Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2732. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.348.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27302731273227332734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [Arkadaşlar şimdi yazacağım şeyler sonrasında beni Android fan boyu iPhone düşmanı diye linç etmeyin ama
    Yahu iPhone 5 yıl güncelleme versene olur gördüğünüz gibi yağ gibi akan Akıcı cihazları bir sene içerisinde ne hale getirdiler
    Cihaz bu güncellemeyi kaldıramayacak sa böyle sorunlar çıkacaksa güncellemeyi verme Bu kadar basit
    Ne gerek var tıkır tıkır sorunsuz çalışan cihazları harcamaya

Bir Android kullanıcısı olarak şunu diyebilirim ki [/b şu an bu cihazlarda ayoes12 yüklü olsa veya O zamanki gibi stabil çalışsa, zamanında çıkmış olan S7 serisi ile kapıştırdığımızda iPhone'un çok daha sorunsuz hızlı olduğunu görebilirdik

Ama şu an bu haliyle S7 serisi ile karşı karşıya getirdiğimizde özellikle 7plus yine anlık olarak daha hızlı tepki verebilir ama günlük bir kullanıcı deneyiminde S7 serisi daha memnun edecektir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Telefonu kullanılmaz hale getirecek, günlük kullanımı etkileyecek kadar kötü değil güncellemeler. Biz abartıyoruz bunları. Ayrıca düzeltme güncellemeleri de geliyor bir şekilde. Androidin ayrı bir havası var. Ben iki platformu karşılaştırmamayı tercih ederim.
  • Son sürüm kullanıyorum safari de YouTube resim içinde resim özelliği aktif çalışmakta
    YouTube’da bir video açın tam ekran yapın ve orta tuşa basın video küçük pencerede devam ediyor.
    Kilit ekranında kullanmak isterseniz yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra kilit tuşuna basın video duracaktır.tekrar basıp ekranı açın kilit ekranındaki play tuşuna basın video devam ediyor.
    Bilgilendirmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madenipara11 -- 11 Mayıs 2021; 2:34:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaşlama sorunlarını göze aldım da son güncellemeden sonra çok aşırı bir ısınma başladı cihazda. Sizde de durum böyle mi.
  • Kestirmeler in iCloud senkronizasyonunu kapatın bence.

• son sürümde touch id kasması geçti mi

• MertayKardes kullanıcısına yanıt
    14.6 beta 2’deyim. Hard restart sonrası kısa süreli kasma, normal kapa-aç sonrası açılışta şebekeyi bulması biraz uzun sürüyordu. Güç modunda kullanıyorum çoğunlukla, henüz touchID kasması ile karşılaşmadım.
  • MertayKardes kullanıcısına yanıt

Düşük güç modunda da, normal güç modunda da karşılaşmadım.

• cevaplarınız için teşekkürler. hard reset sonrası kasma zaten halihazırda olduğu için pek önemli değil ama touch id kasması gittiyse çok güzel olmuş. en kısa zamanda yükleyeceğim  

• iPhone 7 gerçekten iyi bir cihaz; iPhone 11 var halihazırda ama iki tel arasında boyut dışında hiç fark yok gibi benim için. (Oyun hiç oynamam; foto veya video çekmem; bankacılık işlemleri, sosyal medya falan) Tam ideal boy aslında; cebine koyup dışarı çıktım bugün ayrılması zor geldi... 14.5.1 e yüklemiştim telefonu önce biraz takılır gibi oldu açıp kapattım; kestirmelerin iCloud senkronizasyonunu da kapattım; ısınma sorunu; pilin hızlı boşalması falan kalmadı. Şimdi yağ gibi telefon ve 92 pil sağlığı ile 5 saat ve az üstü ekran süreleri veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Düşük güç modunda da, normal güç modunda da karşılaşmadım.

Yeni sürümdeki takılma ilk telefonu açtığınızda karşılaşıp sonra düzelen bir şeyse sırf şu menüdeki kasmayı görmemek için geçebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu videonun 14. dakikasından itibaren iPhone 7 testi başlıyor. İlk açılıştan sonra hız kasması kilitleyip tekrar kilidi açtıktan bir süre sonra düzeliyor. Onun dışında bir sorun yok gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=rG6k0gzsOxQ&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlondie -- 11 Mayıs 2021; 17:49:14 >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

bu mesele üçüncü parti yazılımlar ile de ilgili sanırım aşağı yukarı hepimizde aynı uygulamalar kuruludur diye düşünüyorum, hiç uygulama kurulmamış temiz bir telefonda ne yaptığını görmek isterim aslında bu yeni sürümün, benim için yazılım güncelleme büyük dert olduğu için deneyemiyorum durumu uygun olan birisi deneyebilir belki.

evet telefon tamamen kapatılıp açıldıktan sonra maksimum 3 dakika kadar adeta ne yaptığı belli olmuyor servisler arasında çatışma başlıyor, en son kapatıp açmamda hat bulamadı wifi a bağlanamadı sanırım baseband hiç başlatılamadı tekrar kapatıp açtım her şey düzeldi ama yeniden 3 dakika sonra.

yani özetle telefonun sonradan kendine gelmesini göze alıyorsanız bile bir 5 dakika sonra her şey yolunda mı diye ekranı / cihazı kontrol etmenizi öneririm.

