Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avanoss

Brezilyada yaşıyorum , Washington tan aldım cihazı. Ama apple shoptan değil , amazon üzerinden aldım. 900 dolara mal oldu yaklaşık herşeyi ile.
    32 GB silver modeli... Bi kaç resim , konu şenlensin....

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Şu yeşil koruyucu kılıf hoşuma gitti telefonu almadan onu alabilirim :D tabi bulabilirsem inş :)

• benide ekleyin bugün vodafonedan 64 GB Altın rengi aldım :)
  • bugün aldım bende. şimdilik memnunum. uzay grisi 16 gb aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

2.500 TL mi? İyice yoldan çıkmışlar desenize. Bilgi için teşekkürler.

Ben de 1 Kasım'dan önceki Pazar Bahçeşehir'deki TİM'den 32GB ayırttım. 1 Kasım'da sabah 9:30'da gidip kontratlı olarak aldım. Benim işlemlerim yapılırken bir kaç kişi gelip 5s sordular. Yetkili her gelene 16GB için 2.600TL fiyat çekince dayanamadım söyledim kardeşim Turkcell bu, Apple Store bu fiyattan açıkladı, bu kadar farklı fiyat vermek yakışıyor mu diye. Bayi pişkin pişkin Gen-Pa'dan pahalı aldıkları yalanını söyleyince üstelemedim. Ayrıca burada gördük ilk gece burada altın rengini alanları, altın soranlara utanmadan Türkiye'ye hiç gelmedi, hepsi Dubai'ye gitmiş altınların diyordu. Aslında o an dükkandan çıkıp gitmek geldi içimden ama gözüm o trafikte 50km gidip Kanyon'dan alıp geri dönmeyi yemedi ne yalan söyliyeyim. Kontratlı aldığım için yaptıkları beni etkilemese de bu tip adamlara para kazandırmaktan hiç hoşnut olmadım.

Bundan sonra TİM'lerden çöp almam. Gider Kanyon, Suadiye ya da Capitol'deki Flagshipler'den alırım en azından hem sorun yaşamayacağım garanti hem de Turkcell'in açıkladığı fiyatların üzerine çıkmayacakları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Fahrenheit -- 15 Kasım 2013; 21:06:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Önümüzdeki hafta honk kong a gidicem yaklaşık 20gün kalıcam aralık 13 gibi Türkiye ye dönüş yapıcam. Kendime 32 gb almayı düşünüyorum Amerika dan sonra en ucuz ordaki Apple store da buldum kendime ve kız arkadaşıma almayı düşünüyorum.
    Amerika ile arasında 150 tl kadar fiyat farkı var.

hong kong
    16 gb 32 gb 64 gb
    5588 hk $ 6388 hk $ 7188 hk $
    1476 tl 1687 tl 1900 tl
    abd
    16 gb 32 gb 64 gb
    650$ 750$ 850$
    1320 tl 1525 tl 1730 tl
    TÜRKİYE
    16 gb 32 gb 64 gb
    2150 2450 2750

Şimdilik fiyatlar böyle. Kendime 32 gb alıcam 2 tane sizce değer mi fiyat.
    Birde soyulma ile ilgili yukarıda soru sormüştum ama kimse cevap vermedi.
    Araba yarışlarını sevdiğim için 32gb almak istiyorum malum yarışlar büyük kapasiteli.
  • Mr.Fahrenheit kullanıcısına yanıt
    Turkcell'de yaşadığım diyalog:

A: 16 GB'lık iPhone 5S için 2.400 TL istiyorsunuz. Ancak aynı telefon, Teknosa'da 2.149 TL'den satılıyor.
    B: Onlar Teknosa, biz ise Turkcell'iz. Hem Teknosa'nın İstanbul garantili ürün sattığından haberiniz yok.

Vodafone'da yaşadığım diyalog:

A: 16 GB'lık iPhone 5S için 2.300 TL istiyorsunuz. Ancak internet sitenizde tavsiye edilen perakende satış fiyatı 2.111 TL olarak görünüyor.
    B: O günden bugüne kurlar yükseldi.

