Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: schumici

evet hocam, 10 tl'ye aldım avea'dan

yedek sim gibi bir kart veriyorlar, şebekenizi o karta yüklüyorlar, eski sim kartınız iptal oluyor. benim eski sim 10 dakika içinde şebekeyi görmez oldu, hat koptu. bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum. telefonsuz kalmamak için mecbur avm'nin ortasında görgüsüz gibi iphone'u kutusundan çıkarıp içine nano simi takıp kullanmaya başladım

Tamamdir tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün birşey fark ettim ve moralim çok bozuldu. Vodafone dan aldığım beyaz 5s imde ekran kitliyken yani siyahken güneş ışığında yada odadaki lambanın altında ekrana yatay olarak baktığım zaman ekranın ortasında parlak bir çizgi görüyorum. Sizin telefonlarda da böyle mi yoksa neden olabilir. Ekran açıkken çizgi görünmüyor ışığın altında bakınca yanlamasına boydan boyanince uzun parlak bi çizgi oluyor. Yardımcı olur musunuz :(

• MertKetboga kullanıcısına yanıt
    ekranda jelatin varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

quote:

Orijinalden alıntı: Chapuller

quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

Arkadaşlar merhaba...

Yakın zamanda 5s almayı düşünüyorum.
    Sarı ekran sorunu olan telefonu nasıl anlarım?
    Bir konuda görmüştüm, bir arkadaş hatalı olan serinin seri numara başlangıcını vermişti.(Örneğin: F22 ile başlayan seriler sorunlu gibi.)
    Şimdi bulamıyorum bilen var mı?

Hocam konunun en başlarında bir arkadaş bu konuya çok güzel açıklama getirmişti araştırırsanız onu bi okuyun ama kısaca özet geçmek gerekirse;
    Sarı ekran bir sorun değil. Ekranda daha sıcak tonlar yakalamak için paneller bu renk tonlarında üretiliyor, bu yüzden de beyaz renkler de ufak bi renk kaçması oluyor. Samsung super AMOLED ekranlarda uzun zamandır olan bi durumdur bu zaten. Ancak apple da bu kadar sorun haline getirilmesi şaşırtıcı geldi bana. Yarın cihaz elime geçince sizi yine bilgilendiririm ama çok büyük bir problem olmayacağını düşünüyorum.

Sonuç nedir hocam?

Birde ben ekrana baktığımda canlı renkler görmek istiyorum. FULL HD ekran olduğu belli olsun. Ekran soluk durmasın yani. Daha doğrusu şimdi bu sorunu kafaya takarak, dikkat ederek mi almalıyım yoksa gözüm kapalı herhangi bir ürünü alabilir miyim?

Hocam FHD çözünürlük yok ancak renk konusunda kesinlikle samsungdan daha iyi abimin note 3 bu kadar canlı ve parlak değil. Boyut sıkıntı değil derseniz alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xlargest

ekranda jelatin varmı?

Jelatin var acaba ondan olabilir mi ? Ama jelatinden yüzünden olacağa benzemiyor böyle yeşil gibi parlak bi çizgi tamda orta tarafta

benim s3minide de vardı montun cebine koyup çıkartırken fermuarın kenarına çizdiriyormuşum 3-4 tane vardı bende telefonu satarken jelatini çıkarınca esas ekranda birşey olmadıgını farkettim sadece jilatin çiziliyor. çok içine dert olduysa çıkar yeni jelatin tak derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlargest

benim s3minide de vardı montun cebine koyup çıkartırken fermuarın kenarına çizdiriyormuşum 3-4 tane vardı bende telefonu satarken jelatini çıkarınca esas ekranda birşey olmadıgını farkettim sadece jilatin çiziliyor. çok içine dert olduysa çıkar yeni jelatin tak derim.

Bu öyle bi çizik değil hocam ya ekranın ortasında boydan boya hafif kalın yeşil gibi bi iz. Hani eskiden telefonun ekranına bastırınca renk değişirdi ya. O renkde bi iz ama sadece ışığın altında ekran kilitliyken yatay olarak bakınca görülüyor. Bazıları herkes de öyle ekranın özelliği yüzünden diyor bazılarında bende yok iz diyor . Çizilme izi değil yani

hocam ozaman jelatini çıkar kontrolünü yap eğer bir problem gözüküyorsa çaresine baktır yok bir problem yoksa jelatinden dir başka bir jelatin alırsın bence sök jelatini öyle kontrol et şimdi. seninki başka bir sorun çıkaracak gibime geliyor. sanırım problemin ekran yada dokunmatikte.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=86194289&p=1 bu linkteki g2 de olan iz ilk resimde fazla belli olmuyo alttaki resimde net gözüküyor benim 5s imdede var bir tane ortada. Yatay bakınca belli oluyor .

