Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her dakika elimde olmasada gün içinde aktif olarak kullanıyorum. Telefon kilitli olduğu zamanda bile 3G açık. Kapatıp açma yapmıyorum. Beklemede 14 saat 47 dakika yazıyor. Üstteki arkadaşın %20 deyken 8 saat kullanmış olması ve ekran parlaklığının %70 civarlarında olması beni biraz düşündürdü açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • U. kullanıcısına yanıt
    Dostum denedim; wifi açtım arka plana da bir tane haber programının uygulamasına açtım telefonu kilitledim.. Yaklaşık 10dk sonra baktığımda kullanım süresinde bir artış yoktu
  • Benim anlamadığım bu 5s lerin hepsi aynı değil mi ? batarya kamera vs ? nasıl oluyorda birisinin fazla birisinin sarjı az gidiyor ? ozaman ya apple hepsinin eşit üretmedi yada bizde bir sorun var çözemedim.
  • xanberk kullanıcısına yanıt
    şimdilik efsane arkadşım sen ve sorduğum diğer 3 kişiyle birlikte 6(bende dahil) kişide aynı durum söz konusu dostum. Bizimkiler normal görünüyor açıkcası. Telefonu vermelik bir durum yok bence. Sormaya devam edicem ama. yani uygulamaları açık bırakmak ram ve işlemcinin çalışması demek bende anlamadım o mantığı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: U.

Arkadaşlarbu 8-9 saat görenlerin sırrı şu;

Sen whatsapp'ı kapatmadan (anadüğmeye iki kere tıkladıktan sonra uygulama ekranında kapatmadan yani) telefonu kilitlersen telefon halen daha açıkmış gibi kullanım süresine eklemeye devam eder. Belki çok aşırı bir şarj yemez ama bu süreler de kullanıma yazılır.

Biz sürekli kullanmadığımız uygulamaları kapattığımızdan dolayı bu kadar düşük süreleri görüyoruz. Ben de ilk aldığımda uygulamaları pek kapatmazdım, 7-8 saati görüyordum.

Mesajımda Sadece Facebook Safari Müzik Ve Telefon Görüşmesi Yaptıgımı Belirtmiştim, Whatsapp' Kullanmıyorum . Bazı Telefonlar Arasında Fark var, Nedeni Nedir Bilemiyorum ama Bunu Kendi kullandıgım iki cihazı kıyaslayarak yapıyorum, önceki cihazımda bukadar internet ve müzikle 8 saati görmem mümkün deildi.

Edit: Uygulamaları Bende Sürekli Kapatırım ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sbl..ArMGn -- 29 Ocak 2014; 15:36:30 >

• Bende 5s alcam , şuan için nerden almamı önerirsiniz? Kesinlikle sıfır olcak , siyah , 16 gb istiyorum . Araştırdım apple store karar verdim , sizler ne dersiniz ? Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mt28 M kullanıcısına yanıt
    Yaaani evet dostum ortada bir çelişki söz konusu, umarım normaldir bizim cihazlar.. Ama yine de araştırmak gerekir..
    Şuanda %18'e düştü. 3 saat 22 dk kullanım. %100 parlaklıkta kullansaydım ne olacaktı ? 1.30 saatte şarj %0'a mı inecekti ? Ben çözemedim bu işi.

• Sbl..ArMGn kullanıcısına yanıt
    Şimdi benim anladığım şu; telefonu %100 şarj ediyorsun ondan sonra wifi'yi açıyorsun hiç kapatmamak üzere devamında da Facebook Safari Müzik sürekli aktif olarak kullanıyorsun fakat arka planda açık bırakmıyorsun gerektiğinde açıyorsun sonuçta şarj %20 olduğunda 7-8 saatlik bir kullanım elde ediyorsun doğru mudur?
  • berktd B kullanıcısına yanıt
    apple store yada teknosa dostum kafan rahat olur. Teknosa daha yeni kuzenime arızadan dolayı yeni telefon verdi uğraştırmadan.
  • efsane190789 kullanıcısına yanıt
    normal dostum merak etme soruyorum arkadaşlarıma hepsinde ortalama değerler aynı dk lar oynuyor sadece arada ;)
    İnşallah bakalım ;)
  • xanberk kullanıcısına yanıt
    ortalama değerler veriyor işte tahmini. Bu arada etrafımda nekadar çok iphone kullanan insan varmış onu farkettim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mt28

etrafımda 5 ve 5s i olan arkadaşlarıma tek tek soruyorum dostum şarj sürelerini. hepsine screenshot yolladım whatsappdan bendemi sorun var diye hepside benim ki gibi. şimdilik biraz daha araştırıcam bu durumu henüz telefonu vermeyi düşünmüyorum.

Çok yoğun kullanımda 5,30 saat gitmesi lazım oyun 3g filan

• halikarnasss kullanıcısına yanıt
    şu an ki şarj yüzdeni ve kullanım değerini paylaşırmısın dostum mümkünse.
  • quote:

apple store yada teknosa dostum kafan rahat olur. Teknosa daha yeni kuzenime arızadan dolayı yeni telefon verdi uğraştırmadan.

Teşekkürler , apple storedan alırım o zaman . Kaç günde geliyor ödeme yapıldıktan sonra bilginiz var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • berktd B kullanıcısına yanıt
    o konuda bilgim yok dostum.
  • listeye benide ekleyin gold 16 gb
  • quote:

şu an ki şarj yüzdeni ve kullanım değerini paylaşırmısın dostum mümkünse.

kullanımda wifi açıktı. Yarım saat oyun, whatsapp, nette gezinme.. bu telefonun şarjını 3g ile oyun götürüyor beklemede hiç şarj gitmiyor neredeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halikarnasss -- 29 Ocak 2014; 16:41:15 >

• Şarj olurken dolu yazıyor :/

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.