Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
25.943
Cevap
898
Favori
1.750.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

model numaralarını yazabilir misin

• 10. nesil model çift fanlı soğutması daha başarılı. Kapsamlı karşılaştırma için alttaki videoyu tavsiye ederim.

@retro61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dirtect -- 11 Ekim 2020; 1:29:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Düzeltme : 2019 8.Nesil İşlemcili modeller MV9 ile başlıyor ve Yeni ESC tuşlu klavye bunlarda yok.

2020 Modellerde Yeni Fiziksel ESC tuşlu klavye mevcut.

Burada açıklığa kavuşturulması gereken 2020 Macbook Pro 10.Nesil işlemcili model ile 8. Nesil işlemci arasında ki fark sadece İşlemci, Ram ve Gpu farkı mıdır.

? 2020 Lansmanında işlemciler sadece 10.nesil gösterildi.

Apple.com.tr fiyatları Eğitim indirimli ,küsüratları yuvarladım. Karar vermekte zorlanıyordum dedim böyle birşey yapayım. Yanlış birşey varsa belirtirsiniz. Muhtemelen 12.000 ₺ lik 8+512 model f/p duruyor.

Ben olsam 16gb yaparım hocam. Kendim yapmadım pişman oldum sonra. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Renderla iş yok, Photoshop için önümüzdeki 5-10 sene için 8 GB yeterli olacaktır. 1500₺ fark ile 1 TB SSD daha ağır basıyor gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • retro61 R kullanıcısına yanıt

Sonradan bilgisayara RAM ekleme şansınız sıfır.

bugünün teknolojisi ile üzerine os kurabileceğiniz ssd hızında performans veren bir harici disk bulmaksa çok basit.

kesinlikle RAM eklenmeli. 256gb yetersiz gelirse zaten 512 harici ssd 700-750 liraya bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free Man. -- 11 Ekim 2020; 10:11:45 >
  • Doğru söylediniz fakat render, 4K video edit gibi işler olmayacağı için aynı ram gibi yükseltemeyeceğimiz SSD de de ağır basmakta. Kullanılmayacak ekstra 8Gb yerine ekstra 512gb SSD daha avantajlı geliyor. Harici SSD , dahili SSD kadar Mac güvencesi sunmuyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 11 Ekim 2020; 10:17:35 >
  • şimdi fark ettim mbp baz model DDR3 ram kullanıyor??? abi 2020 yılında DDR3 nedir? Performans olarak DDR4 ile kıyaslanamaz bile sanıyorum, bilen arkadaşlar performans farkından biraz bahsederse daha iyi olur..

ben galiba zamlanacak korkusuna yenik düşmeden ARM silikon işlemcileri bekleyeceğim. Şuan elimde emektar thinkpad laptopumla 1 sene daha devam... 12 bin verip DDR3 laptop alınmaz. 10. nesil işlemcili olan da 15.000TL eğitim indirimiyle ve bütçemin çok üzerine çıkıyor..

• retro61 R kullanıcısına yanıt
    Sorumu görmediniz sanırsam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lborges L kullanıcısına yanıt
    Baz model dedigin 8. nesil.işlmecili modellerin hepsinde ddr3 var. 10.nesil de ddr4 var.

Lakin gpu performansının İntel gpu dan daha fazla.olacağına inanıyorum fakat İşiniz olur olmaz bir şey diyemem İntel Chipset alın aksi halde Bootcamp Windows arm da kullanamazsınız.

• Arkadaşlar 2019 airdan mbp 2020 ye geçmeye değer mi?? Yoksa yeni modeller mi beklemek maktıklı? Elimde 7-8 aylık cihaz var. Kaça satmalıyım ortalama? Teşekkürler

• 2020 i3 işlemcili air modeli alınır mı? Ne dersiniz?

"Mutlaka i5 olanı al" demenize sebep olacak farklar var mıdır?

• Arkadaşlar Merhaba,

2017 macbook pro A1713 batarya nereden uygun fiyata ve güvenilir bir şekilde bulabilirim? Durduk yere bir gecede batarya gitti. Gürgençler yaklaşık 1500 tl fiyat çıkard, çok geldi bana.

• sebtom kullanıcısına yanıt

Hocam fiyat normal gibi. Ancak Gürgençler.. Bilemedim. Bence çok bulaşmamak lazım. İmkanınız varsa İstanbul'daki Apple servislerine başvurun derim.

• ydn06 kullanıcısına yanıt

Ankara'dan nasıl gönderebilirim hocam?

• sebtom kullanıcısına yanıt

Eğer gidip gelemeyecekseniz bir tanıdığınız vardır illaki. Ona kargoyla gönderip verdirin derim. Daha önce dilim yandığı için bu yolu seçmiştim. İstanbul Apple gibisi hiçbir yerde yok bence.

• Fiyatlar biraz pahalı ama apple’nin dizüstü mü yoksa masaüstünü mü almak avantajlıdır bilemiyorum

• Imac kullananlar memnun mudur sorun yaşadığınız yerler hiç oldu mu

• Teslim tarihi 21 - 30ekim arası teslim yazan arkadaşlardan kargosu yola çıkan var mı acaba ?

• Dostlar, macbook siparişinin belirtildiğinden erken gelme ihtimali hiç mi yok? Burada 1 ay bekleyenleri görüyorum da sanırım ben de sistemin söylediği gibi 1 ay bekleyeceğim. İçimden bir umut erken gelir belki diyordum da buraya baktıkça tükendi o umut. Ne yapalım, kutsal bekleyiş sürüyor.

• jacktron kullanıcısına yanıt
    Sırf gönderim süresi 1 ay diye sipariş geçmiyorum

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.