Şimdi Ara

Apple iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max [ANA KONU] (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.559
Cevap
351
Favori
1.679.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FurkanCoban

Ya 128GB bana hayli hayli yetecek biliyorum ama 1000 lira daha verip neden 256 almadim simdi bi pişmanlık geldi. 23 gündür de bekliyorum teslim tarihini, iptal edip bidaha alsak bekle babam bekle 1 ay daha. Zam gelmeden 256'a cevirsem mi iptal edip bilemedim.
    Hocam 1000 tl fark çok değil bence 256 en mantıklı model, 512 için 3000 tl fark çok ama 256 için gayet ideal bence değerlendirin derim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ***RAMMSTEIN*** kullanıcısına yanıt

Kesinlikle 1000 lira farka değer.

Hem ilerde satmak istediğinizde depolaması daha büyük cihazlar daha hızlı satılıyor, hem ilerde çip kriziyle birlikte nand bellek krizi başlarsa yüksek depolamalı cihazların değeri artar ayrıca son olarak iphone'larda depolama büyüdükçe disk okuma-yazma hızı artıyor yani her anlamda 1000 lira farka değer.

• Şaka mı

Apple iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Kesinlikle 1000 lira farka değer.

Hem ilerde satmak istediğinizde depolaması daha büyük cihazlar daha hızlı satılıyor, hem ilerde çip kriziyle birlikte nand bellek krizi başlarsa yüksek depolamalı cihazların değeri artar ayrıca son olarak iphone'larda depolama büyüdükçe disk okuma-yazma hızı artıyor yani her anlamda 1000 lira farka değer.

Valla ben de 256 gb sipariş ettim ama uzun vadeli kullanacağım için 512 alsamıydım diye bi düşünce oldu ama aradaki 2000 tl lik fark fazla geldi. Mevcutta 3 senedir kullandığım Xs Max 256’lık ama hiç bi zaman 150GB üzerinde dolmadı. En temiz hali şuanda bu şekilde.

Etkinlik sonrası açıklanan fiyatlara göre 1 TL'yi çoktan geçti hocam. Ama geçmiş zamlara baktığımda ilk satış günü ve zam aldığı tarih arasında 1 TL kur farkı var.

14 Eylül etkinlik günü kur 8.43

1 Ekim ilk satış günü kur 8.88

O yüzden hep 9.50-9.90 zam için kritik eşik diyordum. Artık 9.90'a çok yakınız.

• Bence zam çok acı olacak. Güncel kura göre fiyatlamayacaktır. Mesela 10 mu, 11-11.5 arasında fiyatlar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt

Hocam benim yaptığım hesaba göre (12 Pro Max'de yaptıkları gibi kuru 1 tl yukardan alarak hesapladım), Pro modellere GB'ına göre 2-3 bin, Pro Max modellere GB'ına göre 3-4 bin zam gelmesi olası. Tabi Apple insaflı davranırsa bu 1-2K olur.

• Hepsiburada kur mur muhabbetine bu siparişi iptal ederse büyük olay çıkarırım

Fiyat ve kapasite oranlamasına bakıldığı zaman tabii 256GB en makul seçeneklerden ama piyasa dinamikleri oldukça değiştiği için artık herkes ne yapacağını da şaşırdı!? 1TB bile zam sonrası makul seçeneklerden birisi olabilir ama 256GB çoğu açıdan optimum şu aşamada.

Bu arada çoğu kişi işi gırgıra alıyor, iPhone alanlar lüks yaşam içerisinde gözüyle bakıyor ama belki buradan telefon alan çoğu SK; min 5 yıl boyunca telefon değişimi yapmayacak/yapamayacak. Bi' telefona bu kadar para verilir mi gibi sözlere de zaman zaman katılırım doğrudur (ciddi manada böyle bir cihaza ihtiyaç yoksa). Lakin herkes eğlence için falan almıyor bu ürünleri. Vergi konularına falan zaten hiç girmiyorum, çıkamayız oralardan...

• (Kişisel tahmin)

Resmi zam olursa gelmesi muhtemel başlangıç fiyatları:

iPhone 11 : 8.999

iPhone 12 Mini: 10.999

iPhone 12 : 11.999

iPhone 13 Mini: 12.499

iPhone 13 : 13.499

iPhone 13 Pro : 17.999

iPhone 13 Pro Max: 20.999

• iDoctor kullanıcısına yanıt
    15k limitli kartı 32k çıkarıp mac geçtim para yatıra yatıra. Limit kaç acaba gerçekten 2.5 mu 😄

• Tahmini zam beklentiniz nedir sadece 18k verebilirim şu an :D o da PM'ye 10 güne kadar sipariş veririm diye düşünüyorum sizce 10 gün icinde fiyatlarda ne gibi değişiklikler olur?

• samtual kullanıcısına yanıt
    Gayet olası bir durum. Neden Apple varken buradan sipariş etmeyi tercih ettiniz?

Düzeltme: erken teslim içinmiş. Bu riske değer mi bilemedim. HB hakkında böyle bir sürü şikayet var. Bol şans.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Janti kullanıcısına yanıt
    Erken teslim + ödeme kolaylığı.
    Son zamanlarda hepsiburada önceki şikayet konusu olan çoğu durumda ciddi iyileştirme yaptı ben haftalık 4-5 siparişim oluyor şahsen, sorun yaşamıyorum

• samtual kullanıcısına yanıt

Hocam bence gereksiz endişeleniyorsunuz. Hepsiburada uzun süredir zaten stok eklemiyordu. Bana kalırsa kuru düşünecek olsa yine eklemezdi zaten. O yüzden 2 Kasım’da teslim alırsınız diye düşünüyorum, hayırlı olsun

• Yeni modellere büyük zamlar gelecek o belli hiç değilse parlatma bezine zam gelmeyeydi iyiydi 200 TL olacak 400 TL

• scanh kullanıcısına yanıt
    bence olmaz zam,dediğiniz gibi olursa 12 pro max fiyatlarıda uçacak satacılarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasifik. -- 25 Ekim 2021; 8:32:16 >
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt

Daha gelmedi bekliyorum bakalım.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt

ben de 128 pro sipariş vermiştim 2 hafta önce, şimdi çarşamba sabahına randevu buldum caddede alabilirsem ordan 256 alırım ötekini iptal edip bekle allah bekle geleceği yok paralarımıza da çöktüler :@

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.