Şimdi Ara

Apple İphone 6 ve öncesini tek bir hamle ile silmiş oldu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Dostum boş RAM'i gösteren bir uygulama tavsiyen var mı?

iMonitor. Harika bir widget.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Dostum boş RAM'i gösteren bir uygulama tavsiyen var mı?

iMonitor. Harika bir widget.

Alıntıları Göster
    Var arkadaş şu Android'deki saçma pil ve ram uygulamaları da iOS'a gelmiş ya hayret ediyorum
    La ne zorunuz var arkadaş yok 250mb boş yer yok 10mb. Cihazın tekliyor mu kardeş? Yarı yolda mı bıraktı? Eksik ramden dolayı whatsapp mesajlarını mı sildi telefon?
    Bırakın ister android ister ios sonuna kadar kullansın ramleri yeter ki cihaz sorunsuz çalışsın, ki zaten öyle çalışıyorlar. Kullanmayın şu uygulamaları da tamamen faydasız

• Ya kardeşim aç tüm işletim sistemi sürümlerini kim hangisini kullanmak istiyorsa kullansın
  • iphone 7 yi bekliyorum ,5s şimdiye dek hiç yarı yolda bırakmadı son sürümdeyim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

ben iphone 6 ios 9.2 de niye en ufak kasılma hissetmiyorum o zaman

ram olayı iphone da androiddeki kadar önemli değildir bir öğrenemediniz şunu.

aynen, bende'de iPhone 6 Plus var, hatta ben beta programındayım ama gram yavaşlama yok, hala ilk günkü gibi.
  • quote:

en ufak kasma yok mu :) güldürmeyin beni allah aşkına. bir en sola arama ekranına çektikten kaç saniye sonra telefonun tepki veriyor bakın, ondan sonra yorum yapın.ben iphone 6 mı ios 9 a geçtikten ve 9.2 de performansta sorun yaşamamdan ( menüler arası uygulama açılıp kapanırken bile kasmalar oluyor her cihazda, olmuyor diyen dikkatsizdir yada fps düşüklüğünü anlamayacak düzeyde telefon kullanıcısıdır) dolayı cihazı satıp 6s plus aldım. işin kötü yanında,ufak da olsa bu cihazda da menü geçişlerinde kasılmalar oluyor.3d touch menüsü bariz düşük fps ile açılıyor. 6s daha performanslı çalışıyor. nedeni ekranının daha düşük çözünürlüklü olması olabilir. eskiden pc de oyun oynarken kasan oyunda çözünürlüğü düşürerek kasmadan oynardık o misal. ben iphone 2G den beri kullanıyorum bu aleti. 2G-3G-3GS-4-4S-5-5S-6 ve 6Splus kulandım. ilk kez yeni cihazın yeni ios ile kastığına şahit oluyoruz.

Ben hem note 5 hem de iphone 6s Plus kullanıyorum. Şu an için Note 5'in daha performanslı çalıştığını söyleyebilirim. Ama apple bir güncelleme ile durumu düzeltebilir. İos 9 çıktığından beri bekliyorum ama bir gelişme yok şimdilik, performans sorunları bu sefer var.

Bu arada jailbreak gerekmez diyen arkadaşlar, internetten tele mp3 indirmiyorsunuz, video kaydetmiyorsunuz, ya da film kaydetmiyorsunuz, ya da bluetooth ile dosya transfer etmiyorsanız jb gerekli değil doğru. Ya da herhangi zip uzantılı dosyayı indirip cihazı pc ye takıp atmanız gerekecek. nasıl yapacaksınız ? ya da pc ye itunes kurmanız gerekiyor. teli takıp,usb disk olarak tanımladığınız 1gb lık hafızanızda olan itunes u direkt iphonedan cihazınıza atmak hoş olmaz mı ? bilmiyorsunuz, jailbreak gereksiz diyorsunuz. ama en basitinden kidili açmak için kaydırın yazısı yerine, kaydır, ali, ahmet , aslı, mehmet yazmak daha hoş değil mi ? ya da herhangi bir uygulamayı (whatsapp mesela ), parmak iziyle açmak hoş olmaz mı ? intelliscreenx tweakini bilir misiniz ? telefona bir melodi yapmak için kaç dakika uğraşıyorsunuz? Jailbreak gereksiz değil, mecburidir.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theknife -- 4 Ocak 2016; 0:48:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: theknife

quote:

en ufak kasma yok mu :) güldürmeyin beni allah aşkına. bir en sola arama ekranına çektikten kaç saniye sonra telefonun tepki veriyor bakın, ondan sonra yorum yapın.ben iphone 6 mı ios 9 a geçtikten ve 9.2 de performansta sorun yaşamamdan ( menüler arası uygulama açılıp kapanırken bile kasmalar oluyor her cihazda, olmuyor diyen dikkatsizdir yada fps düşüklüğünü anlamayacak düzeyde telefon kullanıcısıdır) dolayı cihazı satıp 6s plus aldım. işin kötü yanında,ufak da olsa bu cihazda da menü geçişlerinde kasılmalar oluyor.3d touch menüsü bariz düşük fps ile açılıyor. 6s daha performanslı çalışıyor. nedeni ekranının daha düşük çözünürlüklü olması olabilir. eskiden pc de oyun oynarken kasan oyunda çözünürlüğü düşürerek kasmadan oynardık o misal. ben iphone 2G den beri kullanıyorum bu aleti. 2G-3G-3GS-4-4S-5-5S-6 ve 6Splus kulandım. ilk kez yeni cihazın yeni ios ile kastığına şahit oluyoruz.

