Şimdi Ara

apple dan gelen mail

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
11.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    özetle şunu diyor:hesabınıza başka bir cihazdan ve farklı bir bölgeden giriş yapmak isteniyor o yüzden siz hesabınızı dogrulayana kadar hesabınız askıya alınmıştır ve 24 saat içinde doğrulama yapılmaz ise süresiz kapatılacaktir
    bir link verilmiş ve tıklayınca aşağıda görüntüsünü verdiğim Sitesi açılıyor
    tahminimce mail ve site sahte ve apple id mi çalmaya yönelik
    fikri olan veya bu tür mail alan arkadaşlar varsa cevap yazarsa sevinirim apple dan gelen mail apple dan gelen mail apple dan gelen mail

• Buram buram fake kokuyor, silip hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Lamer işi. Apple hesabınızın şifresini çalmaya çalışıyor. Arkadaşın dediği gibi silip geçmek gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçtiğimiz günlerde kredi kartımdan 10 dolarlık (bir oyuna ait) alım işlemi yapıldığına dair bir mail geldi. Apple formatlı bir faturaya benziyordu. Meblağın hemen altında link koymuş çakallar, bu işlem size ait değil ise tıklayın diye. Sizin gönderdiğiniz aynı arayüzü kullanarak mail adresim ve şifreme ulaşmayı hedeflemişler.

Saniyenin 10'da 3'ü kadar kredi kartım patladı diye panikledim. Linke tıkladım. Adres Barında yazan saçma sapan adresi görünce rahatladım.

Tamamen phishing denemesi.

Beni avlamaya çalışanların linki ölmüştü 12 saat sonra. Siz de Uzak durun. Apple'a şikayet edin.

• Phishing (yemleme, sazan avlama) diyoruz bu sahtekarlik yontemine. Son donemde en yaygin kullanilan yontem bu. Unlulerin Twitter/Instagram hesaplari, iCloud hesaplari, siradan vatandasin bankacilik sifreleri hep bu sekilde ele geciriliyor. Internet kullanicisi bilincli olmazsa, sazan gibi avlayan cok olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da hep geliyor, gidip sitelerine bakıyorum helal olsun diyorum bire bir aynısını yapmışlar

Bir de bunu türkçesini yapsalar milletin yüzde 90'ının yiyeceğine eminim. Neyse eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyelim

Bu arada bu gibi mailleri apple'a bildireceğimiz bir mail adresi bile yok.

• sildim geçtim zatende

benim apple Id mi çalıp neresine sokacak merak ettim doğrusu
  • yogun54 Y kullanıcısına yanıt
    Olacak şey çok basit

Telefon numaralarına erişecek
    Fotoğraflarına erişecek hatta eşinle yatakta çektiğin fotoğraf ve vidyolar varsa onları alıp internette yayınlayacak veya internette yayınlamakla tehdit edip senden para isteyecekler.

Başkada bir şey yapamazlar zaten.
  • Dikkat etmek lazım

Bana da gelmıs 3 saat önce telefondan sadece maili açtım tabı hemen anlaşılıyor

• Kız arkadaşıma da biraz önce benzer bir mail gelmiş. O da telâşlanıp linke tıklamış. Fotoğraftaki sitelere yönlendirmiş fakat siteler açılmamış. Korkulacak bir durum var mı?

apple dan gelen mail

apple dan gelen mail

• reportphishing@apple.com

• Re : [ News Statement Report ] [ Reminder ] : The latest issue of the account has been updated on your statement account [ Mail FWD ] bana soyle bi mail geldi az once benim Apple cihazim yokki altinda txt dosyası var açmadım.nedir bu bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

• Yine geldi bu msjdan ne bu ya altinda zero hour txt dosyası var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.