• Gannicus kullanıcısına yanıt
    Dostum güzel telefon ama androiddeki özgürlüğün yok bende incredible s kullanıyordum 1 hafta önce 5s aldım ama açıkcası çokta mutlu değilim. Benim için tasarım daha önemli dersen al çünkü malzeme kalitesi olsun tasarım olsun insanı mutlu ediyor fakat androiddeki kullanımı bulamazsın. lg g2 şu an gördüğüm en iyi cep diyebilirim.
  • dün hizlialdan 32 gb uzay grisi sipariş verdim. büyük ihtimalle bugün gelir tel. artık beni de listeye yazabilirsiniz :)
  • Gannicus kullanıcısına yanıt
    iPhone'larda bir sonrakini beklemenin sonu yok. Eğer elinizdeki telefonu acilen değiştirmek istiyorsanız 5S i gönül rahatlığı ile alır , uzun yıllarda kullanırsınız. 5S kullanıp memnun olmayan birini genel anlamda görmek mümkün değil.

Özellikle android'den geçiceksiniz ve stabilizasyon , performans , hız , uygulama zenginliği konusunda android'e göre rahatlıkla artı görebileceğiniz durumlar. Diğer telefonlara göre karşılaştırmasında eksik kalan tek yönü ekran büyüklüğü olarak gorunuyor. Şahsen ben tek elle kullanımada önem veririm ve 5S boyutu bu konuda en maksimum secenek, daha büyük ekranlarda bu mumkun değil
  • telefonu almayı düşünüp de nereden alayım diye düşünen arkadaşlar;

kesinlikle ve kesinlikle apple online store u tercih edin.2 aralıktan beri iphone 5s kullanıyorum.benden ve/veya fabrika hatasından dolayı 2 kere değişim istedim ve şu an 3.telefonum yolda.mükemmel bir hizmet anlayışları var.müşteri temsilcileri başka hiç bir yerde bulamayacağınız kadar kibar ve ilgili.telefonu satın alalı neredeyse 3 ay olacak ve benim hala koşulsuz para iadesi hakkım var.piyasada başka bir rakip olmadığından para iadesi istemedim.hem de siz telefonu kullanırken diğer telefon çoktan yola çıkmış oluyor.öyle ki bi ara iki tane 5s bir hafta boyunca bendeydi.

siz siz olun internetten,operatör bayilerinden falan almayın.50 tl kar edeceğim diye bu mükemmel hizmetten kendinizi mahrum bırakmayın.zaten 2149 tl üzerinden 12 taksit seçeneğiniz var.umarım kafası karışık olan arkadaşlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirtas

telefonu almayı düşünüp de nereden alayım diye düşünen arkadaşlar;

kesinlikle ve kesinlikle apple online store u tercih edin.2 aralıktan beri iphone 5s kullanıyorum.benden ve/veya fabrika hatasından dolayı 2 kere değişim istedim ve şu an 3.telefonum yolda.mükemmel bir hizmet anlayışları var.müşteri temsilcileri başka hiç bir yerde bulamayacağınız kadar kibar ve ilgili.telefonu satın alalı neredeyse 3 ay olacak ve benim hala koşulsuz para iadesi hakkım var.piyasada başka bir rakip olmadığından para iadesi istemedim.hem de siz telefonu kullanırken diğer telefon çoktan yola çıkmış oluyor.öyle ki bi ara iki tane 5s bir hafta boyunca bendeydi.

siz siz olun internetten,operatör bayilerinden falan almayın.50 tl kar edeceğim diye bu mükemmel hizmetten kendinizi mahrum bırakmayın.zaten 2149 tl üzerinden 12 taksit seçeneğiniz var.umarım kafası karışık olan arkadaşlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.

Kesinlikle katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: byzamane

quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

quote:

Orijinalden alıntı: Mersinli.

schumici ben en fazla 9 saati gördüm wifi ile.