Ben hem note 5 hem de iphone 6s Plus kullanıyorum. Şu an için Note 5'in daha performanslı çalıştığını söyleyebilirim. Ama apple bir güncelleme ile durumu düzeltebilir. İos 9 çıktığından beri bekliyorum ama bir gelişme yok şimdilik, performans sorunları bu sefer var.

Bu arada jailbreak gerekmez diyen arkadaşlar, internetten tele mp3 indirmiyorsunuz, video kaydetmiyorsunuz, ya da film kaydetmiyorsunuz, ya da bluetooth ile dosya transfer etmiyorsanız jb gerekli değil doğru. Ya da herhangi zip uzantılı dosyayı indirip cihazı pc ye takıp atmanız gerekecek. nasıl yapacaksınız ? ya da pc ye itunes kurmanız gerekiyor. teli takıp,usb disk olarak tanımladığınız 1gb lık hafızanızda olan itunes u direkt iphonedan cihazınıza atmak hoş olmaz mı ? bilmiyorsunuz, jailbreak gereksiz diyorsunuz. ama en basitinden kidili açmak için kaydırın yazısı yerine, kaydır, ali, ahmet , aslı, mehmet yazmak daha hoş değil mi ? ya da herhangi bir uygulamayı (whatsapp mesela ), parmak iziyle açmak hoş olmaz mı ? intelliscreenx tweakini bilir misiniz ? telefona bir melodi yapmak için kaç dakika uğraşıyorsunuz? Jailbreak gereksiz değil, mecburidir.

Saygılarımla,

Denedim ve Herhangi bir kasılma olmuyor

• İş sadece ramla bitmiyor ıphone 6 da 20nm 1.4 ghz ve 6 çekirdekli grafik işlemcisi mevcuttur ıphone 6 kolay kolay ölmez
  • deoksiriboz1000 D kullanıcısına yanıt
    Yav he he. Senin cihaza 4gb ram koymuslar yanlislikla
  • theknife T kullanıcısına yanıt
    allaha şükür bizim cihazların o kadar ram e ihtiyacı olmuyor.

koca pc ye bile yeten ram i dandik android sistemine bile yetiremeyenler düşünsün
  • deoksiriboz1000 D kullanıcısına yanıt
    ramin yetip yetmemsi başka olay, i6 nın klasör açılışında kapanışında bile ara sıra teklemesi başka olay. kaç senedir kullanıyorsun bu cihazı bilmiyorum. ben ios 1 den beri kullanıyorum. ilk iphone 2g de kullanırken appstore bile olmayan sürümleri gördüm, appstore olan sürüme 10 dolar para istediğini de şahit oldum apple'ın. onca yıllardır kullandığım ios, kasıyor. sen bunu anlayamıyorsan ya farkında değilsin, ya da performans düşüsüsün farkında değilsin.

https://www.youtube.com/watch?v=6vlUMameqf0 0.59 'a dikkat et. kendi elindeki tel de aynı bu şekilde. cihazı kapat aç dediğimi anlarsın, ya da 4-5 saatte bir dene, ios 9 tamamiyle
    androidleştirdi cihazları.

• quote:

ramin yetip yetmemsi başka olay, i6 nın klasör açılışında kapanışında bile ara sıra teklemesi başka olay. kaç senedir kullanıyorsun bu cihazı bilmiyorum. ben ios 1 den beri kullanıyorum. ilk iphone 2g de kullanırken appstore bile olmayan sürümleri gördüm, appstore olan sürüme 10 dolar para istediğini de şahit oldum apple'ın. onca yıllardır kullandığım ios, kasıyor. sen bunu anlayamıyorsan ya farkında değilsin, ya da performans düşüsüsün farkında değilsin.

https://www.youtube.com/watch?v=6vlUMameqf0 0.59 'a dikkat et. kendi elindeki tel de aynı bu şekilde. cihazı kapat aç dediğimi anlarsın, ya da 4-5 saatte bir dene, ios 9 tamamiyle

note 5 den geçtiğim için kasmaları anlayamıyor olabilirim aslında haklısın.

elinize sağlık..
  • quote:

quote:

note 5 den geçtiğim için kasmaları anlayamıyor olabilirim aslında haklısın.

