Şimdi Ara

Apple iPhone SE (1. nesil) [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.566
Cevap
113
Favori
490.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Niye, artistlik olsun diyemi alacaksın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SaB0 kullanıcısına yanıt
    1.5 olursa? :))

• Ram 2 gb olucaktir olmazsa ben almam fiyatida 1999 tl yukarsi 6 6s alinir...

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

14 ay 6 Plus kullandım, birkaç aydır 6S kullanıyorum.

Açıkçası 5,5" ekran olmadıktan sonra 4.7" ekran gereksiz gibi geliyor bana. Çünkü 4.7" ekran ne tablet hissi veriyor ne telefon olmak için ideal. Bu nedenle ben gittikçe 4" ekrana doğru kayıyorum.

Zaten 6S'te 3D touch gereksiz bence. Daha imleç kaydırma bile düzgün çalışmıyor, şaka gibi. Bazen 3D touch algılamıyor, imleç bıraktığı yerde değil bir karakter solda duruyor. O kadar zaman kullandım, gerçekten Jaibreak ve SwipeSelection imleç kaydırma için çok daha iyi.

İphone'dan başka telefon kullanmam, IOS'u çok seviyorum ama iPhone'lar artık sadece miras yedi oldular ve IOS sayesinde satıyorlar.

Bende bu sorunu bir ben yaşıyorum sanıyordum jail tweaki swipeselection force touchun imleç kaydırmasından çok daha basit ve kullanışlıydı,hem bazen algılamıyor 3d touch u hemde genelde 1 karakter solda stop ediyor.
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Yine almam hocam :)

• Fiyatı 450 dolar olacakmış Türkiye ye 450 Euro dan gelse desek 1440 TL yapıyor.
    %20 vergi desek 280 TL

1440 + 280 + Mağazanın yaptığı keyfi kar fiyatı ile birlikte yine 2000+ lı bir fiyata gelecek.
  • Hala bekliyoruz

• 1 gb ram kesin mi? kötü olur bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.3" inç olaydı iyiydi,4 gerçekten küçük kalıyor.
    İnsanları büyük telefonlara alıştırdıktan sonra 4" dönüş bence sıkıntılı.
    Hele fiyat bandı 1.999-1899 tl olursa işi zor.Siz bizim millete yok işlemcisi a9 muş ram'i 2 Gb mış anlatamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 13 Mart 2016; 18:48:43 >
  • 5s olmuş 1500 lira , 5 inç gelse idi anlamı olurdu çokta satardı büyük ihtimal , 4 inç telefonu nabicaz bu saatten sonra 2 bin liraya bu telefon satmaz...

• 4.3 inç ekran 2 gb ram olsaydı efsane olurdu satış rekorları kırardı ama beyinsiz apple 4 inç ve 1gb ram ile getirir birde uçuk fiyat çeker cihaz 5c gibi ölü doğar.
  • Beyler bu telefonu 5S hala sattığı ve araştırmaya göre o ekran boyutu hala popüler olduğu için çıkartıyorlar neredeyse tamamen 5S'le aynı tasarımı olacak siz kalkmış 5" olsaydı 4.3" olsaydı diyorsunuz bu telefonun çıkış sebebini anlamamışsınız o zaman.
  • Gerçekten anlamadığım için soruyorum, bu 2gb ram takıntısı nedir, nereden geliyor? Kaç kişi 1gb ram'in yetersiz kaldığını gördü, yaşadı, kaç kişi 2gb ram'li Apple cihaz kullandı?

Şuanda iPhone 6 kullanıyorum, herhangi bir konuda herhangi bir yetmezliğini görmedim, siz ne görüyorsunuz da 2gb olursa alırım 1 olursa almam diyorsunuz? iPhone'lardan server falan mı kurdunuz?

Yoksa iPhone beş sene gitsin veya dördüncü senesinde eziyet çektirmesin gibi bir yıl daha kazandırır belki düşüncesiyle mi hareket ediyorsunuz?
    (hepsinin 4 senede yani iki sonraki model ile fiziksel ölmese de yazılımsal öldürüldüğünü biliyoruzdur artık herhalde değil mi forum geneli olarak)

Nedir yani konu, bir tek ben mi yakalayamadım bu ram olayını, 2007'den iPhone 2'den beri 2-3-4-5-6 serilerini kullanmış biri olarak önemli bir şeyi atlamış olamam heralde.

• Tanıtım için son 1.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhotSht

Fiyatı 450 dolar olacakmış Türkiye ye 450 Euro dan gelse desek 1440 TL yapıyor.
    %20 vergi desek 280 TL

1440 + 280 + Mağazanın yaptığı keyfi kar fiyatı ile birlikte yine 2000+ lı bir fiyata gelecek.

Aynen, zaten kısa bir süre önce yapılan zamla birlikte iPhone 5S, ₺2000-₺2200 civarında satılırken birden ₺1499'a düştü. Sanırım SE'nin payı var ki muhtemelen o da ₺2000-₺2200 civarında giriş yapacak, belli de olmaz

• Hala ciddi bir sizinti olmamasi gercekten cok ilginc, ilk kez boyle oluyor son yillarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senaryo çok basit,
    A9 işlemcili 4" yeni bir cihaz ın 2gb olmasına hiç gerek yok
    Çünkü işlemcinin gücü aradaki 1gb farkı hissettirmeyecek. A8 işlemcili 1gb ramli iphone 6 dan örnek alın.
    Dolayısıyla a9 lu 4" bir cihaz çok başarılı olacaktır.

Demem oki İşlemci gücü oldukca yüksek ve bataryası çok daha iyi bir cihaz çıkacak ortaya

Muhtemelen bu cihaz ciddi talep görecek.

Eylül ekim ayındada iphone7 tanıtıldıgında iphone5 gibi
    Özürlü çocuk iphone 6 nın satışına son verilecek

İphone7, 6s ve 5se ile yola devam edilecek..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Gerçekten anlamadığım için soruyorum, bu 2gb ram takıntısı nedir, nereden geliyor? Kaç kişi 1gb ram'in yetersiz kaldığını gördü, yaşadı, kaç kişi 2gb ram'li Apple cihaz kullandı?

Şuanda iPhone 6 kullanıyorum, herhangi bir konuda herhangi bir yetmezliğini görmedim, siz ne görüyorsunuz da 2gb olursa alırım 1 olursa almam diyorsunuz? iPhone'lardan server falan mı kurdunuz?

Yoksa iPhone beş sene gitsin veya dördüncü senesinde eziyet çektirmesin gibi bir yıl daha kazandırır belki düşüncesiyle mi hareket ediyorsunuz?
    (hepsinin 4 senede yani iki sonraki model ile fiziksel ölmese de yazılımsal öldürüldüğünü biliyoruzdur artık herhalde değil mi forum geneli olarak)

Nedir yani konu, bir tek ben mi yakalayamadım bu ram olayını, 2007'den iPhone 2'den beri 2-3-4-5-6 serilerini kullanmış biri olarak önemli bir şeyi atlamış olamam heralde.

safaride 1gb yetmiyor.masaüstü site olrak görüntülendiğinde 2-3 sekme açınca doluyor ram.

2gb ram gelir 5se.
    ipad mini 4 ve apple tv 4 bile 2gb ram kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 20 Mart 2016; 11:36:00 >
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Gerçekten öyle, belki de çıkmayacaktır. Yarın akşam herşey netleşir.

• Bekliyoruz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.