Şimdi Ara

••Apple İpod Shuffle [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
10.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

••TASARIM
    Zarif, anodize alüminyum. Sekiz muhteşem renk.
    Ana gövdesi tek parça alüminyumdan üretilmiştir. Bu yüzden iPod shuffle sağlam, zarif ve dayanıklıdır. Harika renkleriyle modaya uygun, mükemmel bir aksesuara dönüşür.

Her yere gider. Ve herşeyle gider.
    iPod shuffle sadece taşınabilir değil, aynı zamanda kıyafetinizle de uyumludur. Bir işe koştururken veya koşuya çıkarken gömleğinize, ceketinize, spor eşyalarınıza, çantanıza ya da çantanızın kayışına takabilirsiniz.

••KONTROLLER
    Müziğinizi tek tıkla kontrol edin.
    iPod shuffle'ın ön tarafındaki büyük, tıklanabilir kontrol yüzeyi düğmeleri görmenizi ve kullanmanızı kolaylaştırır. Çalmak ve duraklatmak için ortadaki düğmeyi, ileri veya geri gitmek ve ses düzeyini ayarlamak için dış taraftaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Tık, tık, tık. Parmaklarınız için müzik.

İstediğiniz gibi çalın.
    Kafasına eseni yapan veya biraz düzeni tercih eden biri olabilirsiniz. Tarzınıza uygun müzikleri dinlemek için karıştırma düğmesini itmeniz yeter. Soldayken şarkılarınızı karışık, ortadayken sırayla dinlersiniz. iPod shuffle'ı kapatmak isterseniz düğmeyi sağa itin yeter.
     ••Apple İpod Shuffle [ANA KONU]  ••Apple İpod Shuffle [ANA KONU]  ••Apple İpod Shuffle [ANA KONU]

••VOİCEOVER
    Şarkılarınıza ses verin.
    Diyelim ki bir şarkı dinliyorsunuz ve şarkının adını veya sanatçıyı öğrenmek istiyorsunuz. Sadece iPod shuffle'ınızın üstündeki VoiceOver düğmesine basın. O size her şeyi söyler.3 Hatta VoiceOver'ı kullanarak çalma listelerinin adını duyabilir ve aralarında geçiş yapabilirsiniz. Pilinizin şarj edilmesi gerekiyorsa VoiceOver size bunu da söyler.
    *VoiceOver Düğmesi

••ÇALMA LİSTELERİ
    Kalbinizden geçenlere eşzamanlayın.
    PC veya Mac'inizdeki iTunes iPod shuffle'ınızı doldurmayı kolaylaştırıyor.Sadece istediğiniz çalma listelerini, sesli kitapları ve diğer ses dosyalarını seçin ve eşzamanlayın.

Bir çalma listesi yetmediğinde.
    Bilgisayarınızdaki iTunes'da birden çok çalma listesi bulunabilir. Mesela biri işe gidip gelirken, diğeri spor salonunda dinlemek için. Çalma listelerini iPod shuffle'a eşzamanlayın ve ruh halinize uygun mükemmel müzikler dinleyin. VoiceOver size her çalma listesinin adını söyler, böylece aralarında geçiş yapmak ve istediğiniz şeyi bakmadan bulmak kolaylaşır.

____________________________________________________________________________________________________________________

••Teknik Özellikler

Giriş ve Çıkışlar
    - USB şarjı ve ses için 3.5 mm stereo kulaklık jakı

Ses
    - Serbest parça geçişi
    - Frekans Aralığı: 20 Hz - 20 kHz
    - AAC (8 - 320 Kbps), Lisanslı AAC (iTunes Store'dan), MP3 (8 - 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV

Kontroller
    - VoiceOver tuşu
    - Karışık çalma kontrolü
    - Düzenli çalma kontrolü
    - Kapatma kontrolü
    -Kontrol pad

VoiceOver
    25 dil konuşabilen VoiceOver Kit indirmek ücretsizdir ve iPod shuffle ile uyumludur.

