Şimdi Ara

Apple Almanya'da Samsung'a yeniden patent davası açtı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
5.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

döt korkusu APPLE i ne hallere düsürdü

Apple Almanya'da Samsung'a yeniden patent davası açtı

Hoşgeldin

hosbulduk

• Benim anlamadığım sürekli bir dava etme söz konusu ama geçenlerde gene samsungla chip anlaşması mı ne yaptı apple ?... Ayrıca samsung elinde bulundurduğu bir çok patent için dava açabilir gibilerinden haberlerde okumuştuk.. Apple ne planlıyor onu anlamıyorum. Hem ortak iş yapıyorlar hemde birbirini suçlayıp dava ediyorlar bu nasıl iş?...

Apple bu hareketlerle iyice zavallı durumuna düşüyor bence hiç gerek yok. Zaten seven beğenen gene gidip apple alır.. Sadık kullanıcılarımız diye kaba etlerini yırtıyorlardı ne oldu ???
  • savunun hırsızı, yavuz hırsız nede olsa kendileri, gittiler bide en son macbook air çakması bişe yapdılar, sorsan adını bilmezsin, ben 3 - 4 tane samsung aldım hepsi şuanda çöp 1000 liradan fazla para verdim toplamda, 500 liraya star aldım 250 liraya satdım 2 ay geçmeden, çünkü iphone aldım yerine (2G) ne kadar konuşursanız konuşun ne yaparsanız yapın iphone'u milyonlarca insan kullanacakdır, appstore da her gün 100lerce uygulama yer alacakdır, bütün firmalar ios uyumlu programlar yapdıracakdır. nafile yormayın kendinizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

@murdocklawless

Hocam ben Samsung takipçisi değilim pek, s2 benzemiyor, ama geçen gün yine yeni bir model haberi vardı, arka kasa çerçeve falan yine iPhone tarzındaydı.

Ben buna karşı değilim aslında, tasarıma patent verilmemeli, isteyen istediği tasarımı ürünlerinde kullanabilmeli, kararı tüketici verecektir zaten, kimse taklitçi olduğuna inandığı bir üreticiden ürün almayacaktır, alan da taklit edilene benzediği için değil, özellikleri için alıyor olacaktır. Ama böyle basit şeyler yüzünden işin b.ku çıkıyor, ne gerek var. Ürün tasarımcını değiştir, SE'den ya da HTC'den birini kap, sen de kurtul bu patent davalarından, biz de kurtulalım tartışmalardan...

Hocam oyle olmaz Siz o zaman oyun firmalari oyun cikarsin kopyalamak yasak olmasin karari tuketici belirlesin diyorsunuz.Ayrica korsan kullanmayanlari aptal yerine koyuyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

Appleda Samsungu Kendine Rakip Görüyorya Ben Daha Birşey Diyemiyorum :) Altıüstü Samsung :) Bulaşık Makinası Üreten Bir Firmayı Rakip Olarak Görüyor... Arçelikte Rakipmi Acep....

Bravo koca firmayı bulaşık makinesi ile özetlediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.l.p.r

quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

Appleda Samsungu Kendine Rakip Görüyorya Ben Daha Birşey Diyemiyorum :) Altıüstü Samsung :) Bulaşık Makinası Üreten Bir Firmayı Rakip Olarak Görüyor... Arçelikte Rakipmi Acep....

Bravo koca firmayı bulaşık makinesi ile özetlediniz.

Beyin bedava

• quote:

Orijinalden alıntı: emrenaz

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

@murdocklawless

Hocam ben Samsung takipçisi değilim pek, s2 benzemiyor, ama geçen gün yine yeni bir model haberi vardı, arka kasa çerçeve falan yine iPhone tarzındaydı.

Ben buna karşı değilim aslında, tasarıma patent verilmemeli, isteyen istediği tasarımı ürünlerinde kullanabilmeli, kararı tüketici verecektir zaten, kimse taklitçi olduğuna inandığı bir üreticiden ürün almayacaktır, alan da taklit edilene benzediği için değil, özellikleri için alıyor olacaktır. Ama böyle basit şeyler yüzünden işin b.ku çıkıyor, ne gerek var. Ürün tasarımcını değiştir, SE'den ya da HTC'den birini kap, sen de kurtul bu patent davalarından, biz de kurtulalım tartışmalardan...

Hocam oyle olmaz Siz o zaman oyun firmalari oyun cikarsin kopyalamak yasak olmasin karari tuketici belirlesin diyorsunuz.Ayrica korsan kullanmayanlari aptal yerine koyuyorsunuz

Öyle demiyorum. Ayrıca kimseyi aptal yerine koymuyorum, kendim korsan yazılım kullanmıyorum zaten.
    Ayrıca tasarımın yazılımla ne alakası var? Yazılımda aynı işi yapacak kodları metodları ortaya çıkarmanın milyarlarca farklı kombinasyonu var, kimse kodun benimkine benziyor diye bir dava açmaz. Ya da patent büroları kalkıp da bir masaüstü yazılımında pencere, ikon, ne bileyim ana menü vs. için patent falan vermez (diye umuyorum).

