Şimdi Ara

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU] (804. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.456
Cevap
128
Favori
1.101.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • %83 hala pil sağlığı 2.5 yıl olacak yaklaşık devam xs ile satsak yenisini alamayacağız sanırım son apple telefonumuz olacak bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can_R6 -- 11 Haziran 2022; 18:8:50 >
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam telefonun kasma hissiyatini sadece 120hz iphone telefon kullandiginda anliyorsun. Benim icin tek eksi yani 120hz olmamasi onun disinda cihaz canavar gibi calisiyor. Benimde 4 yila yakin oldu ilk ciktigi zaman almistim, suan pil sagligi 81. İleride deji vb bataryalardan taktiricam. Ekran kirilina kadar donanim tamamen bozulana kadar devam. Bu kurla bu fiyatlarla telefon alinmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Xs kullanıpta 15.5 yükleyen arkadaşlar, 14.8 den geçmeyi tavsiye ederler mi ? 16 çıkmadan 15in son sürümüne geçmek ne kadar mantıklı olur? Hali hazırda 14.8 den oldukça memnunum ancak güncelliği 1 adım geriden takip etme adına 15in imzaları kapanmadan geçmekte bir bakıma iyi olacaktır. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• ekran camı çatladı benim , orjinal değişimde dokunmatik hassasiyeti vs sorun oluyormu acaba

• texmo kullanıcısına yanıt
    Sanmam ama cok pahali olur sonucta oled ekran

• xs ve 13 kullanıyorum. XS 15.3 kullanırken batarya daha iyiydi, 15.5 e yükseltme gibi bir hatada bulundum batarya durduk yere azalıyor. Tavsiye etmem. Diğer yandan 13 de 15.5 halen daha stabil batarya konusunda.

• ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    bende kararsızım şu an 14.8 hem şarj hem stabillik açısından çok iyi durumda şuan. %84 sağlıkla 4buçuk 5 saat civarı ekran süresi alıyorum. Benim için öncelik stabil pürüzsüz bir kullanım deneyimi, şarj yarım saat az gitmiş çok gitmiş fazla takılmam. İOS 15 in imzası kapanmadan bir karar vermem gerek. Reddit yorumları çoğunlukta geçilmesi yönünde. sizin cihazın batarya performansı dışında stabilliği nasıl acaba 14 e nazaran ?

• Arkadaşlar xs için batarya önerisi yapabilecek var mı? Pil sağlığı 77 ye düştü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslan0233 A kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunuz ile alakasız ama pil sağlığı bölümünün fotoğrafını paylaşmanız mümkün mü

• Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU]

Şu şekilde

Teşekkür ederim hocam. %77 de en yüksek performansı nasıl destekliyor ki. %80 altına düştüğü zaman desteklemiyor telefon yavaşlatılıyor diye biliyorum yanlış mı biliyorum ben veya çok mu geride kalmışım acaba. 🤔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abudik91 -- 18 Haziran 2022; 9:51:27 >
  • Bilmiyorum ilk defa başıma geldi benimde. Şuan pil arayışı içindeyim

zaman malesef öyle bir zamanki eldeki telefonlara çok iyi bakmak gerek. Benimde batarya değişim zamanım yaklaşıyor ancak orjinal olmayan bataryalara güvenemiyorum orjinal ise 1400TL çok pahalı insanın veresi gelmiyor. gerçekten iki ucu tezekli değnek resmen. En çok adı geçen genelde DEJİ ama eski samsung NOTE4 telefonumda kullandığım kadarıyla 4-5 ay iyi sonrasında vadesi doluyor %20-25lerde kapanıyordu o zaman için. hatta şişen bile olmuştu. güncel pilleri nasıldır bilmiyorum ama imkan varsa yine en mantıklısı sanırım orjinal taktırmak. en azından şişme patlama erkenden ömrünü doldurma vs derdi olmaz kafa rahat olur çünkü 6ay garanti veriyorlar yanlış hatırlamıyorsam.

• İstanbul içi xs max gold rengi aramaktayım işlem görmemiş açılmamış cihaz olması şart satan arkadaşlar varsa mesaj atabilir

• abudik91 kullanıcısına yanıt

Valla pil mi alsam iPhone 12 ye mi geçsem çok kararsızım. 1400 TL pil için çok pahalı. iPhone 12 desek oda daha bi pahalı değer mi değmez mi oda ayrı bi konu. Bu şekilde de şarj dayanmıyor.

Hocam bu biraz durum meselesi geçmek sizi ekonomik olarak etkilemeyecekse elbette güncel cihaz daha iyidir ancak XS in de henüz 2-3 yıl daha ömrü olduğunu ve hala güçlü bir telefon olduğunu varsayarsak batarya değişimi mevcut şartlarda daha mantıklı. Ondada yan sanayi bataryalara güven duymamamdan ötürü şahsım adına orjinalden yanayım. ifixit gibi firmaların bataryaları olsa güvenir taktırırım ancak oda türkiye de yok maalesef

• Deji marka bataryalar iyi diyorlar onlar hakkında bilginiz var mı ? Şuan 12 ye geçmek çok zor gibi. En iyisi pil değiştirmek.

Daha önce cihazınız hiç açılmadı ise tamir görmediyse orjinal pil taktırın hocam orjinal olmayan bir pil taktırdıgınız vakit zaten uyarı verecek pil saglıgı göstermeyecek yarın birgün satarken biraz zorlar sizi

Deji woyax fppro gibi bataryalar başlarda çok iy igidiyor 3-4 ay sonra iyi gitmiyor diye yorumlar okumuştum

1250 e degiştirebilirsiniz burada yetkili apple servisidir

Apple iPhone XS / XS MAX [ANA KONU]www.pt.com.tr
    PT Servis
    https://www.pt.com.tr/pt-servis
  • corsairms kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim yardımınız için. Telefonu 6 ay kadar önce 2. El olarak aldım. Aldığımda pil 83 tü. Sahibi daha önce bir kez yetkili serviste pil değiştirdiğini söyledi. Yalnız ben detayına bakmadım. Telefon temiz olduğu için aldım. Pil harici bi sıkıntıda yaşamadım çok şükür. Bulunduğum bölgede de zentech diye Apple servisi var. Telefon sürekli lazım olduğu için kargoyla dışarıya da yollayamam. Tek kafamı kurcalayan o kadar para verip orjinal pil dahi taktırsam ne kadar ekran süresi alacağım. Değer mi pil için o rakamlara. Yoksa biraz daha bekleyip üstüne ekleyip 12 mi almak mantıklı çok kararsızım. Bu arada her işimi telefonla hallediyorum. Çizimdir autocad filan

Üstüne ekleyecek maddi durumunuz varsa zaten alın ancak pil ücretine değer mi diyorsanız bütçenizde o kadar rahat değil diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 802803804805806
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.