Şimdi Ara

Apple İphone 6 ve öncesini tek bir hamle ile silmiş oldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İphone 6c cıkıyor hepinizin bildiği üzere ve 2 gb ram söylentileri var..
    eğer böyle olacaksa özetlemek gerekirse apple 6 ve öncesini silmiş olacak.
    ios 9.2 kullanıcısyım boş ram miktarı 64 mb.. ios 8de 200 mblerdeydi bu rakam. ios 9da böyleyse ios 10da abuk sabuk daha önce iphonede hiç olmamış sorunlar 6 5s 5c ve 5 cihazları için kaçınılmaz gibi görünüyor. artık 2gb ve altı cihazlar bitti yani..
    5s ve 6 da 64 bite geçilmişti öncesi icin pek ümitli konusulmuyordu ancak ram olayı 64 bit olayından cok daha önemli..
    32 bit cihazlar daha ağır calısıyor evet ama 2 gb ramli cihazlar daha cok uygulamayı arka planda tasıyabiliyor.. yani ram yetmez ise ileride herhangi bir uygulamadan atma sorunlarıyla karşılaşabiliriz. gerçekten 6 ve hatta günümüzde 6 plus 6s ten daha pahalı iken önerim.. elinizdeki 6 ve 6plusları satıp 6s 6s pluslara yönelmeniz.. veyahut benim gibi ios 9da kalmanız. sizinde yorumlarınızı görüşlerinizi olumlu olumsuz bekliyorum.

• Apple kenar mahalle elemanlarını bünyesinde çalıştırıyor olsaydı dediklerine inanabilirdim ama bi şirket bi hareket kararı aldıysa tüm müşterilerini düşünmüştür diye umut ediyorum. Şayet düşünmedi ise de müşteri kaybedeceğini düşünüyorum.
  • Luken Drew kullanıcısına yanıt
    diyorumki ios 9 da boş ram miktarı 65 mb. sen tehlikenin farkında değilmisin.. 6s kullanıyorsan olmamaman cok normal ama eski cihazlar için diyorum bunu..
  • OttomanEmpire86 kullanıcısına yanıt
    iPhone 6plus kullanıyorum ios9.2 ram boş alan 204mb seninkinde sorun var sanırım telefonun içide bayağı dolu benim boş değil
    Hatta spotify fln kapadım şimdi 250mb oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worldunya -- 30 Aralık 2015; 1:01:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple her zaman bi onceki cihazlarini yavaslatiyor ancak 5s e destek verir

• ben iphone 6 ios 9.2 de niye en ufak kasılma hissetmiyorum o zaman

ram olayı iphone da androiddeki kadar önemli değildir bir öğrenemediniz şunu.

• Apple öyle birşey yapıcaksa niye gidip 6s almaya uğraşıyım böyle bir kazık yediğim bir firmayla birdahada işim olmaz, bendede boş ram miktarı 250 mb civarında sizde bir sorun var heralde zaten arka planda 5-6 uygulama ya da safaride 10 sayfa birden açan bir kullanıcı değilim bunların haricindede helede iosta bir sıkıntı yaratmaz ram bence kullanıcıların gözünü boyamaktı amaç aynı androidin şişirme rakamlarla yaptığı gibi , tablette işe yarar ama çift ekran kullanımı ile tabi...

• TedMosby kullanıcısına yanıt
    siz hangi uyg ile bakıyorsunuz ramin doluluğuna?
  • ip6 . 240 da bende var.
    uygulama memory & disk scanner pro.
    ayrıca kasma, yavaşlama hiç olmadı telefonu aldığımdan bu yana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utk4n -- 30 Aralık 2015; 3:11:09 >
  • utk4n U kullanıcısına yanıt
    suan 139 da temizleme yapalı 2 dk oldu.. sizde hemen hemen iki katı. sebebi nedir?
    suan farkettimde safarideki tüm sekmeleri kapatınca kullanılan ram miktarı 450ye düştü. 1 ad açtım 750 oldu 2 ad açtım 950 oldu. demekki sürekli olarak safaride sekmeleri kapatmak gerekli
    bendeki bir uygulama 500 free gösterirken sizin veridğiniz 250 gösteriyor şuan.. ve sürekli değerleri değişip hep farklı değerlerde oluyorlar.
  • OttomanEmpire86 kullanıcısına yanıt
    6 iOS 9.2. Boş RAM 200-250 MB. Ve cihaz 64 GB neredeyse 3/4'ü dolu. Sizde bir sıkıntı olsa gerek.

Dediklerinize de katılmıyorum bu arada. 5S ve üstü cihazlar uzun bir süre daha takır takır çalışacak. Anca 5 ve altı için geçerli sözleriniz.

• olabilir hocam şu an baktım bende siz öyle diyince 2 sekme açıkmış bende de.
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    ios 6da bu miktar kaçtı peki?? yani bu ramin bize ileride hiç bir zararı olmayacakmı? ios 10- 11 de de cok rahat calıstırabilecekmi?
  • arkadaşlar hatırlatayım iphone 5 ios 6 da boş ram miktarı 600-650 iken bizim 6 larımızda 5s lerimizde şuan boş ram 200-250 sizce bu sorun değilmi telefonların geleceği acısından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OttomanEmpire86

arkadaşlar hatırlatayım iphone 5 ios 6 da boş ram miktarı 600-650 iken bizim 6 larımızda 5s lerimizde şuan boş ram 200-250 sizce bu sorun değilmi telefonların geleceği acısından?

ios sistemi ram i otomatik bosaltıyor, ram e bakmaya bile zaman nını harcama , ip6 enaz iki sene sonra yavaslar, ozaman ip6s lere ucuz fiatla gecis yaparız. hiç takmıyorum ram olayını yabanci haber siteleride diyordu ip6 kullanıcıları ip6s geçise hic gerek yok demislerdi, simdi 6s alanlar mutlaka gelip 2gb ram ı övecekler,ama olsun 512 ram bile yeterli ios a.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden bu tartışmaları androidciler yapardı

• iPhone 6 Plus iOS 9.0.2 Jailbreakli cihaz :
     Apple İphone 6 ve öncesini tek bir hamle ile silmiş oldu.

• Ip6 9.2 ortalama 250 mb boş alan gösterıyo ıphone6 en az 2 yıl daha stabıl olarak çalışır şuanda 2 gb ıphone 6s lerde bile performans sorunu var bu yazılımla alakalı bir durum bir iki güncelleme sonra hiç bir sorun kalmaz ram a çok fazla takılmamak lazım ıphone 6 nın gerçekten güçlü bir 64 bit işlemcisi var ıos 10takır takır çalıştırır

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.