Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (925. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonum arıza yaptı.apple Store'a götüremiyorum çünkü İstanbulda değilde Boludayım.
    Bir kaç sorum var aklıma takılan cevaplarsanız iyi olur

İPhone 5s kullanıyorum.
    Jailbreak yok.

Telefon internet kullanımı sırasında 15 dakikada bir mavi bir ekran veriyor sonra kapanıp açılıyor.
    WİFİ ile internete giriyorum .Hücresel veri ve yabancı bir WİFİ ağına bağlanınca da telefon mavi ekran veriyor.
    9.3.4 yükledim sorun devam ediyor hala

Tamiri ve diğer konular ile ilgili bir kaç sorum var

+Ben Boluda oturuyorum. Telefonu İstanbulda ki Apple a nasıl gönderebilirim?Benim buradan kalkıp gitmem mümkün değil. Kargo ile ulaştırabilir miyim Apple a?

+Eğer kendim gitmem zorunlu ise aynı gün içinde sonuç alabilir miyim?Tamir/değişim gibi mesela…

+Bana bu telefon Arko kremin yaptığı çekilişten çıktı. Elimde fatura yok. Bana fatura göndermediler yani. Faturasız olması bir sorun çıkarır mı?

+Mesela değişim olursa 5s ler üretimden kalktığı için ne olacak?Bana hangi telefonu verecekler? SE mi verirler mesela yoksa bir üst model mi?

+Bana verilecek telefon kullanılmış cihaz mı olacak yoksa yeni bir cihaz mı?(Bazı sitelerde sadece yeni cihaz veriyorlar ama kutusunu vermiyorlar denilmiş.Bazı sitelerde de kullanılıp tamir olan cihazları veriyorlar deniliyor)

+Tamir/değişim değilde para iadesi isteyebilirmiyim?Böyle bir hakkım var mı?Varsa bana kaç lira iade ederler?

+Ayrıca ayarlardan" Tanılar ve kullanım" verileri bende sürekli kapalı. Mavi ekran hatasını İspat etme açısından bir sıkıntı olur mu?

+Paralele ithalat telefonları Apple Store değişim/tamir ediyor mu?Elimde ki telefonun nereden alındığını bilmiyorum çekilişten çıktığı için.Arko'ya mail attım cevabı bekliyorum.Telefonun paralel olup olmadığını öğrenme yolum var mı?Model kısmında ME433TU/A yazıyor.

+e-devletten İMEİ kontrol ettğimde "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazıyor

Apple illa buraya geleceksin derse ben o zaman Tüketici Hakem heyetine giderim.
    Zaten sitelerinde de randevu almak imkansız.

Ne yapabilirim yardımcı olun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 6 Ağustos 2016; 23:20:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Telefonum arıza yaptı.apple Store'a götüremiyorum çünkü İstanbulda değilde Boludayım.
    Bir kaç sorum var aklıma takılan cevaplarsanız iyi olur

İPhone 5s kullanıyorum.
    Jailbreak yok.

Telefon internet kullanımı sırasında 15 dakikada bir mavi bir ekran veriyor sonra kapanıp açılıyor.
    WİFİ ile internete giriyorum .Hücresel veri ve yabancı bir WİFİ ağına bağlanınca da telefon mavi ekran veriyor.
    9.3.4 yükledim sorun devam ediyor hala

Tamiri ve diğer konular ile ilgili bir kaç sorum var

+Ben Boluda oturuyorum. Telefonu İstanbulda ki Apple a nasıl gönderebilirim?Benim buradan kalkıp gitmem mümkün değil. Kargo ile ulaştırabilir miyim Apple a?

+Eğer kendim gitmem zorunlu ise aynı gün içinde sonuç alabilir miyim?Tamir/değişim gibi mesela…

+Bana bu telefon Arko kremin yaptığı çekilişten çıktı. Elimde fatura yok. Bana fatura göndermediler yani. Faturasız olması bir sorun çıkarır mı?

+Mesela değişim olursa 5s ler üretimden kalktığı için ne olacak?Bana hangi telefonu verecekler? SE mi verirler mesela yoksa bir üst model mi?

+Bana verilecek telefon kullanılmış cihaz mı olacak yoksa yeni bir cihaz mı?(Bazı sitelerde sadece yeni cihaz veriyorlar ama kutusunu vermiyorlar denilmiş.Bazı sitelerde de kullanılıp tamir olan cihazları veriyorlar deniliyor)

+Tamir/değişim değilde para iadesi isteyebilirmiyim?Böyle bir hakkım var mı?Varsa bana kaç lira iade ederler?

+Ayrıca ayarlardan" Tanılar ve kullanım" verileri bende sürekli kapalı. Mavi ekran hatasını İspat etme açısından bir sıkıntı olur mu?

