Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bstsn Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
9.906
Cevap
389
Favori
302.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 44 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1527
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 389
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Pore (179 mesaj) EknCn (171 mesaj) HandK (165 mesaj) ciho. (156 mesaj) Androge0s (145 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4797 mesaj) Mobil (2746 mesaj) Tablet (183 mesaj) Mini (463 mesaj) Uygulama (1524 mesaj)
  • @
26 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Bilgisayar >> Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU]
Giriş
    1472 Mesaj

2019 13" base modeli almayı düşünüyorum, yakın zamanda da kur zammının geleceğini düşnünüyorum.B u yüzden gün içerisinde almak istiyorum. Ancak Kullanım alanı olarak adobe uygulamalarını kullanacağım(after effects, premiere, photoshop) ancak 8gb ram ve i5 yeterli gelir mi şüphelerim var. Bütçemi artıramıyorum maalesef.

• Çavuş
    85 Mesaj

Kesinlikle katılıyorum hocam ama öğrenci yurdu şartlarında ne kadar korursam koruyayım başına bir şey geliyor :'( O yüzden olabildiğince korumaya çalışıyorum Belki gelecekte koruma tutarım 

|
    |
    ciho. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8697 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 32aslan

2019 13" base modeli almayı düşünüyorum, yakın zamanda da kur zammının geleceğini düşnünüyorum.B u yüzden gün içerisinde almak istiyorum. Ancak Kullanım alanı olarak adobe uygulamalarını kullanacağım(after effects, premiere, photoshop) ancak 8gb ram ve i5 yeterli gelir mi şüphelerim var. Bütçemi artıramıyorum maalesef.

i5 4 core işlemci yeterli olur fakat uzun süre kullanacaksanız 16 gb ram olan modeli tercih etmelisiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1365 Mesaj
    Arkadaşlar 4-4.5 civarı 2.el alınabilecek en iyi MacBook pro ya da air modeli hangisi şu an bu piyasaya çok uzağım da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1248 Mesaj
    Kargo biraz bekletecek ama olsun. 13” basic model 16GB aldım. Sormak istediğim iki sorum var?

1) Koruma kılıf ve genel önerileriniz nelerdir?
    2) Şuanda MacBook işleniyor, ne zaman takip etme durumum olur? Çinden çıkıp buraya gelene kadar? Hangi kod vs..

• Yüzbaşı
    670 Mesaj

Evet bende merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    .Space. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    729 Mesaj

MacBook Pro 2015.

olmazsa MacBook Pro 2014.

bu fiyata yine Mac Mini Late 2014 i5 veya i7 bulabilirsiniz 16Gb ram ile.

|
    |
    head kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1365 Mesaj

Sağol hocam bakıyorum şimdi bunlara. Bir de şunu sorayım elimde kozmetik durumu iyi olmayan bir macbook pro 2012 mid var upgrade falan edilmemiş. Bunun piyasası nedir ne kadara satılır?

|
    |
    Free Man. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    729 Mesaj

Bilemedim. Fiyatlar çok uçtuğu için ram ve ssd/hdd seçeceğine göre 2-3bin arası diye düşünüyorum. i7 islemci ise +500tl daha. Ama tam bir fikrim yok her hafta fiyatlar değişiyor.

|
    |
    head kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Arkadaslar bu arada Apple teknik destek batarya konusunda şöyle bir şarj olayı söyledi, ne düşünüyorsunuz?

Cihazını kapatmanıza gerek yok uyku modunda dursun, kullanırken de şarjda kullanabilirsiniz. Yatmadan önce kapağı kapat, kullanırken şarjda. Çünkü her başlangıçta daha güç harcıyor ve batarya zarar veriyor dedi, Apple bunu öneriyormuş.

|
    |
  • Çavuş
    40 Mesaj
    Apple.com.tr deki eğitim indirimi bugün bitiyor mu?

