Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.132
Tıklama
Giriş
    771 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turan6099

Arkadaşlar telefonum kendi kendine kapanıp acildiktan sonra böyle olmaya basladi yardim edin ne olur. Garantisi bitmeden 1 ay önce Apple Samsun servisine verdik garantiden saymadılar 1300 TL maliyet cikarttilar. Biz de özelden yaptirmak istedik ama bir türlü beceremiyorlar yapilidi diye bize gönderip duruyolar ama bir degisiklik yok sizce sorunun kaynagi nedir ve ne yapmam lazim.
    Simdiden hepinize tesekkürlerimi ve saygimi sunarim..
    Hocam aynısı bende de vardı videodakini yaptım sadece düşük güç modunda kullanabiliyorum normal modda aynı sorun devam ediyor, düşük güçte ise bazen dokunmatik çalışmıyor veya alakasız şeylere basıyor ekranı aç kapa yapınca düzeliyor. Şansını bir dene bakalım

https://m.youtube.com/watch?v=oMQZv7bf6KQ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1773 Mesaj

batarya bozuldu hocam, şarj tutmuyor, telefon enerjiye bağlı iken bile bataryadan dolayı açılıp kapanma sorunu yaşıyor.
    |
    |
    flat_kil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki firmayla iletişime geçtiniz mi sorunu çözüme kavuşturmadılar mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    hayatgezi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1773 Mesaj

pili değiştirdikten sonra yurt dışına çıktım uzun süreli, ilk 1-2 ay güzel gidiyordu sonra günden güne sapıtmaya başladı bayağı zor durumda kaldım. Firmaya mesaj atsamda bir çözüm olmayacaktı yurt dışında olduğum için, mecburen yeni telefon almak zorunda kaldım. Şarj ve benzeri konularda da dikkatli kullanırım hep öyle baştan savma kullanmam. Artık pil kalitesizliğinden mi yoksa şansımamı bilmiyorum iyi bir sonuç olmadı benim için. Boşu boşuna telefonun orjinalitesini bozmuş olduk.
    |
    |
    Arkadaşlar telefon çaldığında açamaz hale geldi artık cevapla kısmı sürüklenmiyor bir türlü. 3 arama geldiyse ikisinde böyle. Önceden de oluyordu ama sıklaştı iyice. 12 ye güncelledim daha da arttı sorun nedir acaba? Sizde de var mi bu sıkıntı?

|
    |
    Bakıyorum çoğu kişi orijinal bataryada sorun yaşamış. Ben tam 5 sene hiç değiştirmeden kullandım bataryamı sadece son 1-2 ay %20'de kapanmaya başlamıştı. O yüzden değiştirdim ki bu telefonumun ilk parça değişimi oldu. Çok temiz kullandım cihazımı kenarlar hariç çizik yok. 5 senelik süreçte power buton'un altındaki flex yumuşadı basa basa o yüzden tuşa basınca tık sesi gelmiyor ama buton çalışıyor. Deji tavsiye etmem bir arkadaş taktırmıştı 3 ay sonra %40'da kapanmaya başladı telefon (5). N11'de falan 100-120 TL Orijinal batarya (ne kadar orijinal bilemem) onu alabilirsiniz. Mesela ben bunu aldım İPhone 5S Batarya Orijinal N11.com ve sorunsuz arkadaşlar.

• Yarbay
    2096 Mesaj
    Deji batarya hakkında performans testleri yayınlayacaktım ama ios 12 de ekran süresi olayını o kadar çok saçma bir şeye dönüştürmüşler ki (ya da ben anlayamadım nasıl olduğunu) bunun yüzünden yayınlayamadım arkadaşlar. Eğer bu işi çözen biri yardımcı olursa o zaman paylaşabilirim.

• Yarbay
    2240 Mesaj

Ekran süresinden değil de ayarlardan pil menüsüne girerek şarjdan çıkardığınız zamandan sonraki kullanımları toplayarak yaparsanız daha net sonuç almış olursunuz.

|
    |

Aşağı yukarı ne kadar ekran süresi alıyorsunuz bu batarya ile?

|
    |
    AteşliSoda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam dün İPhone SE'ye geçtim. 5S'de toplam 6 saat ekran süresi alıyorum (instagram,whatsapp vb.) Oyun falan oynarsam oyuna göre değişiyor mesela Asphalt 9 toplam 3 saat oynayabiliyorsun ayrıca telefon ısınıyor. Ama şöyle küçük oyunlar oynuyorsan sosyal medya ile aynı pil harcıyor.
    |
    |
    srvngrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

6 saat iyiymiş. Ben bi batarya aldım 4 saati bile göremiyorum. Üstelik sadece wifi ile. 3g neredeyse hiç kullanmıyorum.

