Şimdi Ara

Apple, Eylül ayında ucuz bir MacBook çıkaracak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sendemail

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim ,

Şöyle ki , hem taşıması çok çok kolay olsun ,hem de pili minimum 4 saat olsun diye düşündüğümde tablet iyi bir çözüm gibi duruyor ,
    Elbette bir pc verimlilik için en iyisidir kanımca (mac değil pc ,yazılım ve uyumluluk bolluğundan.).

Excel ,klavye mouse olmadan eziyet olacak gibi hayal ediyorum ancak makro veya pivot tablosu oluşturmadan hafif formül derleme , dosya-veri kontrolü gibi işler için ipad kafi gelecektir diye umuyorum.
    Bu arada daha önce hiç ama hiç 15 dakika dahi olsa IOS kullanmadım ,hani IOS ta işler nasıl dönüyor bir haberim.

IPAD'in uzun yıllar boyunca performans ve işlevselliğinden ödün vermeyeceğinden hareketle çok yerinde mobil bir cihaz olarak kullanırım diye düşündüm. Gittiğim her yere yanımda götüreyim acil bir durum geliştiğinde açıp müdahele edeyim diye bir öngörüş benimkisi , gittiğim her yere pc götüremiyorum...

Sonuç olarak , ipad bu senaryo için (mobil excel-word) iyi olmayabilir derseniz ,sözünüzü dinleyip almaktan vazgeçerim.

Teşekkürler ve şimdiden iyi bayramlar dilerim.
    Rica ederim, ben klavye olmadan yapamıyorum şahsen:) Bende zamanında Asus tablet vardı, Excel'i tablette daha doğrusu dokunmatik ekranda kullanmaya alışamamıştım.

İsterseniz cep telefonu için Excel indirip en azından dokunmatik ekranda kullanıp kullanamayacağınıza dair fikir edinirsiniz.

Aşağıya Windows tanıtım video sayfasını ekliyorum. Umarım fikir verir:

https://support.office.com/en-us/article/video-type-in-excel-for-ipad-1ebd2af3-40a3-4cfc-bfeb-bc62d9d37a77

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ucuz macbook eskiden $1000 idi...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Pil performansı istiyorsunuz, mobilite istiyorsunuz ancak tablet bakıyorsunuz. MacBook Air bu iş için biçilmiş kaftan. Şahsen ben de almayı düşünüyorum mükemmel bir cihaz fiyatı da geçen aya kadar 3500 liraydı şimdi artmış haliyle. Mac için ofis pc kadar sorunsuz çalışıyor. Pc kısmında da bu denli pil performansı sunan cihaz bulmanızın imkanı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gravaze kullanıcısına yanıt
    Katkınız için teşekkür ederim,

Mesajınızı okuduktan sonra örnek olsun diye vatan bilgisayar sitesinden macbook air fiyatına baktım. 20 Ağustos 2018 itibariyle 5500tl.
    Apple ürünleri uzun kullanım süreleriyle nam salmışlardır.
    Muadili thinkpadler de aynı fiyat bandından 10bin tl ye kadar çeşitlenmekteler. Gönül ister ki bu paraları ödeyebilecek güce sahip olayım.Aslında bir iki ay dişimi sıksam alırım da , o kadar para vermek zoruma gidiyor açıkçası .Önümüz ,yani bayramdan hemen sonra da Piyasada herşeye %25 ile %45 bandında fiyat artışı kesin gibi olmakla beraber işten çıkarmalar gibi zorlu bir ekonomik buhran beklemekte hepimizi .
    Bu itibarla takvim eylül ayına düşmeden bahsettiğim ihtiyaçları UCUZA karşılayabilecek bir cihaz adına ipad düşündüm.Bugün ipad alacaktım, office kullanımı hakkında son bir kaç yotube deneyimi izleyeyim ,kafam rahat olsun diye kısmetse cumaya erteledim.

Mağaza görevlisi arkadaşın (ürünü bir an önce satmak için mi öyle dedi bilemiyorum.) Eylül itibariyle 2700tl olacak dedi şu an 1900tl olan ipad için...
    Uzun lafın kısası ,durum bu işte.

Size ve bu mesajı okuyan tüm forumdaş arkadaşların bayrammını kutlar afiyet dilerim.

• Bize her türlü pahali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onlara ucuz bize hiç bir zaman ucuz olmaz Apple
  • Bgood kullanıcısına yanıt
    Kalifiye olmayan işte bile saati 15$ a günde 10 saatten 8 gün çalışarak alabiliyorsan ucuzdur. 15$*10saat*8gün=1200$
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    OHA! 1899 TL olan bir cihaz 2700 nasıl oluyor?

Neyin zammı bu? Dolar desek 6 civarında geziniyor. E Apple EU geçirdi zaten yeteri kadar. Eylül'de neyin geçirmesi olacakmış bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Gider o paraya 2080Ti alırım daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Her Apple Ürünün en iyisi en günceli var Amerika'da yaşıyorum ama evet yazında haklısın bende XS Max var ama gerçekten iyi bir maaşım var be yine de düşünüyorum alsam mı ? diye.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.