Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2091. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.348.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20892090209120922093
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba iPhone 7 yurt dışı %8 kayıp gözüken cihazım 11.2.1 de öncesinde de 3,5 saat max kullanım verirken 11.2.2 de pile faydası olurmu teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba herkese. Arkadaşlar iphone 7 plus kullanıyorum.

İos 11.2.2 den sonra klavye geç gelmeye ve çok nadir de olsa bi kaç uygulamadan attı cihaz. Acaba sizde de böyle bir sorun var mı?

Bu arada cihazı yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

• Arkadaslar merhaba.Elimde şuanda 6s plus mevcut 2.el ip7 plus ile ustune bir miktar para vererek takas etmeyi düşünüyorum.Sizce aralarinda cok fark var mi ? Geçtiğimde hicbir fark yokmus der miyim ? Yardimci olursaniz sevinirim.

• iphone 7 ve samsung s7 edge arasında kaldım. 1 yıllık kullanımdan sonra iphone 7 telefonunuzun performansı nasıl? batarya ne kadar yetiyor?

kamera benim için 1. planda değildir, müzik dinleme kalitesi, batarya ömrü ve 3 yıl kadar kullanabilecek olmak önemli. başlangıçta samsung s7 edge baya bi daha üstün iphone 7'den. ama 1 yıl kullanımdan sonra nasıl olur orasını sizlerden ogrenmek istedim.

• Kutudan kulaklığı bozuk çıkan var mı?

• [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 10:44:49 >
  • bir çok iphone kullanıcısı arkadaşımın şarjı bir yıl kullanımdan sonra 1 günü zor çıkarır hale geliyor. benim için 1 günü rahat çıkarması çok önemli. iphone 7'yi 1yıldan fazla kullananların bu konuda görüşlerini almak isterim.
  • canınıyerim kullanıcısına yanıt
    ibooksta zaten paylaşım kısmında yokmuş hocam ya benim kafa safariye gitti kusura bakma bende de sadece yazdır çıkıyor

• Peter Hammill kullanıcısına yanıt
    ben s7 edge kullandım 7plusdan önce gerçekten hayran kalmıştım telefona fakat arayanlar ulaşamıyordu bana bir de ekranın garip bir beyaz tonu vardı resmen sarı gibi o yüzden satıp 7 plus aldım.

Kalite açısından memnunum 7 serisiden kılıflı, kılıfsız harika duruyor telefon.fakat 7plusu kullanalı 1 sene geçti alalı orta - yoğun arası kullanımında 1 günü anca çıkarıyorum 7de bu konuda çok zorlanırsın diye düşünüyorum.

Bir üstte arkadaşın bahsettiği gibi s8 plus düşünebilirsin eğer android seviyorsan

• quote:

Orijinalden alıntı: Peter Hammill

bir çok iphone kullanıcısı arkadaşımın şarjı bir yıl kullanımdan sonra 1 günü zor çıkarır hale geliyor. benim için 1 günü rahat çıkarması çok önemli. iphone 7'yi 1yıldan fazla kullananların bu konuda görüşlerini almak isterim.

Batarya yanlış kullanılınca çok fazla yıpranıyor, benim 1.5senelik iphone 7 im aynı performansı veriyor.

Ekleme: pili mümkünse %20 altına düşürme

Sarj etme imkanınız yoksa %5 civarında telefonu siz kapatın

ve bataryayı yüksek ısılara cıkarmadıgınız sürece size çok az bi yıpranma ile uzun yıllar hizmet eder

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    O kadar dikkat etçeksek iphone almamalıydık,Türkiyede telefon değiştirme sıklığı 2 yıldır zaten adam 2 yıl için yok %20 altına düşmesin yok sıfırlamayım diye takmaz kimse şarjı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Orijinalden alıntı: Peter Hammill

bir çok iphone kullanıcısı arkadaşımın şarjı bir yıl kullanımdan sonra 1 günü zor çıkarır hale geliyor. benim için 1 günü rahat çıkarması çok önemli. iphone 7'yi 1yıldan fazla kullananların bu konuda görüşlerini almak isterim.

Batarya yanlış kullanılınca çok fazla yıpranıyor, benim 1.5senelik iphone 7 im aynı performansı veriyor.