Teknosa'da yaşadığım diyalog:

B: iPhone 5S için ön sipariş topluyoruz. Şimdiden ön siparişinizi verin, fiyatlarımız artacak. Bugün (1 Kasım) son şansınız.
    A: Online Apple Store fiyatlarından haberiniz yok sanırım.
    B: ?

İstisnasız herkes bir şeyler uyduruyor.
  • ..Knight.. kullanıcısına yanıt
    Hocam Teknosa netten sattığı cihazlarda firmanın kendi garantisinde oluyor onu biliyorum.
    Mesela samsung satışlarında Samsung aldım bu cihaz Samsung garantili ama servise vermezsem tamir olması için ihtiyacım olduğunda teknosa bayileri ilgilenmiyor telefonu istanbula kargo yapman lazım onların yaptırması lazım. İstanbul garantili dediği bu arkadaşın.
    Diğerleride insanları kandırmaya çalışıyor Siteden alırsan o para bizden alırsan bu para öle saçma şey mi olur mu
    Bence hiç kasmayın siteden alın Teknosa yada Turkcell yada Vodafone (varsa) en uygun hangi sitede ise. Ama bilinmedik sitelere yaklaşma.Sonuç az değil Dünya para vericeksin sonra canın sıkılmasın.
  • ..Knight.. kullanıcısına yanıt
    Vodafone iyi fiyat vermiş, gereksiz diyaloglar bunlar. Ben de olsam zaten Apple Store'dan daha yüksek fiyat çekerim. 2-3 hafta beklemek isteyen beklesin herkesin kendi tercihi
  • basarm B kullanıcısına yanıt
    Teknosa'dan daha önce pek çok alışverişim oldu ancak teknik servise hiç işim düşmedi. Belirttiğiniz gibi arızalı ürünlerin İstanbul'a kargolanması gerekebilir. Benim kızdığım nokta aradaki 250 TL'lik fiyat farkının garanti faktörüne bağlanması.

quote:

Vodafone iyi fiyat vermiş, gereksiz diyaloglar bunlar. Ben de olsam zaten Apple Store'dan daha yüksek fiyat çekerim. 2-3 hafta beklemek isteyen beklesin herkesin kendi tercihi

Aslında Vodafone'dan aldığım fiyat da iyi değil. Merak edenler için Turkcell Online Mağaza, 2.149 TL'den iPhone 5S satışına başlamış.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Hocam uygun da olsa, dialog gereksiz de olsa sen bir kurumsal markanın tabelasını taşıma şansını elde ediyorsan, o tabela sayesinde müşteri çekiyorsan resmi sitesindeki fiyatlara da uyman gerekir. Eyvallah zorunluluk yok, tavsiye edilen fiyat diyor ama 400TL fark mı olur? Mal yok diye, (Bahçeşehir için) merkezden uzaklar, çevrede rakip az diye bu kadar geçirmek resmen karaborsacılık.

Hem ben oraya bilmemne iletişim diye gitmiyorum ki Turkcell İletişim Merkezi diye gidiyorum. Ondan sonra insanlar Turkcell hakkında konuşuyor, Turkcell'in marka değerine de zarar veriyorlar.

Not: işime öyle geliyor deseler gene daha çok saygı duyarım. Yok Gen-pa pahalıdan veriyormuş da yok tüm goldlar Dubai'ye gitmiş de. Orada 5 dkda yalan üreten adamdan daha da çöp almam, ucuza bile verse "ulan ne üçkağıt var içinde acaba" derim.

