Şimdi Ara

▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
7
Favori
17.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

soldaki iphone 6 plus sağdaki 7

▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓

zorluya gittim sinir küpü oldum geldim, tamam havale ile aldık tekrar online olarak iade edeceğiz de, zorludaki çalışanlar inanılmaz yüzsüz inanılmaz şımarık, alaycı konuşmalar vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herhangibirey -- 15 Kasım 2016; 13:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

bude benim arkadaşlar

Ben filtre yaptım çok güzel görünüyor. Eşimin LG G5 modeli ile yan yana koyduğumda LG G5 çok mavi tonlu duruyor.

iPhone 7'nin renkleri ise çok daha canlı ve güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagen

quote:

bude benim arkadaşlar

Ben filtre yaptım çok güzel görünüyor. Eşimin LG G5 modeli ile yan yana koyduğumda LG G5 çok mavi tonlu duruyor.

hocam iyi güzelde, ayar yapmadan beyaz ekranlı olması gerekmiyor mu

ayar yaptığımız zaman farklı renklerde sunni canlılık veya doygunluk oluşmaz mı

• quote:

bude benim arkadaşlar

zorluya gittim sinir küpü oldum geldim, tamam havale ile aldık tekrar online olarak iade edeceğiz de, zorludaki çalışanlar inanılmaz yüzsüz inanılmaz şımarık, alaycı konuşmalar vs.

Buradan sağdaki daha bir kağıt beyazı gibi bence daha iyi ama normalde nasıl görüyorsunuz solda ki mi daha güzel duruyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mentalform

quote:

bude benim arkadaşlar

Buradan sağdaki daha bir kağıt beyazı gibi bence daha iyi ama normalde nasıl görüyorsunuz solda ki mi daha güzel duruyor ?

canlı olarak görseniz baya fark var yani bildiğiniz sarı

soldaki iphone 6 daha doğal duruyor tabi daha beyaz

• quote:

quote:

quote:

bude benim arkadaşlar

İyi de bu durum neye göre doğru. iPhone 6S'in ekranı doğru mu ki iPhone 7 / 7 Plus ekranı kötü olsun. Bu cihazımdan önce iPhone 5 vardı bende onun ekranı ile de kıyaslamıştım aynıydı neredeyse. Sonuçta kalibrasyon meselesi.

Apple, güncelleme de kendisi bir filtre uygulasa ve de bunu default olarak belirlese sorun kalmayacak mı? ya da bu bir sorun mu?

Sorun farklı panel üreticilerinden paneli alması ve bu üretici firmaların kalibrasyonlarının farklı olması. Bence dünya sorunu değil. İnsanlar iki cihazla karşılaştırma yapmasalar bu durumu görmeyecekler bile.

• quote:

quote:

quote:

quote:

bude benim arkadaşlar

İyi de bu durum neye göre doğru. iPhone 6S'in ekranı doğru mu ki iPhone 7 / 7 Plus ekranı kötü olsun. Bu cihazımdan önce iPhone 5 vardı bende onun ekranı ile de kıyaslamıştım aynıydı neredeyse. Sonuçta kalibrasyon meselesi.

Apple, güncelleme de kendisi bir filtre uygulasa ve de bunu default olarak belirlese sorun kalmayacak mı? ya da bu bir sorun mu?

Sorun farklı panel üreticilerinden paneli alması ve bu üretici firmaların kalibrasyonlarının farklı olması. Bence dünya sorunu değil. İnsanlar iki cihazla karşılaştırma yapmasalar bu durumu görmeyecekler bile.

hocam beyaz rengi hepimiz biliyoruz sonuçta beyaz rengin ne olduğu belli

iphone 6 ya veya başka telefona görede konuşmayalım,

ben iphone 7 yi ilk açarken daha apple logosundan sarı olduğunu anladım karşılaştırmadan

kalibrasyon ayar vs yapmadan panelin beyaz olması gerekmez mi ben bunu demek istiyorum

ve işin tekniğini bilmediğim için kalibrasyon yaptıktan sonra suni bir doygunluk oluşmaz mı farklı renklerde

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Dostum cidden kılı kırık yaracak bir sorun yokmuş telefonunda. Birisi mavimsi beyaz diğeri sarımsı beyaz ve sağlığa direkt etki ediyor mavi tonlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Dostum cidden kılı kırık yaracak bir sorun yokmuş telefonunda. Birisi mavimsi beyaz diğeri sarımsı beyaz ve sağlığa direkt etki ediyor mavi tonlar.

