödeme yaparak geçilebilir.

• servetq kullanıcısına yanıt

wise türkiyedeki işlemleri durdurdu. Hesaba para eklememe izin vermiyor. Siz nasıl yapıyorsunuz?

• gduman G kullanıcısına yanıt
    Ne zaman denediniz en son

• gduman G kullanıcısına yanıt

Burada yazıyor haziran 2023'den itibaren hesabınıza TL yüklenemiyor diye. Başka bir para biriminde mi problem yaşadın yoksa?

 Apple Pay® [ANA KONU]
     Apple Pay® [ANA KONU]wise.com
    Restrictions for customers based in Türkiye | Wise Help Centre
    https://wise.com/help/articles/18ewShSmFf7tJ7mm2Zp6H7/restrictions-for-customers-based-in-turkiye

• Wise az önce mail attı. Hesabınızı kapatıyoruz diye. Hesaptaki parayı da bankama yollamışlar.

Türkiyede yasak mı wise ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
     Apple Pay® [ANA KONU]

Ben de yeni hesap açmıştım kart eklenmiyor. Sadece para göndermek için kullanabilirsiniz diyor.

• akemals42 kullanıcısına yanıt

8 şubat itibariyle denedim ama zaten bir süredir böyle, wise hesabınıza tl gönderme kapandı. Yukarıda arkadaş tl yolladım alışveriş yaptım diyince bir değişiklik mi oldu dedim ama hayir hala wise işlemleri tl bazında yapilamiyor.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.