* VoiceOver dilleri: TÜRKÇE, Çince (Kanton ve Mandarin lehçeleri), Çekçe, Danca, Flemenkçe, İngilizce (Avustralya, İngiltere ve ABD), Fince, Fransızca (Kanada ve Fransa), Almanca, Yunanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya ve Portekiz), Rusça, İspanyolca (İspanya ve Meksika), Lehçe, Norveççe, İsveççe

Kulaklıklar
    - Kulaklık
    - Frekans Aralığı: 20 Hz - 20 kHz
    - Empedans: 32 ohm

Batarya ve Güç
    - 15 saate kadar tekrar çalma
    - 2 saatte %80 şarj, 3 saatte tam doluluk
    - Dahili yeniden şarj edilebilir lityum pil
    - Bilgisayardan ya da güç adaptöründen USB ile şarj edilebilme (ayrı satılır)

Mac Sistem Gereksinimleri
    - USB 2.0 portu
    - Mac OS X v10.6.8 ve üstü
    - iTunes 10.7 ve üstü
    - İnternet bağlantısı

Windows Sistem Gereksinimleri
    - USB 2.0 portu
    - Windows 7, Vista, Windows XP (SP3) ve üstü
    - iTunes 10.7 ve üstü
    - İnternet bağlantısı

Çevresel Gereksinimler
    - Çalışma Sıcaklığı: 0 - 35 °C
    - Saklama Sıcaklığı: -20 - 45 °C
    - Bağıl Nem: %5 - %95 yoğunlaşmamış
    - Maksimum çalışma yüksekliği: 3000 m

Paket İçeriği
    - iPod shuffle
    - Apple Kulaklık
    - iPod Shuffle USB kablosu (45mm)
    - Hızlı başlangıç klavuzu ve önemli ürün bilgileri

____________________________________________________________________________________________________________________

Evet arkadaşlar Apple' ın sitesinde yazdığı kadarıyla Apple İpod Shuffle. Birazda fiyatlar hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum.

http://www.bimeks.com.tr/urun/127225/apple-ipod-shuffle-2gb-slate.aspx

Bimeks fiyatı 117,81 TL KDV dahil

TeknoSa 130 TL KDV dahil

http://www.hepsiburada.com/liste/ipod-shuffle-5-nesil-2gb-mp3-calar-mor-md777tza/productDetails.aspx?productId=bd500040&categoryId=9181

Hepsi Burada 143 TL

Bulgaristan Technomarket 99 Leva=121,77 TL

http://www.technomarket.bg/products/09124964/apple-ipod-shuffle-2gb-slate-md779bt-a

Bulgaristan Technopolis 99Leva=121,77TL

http://www.technopolis.bg/b2c/details/175186/P11070401/Player-IPOD-MD779BT/A-SHUFFLE-2GB-SLATE

Kendi orjinal Apple kulaklığı yetersiz kaldığında önerebileceğim kulaklık;

http://www.vatanbilgisayar.com/Kulakl%C4%B1k%20ve%20Mikrofonlar/sennheiser-12155-cx-300-ii-precision-kulakici-kulaklik--(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=50432

Sennheiser CX-300' dür.

Fiyatı:
    131 TL' dir.

Her konuda klasiktir bir imza yaptım bende ve kullanıcı listemiz olacak. Bundan mütevellit bütün Apple İpod Shuffle soru ve sorunları burada paylaşılabilir. Teşekkürler.

İmzamız:

[image]https://store.donanimhaber.com/5e/9c/8e/5e9c8e9fbf96132b713c665f153d0d4c.png[/image] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/0a/91/b8/0a91b817fcee43179f6f66e0df52d311.jpg[/image]
    [image]https://store.donanimhaber.com/43/f6/1a/43f61abc10e6ce0f933f176fcecf1801.png[/image]

Kullanıcı listemiz:

1-Losgalacticos

2-AsosyalBilgisayar

3-ozerpeker61

4-asaf_asaf

5-stevenashty

6-rap-gorkem (Mavi shuffle)

7-BonezCrusher

8-interramcho

9-thuglife - Slate

10-iboocum

11-:::Banner:::

12-yussy98

13- Alierent (Gümüş)

14- CoinOperator

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Losgalacticos -- 3 Şubat 2015; 10:13:32 >

• shuffle 2gb versiyonunda kapasite 2 gb olarakmi yoksa azmi 2gb degerinden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

shuffle 2gb versiyonunda kapasite 2 gb olarakmi yoksa azmi 2gb degerinden?

Tam olarak 2Gb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki klasor halinde atilmis sarkilari nasil klasor olarak caliyor?
    aradgim bir sarki icin surekli ilerimi yapmam gerekecek?
  • quote:

peki klasor halinde atilmis sarkilari nasil klasor olarak caliyor?
    aradgim bir sarki icin surekli ilerimi yapmam gerekecek?

Evet hocam aradığınızı bulamanız için ileri yapmanız gerekecek.