+Paralele ithalat telefonları Apple Store değişim/tamir ediyor mu?Elimde ki telefonun nereden alındığını bilmiyorum çekilişten çıktığı için.Arko'ya mail attım cevabı bekliyorum.Telefonun paralel olup olmadığını öğrenme yolum var mı?Model kısmında ME433TU/A yazıyor.

+e-devletten İMEİ kontrol ettğimde "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazıyor

Apple illa buraya geleceksin derse ben o zaman Tüketici Hakem heyetine giderim.
    Zaten sitelerinde de randevu almak imkansız.

Ne yapabilirim yardımcı olun?

Sadece cevabını bildiğim sorularınızı yanıtlayayım:

* Apple Store'larda aynı gün içinde sonuç alırsınız.
    * Faturaya gerek yok. Cihazınızın Apple kimliğinize tanıtılmış olması gerekiyor.
    * Değişim onaylanırsa yine 5s alacaksınız.
    * Size kutusuz ve aksesuarsız olarak yenilenmiş, swap (değişim) cihazı verilecek. Bu cihazlar, Apple Store'larda değişimi yapılan arızalı cihazların sağlam, kullanılabilir durumdaki donanımlarının kasası sıfır cihaza entegre edilmesiyle müşteriye veriliyor. Sıfıra yakın cihazlardır.
    * Yasal olarak, elektronik cihazlarda, satın alınma tarihinden 6 ay geçtikten sonra arızalanan ve onarımı/değişimi mümkün olan ürünlerde para iadesi talep edemezsiniz.
    * Paralel ithâlat telefonunuz Avrupa ülkeleri için üretilmişse Apple Store'lar 1 yıla kadar bakar. ABD menşeili cihazlara bakmıyorlar. Baksalar bile ücret talep ederler diye biliyorum. Bu konuda emin değilim. (Bu soruyu yazınızın en başında belirtmeniz gerekirdi.)
    * Yurtdışı menşeili bütün cihazlarda "İthâlat yoluyla kaydedilen" yazar. Buraya pek takılmayın.
    * Tüketici Hâkem Heyeti'ne gitmenizden bir sonuç elde edebileceğinizi sanmıyorum.
    * Apple Store Genius Bar rezervasyonu için,https://forum.donanimhaber.com/m_97707046/tm.htm bu konudan destek alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 5s var sürekli düşük güc modunda kullanıyorum sıkıntı olurmu? Batarya süresini uzatmak için ne yapmamız lazım henüz apple ile ilkdefa kullanıyorum önceliğim telefondaki resimleri sıfırlamak sonra ne yapmamı önerirsiniz?

• 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117601976 bu konuya bakarsınız.
  • 9.3.4 gelmiş nedir ne değildir yapmalı mı beklemeli mi ?
  • Jb i kapatan sürümdür. 9.3.3 farkı sadece bu

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    hocam 5s'den memnunmusunuz? 5s konularında hep sizin isminizi gördüm sanırım sizde almadan önce biraz tedirgindiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NikolayGulayev

9.3.4 gelmiş nedir ne değildir yapmalı mı beklemeli mi ?

Ben güncelledim, bir sorun göremedim hatta chrome daha hızlanmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NikolayGulayev

9.3.4 gelmiş nedir ne değildir yapmalı mı beklemeli mi ?

JB açığı kapanmış JB yapmayacaksanız kurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileklivanilya

hocam 5s'den memnunmusunuz? 5s konularında hep sizin isminizi gördüm sanırım sizde almadan önce biraz tedirgindiniz ?

Evet kafamda sorular vardı. 29 mayıstan beri kullanıyorum. Memnunum. 1300 tlye en kaliteli en dayanıklı ve mantıklı telefonu aldığımı düşünüyorum. O kadar zamandır kullanıyorum sadece 1 kere kastı onda da home tuşuna çift tıklayıp o uygulamayı Kapatınca hiç bir şey kalmadı. iOS mükemmel. Telefon 9.3.2 gram kasma donma yok şarjı bana yetiyor. En az 5 saat mac 7 saat ekran süresi alıyorum.
    Cebime sığıyor tek elle kullanabiliyorum şık daha ne isteyeyim ki. iosun böyle olduğunu bilseydim çok daha önceden geçerdim.
    Eğer bütçeniz varda iPhone SE ya da 6 vs almanız daha iyi olur ama 5s de hala güncel ve mükemmel.