• 5s gold aldım geldi kutudan kenar kısmında bir nokta şeklinde çizik mi desem öyle birşey var bu bana mı denk geldi çok minik ve ışığın açısıyla bakınca belli olan bir şey kenardaki metal yerin parlak olan çok ince yerinde
  • kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    bayiden aldıysan git değiştirme talebinde bulun netten aldıysan ve şahıstan aldıysan arayıp konuşmaya çalış bakalım belki yardımcı olurlar.
    Üzüldüm senin adına dünya kadar ver kutudan çizik çıksın.Tamam belki sende de çizilcek ama kutudan böle çıkması hoş değil heleki 2000 küsür verilen cihazda olması :(
  • Turkcell Mağazadan 32 GB 5S silver siparişimi vermiş bulunmaktayım. 3 taksit 2450 e falan denk geldi zannedersem.
  • arkadaslar telefonu full sarj ettigim halde benim 5 s te son tam şarjdan sonra geçen süre gözükmüyor sebep ne ola bilir ustalardn yardim ltf
  • Mr.Fahrenheit kullanıcısına yanıt
    400 TL diyerek çok abartıyorsunuz. Taksitle almak isterseniz zaten 2150 diyor. Havale de zaten çoğu kişi için imkansız 2050 TL'yi peşin verip almak. Havale bile olsa fark 400 değil 250 TL. Teknosa'da normal 2100 TL var ama stok yok işte, normal fiyat koyunca da kapışılıyor işte durum değişmiyor. Bazı yerlerin fazla fiyat koyması gayet normal.
    Yani fiyatlar arasında tabi fark ama , tabi garantisiz, pasaporta işlenmemiş olmasının bir nevi bedeli bu da .

32 gb ihtiyacın varsa alman mantıklı. Ama gümrükten kaç tane geçirebilirsin? Bana da al diyecektim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

400 TL diyerek çok abartıyorsunuz. Taksitle almak isterseniz zaten 2150 diyor. Havale de zaten çoğu kişi için imkansız 2050 TL'yi peşin verip almak. Havale bile olsa fark 400 değil 250 TL. Teknosa'da normal 2100 TL var ama stok yok işte, normal fiyat koyunca da kapışılıyor işte durum değişmiyor. Bazı yerlerin fazla fiyat koyması gayet normal.

Yok hocam ben kendi yaşadığım olay için dedim. Önceki mesajda da yazmıştım 1 Kasım'da ben kontratlı 32GB alırken, 16GB için peşin 2.600TL fiyat çekiyorlardı, hatta bu kadar fahiş fark olduğu için rahatsız olup sordum.

• DesTRoy16 D kullanıcısına yanıt
    Gümrükten kaç tane geçirebilirim bilmiyorum ama valize koyarsam sanırım sıkıntı olmaz. Çünkü kız arkadaşıma da alacağım için ikisini açarım sana alabilirsem eğer onu açmadan valizde getirebilirim diye tahmin ediyorum. Ama söz vermeyeyim.
    Birde kartımda yer olması lazım. Kendiminkileri yanımda götürdüğüm nakit para ile alacağım.
    Zaten getirebilirsem muhakkak yazarım buraya fazladan elimde olduğunu. Öle herkes gibi 300-400 pahalıya da satmam sadece kayıt paralarını alsam 2 cihazın 200 lira kadar bana yeter artar bile.
    Sen diyeceksin şimdi çok fark istiyorsun ama benimde bir kazancım olmalı diğerlerine bakarsak ben birşey kazanmamış oluyorum sadece kayıt paraları çıkmış oluyor o bile çıkmıyor. Normalde 230 TL 2 kayıt.
    Yani eğer 1475 TL alırsam alırsam 1600 tl ( 215TL fark ) satış açarım burdan...
  • Arkadaşlar 1 hafta önce Teknosa Çorlu şubesine gittim 16 GB Uzay grisi iphone 5S siparişimi verdim yalnız şöyle ki 1 haftadır hareketlilik yok bugün tekrar gittim muhtemelen 10 gün sonra geliceğini söylediler.Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı stok durumu nedir bilgilendirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hayır kar koyabilirsin tabi ki . Ama sen nasıl kayıt ettireceksin o kadar telefonu '? Zaten kayıt olayı alan şahsa ait oluyor. Önemli olan çin malı olmaması ve unlocked olması (:
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.