İade edeceğim bataryayı.

|
    |
    AteşliSoda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
  • Yüzbaşı
    837 Mesaj
    Öncelikle Turk Telekom hattım olduğunu belirteyim.

IOS 12.0.1 güncellemesini OTA üzerinden kurdum. Dün gün boyu hattımda şebeke problemi yaşadım. Şebeke kendi kendine çekmiyordu. (Telefon sabit durduğunda bile bi bakıyorum full çekiyor, bi bakıyorum servis yok yazıyor.) Arayanlar ulaşamıyordu. Konuşurken bile hat kesiliyordu.
    Tekrar 12.0'a döndüm, bu sorundan kurtuldum. İlerde stabil olan bir versiyonla belki güncelleyebilirim.
    Bu versiyon için en azından benim önerim: IOS 12.0.1'e geçmeyin

Not: Sorun düşük ihtimal benim telefonumdan da kaynaklanabilir ama eski versiyona dönünce sorunun kaybolması nedeniyle problemli IOS versiyonu olarak düşünüyorum.
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar geçen cumartesi günü telefonuma montajını yaptığım Deji Batarya hakkında yorumlarımı bu iletide paylaşıyorum. Yaklaşık 1 haftaya yakın bir süre oldu. Malum ios 12 nin ekran süresi saçmalığından dolayı ss leri paylaşamayacağım. Arka planda uygulama yenilemede sadece 3 uygulama açık, parlaklık her zaman %50, 4g açık, wifi açık, whatsapp instagram twitter telefon görüşmeleri gibi standart bir kullanımımda 5 saat civarında ekran süresi alıyorum. 2 saate yakın whatsappda ekran açık duruyor örneğin. Yalnız çok yoğun kullanımda ekran süresi 3 buçuk - 4 saate düştüğü de oluyor özellikle hücresel veriyi çok kullandığımda böyle sonuçlar alıyorum. Onun dışında Deji Batarya, benim telefon kullanımıma göre artık telefonumu hemen hemen 1 günü çıkartmaya yani gün içinde 2. Şarjı mecbur kalmadıkça takmadığım durumlara taşıdı. Bu bataryadan alacak arkadaşlara ilerleyen dönemlerde yine daha fazla bilgi vermeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flat_kil -- 12 Ekim 2018; 16:56:27 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Şuan cihazım son demlerini yaşıyor gibi Xiaomi modelleri fiyat/performans açısından mantıklı duruyor. Mi A2 düsünüyorum hosuma gitti su kurda alınabilecek en alternatifli marka duruyor.
    |
    |

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

• Yarbay
    5181 Mesaj
    Güncelleme bence kesinlikle yapmayın çünkü hafıza çok fazla sistem yer kaplıyor eğer cihazınız doluysa baya bi donma olur boş olsa bile ufak tefek olur donma artık kaçınılmaz son geliyor 1 1.5 yıl sonra zorunlı olarak değişdirmek zorunda kalacağım galiba
    |
    |
    Bende IOS 12.0.1'e güncelledikten sonra şebeke bir gidip bir geliyor. IOS 12'ye geri döndüm ama onda da bu hata olmaya başlayınca mecburen 12.0.1'e yükselttim ama sorunum devam ediyor.
    Çözümünü bilen var mı?
    Detaylandıracak olursam: "Servis yok" yazısı çıktığında ayarlar>genel>hakkında bölümünde ICCID kayboluyor, Ayarlar>telefon bölümünde numaram kısmı boş gözüküyor.
    Şebeke çektiği durumda ise her ikisi de gözüküyor.
    |
    |

Hayır öyle bir Sorun yaşamadım.

Fakat Bimcell hat kullanıyorum ve Edge hızda sürekli bağlanıyorum bilmiyorum Hattan mı kaynaklı, Bazen Hücresel Veride bağlanma Sorunları yaşıyorum.

YANİ NET BAĞLANTISINDA KARARSIZLIK VAR, AMA YAZILIMDAN AMA HATTAN BİLEMİYORUM.

|
    |
    smilyben kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    922 Mesaj
    iphone 5 'in ekran ve batarya değişimi yapmam lazım. Pupa bilişimi aradığımda batarya için 600 TL ekran için 900 TL fiyat çektiler. Ekim ayında zam yapmışlar .Eylül ayı batarya fiyatı 150 TL idi Pupa'da. Sanırım telefonları elden çıkarmamızı istiyorlar.

en optimum maliyetle ekran ve batarya önerisi alabilir miyim, iphone 5 için.
Lastik Fiyatları
SEO
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.