Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cLk

14.5.1 i yükledim telefon takıla takıla işlem yapıyor. Bir çok kez kapa aç yaptım düzelmedi. Bu yazıları yazarken bile takılıyor. Çok laglı

Edit: şu an düzeldi.
    Kapatıp açınca mı düzeldi hocam bilgi verir misiniz? Duruma göre biz de geçelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • madenipara11 M kullanıcısına yanıt
    Hocam TR cihazları GSM adı altındaki iPSW dosyaları olarak yüklenir. Ben 3 yıldır iPhone 7’yi(A1778) GSM yazan ipsw olarak yükledim. Farklılık da modem(intel) markasından kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlondie -- 5 Mayıs 2021; 20:50:39 >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    14.5.1 fazla uzun ömürlü bir sürüm olmaz Hocam. Bence 14.5’te bekleyin biraz daha.
  • Arkadaşlar selamlar ben bayadır girmiyordum foruma , telefonda 14.4.2 de kalmış , sizce güncelleme yapayımmı 14.5.1 e , çoğu kişi şikayetçi galiba , daha ne kadar yavaşlayabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır bende GSM olanı indirip kullanıyordum, daha 2 hafta önce ipsw ye girip A1778 olarak yazdığımda beni GLOBAL sürüme yönlendirdi Allah Allah dedim bende yıllardır GSM indirip kuruyordum ve 14.4.2 kullanıyorum şu anda ayarlar-takip etme-uygulamaların takip izni istemesine izin butonu çalışmıyordu GSM'de ama GLOBAL olanı yükledim çalıştı. Hatta tam olarak açıklık getireyim telefonu servise gönderdiğim zamanda açılmıyordu. Yazılımı yeniden yüklemişler ve geldiğinde çalışıyordu sonra GSM olanı kendim yükledim yine çalışmadı ama GLOBAL yükledim çalıştı. Servisten gelirken açıksa bu sürüm GLOBAL çünkü GSM de çaılşmıyordu. @madenipara11 O yüzden GLOBAL yüklenmeli ben onu yüklüyorum hiç bir sorunu yok.

• Globalı hiç yüklemediğim için bir şey diyemem, haklı olabilirsiniz. Ancak bu takip olayı anlaşılan tam oturmamış bir özellik. 14.6 sonrası yavaş yavaş oturacağını düşünüyorum.
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Kendiliğinden düzeldi. Sanırsam takıldığı sırada uygulama güncelliyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBlondie

14.5.1 fazla uzun ömürlü bir sürüm olmaz Hocam. Bence 14.5’te bekleyin biraz daha.
    Haklısınız hocam beklemekte fayda var.

• İtınes üzerinden güncelleme yaptım takip etme özelliği aktif olmadı cihaz iphone 7
    özelliğin tam anlamıyla oturması için bir süre beklemek gerekecek anlaşılan

• Arkadaşlar cihazım 7 plus öncelikle. En son güncellemeyi yaptığım an telefon çok kastı. Öyleki klavyede bile yazı yazmak mümkün olmadı. Fakat 5 dakika sonra bu hantallık geçti. Telefonu her açıp kapmadan sonra da bu hantallık ve devamındaki normale dönme devam etti. Takip etme özelliği yine çalışmadı. Ben de 14.5 e geri döndüm. Tavsiyem bu sürümü yüklemeyin. Bir de FaceTime ve iMessage çalışmıyor ben de. Diğer forumlara da baktım yazdım fakat henüz çözüm bulamadım. Bu durum belki sürüm ile alakalı olmayabilir. Operatör ile alakalı da olabilir. Türk Telekom da sıkıntı oluyormuş. Diğerlerinde sıkıntı yaşayan var mı.
  • fbhakanb F kullanıcısına yanıt
    14.4.2'deyim gayet iyi sürüm pil performansıda tatmin edici.
  • 14.5.1 restart sonrası kasılma olayı anlaşılan genel bir sorun. Kasılmanın süresini kısaltmak için uçak moduna alıp tekrar aktif etmeyi deneyebilirsiniz.

