Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chapuller

Arkadaşlar merhabalar. 6 aylık Galaxy Nexus kullanımımı en sonunda sonlandırıyorum. Allah Samsung'un binbir cezasını versin onu da diyeyim bu arada. 3 defa şarj portu arızalandı cihazın tamir etmeden bile yolladıkları oldu. Bir de distrübütör garantisi. Neyse fazla uzatmadan sadede geleyim;
    Pazartesi günü iPhone 5s alacağım Allah'ın izni ile. Hafıza ve şarj gibi sorunlarım yok şarj cihazı taşımayı HTC Desire Z ile öğrendim zaten Bunları bir kenara bırakırsak:
    1. Telefonun garantisi büyük ihtimalle Genpa olacak ama aklım da kalan şu: Bu cihaz ile Apple' da ilgileniyor mu daha sonra?
    2. Renk seçiminde çok kararsız kaldım, kılıf ile kullanırım büyük ihtimal ama Uzay Grisi mi? Silver mı? Bu soru da bana yardım ederseniz çok sevinirim.
    3. 3 yıl kullanmayı düşünüyorum en en kötü ihtimalle, benim bu ihtiyacıma cevap verir mi?
    Sorular önceden cevaplanmış olabilir ancak çok uzundu konu arkadaşlar hepsini okuyamadım malumunuz. Şimdiden çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Hocam ben de 1,5 sene Galaxy Nexus kullandim. Ilk 6 ayda usb sorunum oldu. Yalniz ben servisten cok memnun kalmistim, Levent'teki Tel-Pa cihazi 3 is gunu icinde garanti kapsaminda tamir edip teslim etmisti.

Ben telefonu alirken Google'dan dogrudan guncelleme alacagi icin Nexus'u tercih etmistim, fakat sonradan surum farki oldugunu ogrendim. Ilk aldigim donemde guncelleme almaya uygun surume gecirdim fakat servise vermem icap ettiginde garanti disi kalmamasi icin tekrar orijinal surume gecirerek unroot edip servisten sonra da oyle kullandim.

Tam iPhone cikacagi sirada da telefon kendini resetlemeye basladi. Daha once de anlattim. Once haftada bir, sonra 3 gunde bir, en sonunda da durmaksizin reset atiyordu. Anlayan bir arkadasla yeniden rom kurarak hallettik.

Zaten 5s'in cikisini 4 gozle bekliyordum, 1 Kasim'da kosa kosa gidip aldim. Bundan sonra da Android'in yanindan gecmem.

Nexus olsun, HTC olsun daha cok custom rom kurmayi sevecek kullanicilari tatmin edecek cihazlar anladigim kadariyla. Bir kere alayim bir kac sene sorunsuz kullanayim, kasma vs olmasin, resmi guncelleme olsun diyecek olursaniz suanda iOS'ten baska alternatif yok gibi.

Esim, benim Nexus'tan once kullandigim iPhone 4'u iOS 7.0.4 ile kullaniyor. Yag gibi akmasa da 4. yilins giren bir telefon icin halen canavar gibi. En azindan tum guncellemeleri aliyor, islevlerini sorunsuz yerine getiriyor. 4 yillik Androidler ile kiyaslanmayacak duzeyde. Ustelik yarin satmak istese eminim doneminin rakiplerine kiyasla oldukca da yuksek bir meblagaya alici buluruz.

Bundan boyle niyetim iPhone seride bir degisiklik yapmazsa s'leri takip ederek 2 yilda bir yenilemek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 16gb aldım. Uygulamalardan çıkmak için her zaman home tuşunu mu kullanmalıyız? Uygulamaları arkaplana atmadan kapatamıyor muyuz? Bir de 5 tane her iphone da olsun dediğiniz uygulama söyler misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RauLgs21 R kullanıcısına yanıt
    vatanda bonus karta çzel 2000 tl
  • Chapuller kullanıcısına yanıt
    1600 tl derken???
    http://www.bimeks.com.tr/urun/129331/iphone-5s-16gb-space-gray.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

16gb aldım. Uygulamalardan çıkmak için her zaman home tuşunu mu kullanmalıyız? Uygulamaları arkaplana atmadan kapatamıyor muyuz? Bir de 5 tane her iphone da olsun dediğiniz uygulama söyler misiniz?

uygulamada ikem 2 kere home tusuna basın ve kaldırın listeden en hızlı ve tek yontem bu

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk777

quote:

16gb aldım. Uygulamalardan çıkmak için her zaman home tuşunu mu kullanmalıyız? Uygulamaları arkaplana atmadan kapatamıyor muyuz? Bir de 5 tane her iphone da olsun dediğiniz uygulama söyler misiniz?

uygulamada ikem 2 kere home tusuna basın ve kaldırın listeden en hızlı ve tek yontem bu

tek yöntem bu değil,,assistive touch özelliğini aktive ederek birçok işi home tuşuna basmadan yapabilirsiniz..home tuşuna üst üste 3 kez basarak çıkan ekrandan assistive touch u aktive edin, ana ekrana gelen kaybolmayan ama kullanılmadıgında saydamlaşan simgeye tıklayarak istediğinizi yapabilirsiniz.

