Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

macOSu güncelleyin.

• hknkuL kullanıcısına yanıt
    Safari’de uzun zamandır sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Güncellemelerle çözüldüğünü görmedim.

Bahsettiğiniz sorunun benzerini ben de yaşıyorum. Safari 16. sürümünde gayet iyiydi. 17.sürümden itibaren stabilliğini kaybetti. Aynı sayfayı, Chrome bariz bir şekilde daha hızlı açıyor, daha hızlı ilerletiyor ve daha az CPU+bellek kullanıyor. Yani Chrome, Safari’de olmasını beklediğimiz bir performans gösteriyor. Kuzenimin M1’inde Safarinin eski sürümü var mesela, gayet sorunsuz. 🤷🏻‍♂️Biz güncelledikçe patladık. Sonuç, Safari kullanmıyorum. Kaldı ki, bazı yerli siteler halen Safari ile uyumsuz. Chrome ya da Firefox kullanın diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinemania -- 26 Mart 2024; 13:46:39 >
  • kinemania K kullanıcısına yanıt

Malesef öyle safari daha performanslı olması gerekirken beni bayağı şaşırttı. Eski sürümde bende sorun yaşamıyordum cihazı aldığımdaki sürüm performansı çok iyiyidi son sürümlerde mecbur chrome kurdum. Umarım düzelir... Teşekkürler cevabınız için benlik sorun değilmiş demekki onu anladım :)

14.4.1 sürümünü indiriyorum son sürüme güncelleyin dendiği için birde o şekilde bakacağım.

Teşekkürler. Ben MacBook Air M1’de Monterey kullanmaya devam ediyorum. Sonoma’ya geçmedim. Sizin güncellemenizden sonra bilgilendirme yaparsanız sevinirim. 🙏👍

Benim safari 16.0 bir sıkıntısı yok . Son sürüme güncellemeyi düşünüyordum bakar bu okuduklarım beni caydırdı

• efesb kullanıcısına yanıt
    Evet, 16 çok iyiydi. Bence bekleyin. Dönebilsem hemen sürüm düşürürüm ama yapılamıyor sanırım. Biraz araştırmıştım, zahmetli göründü. Safari’nin son güncellemelerine dair yurt dışı forumlarda da benzeri şikayetler okumuştum; 17’nin kaç tane güncellemesi çıktı nedense hiç düzelmiyor. Cache vb. temizlikleri de düzenli yaparım, işe yaramadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kinemania -- 26 Mart 2024; 15:42:2 >
  • Benim Safari Sürüm 17.4.1 m2 air 8 ram sorunsuz çalışıyor

• Arkadaşlar tarayıcı olarak brave'i tavsiye ederim. Ekosistem farklı derdi olmadan android apple Huawei hepsinde aynı performansı alıyorsunuz. Kendinden reklam engelleme yönü vs oldukça stabil bir tarayıcı.
  • Arkadaşlar pil kullanımı için ne tavsiye edersiniz. Hani yüzde 20 şarj kalınca şarj et, yada bilgisayarı kullanmayacağın zaman sistemi kapat vs. gibi önerileriniz var mıdır
  • McMannes kullanıcısına yanıt

Ben AlDente kullanıyorum.

• Apple'ın kendi mail uygulamasının sesi kısıldı. Ne gelen ne de giden maillerde uyarı sesi geliyor. Çözümü bilen var mı?

Bir kaç gün deneyip öyle yorumlamak istedim. ilk gün sorun olmadı ama sonra başladı chrome yanına safariyi açınca youtube chrome da açılı olmasına rağmen donarak ilerliyor. Kapatınca safariyi düzeliyor yani güncellemde çözüm değil. Keşke güncellemeseydim diyorum. Telefon ile şifreler safaride direkt açabildiğim için benim açımdan kolaydı ama yapacak birşey yok sanırım düzelene kadar devam...

• Bellek takas yapmaya başladıktan sonra tüm uygulamaları kapatsam bile takas miktarını sıfırlayamıyorum. Kullanılan bellek miktarı azalıyor, takas miktarı da azalıyor ama takas miktarı sıfırlanmıyor. Sıfırlamak için cihazı kapatıp açmam gerekiyor. Bu bir sorun mudur, sorunsa çözümü var mıdır?

Teşekkür ederim 🙏 Belki 17.5 ya da 17.6 gibi bir sürümde düzeltirler; yoksa chrome’a ya da diğer verimli tarayıcılara devam 👍
  • TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

Geçenlerde denedim yapamadım

• Arkadaşlar selamlar, ben mac i monitöre bağlayıp Amphetamine programı vasıtasıyla ekran kapalı bir şekilde kullanıyorum. Tabi dolayısıyla bluetooth klavye ve mouse kullanıyorum. Ancak bu kullanımda kablosuz internet bağlantısında sürekli sıkıntı ve kopmalar yaşıyorum, normal kullanımda herhangi bir problem yok. Bu neden kaynaklanabilir, herhangi bir çözümü var mıdır ben işin içinden çıkamadım, bu sorunu başka yaşayan var mı?
  • _ornitorenk kullanıcısına yanıt

hemen cevap vereyim. wifi antenleri sanırım ekran içinde siz ekranı kapalı kullandığınız zaman ekran yatay düzleme düşüyor. dik şekilde koyabileceğiniz standlar var kapalı konumdayken. ben benzer problemi bu şekilde aştım. ilginç gelecek ama bir deneyip geri dönüş sağlar mısınız ?

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt
    Evet çalışıyor. Biz kullanıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.