Oyun oynanmazsa gorursunuz rahat bide ayda bir sefer mutlaka komple bitirin sarji normalde sarj imkani varsa % 20 nin altina dusurmeyin ..eger dusurmezsenz 1 sarj dongusunu 2 sarjda tamamlarsiniz buda batarya omrunu uzatir

nasıl 9 saati görebildiniz aktif olarak hangi uygulamalar açıktı merak ettim doğrusu biraz daha açıklar mısnız?

MErhaba;

İlk Aldığım 5s Space Gray interneti kapalı olmasına ve çok kurcalamama ragmen , şarjı çok hızla tükeniyordu. Hatta konu açtım arkadaslar Normal Dediler. MAx 5-6 saat Kullanım süresi veriyordu Ama 3G ve Wifi Kapalı Durumda Sadece Gerektiğinde açardım oda 30 dk Geçmezdi..

Telefonumu 1.5 Ay Sonra Applenin Başlattığı Tatil iade Politikasından yararlanarak İade Ettim Ve Turkcellden 200 Tl Daha uyguna alma Şansım olmuştu.

Gelen ikinci Telefonumda ise ŞArj Beni Şaşırttı açıkçası. ŞArjım % 20 iken 8 saati Gördü.. Ve Bu; % 60-70 lerde Ekran parlaklığı, Wifi Hiç KApatmadan 2 gündür Açık ve Konum Servisleride Açık.. Sagda Solda Cok unuturum Telefonu ( İphone Bul ) Seçenegini Kullanabilmek İçin Açık Bırakıyorum. 8 Saatlik kullanımın Çoğu, Müzik+Facebook+Safari hep aynı anda kullanıldı Ve Telefon Görüşmeleri. Şuanki ŞArj Performansından Çok memnunum..

• En cok tarayici kullandim onun haricinde facebook whatsapp vs.
    Oyun cok oynandiginda 9 saati görmek pek mümkün degil. En fazla 4-5 saat tahminen.
  • 2 gün önce aldım bende 16gb silver :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrlgms -- 29 Ocak 2014; 12:30:16 >
  • Siparişi verdik hala gelmedi , sabırsızlanıyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sbl..ArMGn

quote:

quote:

quote:

Oyun oynanmazsa gorursunuz rahat bide ayda bir sefer mutlaka komple bitirin sarji normalde sarj imkani varsa % 20 nin altina dusurmeyin ..eger dusurmezsenz 1 sarj dongusunu 2 sarjda tamamlarsiniz buda batarya omrunu uzatir

nasıl 9 saati görebildiniz aktif olarak hangi uygulamalar açıktı merak ettim doğrusu biraz daha açıklar mısnız?

MErhaba;

İlk Aldığım 5s Space Gray interneti kapalı olmasına ve çok kurcalamama ragmen , şarjı çok hızla tükeniyordu. Hatta konu açtım arkadaslar Normal Dediler. MAx 5-6 saat Kullanım süresi veriyordu Ama 3G ve Wifi Kapalı Durumda Sadece Gerektiğinde açardım oda 30 dk Geçmezdi..

Telefonumu 1.5 Ay Sonra Applenin Başlattığı Tatil iade Politikasından yararlanarak İade Ettim Ve Turkcellden 200 Tl Daha uyguna alma Şansım olmuştu.

Gelen ikinci Telefonumda ise ŞArj Beni Şaşırttı açıkçası. ŞArjım % 20 iken 8 saati Gördü.. Ve Bu; % 60-70 lerde Ekran parlaklığı, Wifi Hiç KApatmadan 2 gündür Açık ve Konum Servisleride Açık.. Sagda Solda Cok unuturum Telefonu ( İphone Bul ) Seçenegini Kullanabilmek İçin Açık Bırakıyorum. 8 Saatlik kullanımın Çoğu, Müzik+Facebook+Safari hep aynı anda kullanıldı Ve Telefon Görüşmeleri. Şuanki ŞArj Performansından Çok memnunum..

dostum senin telefon mucizeymiş resmen ben 3g açık 3-4 saat ancak görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mt28

quote:

Orijinalden alıntı: Sbl..ArMGn

quote:

quote:

quote:

MErhaba;

dostum senin telefon mucizeymiş resmen ben 3g açık 3-4 saat ancak görüyorum.

3G olarak henüz Test Etmedim, Genelde Evde oldugum için Wifi Açık hep. Ama wifide bile bu degeri görmem benim için çok iyi. Önceki telefon neden öyleydi gercekten anlamadım. Onda İnterneti Kısacası Telefonu bile bukadar aktif kullanmıyordum.

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.