Şimdi Ara

Apple, eski cihazlar için iOS 12.5.4 güncellemesini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, eski cihazlar için iOS 12.5.4 güncellemesini yayınladı

Apple, mevcut iOS 14 ve iPadOS 14 sürümlerini desteklemeyen cihazlar için iOS 12.5.4'ü yayınladı. Güncelleme son derece önemli güvenlik iyileştirmelerini beraberinde getiriyor.

Ayrıca Bkz.Üretimi durdurulduğu söylenen Galaxy S21 FE hakkında resmi açıklama geldi

Öncelikle şirketin kullanıcılardan güncellemeyi mutlaka yüklemelerini istediğini belirtelim. Yeni sürüm ikisi WebKit'te olmak üzere toplam üç açığı kapatıyor.

Apple'a göre bu güvenlik açıkları cihazlarda rastgele kod yürütülmesine izin verebilir. Ayrıca şirket bilgisayar korsanlarının söz konusu açıklardan yararlanmış olabileceğini kabul ediyor.

Güncellemeye uyumlu cihazların listesi şu şekilde:

• iPhone 5s

• iPhone 6

• iPhone 6 Plus

• iPad Air

• iPad mini 2

• iPad mini 3

• iPod touch (6. nesil)

Yukarıdaki modeller her ne kadar güncel işletim sistemi sürümünü desteklemeseler de Apple tarafından bir kenara atılmış değiller. Şirket, bu cihazların güvenli bir şekilde kullanılmaya devam edilebilmesi için periyodik olarak kritik yamalar yayınlıyor.

Kaynak:https://support.apple.com/en-us/HT212548

• destek budur abi.

android kullanıyorum. android açıkları malum belli. onu geçtim de. her yıl telefon tanıtımı yapan ASUS var ya hani bildiğiniz. belki görmüşsünüzdür tanıtımda her yıl sid*k yarıştırır gibi Iphone ile kıyaslıyorlar telefonlarını. heh o firma kullandığım telefona 2 yıl sürüm ve güvenlik sözü verdi ne hikmetse BETA da kaldılar. güvenlik mi? hahaha. sözüm ona bu piyasa şartlarında bile güvenlikli telefon kullanmak istiyorsanız 2000' e I6' da alabilirsiniz yani. hadi eyw.
    ipad 3 ilk ipadlerden. a5x işlemcisi var. ios 5 ile gelmiş 9 ile bitmiş. yani 5 büyük sürüm çalıştırmış. artık kullanan neredeyse kimse kalmadığı için desteği çekmeleri normal. teknolojik olarak yetersiz bir alet. 10 yıllık tabletten halen hizmet etmesini beklemeyin isterseniz. evet güzel ipadlerdi. ama onların donanımları gıdım gıdım verildiği için ileride yetersiz kalıp fişleri çekildi. ki ipad air 2 var mesela. 6 yıldır her sürümü alıyor. a8x işlemcisi sayesinde bunu başarıyor. ipados 15 bile gelecek kendisine. appleın 2013 sonrası ürettiği cihazların ömrü uzun. ondan önce ürettiklerinin ömrü kısa. insan ömrü gibi düşünün. ilk insanlar 30 sene yaşarken şimdiki insanlar 70-80 sene yaşıyorlar.
  • destek budur abi.

android kullanıyorum. android açıkları malum belli. onu geçtim de. her yıl telefon tanıtımı yapan ASUS var ya hani bildiğiniz. belki görmüşsünüzdür tanıtımda her yıl sid*k yarıştırır gibi Iphone ile kıyaslıyorlar telefonlarını. heh o firma kullandığım telefona 2 yıl sürüm ve güvenlik sözü verdi ne hikmetse BETA da kaldılar. güvenlik mi? hahaha. sözüm ona bu piyasa şartlarında bile güvenlikli telefon kullanmak istiyorsanız 2000' e I6' da alabilirsiniz yani. hadi eyw.

• diğer firmalar amiral gemisi dedikleri telefonlara bile üç yıl desteği çok görüyorlar.

• Kaç sene önce ürettiği ve artık markaya zerre kuruş kazandırmadığı cihazları için dahi, mühendislerine mesai harcatan adam gibi firma Apple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 15 Haziran 2021; 14:52:13 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Androidcilerin gözü yaşlı 🥲

• uygulama bile kuramiyorsunuz guncelleme aldi diye seviniyorsunuz. android candir.

• TGrdL kullanıcısına yanıt
    Öyle ama ROG Phone 5 efsane bir telefon olmuş. Yok yok cihazda. ESS DAC’tan tutun çift Cirrus Logic amfiye kadar adamlar her bir yere özel donanım eklemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 15 Haziran 2021; 15:3:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Samsung veriyor 3 yıl ana güncelleme.

Ben guvenlik aciklarini kapatiyorlar diye biliyordum ozellikle samsunga yakistiramadim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Her güncellemeyle cihaz ağırlaşıyor. Üstüne Hala sapasağlam olan İpad 2 den YouTube silinince geri yüklenmiyor herşeyde bizi düşünmüyorlar

• Ölüm vuruşu yapıyorlar artık o cihazlara bariz belli :)) Saflarda inanıyor güvenlik açığı denmesine :)

• Android tarafında google bile güncelleme konusunda Apple ile yarışamıyor. İphone 5s in rakibi google nexus 5 olması lazım destek kesileli yıllar oldu çekmecede yatıyor cihaz

• apple yine musterisinin arkasinda duruyorigigjdofigkfjdnf

• SaB0 kullanıcısına yanıt
    Yapacak tabi, eski diye cihaza guncelleme vermemek, urune belli bir omur bicmek tam apple isi.. bugun cihaz aliyorsun, omru max 3-4 sene.. en basit uygulamalar bile yuklenmiyor mesela ipad 3 var, tertemiz cihaz, guncelleme alamadigi icin cöp oldu gitti

• cadiguzel C kullanıcısına yanıt
    Samsung ve google bu yorumunu beğendi..

Google pixel telefon al veya samsung. Android bu açık kaynak isterse Apple bile kullanır. Google güncelleme veriyor. İsteyen alır kendi romuna uygular isteyen ıygulamaz. Madem bu kadar güvenlik istiyorsun google pixel cihaz al.

ipad 3 ilk ipadlerden. a5x işlemcisi var. ios 5 ile gelmiş 9 ile bitmiş. yani 5 büyük sürüm çalıştırmış. artık kullanan neredeyse kimse kalmadığı için desteği çekmeleri normal. teknolojik olarak yetersiz bir alet. 10 yıllık tabletten halen hizmet etmesini beklemeyin isterseniz. evet güzel ipadlerdi. ama onların donanımları gıdım gıdım verildiği için ileride yetersiz kalıp fişleri çekildi. ki ipad air 2 var mesela. 6 yıldır her sürümü alıyor. a8x işlemcisi sayesinde bunu başarıyor. ipados 15 bile gelecek kendisine. appleın 2013 sonrası ürettiği cihazların ömrü uzun. ondan önce ürettiklerinin ömrü kısa. insan ömrü gibi düşünün. ilk insanlar 30 sene yaşarken şimdiki insanlar 70-80 sene yaşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeFinger -- 15 Haziran 2021; 18:59:58 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Pixel alamaz . kaydına degmiyor

Suanda en avantajlı cihaz MİA3 ve bakalım sonu ne olacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    6 senelik olmasına rağmen güncelleme alan 6s buna güldü

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.