Birçok kez 6 ve 6s lerle instagram karşılaştırması yaptım ve sonuç olarak 7 performansı doğal olarak daha iyiydi. Arkadaşların sorunu şundan kaynaklanıyor . Eski teknoloji kullanılan bilgisayar ekranlarıyla karşılaştırmak. Doğal olarak çok sarı gözükecek. Benim telefonumda yukardakiler kadar sarı ama gün içinde hiç sarı olduğunu hissettirmiyor,

Mağazalarda beyaz spot/led kullanılırsa bu telefonların sarı ekranları daha da sarı gözükür o sebeple gün ışığı ledleri kullanıyorlardır. Sizler de deneyebilirsiniz , gün ışığı - sarı ışık altında vs beyaz ledler altında

Bu telefonların asıl sorunu ise bariz duyulan videolardaki cızırtı sesi, aramalarda oluşan hatalar, lenslerdeki tozlar vs , bunların daha çok konuşulması gerekirken nicel bir özelliği olmayan kişiden kişiye göre değişebilen sarı ekranlar konuşuluyor. Şimdi çıkıp kimse demesin konuşmayalım mı bunu diye tabiki de konuşacağız ama diğerleri daha kritik sorunlar. Saygılar....

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Bu iş biraz göreceli olmaya da başladı. Ancak ben renkleri daha canlı göstermekten kasıtın beyaz tonlu olan bir fotonun sarı tona çevrilmesi olduğunu sanmıyorum belkide benim teknoloji anlayışımda bir sorun var ancak mesela o askerli resimde arka planı telefonum fotoya yansıyan şekilde sarı gösteriyor oysa ki fotonun orjinalinde o arkalarında ki duvar yeşil foto ise beyaz tonlu. Biraz da fotolar ile alakalı bir durum ben yan yana getirince yanımda ki arkadaşlarım ile farkı çok net görüyorum ancak fotolara aynı derede de yansımıyor biraz çıplak göz ile kendiniz gözlem yapmanız en doğrusu olacaktır.
    ▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓

• quote:

Orijinalden alıntı: atahanbb

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Birçok kez 6 ve 6s lerle instagram karşılaştırması yaptım ve sonuç olarak 7 performansı doğal olarak daha iyiydi. Arkadaşların sorunu şundan kaynaklanıyor . Eski teknoloji kullanılan bilgisayar ekranlarıyla karşılaştırmak. Doğal olarak çok sarı gözükecek. Benim telefonumda yukardakiler kadar sarı ama gün içinde hiç sarı olduğunu hissettirmiyor,

Mağazalarda beyaz spot/led kullanılırsa bu telefonların sarı ekranları daha da sarı gözükür o sebeple gün ışığı ledleri kullanıyorlardır. Sizler de deneyebilirsiniz , gün ışığı - sarı ışık altında vs beyaz ledler altında

Bu telefonların asıl sorunu ise bariz duyulan videolardaki cızırtı sesi, aramalarda oluşan hatalar, lenslerdeki tozlar vs , bunların daha çok konuşulması gerekirken nicel bir özelliği olmayan kişiden kişiye göre değişebilen sarı ekranlar konuşuluyor. Şimdi çıkıp kimse demesin konuşmayalım mı bunu diye tabiki de konuşacağız ama diğerleri daha kritik sorunlar. Saygılar....

Aynı ışık altında iki iphone 7 arasında da ton farkı var asıl sorunun büyümesinin sebebi bu ancak şimdi niht shift te ki bir ekranın yanlışlıkla açılmış olmasından oluşan bir hatada olabilir denmiş anakonuda tam bir muamma oldu yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: LuxAeternaFB

Bu iş biraz göreceli olmaya da başladı. Ancak ben renkleri daha canlı göstermekten kasıtın beyaz tonlu olan bir fotonun sarı tona çevrilmesi olduğunu sanmıyorum belkide benim teknoloji anlayışımda bir sorun var ancak mesela o askerli resimde arka planı telefonum fotoya yansıyan şekilde sarı gösteriyor oysa ki fotonun orjinalinde o arkalarında ki duvar yeşil foto ise beyaz tonlu. Biraz da fotolar ile alakalı bir durum ben yan yana getirince yanımda ki arkadaşlarım ile farkı çok net görüyorum ancak fotolara aynı derede de yansımıyor biraz çıplak göz ile kendiniz gözlem yapmanız en doğrusu olacaktır.
    ▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓▓ APPLE İPHONE 7/7 PLUS PROBLEMLERİ KONUSU (SARI EKRAN, VİDEO KAYIT SESİ vs) ▓

arkadaşa aynen katılıyorum

apple çalışanlarıda bugün zorluda aynı şeyi söyledi "bu yeni teknoloji siz eskisine alıştınız"

birde havalı havalı konuşuyorlar

çektiğim fotoğrafları gösterince bu seferde "apple bunu sorun olarak kabul etmiyor zırvasına başladı"

açık açık yeşil duvarı sarı gösteriyor, o zaman gözümüz de bozuk gözümüz de eski teknoloji

