Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.943
Cevap
898
Favori
1.751.098
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bağlamanıza gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Bağlamanıza gerek yok.

Gerek olmaması gerektiğini bende bildiğim için soruyorum. Kapağı kapatıp açınca bağlantı kesiliyor ve tekrar elle girip bağlanmam gerekiyor.

• lionessciri kullanıcısına yanıt

Elle girip bağlıyorum derken, nasıl yapıyorsunuz o konuyu anlayamadım. Bağlamadığınızda neyi yapamıyorsunuz, yani neden bağlamaya ihtiyaç hissediyorsunuz?

• quote:

Elle girip bağlıyorum derken, nasıl yapıyorsunuz o konuyu anlayamadım. Bağlamadığınızda neyi yapamıyorsunuz, yani neden bağlamaya ihtiyaç hissediyorsunuz?

Ben Mac'i yeni yeni öğreniyorum Watch ile sürekli bağlı kaldığı için, Mac ile de bağlı kalmasının faydası olacağını düşünmüştüm. Mesela telefon çaldığında yada mesaj geldiğinde bunu Mac üzerinden görüntülemek gibi. Bluetooth bunu sağlamıyor mu? Watch ile iPhone hiçbir şekilde elle müdaheleye ihtiyaç duymadan birbirlerine bağlanırken Mac kapağı kapatıp açınca bile bağlantıyı kesiyor. Ayarda bulamadım bununla ilgili.

iPad de telefondan gelen aramalari sürekli alabiliyor ama bunun icin bluetoothtan ziyade bildirimleri burda da almak istiyorum tarzında bir ayar vardı ayarlarda. Bi bakın derim. Cok uzun süre önce ayarladığım icin bulamadım su an
  • Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi sizin bağlamanıza gerek yok. Cihazların aynı ağa bağlı olmaları ve Bluetooth açık olması yeterlidir.

• quote:

Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi sizin bağlamanıza gerek yok. Cihazların aynı ağa bağlı olmaları ve Bluetooth açık olması yeterlidir.

Bluetooth'un açık olması yeterlidir diyorsunuz ama birbirleriyle bağlantı kurmuyorlar. Bu durumda açık olması yeterlidir ne ifade ediyor?

• orion55 O kullanıcısına yanıt

iPhone > Ayarlar > Telefon > Diğerlerinde Aramalar > Yakındayken >

Açık olması yeterli, bluetooth ile bağlantı kurmalarını gerektiren bir işlem olduğunda aralarında bağlantı kurarlar demek.

• quote:

Açık olması yeterli, bluetooth ile bağlantı kurmalarını gerektiren bir işlem olduğunda aralarında bağlantı kurarlar demek.

Bunun için aynı wifi ağına mı bağlı olmaları gerekir mi? Yoksa örneğin iPhone hücresel ile, Mac wifi ile çalışıyorsa da birbirleriyle senkronize olmaya devam ederler mi?

• Hayır, iPhone da aynı ağa bağlı olmalı. Bir çok işlem için bu yeterli oluyor ama aklımda yanlış kalmadıysa AirDrop için hem Wi-fi hem Bluetooth ikisinin de açık olmasını isteyebiliyor.

Örneğin, AirDrop için gerekenler: https://support.apple.com/tr-tr/HT204144

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 29 Nisan 2021; 16:0:24 >
  • Tercih için cevap veren herkese teşekkür ederim.
    Şimdi şuan ki sorumuz şu:

Macbook Air için pt den almamız sorun olur mu ? Canlı desteğe sorduğumda bir sorun olursa incelem yapılmaktadır diyor Apple da koşulsuz iade var bu firmada yok sanırım sizce ne yapmalıyım ? Ayak sorunu olursa düzgünü gelene kadar değiştirmek isterim çünkü 3 4 ay sonra satıp değiştirmem gerekecek.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pt den dahabuyguna alınabilcek bir yer varmııdrı şu an m1 air i

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Aynen bu hocamın dediği ayar, gayet güzel çalışıyorlar bu şekilde.
  • everythink E kullanıcısına yanıt

sizin için m1 air erken, sıkıntılar yaşayabilirsiniz.Windows arm de yükledim gayet stabil çalışıyor fakat uygulama desteği hakkında bilgim yok.Kullanacağınız programları YouTube da m1 testlerini aratın ona göre satın alımı gerçekleştirin.Şu anda fiyatına göre çok iyi.O da olmazsa Huawei bin ryzen 7 li laptoplarını öneririm fiyatları piyasa göre uygun.

• Fatihcan34 kullanıcısına yanıt
    huwainin 16.1 incli bilgisayari bence oldukca iyi 7000-8000 e aliniyor illako windovs isteyen varsa

ben tabiki her ürünüm apple olduğundan macbook almayi düşünüyorum
  • imax1 kullanıcısına yanıt

şu anda en uygun yer pt. Fakat ara ara zincir mağazalarda indirime giriyor, gittigidiyor ve trendyolda ki indirimlerle birleşince pt den avantajlı olduğu zamanlar oluyor.Tabi beklerken eski stoklar biterse zamda yiyebilir.

• Fatihcan34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için hocam. Aldım pt den zaten , magic mouse 2 space grey ile beraber aldım iyi oldu. Mouse bile iyi fiyata indi piyasyaa göre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M1x galiba bu sene çıkmayacak, M1 air alsam mı diye düşünüyorum. Haziranda tanıtma şansları var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brotha

M1x galiba bu sene çıkmayacak, M1 air alsam mı diye düşünüyorum. Haziranda tanıtma şansları var mı?

Haziranda tanıtılacak Ekim kasım gibi çıkar zaten M1X modeller. Ama pahalı olması bekleniyor. Air in içine konulucağı da kesin değil şuan. Sızıntılar macbook pro ve imac in içinde geleceği yönünde. Yani bütçeniz kısıtlıysa hiç kendinizi sıkmayın derim m1 air her türlü uzun süre idare edecek bir model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.