Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (537. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
25.935
Cevap
898
Favori
1.749.889
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Ekran parlaklığı ile aynı mantık. Ortam karanlıksa tuşların ışığı gözü rahatsız eder.

Bir sorum daha olacak, Safari'de gezerken aşağı yukarı yapınca takılarak hareket ediyor. Bu normal mi? Akıcı değil, bariz takılarak hareket ediyor.

• lionessciri kullanıcısına yanıt

Sadece Safari çalışıyorsa, ve Safari'de diğer sekmelerde CPU'ya yük bindiren işlem(ler) yoksa, normal değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mat34

Bugün ty da 8700 gibi satılda M1 air
    Yine mi kaçırdım acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Sadece Safari çalışıyorsa, ve Safari'de diğer sekmelerde CPU'ya yük bindiren işlem(ler) yoksa, normal değil.

Hocam etkinlik monitöründen kontrol ettim işlemciyi yoran hiçbir şey yok hatta %10'u geçmiyor kullanımı ve kasa ılık bile değil soğuk sayılır. İnternette araştırdım bu durumu tecrübe edenler var ''lag'' diye tabir ediyorlar. Oyun oynayanlar bilir 30fps oynamak gibi hissettiriyor.

Safari öyle, chrome veya ms edge yükleyip test eder misiniz

Ms edge çok iyi tavsiye ederim,, bir de mac os sürümünüz güncel demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 28 Nisan 2021; 19:46:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bende (Safari ve Firefox) buna benzer bir problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Safari öyle, chrome veya ms edge yükleyip test eder misiniz

Ms edge çok iyi tavsiye ederim,, bir de mac os sürümünüz güncel demi

11.2.2 yüklü şu anda. iPhone'da bile öyle sık güncelleme yapan birisi değilim. Güncelleme içeriğinde de bununla alakalı bir şeye rastlamadım.

Apple'ın destek bölümünde de dile getirenler var bu durumu.

https://www.reddit.com/r/MacOS/comments/k7m9r2/m1_macbook_air_scrolling_web_pages_slowly_not_as/

• Kıbrısta öğrencilik yapan birisinin öğrencilik belgesiyle eğitim indiriminden faydalanılabilir mi
  • mekaonee kullanıcısına yanıt
    olur oyle cok ayrinitili incelemiyorlar… ogrenci belgesi olsun geceeli olsun. yeter
    Hocam yukarlarda bir yerde tamamen aynı soruyu soran olmustu mesajını bulup ona sorabilirsiniz akıbeti nolmus çözebilmiş mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: orion55

Hocam yukarlarda bir yerde tamamen aynı soruyu soran olmustu mesajını bulup ona sorabilirsiniz akıbeti nolmus çözebilmiş mi

Hocam bakındım biraz ama bulamadım. Ekranın ve klavyenin güzelliği sayesinde web'de gezinmek çok keyifli fakat bu lag hissi can sıkıcı gerçekten.

• mat34 M kullanıcısına yanıt
    Ty neresi oluyor tam olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: merlot7

Ty neresi oluyor tam olarak

Trendyol hocam.

Chrome veya ms edge kullandiniz mi
    Onlarda lag var mi
  • quote:

Chrome veya ms edge kullandiniz mi
    Onlarda lag var mi

Denemedim hocam bugün bakacağım.

• iPhone'u bluetooth ile Mac'e bağlıyorum fakat iki cihazda da açık olmasına rağmen tekrar elle bağlanmam gerekiyor bunun sebebi nedir? Apple Watch ile iPhone'u bir kere eşleştirdim o güden beri otomatik hep bağlı kalıyor. Bu durumu Mac'de engelleyen nedir?

• quote:

.net framework windows dışında çalışıyor mu ki

visual studio for mac ile daha önceki intel işlemcili macbooklarla çalışıyor. Hatta m1 işlemcide de kuruluyor ve derleniyor. Fakat bir iki derleme ve debug sonrası hatalar ve saçmalıklar başlıyor. Belki ileride düzeltirler ama şuan için çalışmıyor diyebiliriz.

• Arkadaşlar merhaba, ben de biraz önce cihazı teslim aldım. Ölü piksel testi başlattığımda ekranın alt kısmında yatay çizgiler var gibi yorumlarınızı alabilir miyim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• acta A kullanıcısına yanıt
    https://snipboard.io/olM5yU.jpg bunları mı diyorsunuz

LCD arkadan aydınlatmalı bir ekran olduğu için bu tür ışık farklılıkları olabilir diye biliyorum, ama ne kadar az çok olmalı bilgim yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, hemen hemen aynısı hatta alt taraf üste göre koyu ve ince yatay çizgiler var gibi görünmekte.
    https://support.apple.com/tr-tr/HT202731

Şöyle bir test vardı fakat başlatma esnasında açma kapama tuşuna basılı tutarken ekranda bir şey çıkmadığı için test edemedim ya da başaramadım. Fakat yeniden başlattığımda testi tekrar açtım ve o çizgiler kayboldu Apple ile görüşeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acta -- 29 Nisan 2021; 12:5:54 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.