• quote:

Orijinalden alıntı: budamigoldiil

Jb i kapatan sürümdür. 9.3.3 farkı sadece bu

Hocam ben 9.3.2 de kaldım. Şimdi 9.3.4 görünüyor güncellemelerde. Jb yapamaz mıyım? 9.3.3 e geçebilme şansım var Mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

Evet kafamda sorular vardı. 29 mayıstan beri kullanıyorum. Memnunum. 1300 tlye en kaliteli en dayanıklı ve mantıklı telefonu aldığımı düşünüyorum. O kadar zamandır kullanıyorum sadece 1 kere kastı onda da home tuşuna çift tıklayıp o uygulamayı Kapatınca hiç bir şey kalmadı. iOS mükemmel. Telefon 9.3.2 gram kasma donma yok şarjı bana yetiyor. En az 5 saat mac 7 saat ekran süresi alıyorum.
    Cebime sığıyor tek elle kullanabiliyorum şık daha ne isteyeyim ki. iosun böyle olduğunu bilseydim çok daha önceden geçerdim.
    Eğer bütçeniz varda iPhone SE ya da 6 vs almanız daha iyi olur ama 5s de hala güncel ve mükemmel.

kesinlikle iPhone SE daha iyi bir seçim olur, ama ne yazıkki bir telefona o kadar para veremem. zaten ios'a alışabilecekmiyim o var o kadar parayı riske atmak doğru olmaz. alışamadım android'i özledim diyelim 2000 TL boşa gitmiş olacak :(

1300 TL'lik diğer telefonlara göre bende 5S'in daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Yorum için teşekkürler :) baya araştırmıştınız memnun olmanıza sevindim. bir önceki telefonumu 1 yıl araştırmama rağmen kullandığım en kötü telefon çıktı :((

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

quote:

kesinlikle iPhone SE daha iyi bir seçim olur, ama ne yazıkki bir telefona o kadar para veremem. zaten ios'a alışabilecekmiyim o var o kadar parayı riske atmak doğru olmaz. alışamadım android'i özledim diyelim 2000 TL boşa gitmiş olacak :(

1300 TL'lik diğer telefonlara göre bende 5S'in daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Yorum için teşekkürler :) baya araştırmıştınız memnun olmanıza sevindim. bir önceki telefonumu 1 yıl araştırmama rağmen kullandığım en kötü telefon çıktı :((

Hocam ben de bir telefona fazla para vermek istemiyordum. Ama uzun ömürlü de bir telefon almam lazımdı. Hem biraz değişiklik olsun hem de uzun ömürlü diye ios aldım. Bana yetiyor. gayet de memnunum herkese de tavsiye ediyorum. Tek sıkıntısı şu iTunes belası.

• 5S'imi eşime verdikten sonra konuya epey uzak kaldım.İOS 9 ilk çıktığında herkes şikayetçi olduğu için geçmemiştim.Şimdi herhalde İOS 10 çıkamak üzere ne diyorsunuz İOS 9'a geçeyim mi yoksa 8'de kalmak hala mı daha iyi?İOS 10'a herhalde geçmeyiz diye düşündüğüm için bu konu benim açımdan önemli.
  • İki gündür servis yok hatası alıyorum gun geçmiyor ki bir hata vermemiş olsun cihaz ilginç bir yazılım stabil sorunsuz diye geçtim ama ilk izlenim hayal kırıklığı sürekli sorunlar basgosteriyor maalesef

• Arkadaşlar telefonu sürekli düşük güç moduda kullanmanın bir zararı varmı? Cihaz yeni olduğundan olabildiğince temiz kullanmaya bakıyorum bir riski varsa açmıyayım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Arkadaşlar telefonu sürekli düşük güç moduda kullanmanın bir zararı varmı? Cihaz yeni olduğundan olabildiğince temiz kullanmaya bakıyorum bir riski varsa açmıyayım artık.

Amaç pil den tasarruf ise verdiğim linkte, arkadaşların önerdiği seçenekler işe yarıyor. Ben dün uyguladım, inanın pil süresi neredeyse yarı yarıya fark etti.

https://forum.donanimhaber.com/m_117601976//tm.htm#117601976
  • proteo kullanıcısına yanıt
    Hocam bunları yapıp dream league soccer 16 oynasam şarj nasıl biter? Cihaz yeni olduğu için oyun oynanmaya korkuyorum. birde iphone se almak mantıklımı? Bunu satıp 200-300 tl daha koyup cihaz henüz yeni eğer satabilirsem 200 ekliyip se alsam çok fark yaratırmı?

• Arkadaşlar bu gün yeni aldım iphone 5s 9.3.3 yüklü 9.3.4 yükliyeyimmi yorumlarınızı bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

Hocam bunları yapıp dream league soccer 16 oynasam şarj nasıl biter? Cihaz yeni olduğu için oyun oynanmaya korkuyorum. birde iphone se almak mantıklımı? Bunu satıp 200-300 tl daha koyup cihaz henüz yeni eğer satabilirsem 200 ekliyip se alsam çok fark yaratırmı?

Fark etmesine edersin elbette ama sana katacağı uygulamalarda bir kaç saniye daha erken açılması. Biraz da bir iki saat daha fazla pil ömrü. Bence önümüzde ki sene 7s çıkana kadar bekle. Paranı koy bir kenara, seneye SE 64gb, olmadı, 6, ya da 6s bunlardan birini alabilirsin. Belki SE için de yenilik düşünüyor apple, bu geçiş dönemini, uygun fiyata alınan elde ki 5s ile geçirmek en mantıklısı.

• 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.