Biri çıkmış, kasanın çevresine metal çerçeve koymayı akıl etmiş, ya da oval kenarlar kullanmış. Kimse kasasının çevresine metal çerçeve koymasın mı, ya da kenarları oval yapamasın mı yani? Ya herkes bir tasarımı patentlese? İki yıl sonra ikizkenar yamuk falan görürüz telefonlarda herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

Orijinalden alıntı: wrestler31
    quote:

Orijinalden alıntı: Colossal Appleı haklı buluyorum, tabi ki dokunmatik telefonlar tekelinde değil kimsenin. Ancak samsung resmen klonluyor başarılı apple tasarımlarını, yeni çıkacak galaxy ace plusa bakın 3gsin üzerine samsung yazmışlar tasarım olarak. Appleı sevmem ama sezarın hakkı sezara.
    Yazıya bak hizaya gel Arkadaşım sen veya senin gibi şu cümleyi yazan arkadaşlara acıyorumbaşarılı apple tasarımları acımamın nedeni bilir kişi gibi foruma gelmiş ahkam kesiyorsunuz sen ve senin gibi düşünen kişiler tasarım firmasındamı çalışıyorsunuzda şu şunun tasarımını kopyalamış, şu telefonun tasarımı çok iyi diye bahsediyorsunuz beğeniler insanlara göre değişir ve sizide klonlamışlar her halde hep patent haberi çıkınca birtane klon hemen tasarım diye atlıyor konuya
    Ürettiği laptoplardan tutunda, cep telefonlarının ikonlarına ve endüstriyel tasarımlarına kadar özellikle Applea benzetmeye çalışıyor Samsung tasarımlarını. Geçen gün Samsungun bir telefon modelinde kamera ve fotoğraf modunu değiştiren sanal butonu bile iphoneinkiyle aynıydı. Boş konuşmayın böyle acıyorum falan diye. Ben asıl hepinize acıyorum. Tasarım ilkelerinin, esinlenmenin yada kopyalamanın ne demek olduğundan bile bir habersiniz, kalkmış acımaktan bahsediyorsunuz. Samsung telefonlarının köşelerindeki corner radius yani ovallik değerlerini bile iphoneunkiyle aynı yapıyor. O değeri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, mesela HTCde köşeleri oval tasarımlar yapıyor ama corner radius değerini fazla yada az yapıyorki telefon önden farklı gözüksün. Özgün gözüksün. Öndeki mikrofon tasarımı bile aynı Samsung telefonlarda. HTClere yada Sonylere bakın hepsinde farklı kendine özgü. Ama Samsungunkine bakınca adamlar iphoneun mikrofon tasarımını alıp birebir telefonlarına koymuşlar. iOS ikonlarını fuar stand giydirmelerinde bile kullanıyorlar. Şimdi tasarım hakkında bir halt bilmeyenlerin klasik lafına gelelim. Samsung üçgen tasarım mı yapsın? Sony üçgen yapıyor çünkü yada HTC telefonlarını di mi? Böyle cihazların tasarım farklılıkları detaylarda saklıdır zaten. Geometrik şekillerinde değil. Banada mı sen kim oluyorsun tasarımcımısın diye sorma, çünkü evet 14 yıllık grafik tasarımcıyım. Ama bizim işimizin belirli noktaları göreceli olduğu için herkes kendini doğuştan tasarımcı zanneder. Bu forumdaki al birini vur ötekine tadındaki bir sürü insan gibi.

Tasarımcı olabilirsin ama bu senin her şeyi mükembelbildiğin anlamına gelmez , evet samsung apple dan tasarımlar kopyalıyor ama içerik tamamen farklı bu nu nedenmi yapıyor çünkü apple kuduz bir köpek gibi nereye saldıracağını bilemiyor oraya dava açıyor buraya dava açıyor samsung elt. sinrini bozuyor ama nedense sadece geçici bir süre samsung ürünleri yasaklanıyor almanya ve avusturalyadaki davalarda ne oldu samsung suçsuz görüldü .Apple sadece saldırdığıyla kaldi apple nie hiçbir sosyalsorummluluk projesine katılmıyor çünkü apple bencil bir şirket ve hiçbir zaman samsung ile rekabet edemez ne kadar zorlasada ama yinede gözleri boyanmış iBoylar olduktan sonra apple in sırtı yere gelmez Ayrıca bir söz vardır Büyük işleri başaramayanlar küçük işleri çok abartır diye işte apple ın ki bu hafa bir dokunmatik ekran 2 şekil cihaz yaptın diye teknoloji devi olunmaz ...

• yani o telefonu gördüm bukadarda çalınmazki bu hırsızlıktan öte bir şey
  • Guldummm

• apple bence tasarımdan değil yazılım içindeki çalınan kodlardan ve kullanımdaki kopyalamadan ötürü vermiştir mahkemeye ayrıca android zaten ios tan esinlenerek yapılmadımı
  • Artik baydi bu haberler sacma sapan seylerle ugrasiyorlar cocuklar bile bunu yapsa haddini asmadan yapiyor.
  • bu tür konularda samsung'u haklı bulurdum ama samsung aşırıya kaçmaya başladı. bu nedir arkadaş?

eskiden şu usb prizleri bile kabul edilebilir buluyordum ama bu son galaxy ace plus ile esinlenmeyi geçtiği fark ediliyor samsung'un.

• bişey olmaz
  • Apple'a haksız diyen arkadaşlara bi sorum var. Apple'ın başında olsanız ne yaparsınız? Sizin telefonunuza benzeyen değil aynısı bi telefon çıkartılıyor. Ne yaparsınız siz?
  • Aynısı değil çok çok benzeri onuda yapsın artık :D
  • Samsung'un ipad, iphone ve macbook air ile igili tüm kopyalamaları delilleri ile aşağıdaki konuda var sürekli yazmak istemiyorum referans veriyorum konuyu. Insanlar apple tasarımlarına o kadar aşina oldularki her yeni ürüne artık doğalmış daha hangi şekilde tasarlanabilirmiş şeklinde bakıyor. ayrıca samsung sırf apple değil htc'den de ciddi şekilde esinlenmektedir.

http://forum.donanimhaber.com/m_52492262/mpage_2/tm.htm#msglink_52840325

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drony -- 20 Şubat 2012; 11:32:40 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.