Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.943
Cevap
898
Favori
1.750.955
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: auslaender

Bugün apple eğitim mağazasından aldığım macbook pro teslim edildi. Kutuyu açıp jelatini çıkardığımda apple logosunun üstünde çizgi şeklinde bir leke vardı. Silince çıktı ama içime şüphe düştü. Daha önce birinin kullanıp iade ettiği bir ürün olabilir mi sizce?
    olabilir hocam tr burası o kadar iade oluyor ben daha hiç refurbished mac satıldığını görmedim
  • Selamlar hocam. Ürünü 26 Ağustosta sipariş ettim. 21 Eylülde teslim edildi.

Bugün Apple müşteri hizmetlerini aradım konuyla ilgili. Bahsettiğim lekenin ambalajlama esnasında temas sonucu oluşmuş bant izi vb olabileceğini söyledi. Türkiyede refurbished ürün satmak için Apple'ın yasal izni bulunmuyormuş bu sebeple satışa koyamıyormuş. Ancak yasal izni olsa ve satabilse ürünün kutusunda mutlaka refurbished ibaresi bulunurmuş, yurt dışında bu şekilde satılıyormuş. Türkiyede iade edilen ürünleri ise refurbished satışının yasal olduğu ülkelere gönderiyorlarmış. Dilersem ürünü iade edip sıfırıyla değişimini sağlayabileceğini ancak sürecin 1-2 ay beklemeyi gerektireceğini söyledi ama ben istemedim leke silince çıkmıştı zaten başka da gözüme çarpan bir sorun olmadı. Benzer durumu yaşayan olursa diye bu konuşmayı da buraya aktarmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auslaender

Selamlar hocam. Ürünü 26 Ağustosta sipariş ettim. 21 Eylülde teslim edildi.

Bugün Apple müşteri hizmetlerini aradım konuyla ilgili. Bahsettiğim lekenin ambalajlama esnasında temas sonucu oluşmuş bant izi vb olabileceğini söyledi. Türkiyede refurbished ürün satmak için Apple'ın yasal izni bulunmuyormuş bu sebeple satışa koyamıyormuş. Ancak yasal izni olsa ve satabilse ürünün kutusunda mutlaka refurbished ibaresi bulunurmuş, yurt dışında bu şekilde satılıyormuş. Türkiyede iade edilen ürünleri ise refurbished satışının yasal olduğu ülkelere gönderiyorlarmış. Dilersem ürünü iade edip sıfırıyla değişimini sağlayabileceğini ancak sürecin 1-2 ay beklemeyi gerektireceğini söyledi ama ben istemedim leke silince çıkmıştı zaten başka da gözüme çarpan bir sorun olmadı. Benzer durumu yaşayan olursa diye bu konuşmayı da buraya aktarmak istedim.
    Güle güle kullanın hocam. :) 1-2 ay bekleme süresi için gerçekten değmez. Malum bu ara mobil cihazlarda kıtlık yaşanıyor resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sağ olun hocam daha iyileri sizin olsun.
  • ihtiyaçtan dolayı Ağustos 2019'da almış olduğum MacbookPro 13 inch - i7 2.8ghz/16GB/256GB - cihazım satılıktır. İlgilenenler yazabilir

Pil döngüsü 52, us keyboard düzeni mevcut
  • Fiyat nedir?
  • Arkadaslar, ogrenci kampanyasi kapsaminda mac air alana airpods ucretsiz mi veriliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • makdag72 M kullanıcısına yanıt
    14500

• Arkadaşlar 1,5 hafta önce gelen mb pro 2020 modelinde bugun bir sıkıntı farkettim :

Youtubeda bir videoda durdurup play tuşuna basınca oynat sekmesi kapanınıp video tam ekran olunca saliselik bir parlama geliyor bu bazen sadece dikkat edilince fark ediliyor bazısında da belirgin oluyor.Nedendir acaba bu sorun servise götürmeki miyim (şuan 2-3 video daha açtım ama sadece o videoda oluyor ancak video ile alakaşı olduğunu sanmıyorum çünkü oynat/durdur tuşuna bastıktan sonra oluyor)

• https://www.youtube.com/watch?v=MPS135F2zOk&list=PL5kIOunpmSBOy8YYDy8pY1zq8uR0F_eRt&index=10

video bu hatta map 13 base arkadaşlar deneyip geri dönüş yaparlarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: haleptıplı

Arkadaşlar 1,5 hafta önce gelen mb pro 2020 modelinde bugun bir sıkıntı farkettim :

Youtubeda bir videoda durdurup play tuşuna basınca oynat sekmesi kapanınıp video tam ekran olunca saliselik bir parlama geliyor bu bazen sadece dikkat edilince fark ediliyor bazısında da belirgin oluyor.Nedendir acaba bu sorun servise götürmeki miyim (şuan 2-3 video daha açtım ama sadece o videoda oluyor ancak video ile alakaşı olduğunu sanmıyorum çünkü oynat/durdur tuşuna bastıktan sonra oluyor)
    Başka bir browser da dene mesela safari de açtıysan chrome da dene firefox ta dene ama sadece o video da oluyorsa o video sorunludur bence.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam operada sorun çözüldü.bir de mesela video açıkken tam ekran/normal ekran arası geçişlerde sizde de kasma oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: haleptıplı

Aynen hocam operada sorun çözüldü.bir de mesela video açıkken tam ekran/normal ekran arası geçişlerde sizde de kasma oluyor mu
    Bende macbook yok, iş yerinde kullanıyorum sadece aynı macbook tan video tam/normal ekran geçişlerinde bir kasma hissetmedim, ama ram 16gb bizdeki...
  • 16” için hiç fırsat olmaz mı yahu.. Yaprak kımıldamıyor.

• merhabalar, 2020 macbook ile önceki macbooklar arasında ekran çerçeve oranında bir değişim var mıdır ?
    Bugün teşhir görebilmek vatan bilgisayar a geldim fakat ürün yoktu.

14inch laptoplara baktım zenbook vivobook onların ekranı gözüme ufak geldi yanyana kıyaslama yapmak isterdim
    Macbook pro kare bir çerçeveye sahip olduğundan mı böyle bi sonuç çıktı yoksa ekran çerçeve oranıyla mı alakalı bilemiyorum. Bu bilgilere nasıl ulaşabilirim?

• Base modeller sizde bu durum var mı

• Safari ve Chrome beraber kullanıyorum ikisinde de Netflix görüntü çok kötü internette sorun olmamasına rağmen.
    Bu durumu aşmanın bir yolu var mı?
  • pt'de 13" 2020 baz model stoğa girmiş, ihtiyacı olanlar kaçırmasın bence. fiyatlar değişmemiş.
    https://www.pt.com.tr/macbook-pro-13-inc-touch-bar-1-4ghz-qc-i5-8gb-ram-256gb-ssd-uzay-grisi-mxk32tu-a
  • Arkadaşlar Apple kendi sitesinden eğitim mağazasından iMac satın aldım bugün. Ürün kargoya verilmiş ama öğrenci belgesi vs. istemediler. Daha önce böyle birsey başına geldi mi? Prosedür mu böyle neden belge istemediler. Deneyim ve bilgilerinizi paylaşır misiniz.

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.