( not ana ekrana gelen saydam simgeye tıklayıp ana ekran yazan yere 2 kez tıklarsanız arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz,ve home tuşunun bozulmasınıda bu sayede engellemiş olursunuz) ben şahsen o şekilde kullanıyorum ve home tuşunu sadece telefonun ekranını açmak için kullanıyorum,ayrıca telefonu tuşkilidine sokmak içinde power tuşunu kullanmıyorum,çünkü assistive touch da hepsi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgıç murat -- 25 Ocak 2014; 9:18:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dalgıç murat

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk777

quote:

tek yöntem bu değil,,assistive touch özelliğini aktive ederek birçok işi home tuşuna basmadan yapabilirsiniz..home tuşuna üst üste 3 kez basarak çıkan ekrandan assistive touch u aktive edin, ana ekrana gelen kaybolmayan ama kullanılmadıgında saydamlaşan simgeye tıklayarak istediğinizi yapabilirsiniz.

( not ana ekrana gelen saydam simgeye tıklayıp ana ekran yazan yere 2 kez tıklarsanız arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz,ve home tuşunun bozulmasınıda bu sayede engellemiş olursunuz)

assasive touch 7.1 gelince işe yarar olacak şuan performansı mahfediyor oyuzden eklemedim onu

• ufuk777 kullanıcısına yanıt
    yok hayır ben tek yöntem bu dediğiniz için cevap yazdım belki bilmiyorsunuz diyeayrıca assistive touch performansı konusunda haklı olabilirsiniz ama home tuşunun bozulması açısından çok iyi,,7.1 gelsin bakalım nasıl olacak merak ediyorum bende,

birde bu jb yapılınca olabilen telefon tuşkilidindeyken home tuşuna basmadan sadece parmağımızı tutarak tuşkilidinden çıkarma özelliğide 7.1 ile gelse tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgıç murat -- 25 Ocak 2014; 9:33:16 >
  • bir uygulamayı indirme seçeneğini kullanıp o apple id ile ilişkilendirdiysen , artık hep o şekilde görünecek , cloud dan indir gibi birşey demek o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root- -- 25 Ocak 2014; 9:43:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalgıç murat

yok hayır ben tek yöntem bu dediğiniz için cevap yazdım belki bilmiyorsunuz diyeayrıca assistive touch performansı konusunda haklı olabilirsiniz ama home tuşunun bozulması açısından çok iyi,,7.1 gelsin bakalım nasıl olacak merak ediyorum bende,

birde bu jb yapılınca olabilen telefon tuşkilidindeyken home tuşuna basmadan sadece parmağımızı tutarak tuşkilidinden çıkarma özelliğide 7.1 ile gelse tadından yenmez

5s uzerinde beta 4 kullanıyorum performans sorunu yasamadım açtığımda umarım oyle kalır

• Arkadaslar selamlar ... Bende yeni cihaz aldim 5s gold 16 gb .... Sizlere bir sorum olacak cihazin performansini gorebilecegim bi site mevcut mudur? Zira basima bisi geldi...
    Alali bugun 3. Gunum ilk gun zaten aksam aldim hat taktim kurcalamadim anirmal bisi yok 2. Gun kurcaladim biraz yedegimi geri yukledim 4s yedegiydi jbli yedekti onu attim hersey normal devam ederken aksama dogru tustalimini acarken tel reset atti killandim biraz simdide bi bakayim diye infinity blade2 ve nova 3 u yukledim infinity acilirken resetledi nova da bi sorun Olmadan acildi ya diyorum ki acaba ram de falan bi sorun mu var icime kurt duStu ... Bu arada yurtici garantili cihaz yedek telim de var gerekirse garantiye verebilirim....
    Edit: Ios 7.0.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lycn -- 25 Ocak 2014; 10:28:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lycn

Arkadaslar selamlar ... Bende yeni cihaz aldim 5s gold 16 gb .... Sizlere bir sorum olacak cihazin performansini gorebilecegim bi site mevcut mudur? Zira basima bisi geldi...
    Alali bugun 3. Gunum ilk gun zaten aksam aldim hat taktim kurcalamadim anirmal bisi yok 2. Gun kurcaladim biraz yedegimi geri yukledim 4s yedegiydi jbli yedekti onu attim hersey normal devam ederken aksama dogru tustalimini acarken tel reset atti killandim biraz simdide bi bakayim diye infinity blade2 ve nova 3 u yukledim infinity acilirken resetledi nova da bi sorun Olmadan acildi ya diyorum ki acaba ram de falan bi sorun mu var icime kurt duStu ... Bu arada yurtici garantili cihaz yedek telim de var gerekirse garantiye verebilirim....
    Edit: Ios 7.0.4

assasive touch açık mı?

• 7.1 ne zaman gelecek?

• Fabrika çıkışlı olarak ekran koruyucusu var bunun üstüne bir koruyucu daha mı taktırıyoruz?

• @ufuk777 assive touch kullanmiyorum

• @atat54 kardesim o ekran koruyucu degil normal bi koruyucu cikarmazsan tusa basamazsin telle konusamazsin sikinti yapar yani al bi sgp falan ekran koruyucu kafa rahat olsun

• Bu arada nova ya bi bakiym sonra foruma bakarim yine dedim dalmisim 1 saat gecmis xD

• quote:

Orijinalden alıntı: lycn

@atat54 kardesim o ekran koruyucu degil normal bi koruyucu cikarmazsan tusa basamazsin telle konusamazsin sikinti yapar yani al bi sgp falan ekran koruyucu kafa rahat olsun

O değil hocam onu zaten anında çıkarttım

• quote:

Orijinalden alıntı: diderdrogba

vatanda bonus karta çzel 2000 tl

magaza fiyati dimi

• Ekran koruyucuyu turkcell,avea falan yapıştırır mı?
    İyi yapıştırırlar mı; iyi ekran koruyucu takarlar mı? Fiyatı nasıl olur?
    Bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.