• yeni ipod shuffle aldım ses bozuk çıkıyor arkadaşlar. Kulaklık test ettim sorun yok sorun cihazda. Sizce nedendir yanlış yaptığım bişey mi var ?
  • Arkadaşlar bende aldım ipod shuffle 5g ama bir arkadaşım Creative Zen Mozaic ile değişelim diyor. Kendisiyle aynı şehirde yaşamıyoruz. Onun ses kalitesi nasıldır bilen var mı. Değişeyim mi acaba. Benim için önemli olan kaliteli ve yüksek seshttp://forum.donanimhaber.com/m_82956704/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

yeni ipod shuffle aldım ses bozuk çıkıyor arkadaşlar. Kulaklık test ettim sorun yok sorun cihazda. Sizce nedendir yanlış yaptığım bişey mi var ?

İyi günler cihazı itunes a bağlayın ve ses kalitesi bölümünü kontrol edin iyi forumlar.

• Bugün itibariyle siyah renkte bir iPod shuffle 5th generation (5.nesil) almış bulunuyorum. Öncelikle mp3 çala şarkılar yükleyen ve ayarlarının yapıldığı şu "itunes" denen programla epeyi uğraştım. Apple ID hesap açtım ve b. şeyler. Bundan bahsedeceğim. İlk önce playerdan bahsetmek istiyorum.
    iPod ürünlerinin en küçüğü shuffle malum ama bu kadar küçü olabileceğini tahmin etmemiştim. Sadce tuşlardan ibaret metal bir kasası var. Kasa metal olduğu için genelde soğuk oluyor. Ben siyah rengini aldım ama evde ışığa tutunca koyu mavi gibi birşey oluyor. Kutusundan kulaklık, usb ve şarj için bir tarafı jack kablo ve apple logo stickerı çıktı. Playerı bilgisayara bağladım. Hard disk gibi gördü hemen şarkıları attım playerı açtım konuşma özelliği yükleme için iTunes kullanın dedi :) İtunes kurdum Apple İD hesap açtım. Playlist oluşturdum ve şarkılarımı sürükle yöntemiyle playliste ekleyip eşzamanladım. Sonunda hepsi yüklendi.

SES KALİTESİ: Bu başlığı diğer izlenimlerden ayrı açmak istedim çünkü hakediyor bu player :)
    Arkadaşlar tam olarak ne aradığınız bilemiyorum ama beni yeterince memnun etti. Ben çok kademeli ses severim ve bana bile bu ne ya detirtti. En yüksek kademede dinleyemiyorsunuz. Ses tonları o kadar yumuşak ki kafa şişrmeyen cinsten. Ses dolgun ve yüksek hemde net. Ses netili çok iyi. en ufak cızırtı yok. Bazı forumlarda bu ufacık aletten o ses nasıl çıkıyor diyorlar. Hakikaten haklılar. Kendi kulaklıkları yolda veya spor yaparken kullanmak için ideal. Yumuşak malzemeden üretilmiş, kulağı acıtmıyor uzun süre kaldığında. Müzikten zevk almak için kesinlikle daha iyi ve kulak içi bir kulaklık gerekiyor.

ŞARJ: Daha bugün aldım şarjı test edemedim ama bazıları şunda takılıyor. Işıkların yanıp sönmesi ile ilgili aydınlatıcam biraz sizleri. Işık sarı ise batarya yüzde 50nin aşağısında demek, ışık kırmızı ise yüzde 25in altında, yeşil ise yüzde 50 nin üstünde demek. Tam şark 3 saat sürüyor. Ben bir adet adaptor aldım priz şarjı yani. Bilgisayara bağladığınızda itunes la bir işlem yaparsanız sarı ışık yanıp söner. İtunes dan EJECT vermeden ipodu bilgisayardan çıkartmayınız.

Bu küçük alet hakkında konuşacak pek fazla birşey yok sanırım. Esas olan ses, o da çok iyi. Daha mükemmeli varmıdır bilemem ama en azından bugüne kadar mükemmel sandığım eski playerımdan kat kat iyi. Paranızı çin malı yada ucuz şeylere vermeyin. İnanın ekranı olması sorun değil. Size şarkının ismini söylüyor zaten hemde türkçe. Ben paramın karşılığını aldığımı düşünüyorum. İyikide almışım, tavsiye ederim.
    Benim bu ürüne puanım 8.5/10. Başka ne sorunuz varsa buyurun,saygılar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

yeni ipod shuffle aldım ses bozuk çıkıyor arkadaşlar. Kulaklık test ettim sorun yok sorun cihazda. Sizce nedendir yanlış yaptığım bişey mi var ?

iPod'a başka bir kulaklık takıp deneyin. Yine olmazsa iPodu resetleyin :)
  • quote:

shuffle 2gb versiyonunda kapasite 2 gb olarakmi yoksa azmi 2gb degerinden?

