Şimdi Ara

Apple iPhone 13 mini & iPhone 13 tanıtıldı! İşte özellikleri, fiyatı ve tasarımı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
15.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gelsin de 12ye geçelim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • matolimehmet kullanıcısına yanıt

Çok severim o kasayı. Malzemesi yine paslanmaz çelik. Köşeli olması dışında ekran çerçeveleri de biraz azaltılmış. Haliyle ekran kasa oranı artmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Aynı yorumu yazmaya geliyordum hocam sağ olun zahmetten kurtardınız.

Tek beğendiğim bu oldu. Bir de umarım non-Pro modeller 4GB değil de 6GB RAM ile gelir. Pro olanlar da 8GB RAM ile gelir. Evet iOS için fazla RAM pek anlamı yok. Fakat iPad Pro bile 16GB RAM seçeneğine sahipken iPhone 13 Pro ve Pro Max'in hala 6GB'a takılı kalmasını görmek istemem. Ayrıca Apple 5GB RAM limitini kaldırdı bu modelle yani Apple marka model cihazlarda asıl gücü ve RAM'i tam kapasite ile kullanabilmeyi görmeye başlayacaktık.

Zaten Apple 8 serisinden sonra S işini kaldırdığından kullanıcılar neye uğradığını şaşırdı.

Durum şudur ki;

Çift sayı ile gelen seri bütün devrimsel özellikleri getirir,

Tek sayı ile gelen seri de bu özelliklerin üstüne eksikleri kapatıyor. Örneğin daha başarılı 5G, daha büyük kapasiteli pil, daha başarılı video çekimi (Aklıma LG'nin endüstri üstü Quad-Dac ve ses video odaklama özellikli V50 ThinQ modeli gelmedi desem yalan olur.)

Çünkü 11 serisinde oturmuş pil video üstüne 12 serisi aşırı deneysel geldi, seri 64GB gibi anormal bir depolama kapasitesi ile geldi vs.

Apple cihaz alınacaksa en doğrusu tek sayılı seriyi tercih etmek olduğunu görüyoruz. 12 serisindeki tüm eleştirilere odaklanılmış. Çentik 12'ye göre daha da daralmış aşırı şık görünüyor. 64GB sona ermiş. 5G tüm bandları destekler hale gelmiş üstelik pil de büyümüş bunların yanında.

5g mmwave yok halen daha. bize gelmesi yıllar alacağı için sıkıntı yok zaten.

6gb ram varsa pro olmayan modellerde süper olacak .

13 pro 1tb 8gb ram olabilir

• Kısıt olmasına razıyım ben. Üst modellerden gibi stabil ve hatasız değil. Her tarafı buglarla dolu. Ben kullanırken 14.3 sürümünden sonra sattım zaten, dayanamadım artık. Sürekli hatalar vardı. Bunlara karşılık durduğu yerde yüzde 10 ile yüzde 50 arası şarj tüketmesi. Sadece durduğu yerde tüm bağlantılar kapalıyken. Tam facia bir deneyimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Şimdi dolar 8.45. haftaya 7 lira olsun.İphone fiyatlarının düşeceğine inanıyormusunuz.Türkiyede fiyatlar kendi yerini bulur.ordan aşağı düşmez
    Bir ara dolar 6.90 a kadar düşünce iphone 11 lerde 1 kuruş düşmedi

şuan fiyatlar uygun. örneğin 13 mini 699 dolar 11bin tl.

doları 8 den hesaplamışlar.

iphone 13 799 dolar 12bin tl

doları 7.66 dan hesaplamışlar .

12500 felan olmalıydı ip13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 14 Eylül 2021; 23:3:13 >
  • Fikir olarak harika, şahsen ben kablo görmek istemiyorum ama sağlık açısından da iyice kafa yorulması gerek kablosuz teknolojilere. Çok fazla soru işareti var.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Hocam GSMArena tahmini bilgiler arasına mmWave'i sıkıştırmış. Artık o kadar kaliteli modem kullanıyor Apple. Yakında Qualcomm ile anlaşmasını bırakıp Intel'den satın aldığı 5G modem birimi ile telefon üretimine başlayacak.

Ayrıca non-Pro modeller için 6GB RAM, Pro modeller için 8GB RAM şeklinde belirtmiş.

Tek eksik Pro serisinin direkt 256GB ile başlaması artık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam GSMArena tahmini bilgiler arasına mmWave'i sıkıştırmış. Artık o kadar kaliteli modem kullanıyor Apple. Yakında Qualcomm ile anlaşmasını bırakıp Intel'den satın aldığı 5G modem birimi ile telefon üretimine başlayacak.

Ayrıca non-Pro modeller için 6GB RAM, Pro modeller için 8GB RAM şeklinde belirtmiş.