Bu da pil testi sonucu

Yarın ya da önümüzdeki hafta içi 14.5.2 gelirse şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlondie -- 6 Mayıs 2021; 21:22:37 >
  • 32gb 7 plus pil 85 kozmetik iyi durumda sizce kaca satılmalı

garanti yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 6 Mayıs 2021; 21:43:32 >
  • Arkadaşlar merhaba,telefonum normal çalışırken sol üst köşede "servis yok" yazmaya ve ana ekranda da "Hücresel Güncelleme Başarısız....güncelleme yapıncaya kadar arama yapıp alamaz...." şeklinde uyarı çıkmaya başladı.Bende iTunes aracılığı ile 14.4.2'e güncelledim.Sorun düzelmedi,bu defa da geri yükleme yaptım yine olmadı.Asıl sorun ise şu; iTunes yardımıyla yaptığım geri yükleme sonrasında dil ve bölge şeçeneği,kablosuz ağ seçimi sonrasında telefon kuruluma başlamaya geçemeden "Etkinleştirilemiyor! ....etkinleştirmek için güncelleme gerekiyor." şeklinde uyarı çıkmakta ve kurulum sonlanmakta.Yine iTunesle 14.4.5 e yükselttim sonuç değişmedi :( Sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar,şimdiden teşekkür ederim.

• hasebu kullanıcısına yanıt
    Geri yükleme yapmadan önce iCloud hesabını silmiş miydiniz?

Sorununuz donanımsal olabilir. Ağla ilgilidir muhtemelen.

İnternetten araştırıp checkra1n bypass ile açmayı deneyin. Bypass yapıp açsa bile ağ sorunu devam edebilir. Bir ara sürekli “servis yok” uyarısı çıkan cihazları değiştiriyordu apple.

https://www.donanimhaber.com/Apple-bazi-iPhone-7-modelleri-icin-onarim-programi-baslatti--97074

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlondie -- 6 Mayıs 2021; 23:31:44 >
  • fbhakanb F kullanıcısına yanıt

Kesinlikle ios 14.5.1 e gecmeyin. Ben gectim ayni sorunu yasiyorum telefonu kapatip actiktan sonra kendine gelemiyor donma ve takilmalar oluyor 1 dakika sonra normale donmus oluyor. Apple i aradim bana guncellemede bir sorun olmadigini pilimin arizali oldugunu soylediler ama guncelleme oncesi boyle bir durum olmadigini soyledigimde tatmin edici bir cevap vermediler. Guncellemeyle duzelir diye umuyorum. Ancak sunu farke ettim pil yuzdesi dusuk cihazlar takilma yasiyor digerlerinde sorun yok.

• Hope05 H kullanıcısına yanıt
    Throtling(Kısma) denilen olay aktif oluyor bir süre. Pil sağlığı düşük cihazları yavaşlatma politikası iki sene önce de gündeme geldi. Apple geçen sene pili düşük seviyede olan cihazları kullanıcı seçeneğine(yanılmıyorsam bir linkten bu durumu düzeltebiliyor kullanıcı) bırakmıştı. Ama bu güncelleme ile alakalı alakasız(%80 üstü) birçok cihaz yaşadı. Birçok forumda kullanıcılar aynı sorunu yaşadığını söylüyor. Yani bir düzeltme güncellemesi an meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlondie -- 7 Mayıs 2021; 0:44:35 >
  • Yorumlardan anlaşılan o ki 12.4.1 le devam..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hope05

Kesinlikle ios 14.5.1 e gecmeyin. Ben gectim ayni sorunu yasiyorum telefonu kapatip actiktan sonra kendine gelemiyor donma ve takilmalar oluyor 1 dakika sonra normale donmus oluyor. Apple i aradim bana guncellemede bir sorun olmadigini pilimin arizali oldugunu soylediler ama guncelleme oncesi boyle bir durum olmadigini soyledigimde tatmin edici bir cevap vermediler. Guncellemeyle duzelir diye umuyorum. Ancak sunu farke ettim pil yuzdesi dusuk cihazlar takilma yasiyor digerlerinde sorun yok.

Hocam ikazınız için teşekkür ederim. Maalesef telefonlarımız eskidiği için problem teşkil eden yazılımsal hataların üzerine yoğunlaşmıyor pek apple. Mesela halen menüdeki fps düşüşünü çözemediler. 1 dakika donma çok uzun süre. Benim bahsettiğim 3-4 saniye civarı.

Umarım bu şekilde bırakmazlar telefonu. En kötü yeni altyapısıyla ios 15 ile sorunumuz çözülür diye tahmin ediyorum.

• dün arkadaşın 6s ini kullandım ios 13.5 te. cihaz benim 7+dan çok daha hızlıydı. güncellemeyle ne hale getirdiler güzelim cihazları ah Apple alacağın olsun :(

• 
Sayfa: önceki 27282729273027312732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.