Alıntıları Göster
    O hizli bu yavas diye tartisanlara o kadar guluyorum ki, halen daha elinde binlerce lira odeyip aldigin cihaz ile dunya yonetebilecek dusunuluyor. %90 akilli telefon alanlarin yaptigi sey sosyal medya dan yemek yedigi yeri isaretlemek, oyun oynamak, biraz resim cekip, muzik dinlemek ay sonunda gelen fatura niye yuksek demek.

%10 kullanici da isi icabi kullaniyor.

Isten anlayan kisi ise, markaya bakmadan, islemci vs. si ihtiyacini karsilayan urunlere bakiyor.

Sonuc. 0.5 sn gec islem yapsa size ne kaybettirecek?

• sarpm S kullanıcısına yanıt
    kullandığınız cihaz ney?
  • OttomanEmpire86 kullanıcısına yanıt
    Iphone 4 ve Iphone 6
    ozaman 6 nızı satıp bir tane daha 4 alın. 0.5 lik vakit kaybı bize ne kaybettirecek?

benim burda takıldığım mesele o değil. iphonenin ios 9da stabiliteden uzaklaşması..
    siz beni farklı anlamışsınız. mesele 0.5 saniye değil. mesele bu takılmaların sürekli olması. 2500 vererek aldığımız cihazda böyle olunca ister istemez kızmadan edemiyoruz.
  • OttomanEmpire86 kullanıcısına yanıt
    Elimde mevcut 4 (ios 6) zaten var. emin ol saat gibi calisiyor. Keske imkanim olsa da 4 u kullanabilsem ama isim geregi kullanamiyorum.

Apple in merkezinde tasarimci,yazilimci, proje muduru olarak calisiyor musun? Gordugum kadariyla hayir. bu durumda ben, sen, o, siz, onlar olarak Son Kullaniciyiz. Yani urunu aliyorsak herseyini kabul etmis sayiliyoruz. Sikayetin varsa cihazi ya almayacaksin, yada aldiginda onu en performansli nasil kullanirim diye dusuneceksin. Bu da updatelerle vs ile mumkun. Yoksa Apple senin 2500 tl vermissin performans almissin almamissina bakmiyor. Alan kisilerin cogunlugu sadece marka cok populer diye aliyor. Isi bilen kisi dedigim gibi markadan cok islevselligi on planda tutuyor.
    Biz bu cihazlari daha oncekilerin performansindan dolayi aldik. Boyle kasacagini da bilmiyorduk dostum. Ayrica 2500 tl 3 bin tl verdigin cihaz tek bir guncelleme ile kasicaksa, benim ios 8 e gecisim kisitlanmamali bu bir. İkincisi sosyal medyada gezecek, foto cekecek onlarca cihaz var ve kasmiyorlar. Mesele 0.5 sn gecikmesi degil, purussuz bir sistemin artik laglarlarla, buglarla bogusmasi. 3.su bilerek aliyorsunuz dediginiz bu sey daha once hic boyle olmamisti. 4. Su apple donanim olarak daha dusuk bir cihazi stabilitrsi sayesinde daha pahaliya satacaksa, o cihaz stabil olcak kardesim. Yoksa new yorkta apple a acilan dava gibi binlercesi acilir. İnsallah guncellemelerle duzelir ama her guncellemede performans artisi denmesine karsin, her guncelleme daha da geriye gidiyor.
    IOS 4 den sonraki tum versiyonlarda sikayet var. suan ios 9.2 den bahsediyorsun. Sadece 6 senelik kismindan bahsediyoruz. Ios 1 den beri kullaniyorsan ve bu kadar yildir grafigin dususunu gormemissen ve halen daha kullaniyorsan, kusura bakma da o senin problemin.

New York dakiler gibi sende cesur ol dava ac o zaman. Zor birsey degil. 2.500-3.000 tl vermissin. Hakkini ara. Ama sunu unutma, tuketici her zaman haklidir lafi new york da lafta kalmaz.

Sirket bir defa lezzetli bir yemegi muhtesem bir sunumla servis etmis. Tuketici tadini almis. Yemegin tadi bozulsa bile, sunum guzel olduktan sonra bu hicbirseyi degistirmez. Urun cikmadan aylar oncesinden tanitima basliyor. Magazada sergileyip istahini kabartiyor. Satisa cikarttiginda ise tadina bakmadan aliyorsun. Senin gibi sikayeti olan yuzlerce kisi olsun. Genel yuzdeye vurdugun zaman nokta gibi kalir. Dikkate alinmaz.

Hintlileri bilmem ne kadar tanirsin. Elini sallasan yazilimci, donanimci..vs carpar. Bu adamlar ki ellerinden iphone dusurmuyorsa, durup tekrar dusunmek lazim.

Sizlerin bu sikayetinden sonra esimin telefonuna baktim. 16 gb icinde sadece 400mb bos alan kalmis. Cihazi kendi cihazimla(3gb bis alanim kalmis) karsilastirdim. Hicbir sorun yok. Ustelik update etmis.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.