Tek eksik Pro serisinin direkt 256GB ile başlaması artık.

mmwave belirli ülkelerde var.

https://www.apple.com/iphone-13/specs/

https://www.apple.com/tr/iphone-13/specs/

linklerden bakın amerikada power tuşunun altında anten bölümü var.

12 lerdede aynı şekildeydi.

ram olayı inşallah doğrudur.çıkınca kesinleşir.

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

Yahu Apple yıllardır iPhone 7'de ve 8'de aynı ekranda, çok benzer donanımda çalıştırdığı iOS'u nasıl buglarla sunar çok enteresan. Duymamıştım daha önce bunu. Kötü olmuş. Şimdi ne kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TwinPowerTurbo

Çok severim o kasayı. Malzemesi yine paslanmaz çelik. Köşeli olması dışında ekran çerçeveleri de biraz azaltılmış. Haliyle ekran kasa oranı artmış.

Evet dediğiniz gibiymiş teşekkürler, apple sitesindeki karşılaştırma kısmında gözüküyor. Gerçek boyutlarıyla orantılı yapıyorlar karşılaştırmayı baya güzel oluyor o. Ekran görüntüsünü de şöyle koyayım.

Apple iPhone 13 mini & iPhone 13 tanıtıldı! İşte özellikleri, fiyatı ve tasarımı

• Hocam atladığınız bir nokta var: 7 ve 8 amiral cihazlardı. Onlarda problem olamazdı zaten. Ayrıca o dönemki iOS ile şimdiki iOS çok farklı. iOS eskisi gibi değil, bunu tüm kullanıcılar söylüyor zaten. Yaşadıklarımdan sonra bir daha iPhone kullanmak istemeyeceğim için tekrar Samsung'a döndüm. Tam anlamıyla beni tatmin edecek model şu an Samsung'da yok. S21 FE modelini bekliyorum. O da olmazsa S22 bekliyorum. Şu an kullandığım cihaz Galaxy A72. Çok aşırı memnunum. İşlemcisi çok performanslı diyemiyorum ama günlük ihtiyacı sorunsuz şekilde karşılıyor. Yazılım çok derli toplu ve oturmuş durumda. Hiçbir hata yok. Aşırı kararlı çalışıyor orta segment model olmasına rağmen. SE'den sonra ilaç gibi geldi idare etmek için.

• matolimehmet kullanıcısına yanıt

Kamera modülü kocaman olmuş öncekine göre.Apple iPhone 13 mini & iPhone 13 tanıtıldı! İşte özellikleri, fiyatı ve tasarımı 

• Selamlar sormak istediğim bi konu var ve ciddiyim amacım polemik değil. Apple iPhone cihazlarına xiaomi note 9 prodami gibi 5 binlik pil neden koymuyor ? İphoneden xiami geçtim en büyük artısı pil inanın bitiremiyorum yani Apple bunu yapsa piyasayı silip süpürecek ama yapmıyor sebebi nedir ?

• om3rr kullanıcısına yanıt
    Yeni iPhone’lar toparladı batarya olarak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

hızlı şarj adaptörü kablosuz şarj bataryalı kılıflar powerbank satmak için olabilir sanırım başka bir sebep gelmiyor aklıma

• quote:

Orijinalden alıntı: om3rr

Selamlar sormak istediğim bi konu var ve ciddiyim amacım polemik değil. Apple iPhone cihazlarına xiaomi note 9 prodami gibi 5 binlik pil neden koymuyor ? İphoneden xiami geçtim en büyük artısı pil inanın bitiremiyorum yani Apple bunu yapsa piyasayı silip süpürecek ama yapmıyor sebebi nedir ?

Donanım dizaynı nedeniyle muhtemelen.

Apple anakartları biraz daha büyük, ek bir çok modül mevcut, taptic modülü var mesela haliyle batarya için geniş bir alan kalmıyor, sadece daha büyük ekranlı max modelinde alan büyüdüğü için haliyle batarya kapasitesi yükseliyor.

• tarlabasi kullanıcısına yanıt

👏🏼

Para, Sebebi para, her zaman, birşeyler den kısarak yazılım ile arayı kapatıyorlar. Rakip firmalarla aynı paraya cihazi üretirken, onlardan daha pahalıya satmayı da başarıyorlar.. Tasarım gibi dertleride yok, zilyon tane modele de ihtiyaç duymuyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grafman09 -- 15 Eylül 2021; 0:0:5 >
  • Kdv'siz hali 7812 TL 13 pro modelinin. KDV'li hali 15.999 TL. Yani devlet şunu diyor. Ey Ümmet! 1 sana 1 tane de bana. Böyle sömürüyor bizi ekonomik olarak.

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam, iyi etmişsiniz eğer memnunsanız.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.