Ekleme: pili mümkünse %20 altına düşürme

Sarj etme imkanınız yoksa %5 civarında telefonu siz kapatın

ve bataryayı yüksek ısılara cıkarmadıgınız sürece size çok az bi yıpranma ile uzun yıllar hizmet eder

haklısınız %20 meselesini ben de uyguluyorum.

1.5 senelik telefon aynı performansı veriyor derken ilk günkü gibi uzun dayanıyor anlamında mı dediniz? 1günü halen rahat rahat çıkarıyorsanız iyi

• Bu arada ülkemizde iphone alma sebeblerin en başından iyi fiyata satılması nedeni geliyor bu ne demek alıp 3,5 sene kullanmak değil amaç

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

O kadar dikkat etçeksek iphone almamalıydık,Türkiyede telefon değiştirme sıklığı 2 yıldır zaten adam 2 yıl için yok %20 altına düşmesin yok sıfırlamayım diye takmaz kimse şarjı.

Tek yapmanız gereken bataryayı sonuna kadar bitirmeden sarja takmak, bu size zor geliyorsa siz yapmayın, yıpratın bataryayı %30larda kapanmalar (apple ios11 ile işlemci kısarak Ani kapanmaların önüne geçti gerçi), bir günü zor çıkartan batarya ile gezin, aman siz o kadar dikkat etmeyin, çok zor

İos 11 e geçmedim, 10.3.3 ile sabahdan geceye kadar 5-6saat kullanım ile günü %20-30 sarjla kapatıyorum.

1 yıl 2 ay kadar s7e kullandım şimdi 7+ kullanmaya başladım. S7enin bataryası ilk 1 yıl çok güzel ancak yüksek kapasiteden dolayı yıpranma çok fazla. 1 yılda 1000mah kayıp yaşadım ben. iPhone da düşük kapasiteden dolayı yıpranma daha az oluyor.
    Müzik kalitesi kullandığın kulaklığa bağlı benim RHA kulaklığımı samsung iyi besleyemiyordu ancak iphone ipadde canavar gibi
    Kamera 1.öncelik değil demişsiniz ancak ekleme yapayım. s7nin kamerası tek kelimeyle muazzam.

Benim şahsi görüşüm batarya konusunda 7+ şu an çok daha iyi ancak aynı şeyi 7 için söyleyemem. Uygulama stabilitesi diğer bazı minik detaylar önem kazanıyor. Mesela android tarafında instagram bir türlü sağlam uygulama yapmadı sırf bu yüzden bile geçtim diyebilirim
    Geri kalan şeyler kullanım alışkanlığı

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    10.2.1'deyim birbuçuk sene olcak kullanalı ve şarjı sıfırlayana kadar kullanırım hep hala 7,8 saat arası kullanım süresi alıyorum.
    Dedikleriniz bir telefonu 5 yıl kullanma hedefi olanlar için uygulamalı yoksa zırt pırt yüzde kaça düştü aa 20 hemen takayım derdine kapılmamalı

• 6s plus’ta 11 çıktığından beri yaşıyorum bu sorunu. Sıfır kurulum yapıyorum geçiyor 1 hafta sonra tekrar başlıyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Alıcam hocam mesaj attım

• Benim için kulaklıkla müzik dinleme kalitesi ön planda. 6s'in kulaklıkla performansını beğenmiştim, yalnız iphone 7'de kullandıgım sennheiser kulaklıgı ancak dönüştürücüyle telefona bağlayabildiğim için, kulaklıgın veriminde düşme meydana geldiği söyleniyor. Bu konuda siz de aynı problemleri yaşıyor musunuz?

Aşagıdaki alıntı ekşi'den :

"hoparlörden değil, kulaklıkla müzik dinlemekten bahsediyorum. kutunun içinden bir çevirici çıkıyor ve kendi kulaklığımı takabiliyorum. hadi güzel düşünmüşsünüz koymuşsunuz aferin. fakat bu seferde sesin seviyesi çok düşük kalıyor. sennheiser'in 118 max db'ye sahip kulaklığını kullanıyorum. fakat iphone çeviricisini takınca o db oluyor bana 60 bilemedin 70. telefonun kendi kulaklığında ise ses bir tık daha yüksek fakat bu sefer de kalite farkı bariz hissediliyor. "

• 
Sayfa: önceki 20892090209120922093
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.