Pardon belirtmeyi unutmuşum bendeki iPhone 7 Plus, 1 yıl önce Vatan'dan aldım ve 27 Nisan'da çıkar çıkmaz iOS 14.5 ile MacBook üzerinden temiz kurulum yaptım .

Sonra yedekten geri yükledim.

• Hope05 H kullanıcısına yanıt

Bu dediğiniz sorunun aynısı geçen gün başıma geldi.4.5 senedir kullaniyorum ilk defa telefonda böyle bir kasma gördüm.Telefonu sıfırladim düzeldi sonra deneyin isterseniz sizde

Düzeltme yapiyorum tekrar denedim.Telefonu kapatıp yeniden açınca telefon fena derecede kasıyor.Kendine gelmese 45 saniye 1 dakka sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmer_55 -- 12 Mayıs 2021; 16:18:10 >
  • 14.5.1 e güncelledim iTunes üzerinden dfu mod olmadan normal güncelleme ile. telefonu bilgisayardan çekince o bahsettiğiniz arayüz kasması oluştu. ama şarja bağlayınca geri geçti. muhtemelen şarja takılı değilken yaptığınız restart telefonda ağır kasmalara sebep oluyor. benim alışkanlık gereği 2-3 şarjda bir yeniden başlatırım. o yüzden bu konuda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. en güzel kısmı ise touch id kasmasının gitmiş olması. bu beni çok mutlu etti. özlemişim resmen saniyesinde açılmayı  yukarıda gördüm bir hocam sormuştu güncellemenizi tavsiye ederim  

• quote:

Orijinalden alıntı: MertayKardes

14.5.1 e güncelledim iTunes üzerinden dfu mod olmadan normal güncelleme ile. telefonu bilgisayardan çekince o bahsettiğiniz arayüz kasması oluştu. ama şarja bağlayınca geri geçti. muhtemelen şarja takılı değilken yaptığınız restart telefonda ağır kasmalara sebep oluyor. benim alışkanlık gereği 2-3 şarjda bir yeniden başlatırım. o yüzden bu konuda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum. en güzel kısmı ise touch id kasmasının gitmiş olması. bu beni çok mutlu etti. özlemişim resmen saniyesinde açılmayı  yukarıda gördüm bir hocam sormuştu güncellemenizi tavsiye ederim  

Dostum emin misin bak touch id ile kasılma olayının geçtiğinden? Mutluluktan ağlayabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

bu mesele üçüncü parti yazılımlar ile de ilgili sanırım aşağı yukarı hepimizde aynı uygulamalar kuruludur diye düşünüyorum, hiç uygulama kurulmamış temiz bir telefonda ne yaptığını görmek isterim aslında bu yeni sürümün, benim için yazılım güncelleme büyük dert olduğu için deneyemiyorum durumu uygun olan birisi deneyebilir belki.

evet telefon tamamen kapatılıp açıldıktan sonra maksimum 3 dakika kadar adeta ne yaptığı belli olmuyor servisler arasında çatışma başlıyor, en son kapatıp açmamda hat bulamadı wifi a bağlanamadı sanırım baseband hiç başlatılamadı tekrar kapatıp açtım her şey düzeldi ama yeniden 3 dakika sonra.

yani özetle telefonun sonradan kendine gelmesini göze alıyorsanız bile bir 5 dakika sonra her şey yolunda mı diye ekranı / cihazı kontrol etmenizi öneririm.

Anladım hocam çok teşekkürler…

• Telefonun ilk açılışındaki kasma, telefonu kapatma tuşuna basıp (telefonu kapatmadan) tekrar açınca düzeliyor.

valla 2 gündür deniyorum yok bana mısın demiyor   telefonu sevmeye başladım güncelledikten beri. bu arada restart sonrası kasılma var onu tekrar söyleyeyim. ama şarjdayken yeniden başlatırsan hiçbir sıkıntı olmuyor

• 
Sayfa: önceki 27302731273227332734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.