• Gideceksiniz apple store'a orda küstah tavırlar içinde götü başı ayrı oynayan genius müsveddelerine diyeceksiniz ki: Gel buraya tosuncuk teşhirdeki 7 ile benim 7 arasındaki bariz ton farkını gör ondan sonra öt.
    Teşhir ürünleri bembeyaz ekran. Bu şekilde 3 ay önce sarımtırak ekranlı iPhone SE değişim aldım. (Cihaz hb den alınmıştı).verdikleri yeni swap cihaz teşhirdeki gibi bembeyaz ekrandı. Sorunsuz kullanıyorum.

• Yeşil duvarı sarı göstermek ise teknoloji bende almayayım ki durumda bu zaten. Ayrıca teknoloji dediğin şeyin bir standartı olur Apple'cığım senin sattığı bazı İphone 7'ler o duvarı aynı PC gibi gerçek renginde yani yeşil ve beyaz tonlu gösterirken bazı 7'Ler ise benim telefonum gibi orayı berbat bir sarı renginde gösteriyor madem teknoloji bütün ekranlarını aynı yapacaksın benimle aynı parayı veren kişi sadece daha şanslı diye beyaz ekran kullanırken ben sarı kullanıyorsam öyle teknoloji olmuyor işte. Çalışanları ise ap ayrı bir hava apayrı bir dünya zaten ego sanırsın sıradan bir genius değilde Apple firmasının temel yapı taşı bütün firmayı o sırtlıyor sanırsın öyle bir ego öyle bir hava :)
  • Selam arkadaşlar,
    Konu yerinde olmuş açan arkadaşa teşekkürler. Fakat sarı ekran sorununu 7 ile 6 yı yanyana koyarak karşılaştırmak ne derece doğru? Benim cihazımdada 6 ya göre sarılık var fakat henüz bir beyaz ekranlı 7 ile karşılaştırmak nasip olmadı. Sizlerden ricam eşinizde dostunuzda yada gittiğiniz teknoloji mağazalarında beyaz ekranlı i7 ler ile kaşılaştırma fotosu çekerseniz daha aydınlatıcı bilgi vermiş oluruz diye düşünüyorum.
  • Pts günü kasa açıklığı ve elma logosundan gelen ses nedeniyle cihazı Apple'a götüreceğim. Bakalım ne diyecekler. Ses o kadar fazla ki video kayıtlarına bile yansıyor. Videodaki seslerin üstüne çıkıyor hatta.

• Arkadaşlar cihaz bugun geldi i7 plus 41. hafta bakın beyaz bi foto çektim aynen bu şekilde görünüyor iphone 7 plus ekranında. Altta ekranı 6sle kıyasladım 6s mariz mavimtırak duruyor sizce hangisi beyaza daha yakın dürüst olmak gerekirse bence soldaki daha yakın. Üstelik bu gamut teknolojisinden dolayı renkler değişkenlik gösteriyor sanırım beyaz foto çektim kar beyazı çıktı kanıtıyla beraber atıyorum.

• iphone 7 serisindeki videolarda tıslama sorunu tüm cihazlarda var sanırım apple bunun bi çözümünü bulacak mı ?
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    Ekran renk tonunuz çok iyi. Sağdaki ekran tonunu zaten filtre ayarı ile yakalamak mümkün lakin asıl problem orada başlıyor. O ton da beyaz değil masmavi soğuk bir renk. Ekranı sarı tonunda olan 7 kullanıcısı beyaz bir ton elde edemeyecek. Ya sarımsı kullanmaya devam edecek ya da filtre ayarıyla bütün canlılığı öldürüp soğuk mavimsi bir ekran tonu elde edecek. Can sıkan yönü de bu...
  • Bugün bir sorun keşfettim. 7 PLUS kullanıyorum. Üstten aşağı doğru bildirim penceresini indirdiğimde eğer bir bildirim var ise orada ekranda çizikler oluyor kendi kendine o çizikler hareket felan ediyor. Bunu yaşayan oldu mu acaba ? Yoksa benim cihazına has bir sorun mu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.