Şimdi Ara

Apple, Mac OS X işletim sisteminin Lion kod adlı 10.7 sürümünü duyurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
12.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • microsoft sunucularda uzman mı? büyük şirketlerin neredeyse hepsi linux tabanlı sistemler kullanıyor
  • pc pazarının %1'i mac pazarının %28'inden daha fazla eder.
    yeni bir bilgisayar alanların % kaçı Mac alıyor sizce..
  • O.Beverly tesekkür ederim.Direk snow leoparda gececem zaten uzun zamandir düsünüyorum.Ordan da artik Lion a geceriz app store üzerinden. Bu arada leopard dan direk liona gecme hakkinda bilgisi olan varsa bizi aydinlatsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

microsoft sunucularda uzman mı? büyük şirketlerin neredeyse hepsi linux tabanlı sistemler kullanıyor

Ben aksini iddaa etmedim zaten pazarda yaygın iki firma var Linux ve microsoft, linux kullalım oranıda daha fazla ama microsoftun sunucu pazarında uzman oldugu gercegini degistirmez diye dusunuyorum.Benim anlatmak istedigim microsoft sadece son kullanıcı isletim sistemlerinden ibaret degil.Aynen linux sadece desktop versiyonlarından ibaret olmadıgı gibi.

SAYGILARLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rock_Rage -- 7 Haziran 2011; 17:49:13 >
  • Bu Mac OS'ların PC üzerinde çalışanları da var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrelios

ne kadar iyi bir özellikmiş bu tam ekran özelliği maşallah. yenilikler kısmında bir paragraf anlatılmış, çok ilerici ve yenilikçi bir firma olan Appleı tebrik ederim.Appleı diğer şirketlerden üstün kılan güzelce paketlenip pahalı sunulan şeyleri tüketip bir statü sembolü haline getirmeyi pek seven insanlar. allahım tam ekran özelliği ekledik demişler tam komedi.

Bahsettikleri tam ekran ozelligi Windows'taki tam ekran degil.
    Anlamadan yorum yapmayin
  • Apple sevenler ve sadece webde gezinme veya basit şeyleri yapmak isteyenler için iyi ama sadece bunlar icin insanlar milyarlar sökülüyor. Apple olmasa ne olur ne olmaz bilmem ama Microsoft olmasa halimiz harap valla
  • apple bu yaz yeni macbook'ları da tanıtacak diye birşeyler söyleniyordu. ondan haber yok mu henüz?
  • lion benim hackintoshuma geldi bile
    Apple, Mac OS X işletim sisteminin Lion kod adlı 10.7 sürümünü duyurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

Apple sevenler ve sadece webde gezinme veya basit şeyleri yapmak isteyenler için iyi ama sadece bunlar icin insanlar milyarlar sökülüyor. Apple olmasa ne olur ne olmaz bilmem ama Microsoft olmasa halimiz harap valla

Komikmisin sen, hatta komiksin bak güldüm...
  • Cahiller yine basmış topiği. Windows'un lion karşısında gerçekten ucube gibi gözükmesini hazmedememişler galiba.
    Okudukça gülüyorum.

Kimileri MacOS X'e sadece webde gezinmek için demiş, kimisi çıkan yeni özellikleri kendi çapında aşağılamış.
    Sadece Mission Control bile, windows'un ne kadar aciz gözüktüğünün bir göstergesi. Ama merak etmeyin. Yeni gelecek olan windows versiyonunda Microsoft buna yeni bir isim bularak copy paste yapacaktır. Ama malesef yine kendi çapında yani yapabildiği kadar yapar.

Full Ekran özelliğine gelelim. Yine yukarıda bir arkadaşımız bu özelliği kendi çapında aşağılamış. Bir laptop kullandığınızda çalışan bütün 3. parti uygulamaları Full Ekran olarak kullanmak nimettir. Yani ekranın tamamını kullanarak çalışmak çok büyük avantajdır.
    Bunu yapmak çok zor değildir, asıl zor olan düşünmektir. Yani kullanıcının işini nasıl daha kolaylaştırırız olayına kafa yormaktır. Windows kullanıcıları böyle fikirleri hazmedemezler ama sizde haklısınız. Tuhaf gelir onlara böyle fikirler. Çünkü işkence çekmeye alışmışlardır bir kere.