• Er
    11 Mesaj

evet alacaksan hızlı ol

|
    |
    cllnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Bu bilinen birşeydi zaten. Özellikle ssd bulunan bilgisayarlarda böyle yapılması lazım. Ben 1-2 aydır babamın bilgisayarını kullanıyorum. Asus model ince hafif güzel bir bilgisayar. 1 ay boyunca hiç kapatmadım pc yi .

evde kullandığım için de şarjı bitmiyor.

|
    |
  • Çavuş
    40 Mesaj

Black fridayde daha iyi indirim olmaz mı

|
    |
    TalhaAtik38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Yani şarjda azalma olacaksa sadece uykuda olursa olucak ve belki ayda 1-2 kalibre için. Bu olayda sadece uyku modunda kapağı indir tamam, bu olayı bilmiyordum. Artık desenize prizde olmasa bile macbook 7/24 açık olacak.

|
    |
    TalhaAtik38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    37 Mesaj

vay be bu açılırken daha çok güç harcıyor uyku modunda bırakın lafını ilk kez duydum. Benim merak ettiğim de şöyle bir şey var, şimdi normalde planım cihazı ful şarjda kullanıp ayda 1-2 kez bataryada kullanmaktı fakat birkaç ay önce gelen güncelleme ile pil sağlı yönetimi sekmesini açık tutarsan cihaz bazen şarjı kesiyor bataryadan kullanıyor bazen prizden kullanıyor falan, o da şöyle: ful şarjda kullanıyorum hep %100 ama bir anda bir bakıyorum %92-93e kadar düşüyor sonra tekrar şarj etmeye başlıyor bunun amacı da bataryayı aktif tutmakmış. Böyle olunca da ortalama bu olay 8-10 gerçekleşince 1 döngü ekliyor bataryaya. Ben şimdi diyorum kendi kendime yav zaten ben de batarya körelmesin diye ayda 1 bunu yapacağım e bu cihaz da bunu yapıyor? O zaman artık öyle ayda 1-2 elime alayım şarjını bitireyim diye uğraşmaya gerek yok diye düşünüyorum

|
    |
  • Yarbay
    2826 Mesaj

Eğitim indirimi bitmiyor, yanında verilen airpods hediyesi bitiyor. Eğitim indirimi hep var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cllnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1813 Mesaj

Enteresan ben bugün Base modeli 16Gb ile sipariş verdim dolayısıyla şuan kullanmakta olduğum Mac (mid2010) de hiç böyle şeyler olmadığı için bilmiyordum. Artık kısmetse Kasım sonuna doğru bunları tecrübe edeceğim.

Ben genelde şarjda kullanmanın yanlış olduğunu bilirim %100 e geldiğinde çıkarır %20 altına inene kadar kullanır öyle takarım. Tabi kullandığım cihazda SSD bulunmuyor. Bu SSD lerde kapatıp açmamak daha mı iyiymiş gerçekten? İlk defa duydum.

Tüm gün pirizde mi kullanacağız şimdi ve ara verdiğimizde kapağı indireceğiz. Akşamlarıda sadece kapak indirip bırakacak mıyız sabaha kadar?

Birde başka bir konu var, o da bilgisayarı taşıma esnasında kapalı mı yoksa uyku modunda mı olması gerektiği. Yıllar evvel Apple dan bana taşırken bilgisayar kapalı olsun hard disk e zararlı demişlerdi.

Bilen arkadaşlar şu konularda tam bir aydınlatabilir mi?

|
    |
    SUTURS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1472 Mesaj

O kadar bütçem yok maslesef, 12 bine gelecek 16 gb ram ile birlikte.

|
    |
    flowerhorn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1248 Mesaj

Bende ilk defa duydum. Temsilci soyledi. Hicbir fikrim yoktu bu zamana kadar. Hep kapatirdim. Daha once 2015-16 macbook kullandim. Bataryayı sürekli şarjda kullandım ve ayda 1-2 kalibre ettim. Gayette olumlu oldu batarya için ama şu zamana kadar test ettiğim bir durum varsa oda bataryanın %60 veya %80 de sabit kalıp, prizden alması. 2013 yılında aldığım lenovo z500 cihazı bu şekildi kullandım ve hala aynı şekilde kullanıyorum. Batarya banamısın demiyor, sapasağlam. Macbookta böyle bir uygulama varmı bilmiyorum. Ayrıca diğer konu sizin dediğiniz gibi 8-10 şarj 1 döngü çok kısa zamanda döngüyü artırmaz mı? Valla şu şarj olayı bilgilendiren bir arkadaşlarımız yokmu? Nasıl yapalım?

|
    |
    SUTURS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.