Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1960. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dejiyi bilmem ama orijinal batarya değişimim 3. Senesinde %83 sağlık durumu. İlk İki senesinde oyunlarla baya yordum hatta.
  • happy410 H kullanıcısına yanıt

Benimde şuan %74 1 yılda %8 harcamışım şimdi orjinal taktırsam ortalama 1 yılda %10 gider o zaman fena bi oran değil benden önceki sahibi de 2-2,5 yıl kadar kullandı orjinal taktırsam bi 3 yıl daha götürür umarım

• juve212 J kullanıcısına yanıt
    Tahminim o yönde. Şu piyasada yeni ayfon almak pek kolay değil artık. Yürüyen aksanlarını değiştirip yola devam etmek daha mantıklı 😂
  • happy410 H kullanıcısına yanıt

Hem öyle hemde daha 1 yıldır kullanıyorum memnunumda önceden oyun oynamıyordum son zamanlarda bi kaç oyuna sarınca günde 3 kere şarja takmam gerekiyor tek zorlayan o :)

• juve212 J kullanıcısına yanıt
    Valla ben bıraktım oyunu daha fazla zarar görmesin diye :)
  • Üstte deji mucize bataryayı sipariş ettiğimi yazmıştım. Bugün geldi, bir gazla kendim takayım dedim taktım takmasına da takmaz olayım dedirtti. Bataryanın altındaki bantlar yarıda kopunca çok sıkıntı. Yanlardan kanırta kanırta korkarak çıkartmaya çalışıyorsun. Onun dışında çok sıkıntı olmadı. Tabi ilk seferim olduğu için her hamlede bir korku var. Tavsiyem 25 30 lira mı ne kadarsa telefoncuya verip değiştirtmek. Kafan rahat olur en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juve212

Hem öyle hemde daha 1 yıldır kullanıyorum memnunumda önceden oyun oynamıyordum son zamanlarda bi kaç oyuna sarınca günde 3 kere şarja takmam gerekiyor tek zorlayan o :)

onun değişim vakti gelmiş.
    ilk batarya değişimim orijinaldi ve 2 sene gitti.
    ikincisi henüz 1 ay önce kendim değiştirdim. mucize batarya dejiyi taktım. iki sene daha götürmesini umut ediyorum. totalde 7 senelik iphone kullanımının ardından yeni bir iphone alırım artık

şu an 3680mah kapsiteli deji ile 6-7 saat ekran alıyorum gün içinde. oyun hariç ağır kullanım var. iyi gidiyor bakalım. dediğim gibi 2 sene götürsün yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• smyrna kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 sene önce orijinal taktırdığınızda da ağır mı kullanıyordunuz? 6-7 saat aynı ekran süresini alıyor muydunuz yoksa Deji bu konuda çok daha önde midir?
    6 7 saat ekran süresi dediğiniz şu alttaki açık ekran süresi mi?

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]
  • yok orası toplam süreyi gösteriyor. yani yukarıdaki grafiğin baştan sonu olsa gerek. tam şarjdan %20’ye kadarki kısmı alıyorum, işaretledim fotoda. oradaki grafikte bölüm bölüm süreyi seçerek hesapladım ve gece 02:30’dan beri tam şarjdan tekrar şarja takasaya kadar 6 saat 20 dakika ekran almışım. daha %16 şarjım vardı. genelde 20 altına inmemeye çalışıyorum fakat o esnada gs maçı başladı ve iptv programı açmam gerekti Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] 

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

@juve212

6s plus için mucize deji bataryanın kapsitesi daha yüksek. apple servis orijinal bataryayı takıyor. yani 2750 mah mıydı neydi. orijinal batarya takılıyken yüksek grafikli oyunlar oynamıştım. özellikle cod:mobile. fakat mayıs ayında oyun oynamayı bıraktım. hem cihaz kasıyordu hem de batarya sinyal veriyor gibiydi. ekran 5-6 saat alıyordum galiba ama oyun oynayınca 4’e kadar iniyordu bazen 3.5. yıl sonuna kadar kör topal götürdü ve %67’ye kadar inince, günde dört kez şarj ihtiyacı doğunca hemen değiştirme kararı aldım. orijinal 400₺ çok geldi. 130₺’ya mucize deji bataryayı aldım. apple 250₺’ya taksa servise verirdim. çok istiyorlar.

tavsiyem deji alacaksanız ne olur ne olmaz işi bilen bir telefoncuya taktırmanız. hassas cihaz bunlar. pahalı da. ters iş yapılırsa orijinal batarya fiyatının üstünde ödemelerle karşılaşabilirsiniz :)

ayrıca ios 13.6 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna -- 20 Ocak 2021; 22:2:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Anladım hocam bende son sürüm güncel. Aslında oyun oynamasam günde 2 şarjda götürür fakat son zamanlarda iyice evde kalınca sıkıntıdan oyuna sardım:) benimde düşüncem o yönde 220 - 250 TL gibi bir fiyat olsa bu kadar düşünmeyeceğim de hesaplayınca 3 deji parası:) dejiyi de bi ara çok düşünmüştüm de ondaki düşündüren durum ise çok fazla ısınınca özellikle yaz ayları şişerse patlarsa vs hala bir umut belki orjinal bataryada bir indirim yaparlar

• Bataryayı sökerken slikon yapıştırıcıları bir cımbıza dolayarak yavaş yavaş çekerseniz sorunsuz çıkarabilirisiniz youtube da bir sürü örnek video var. Ben o silikonları çıkarınca direk çıktı batarya kolaylıkla. Tabi çok yavaş çekmek lazım yoksa kopabiliyo yapıştırıcılar.

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt

13.7 yüklüyken sorun yoktu 14.0.1 yükledim ozamandan beri aynı sorun bende de var. Itunes üzerinden restore yaptım ama düzelmedi. Bekliyorum bakalım 14 Final Sürümü çıkana kadar düzelmezse mecbur yeni batarya alıcam. Pil sağlığım %100 şuan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ios 13.5 yuklu bir cihaz almak uzereyim. ios 14 aldigi son guncelleme mi?

Bir de 7/8 modelleri icin olan kilif ekran koruyucu 6se uyumlu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Beyler ios 13.5 yuklu bir cihaz almak uzereyim. ios 14 aldigi son guncelleme mi?

Bir de 7/8 modelleri icin olan kilif ekran koruyucu 6se uyumlu mu?

14 en son sürümü olacak. 7-8 kılıflarıda kalıp olarak uyuyor ama alt tarafta kulaklık girişi felan kapanıyor.

• PuLisco kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim kardesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Tesekkur ederim kardesim.

rica ederim sormak istediğiniz başka bişey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterim.

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    6S ile 7/8 kılıfları uyumlu değil.

iOS 13.5’te kalırsan şarjın daha fazla gider. Ancak güvenlik açığı vardı. Onu kapatmak için yazılım güncellemelisin. Mesaj yoluyla bir kod gönderip telefonu göçertebiliyorlardı.
  • Dilaver Çelimli D kullanıcısına yanıt
    Su an 14.3 var yuklenebilir olarak. Bu nasil peki?

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    Şarjı az gider. iOS 13.5’te güvenlik açığı nedeniyle mağdur olan duymadım. İstersen güncelleme.
  • 
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.