Kullanmadığınız ürünün topiğinde bilgi almak için soru soracağınıza kendi çapınızda eğleniyorsunuz.
    Peki hadi bizde gülelimde kırılmayın bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Apple sevenler ve sadece webde gezinme veya basit şeyleri yapmak isteyenler için iyi ama sadece bunlar icin insanlar milyarlar sökülüyor. Apple olmasa ne olur ne olmaz bilmem ama Microsoft olmasa halimiz harap valla

şaşırmana gerek yok murat şimdi sen ben mesihim desen arkandan binlerce insan gelir işte hayat böyle ironikdir

• quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

quote:

Orijinalden alıntı: fx57

PC pazarının ise sadece %1 oranında  büyüdüğünü belirtti.

PC pazarının -1 olması gerekmiyor muydu? İzlediğim kadarıyla keynote ta gerilediğinden bahsedildi ?

Apple, Mac OS X işletim sisteminin Lion kod adlı 10.7 sürümünü duyurdu

evet pc pazarının yüzde 1 küçüldüğünü belirtmişler
    onun sebebi de tablet satışlarının patlaması aslında.
    ama macler bundan çok etkilenmemiş, iyi bir ivme yakalamış durumda

• Türkçe olacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evet, İsyan! -- 7 Haziran 2011; 22:53:33 >
  • lion coşmuş...

snow leopard bile yeterince iyiyken, mission kontrol, launch pad, verison gibi özelliklerle kullanıcı deneyimi tavan yapmış durumda.

bakın apple versions ile tüm bilgisayar dünyasına bir yenilik daha
    getiriyor.önümüzdeki zamanda "save" mantığı yavaş yavaş terkedilecek, windows'da mac'den kopyalacağına göre versions sisteminin benzerini sonraki windowslarda kullanabiliriz. (kullanabilir diyorum çünkü hali hazırda windows kullanıcısıyım)

windows'un şu haliyle expose, space, mission kontrol ve launchpad gibi özellikleri yakalaması mümkün değil. şimdilik aero, snap, shake, peek gibi nisbeten olumlu özelliklerle idare edeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evet, İsyan!

Türkçe olacak mı?

evet lion sürümü içinde turkçe bulunduran bir versıyon
  • quote:

lion coşmuş...

snow leopard bile yeterince iyiyken, mission kontrol, launch pad, verison gibi özelliklerle kullanıcı deneyimi tavan yapmış durumda.

bakın apple versions ile tüm bilgisayar dünyasına bir yenilik daha
    getiriyor.önümüzdeki zamanda "save" mantığı yavaş yavaş terkedilecek, windows'da mac'den kopyalacağına göre versions sisteminin benzerini sonraki windowslarda kullanabiliriz. (kullanabilir diyorum çünkü hali hazırda windows kullanıcısıyım)

windows'un şu haliyle expose, space, mission kontrol ve launchpad gibi özellikleri yakalaması mümkün değil. şimdilik aero, snap, shake, peek gibi nisbeten olumlu özelliklerle idare edeceğiz.

Valla windows kullanıpta bu yazdıklarının farkında olan çok az insan vardır herhalde.

• kullanıcılar farkındadır sanırım ama isimlerini bilmiyor olabilirler.
    sonuçta yazdıklarım masaüstü kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak windows tarafında yapılmış gelişmeler.

mesela vista'dan da bildiğimiz gibi windows tuşu + tab ile 3D aero flap açık pencereleri üç boyutlu olarak sıralıyor. benim en çok beğendiğim özellik ise açık çok sayıda pencereden istediğinizin başlık çubuğuna tıklayıp basılı tutarak faresi sağa sola hızlıca kaydıranız halinde diğer açık olan tüm pencerelerin simge küçülmesi ve tekrar salladığınızda tam ekran haline gelmesi...

hiçbiri bir expose bir space değil ama ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: andromeda9

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

şaşırmana gerek yok murat şimdi sen ben mesihim desen arkandan binlerce insan gelir işte hayat böyle ironikdir

Şaşırmıyorum Hakan'ım, çok var böyle bildiğin gibi değil. Şimdi sorsan web'de gezinme basit ama oyun oynamak çok prof. bir iştir bu kişiye göre.. Kullandığı MS ürününü de kesin satın almıştır ayrıca..

• Şu tanımadığı insanlar hakkında cahil cühela muhabbeti yapanlar varya...

Tiksiniyorum...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.