Maalesef boş alan 1.86 olarak geliyor
  • Beni de ekleyin 5 th gen mavi ile aranıza katıldım Don' t you worry child şarkısında son ses çok cızırdıyo sizdede oluyomu ? Dönüş yaparsanız çok mutlu olurum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rap-gorkem

Beni de ekleyin 5 th gen mavi ile aranıza katıldım Don' t you worry child şarkısında son ses çok cızırdıyo sizdede oluyomu ? Dönüş yaparsanız çok mutlu olurum :D

Öncelikle hayırlı olsun iPodunuz. Cızırtının kaynağı kulaklıklar. Kendi kulaklıkları daha çok akustik olarak sesleri duyuruyor. Bu yüzden çok ta beklentimizi karşılayamıyor maalesef. Başka bir kulaklık denemenizde fayda var ki, ben öyle yapıyorum inanılmaz memnunum. Başka bir kulaklıkla sesin cızırtı probleminin düzeldiğigi bigi yüksesk sesinde keyfini çıkaraksınız. Ben şahsen sona kadar açamıyorum. Kulağımı incitiyor. Alacağınız kulaklığı denemeden almayın. Ne aradığınıza karar verin sonra deneyip alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asaf_asaf -- 30 Kasım 2013; 15:51:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asaf_asaf

quote:

Orijinalden alıntı: rap-gorkem

Beni de ekleyin 5 th gen mavi ile aranıza katıldım Don' t you worry child şarkısında son ses çok cızırdıyo sizdede oluyomu ? Dönüş yaparsanız çok mutlu olurum :D

Öncelikle hayırlı olsun iPodunuz. Cızırtının kaynağı kulaklıklar. Kendi kulaklıkları daha çok akustik olarak sesleri duyuruyor. Bu yüzden çok ta beklentimizi karşılayamıyor maalesef. Başka bir kulaklık denemenizde fayda var ki, ben öyle yapıyorum inanılmaz memnunum. Başka bir kulaklıkla sesin cızırtı probleminin düzeldiğigi bigi yüksesk sesinde keyfini çıkaraksınız. Ben şahsen sona kadar açamıyorum. Kulağımı incitiyor. Alacağınız kulaklığı denemeden almayın. Ne aradığınıza karar verin sonra deneyip alın.

Kulakligi baska cihazlarda ayni sarkilarla deniyorum cizirdamiyo bide kulak ici hangi kulakligi onerirsiniz

• iPodun ses kalitesi çok iyi ve güçlü bir sesi var. başka cihazlarada o sesi alamazsınız.

• iPodun ses kalitesi çok iyi ve güçlü bir sesi var. başka cihazlarada o sesi alamazsınız. Kulaklık ise ne tür müzik dinlediğinize göre değişir. Ipodun kulak içi kulaklikları var. en pahalı olanları onlar. 220-250 lira araliginda. iyi uyum sagliyor.

• Ben Apple marka kulaklık alınması taraftarı değilim açıkçası. Sennheiser Cx300 e bakabilirsiniz. 130TL fiyatı var. Ayrıca konuyu post kasma topiği haline dönüştürmezsek sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Ben Apple marka kulaklık alınması taraftarı değilim açıkçası. Sennheiser Cx300 e bakabilirsiniz. 130TL fiyatı var. Ayrıca konuyu post kasma topiği haline dönüştürmezsek sevinirim.

cx300 bass agirlikli mi? ben mesele her tür dinlerim. bana normal ayarlarda iyi kulaklik lazim mesela

• Sizce bu nasildir iyi midir kullanan var mi ?https://www.google.com.tr/search?um=1&hl=tr&tbm=isch&q=philips+kulaklik&spell=1&sa=X&ei=ToyfUsLUBJDo4QSx54HoDw&ved=0CDAQvwUoAA&dpr=1&biw=1024&bih=413#biv=i%7C84%3Bd%7C3HrGg3L4jjLnMM%3A iyi bi uyum alirmiyim
    NOT: Kulaklik icin ayirilannlimit 50 tl
    Onerilere acigim

• Beni de listeye yazabilirsiniz, yıllardır kullandığım favori müzikçalarımdır. Kulaklık vb konusunda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara da elimden geldiğince destek veririm
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.