Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.071
Cevap
139
Favori
735.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servisin bir şey yapabileceğini sanmıyorum bu konuda. Aynı sorun herkeste var sanırım. %6-8 arası gitmiş oluyor bende de her sabah. iOS ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cancon65 C kullanıcısına yanıt

Başka cihazlarda yok sanırım hocam bir se de var. Yani neyle alakalı bilemem ama %10 gitmesi göz aradı edilecek bir şey değil Wi-Fi hücresel hiçbir şey açık değil bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nirvana08 kullanıcısına yanıt
    He evet, herkes derken bütün se’leri kastetmiştim. Çok sinir bozucu gerçekten. Servis ne yapabilir bu konuda bilmiyorum ama. Yeni cihaz verdi diyelim, onda da aynı sorun olması muhtemel.

ben bir ara iphone 7 kullanırken gece en az %10 düşüyordu. bulunduğun yerde şebeke çekimi nasıl? mh şebekeden de yapabilir diyordu o zamanlar. maalesef mh'nin yapacağı bir şey yok bu konuda. ama yine de siz bilirsiniz bir görüşün derim.

• Şehir merkezindeyim 3-4 dişten aşağı düşünüyor Türk Telekom. Çekim skıntısı yok gibi ama bilemedim iPhone 8 de kayıp olmuyordu diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Şöyle olabilir, cihazın sinyal alma durumu zaten güçsüz. Hem wi-fi hem şebeke olarak. 3-4 diş çekse de şebeke o sinyali alabilmek için diğer cihazlardan daha fazla güç harcaması gerekiyor bence. Bu yüzden gece %1 yerine daha fazla harcamış oluyor.

Şebeke hakkında böyle düşünmemi sağlayan bir diğer şey de telefon görüşmesi yaparken hem fazla şarj harcaması hem de ısınması. Telefon görüşmesi yaparken neden ısınsın böyle güçlü bir cihaz anlamıyorum.

Ben de böyle düşünüyorum cihaza konulan intel modemler sıkıntılı sırf bu sebepten bu cihazların geri alınması lazım çekim gücü yerlerde Wi-Fi ve şebekede. Güncelleme ile çözülebilecek bir olay olduğunu düşünmüyorum donanımsal olarak modeminde sıkıntı var cihazın. En fazla bir iki tık iyileştirilir.

Aynen hocam fazla fotoğraf ve video saklamadigim için dolmuyor fakat örneğin 2 3 yıl sonra doluluk oranı artıp telefonu yorar mi onu bilmiyorum fiyat olarak cuma indirimleri başladığında daha aşağıya iner mi sizce 4600den

• Paşa58 P kullanıcısına yanıt

Hocam zaten yeni şarj adaptörü olmayan se ler geleceği için stok eritme niyetine bu paralara satıldı yeni gelenler muhtemelen zamlı satılacak. Ancak almanızı önermem cihazı çekim gücü sıkıntılı doğruluyor bunu buradaki bir çok kişi.

Hafıza doluluğunun iOS performansını etkileyeceğini sanmıyorum. 64 her türlü yeterli olur bence. Fiyatlar konusunda ne olacağı belli olmuyor ama pek sanmıyorum 4600 zaten çok iyi fiyat. Düşmektense her an artabilir bile.

Üzücü olan Apple bunları sorun olarak görmeyecek ya da görmezden gelecek. Birkaç güncellemeyle bir tık iyileşse buna da razıyım. Biraz internete bakınınca benzer sorunların XS ve XR modellerinde de olduğu gözüküyor. Apple destek de bana benzer şikayetlerin 11 serisi için de geldiğini söylemişti. Muhtemelen bütün bu modellerde Intel modem kullanıldı. Bu cihazlardan hiçbiri geri çağırılmadı ama. SE de çağırılmaz galiba.

• Gidip intel kimsenin kullanmadığı intel modemleri alıp Xr da falan da kullanmış ve bu geribildirimlere rağmen hala kullanmaya devam etmişlerse cidden garip yani. Qualcomm kullanan cihazlarla bariz çekim farkı var bu cihazların çekimle beraber pil süresine de ciddi etki ediyor. Günde yüzde 10-20 arası bu sebepten pil yediğini düşünüyorum cihazın. Kendileri kabul edip geri çağırmaz ama tüketici hakem heyetleri iadesini isteyebilir bu durumda bence.

Yeni geleceklerin farkı nedir hocam kutu içeriği dışında bunlar daha avantajlı büyük ihtimalle her anlamda birde İstanbul'da merkezi bir yerde oturuyor ve çalışıyorum Turkcell hattım çok sıkıntı olur mu yinede

Anladım hocam medimarkt yarına kadar bu fiyattan veriyor şuanda büyük ihtimalle yarın yeniden başlayacak olan efsane cuma indirimine bakıp hangisi uygunsa oradan alırım

Okuduklarıma göre bir ara Qualcomm ile sorun yaşamışlar ondan sonra (X sonrası) Intel kullanmak zorunda kalmışlar galiba. Şuan 12 serisiyle Qualcomm’a geçmişler sanırım yine. Ben şunu düşünüyordum, biraz daha verip XR ya da 11 alsam daha mı iyi olurdu ama yine aynı sorun olabilirdi demek. Yapacak bir şey yok gibi duruyor şuanlık. Güçsüz çekim gücü olsa da idare ediyor neyse ki.

Yeni geleceklerde kulaklık ve şarj adaptörü olmayacak. Bence büyük eksiklik. Özellikle kulaklık 200 lira değerinde güzel bir kulaklık. Kutu içinden çıkma şansı varken neden eksik olsun yani. Sıkıntı olmaz telefon çekiyor. Burada tartıştığımız biraz daha donanım açısından dezavantajlar ve diğer cihazlarla karşılaştırıldığındaki performans düşüklüğü.

• Enigmatical kullanıcısına yanıt

S10+ ın çok artısı var gerçekten. Ama kafama takılan ve beni soğutan kısım Samsung Türkiye'de exynos ile satıyor ve gerçekten performans olarak kötü. Ben bir sıkıntı yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Kafama takılan tek problem bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

sağol baktım biraz pahalı😅😅

• customm C kullanıcısına yanıt

Ben de bakıyorum bt kulaklık ama bu ürün zaten amazonda 537 ye satılıyor yarın öbür gün indirimle yine 500 ün altına alınabilir bim kovalamanın pek alemi yok bu fiyatlar için. ÜStüne bir çok şube getirmiyor da dolaştığımızla kalıyoruz.

hocam bim taksit yapıyor diye şey ettim.

bazı sitelerde taksit yok diye biliyorum

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.