Şimdi Ara

Apotemi sistemler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yanlış sorular var deniliyor doğru mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• apotemi yi boşver

• TAnRının Gölgesi T kullanıcısına yanıt
    Neden

• Güzel kitap sorular cok iyi 4 -5 yerde dizgi hatası gördüm mail attım cevap verdiler hatta çözümlerin bir kısmını siteye yukleyeceklermis tavsiye ederim

• Kitabin yazarı bizzat dersane hocamiz muazzam bi biyolojici hayatimda gordugum en iyi biyolojici diyebilirim. Arada hata olma ihtimali dusuk de olsa var ama suphelendigin soru varsa burada paylas bizzat sorabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rebel poet

Kitabin yazarı bizzat dersane hocamiz muazzam bi biyolojici hayatimda gordugum en iyi biyolojici diyebilirim. Arada hata olma ihtimali dusuk de olsa var ama suphelendigin soru varsa burada paylas bizzat sorabilirim.

hangi dersane hocam
  • Bakirkoy açı

• rebel poet kullanıcısına yanıt
    sayfa 33 9.soru
    s61 11.soru
    s59 4.soru iki tane yanlış şık var MSH ı ön lop kabul etmiş
    Açık uçlu soruda hipofizi hipotalamus olarak almış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EAyca

sayfa 33 9.soru
    s61 11.soru

Kitap bende yok ama yarin ders var bi arkadasimdan alip bakarim neyin yanlis oldugunu dusunuyorsan detayli belirtirsen daha faydali olur. Hocaya sorarim mutlaka

Hocam sayfa 33 9.soru değil yanlışlık olmuş s34 4.soru olacaktı.
    Cevapta E diyor ben A yaptım uyarı şiddeti artmasına bağlı olarak impuls hızı tepki şiddeti impuls sayısı artmaz almış. Sadece hız değişmez diye biliyorum.
    s61 s11 de FSH testesteron salgısı ve sperm üretilmesinde etkilidir seçeneğini doğru kabul etmiş bu görev LH ın değil mi hatta leydig hücrelerini uyararak bunları sağlıyor.
    diğerlerini açıklamışım şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whyayca -- 1 Nisan 2017; 18:23:6 >
  • quote:

Hocam sayfa 33 9.soru değil yanlışlık olmuş s34 4.soru olacaktı.
    Cevapta E diyor ben A yaptım uyarı şiddeti artmasına bağlı olarak impuls hızı tepki şiddeti impuls sayısı artmaz almış. Sadece hız değişmez diye biliyorum.
    s66 s11 de FSH testesteron salgısı ve sperm üretilmesinde etkilidir seçeneğini doğru kabul etmiş bu görev LH ın değil mi hatta leydig hücrelerini uyararak bunları sağlıyor.
    diğerlerini açıklamışım şimdiden teşekkür ederim

s66 değil s61'deki soru hocam bende sizin gibi yaptım 1 ve 2 olucak o bencede, 34deki 4'de sizin gibi yaptım, ama hipofizin ön lobu zaten msh salgılar ondan sıkıntı yok kitaptada öyle anlatmış konu kısmında

• baris7777 B kullanıcısına yanıt
    Dalgınlıkla yanlış yazmışım evet :D normalde ara lop diye ayırması lazım neyse meb öyle kabul ediyordur belki şuan kontrol etmeye üşeniyorum.
  • Meb kitabında fsh sperm uretilmesini saglar yaziyor testesteronla ilgili bir sey bulamadim yine de yarin sorarim

• Msh ön lopta?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıl ayrılmamış hocam

• Hayatimda apotemi sistemler kadar eksik ise yaramaz bir kitap gormedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Doktoradayıı

Bu yıl ayrılmamış hocam

Tamam sağol hocam
  • quote:

sayfa 33 9.soru
    s61 11.soru

Hipotalamusun hipofiz olarak alindigi acik uclu soru sayfa kac hocam digerlerini ayirdim soracagim birazdan. bazilarini anladiniz galiba gozunuzden kacmis

O 23.sayfa
    s61 11.soru s34 4.soru bunları sorsan yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whyayca -- 2 Nisan 2017; 15:59:07 >
  • quote:

O 23.sayfa
    s61 11.soru s34 4.soru bunları sorsan yeter

61-11 de fsh ve lh in ortak etkisiymis sperm uretiminde ve testeron salgisinda etkili olmalari.

34-4 de soru kokunde bir sinir hucresinde seklinde belirtiyor yani aslinda sinir hucresinin tepki siddeti ve impuls sayisi da sabittir tum sistemi dusununce tepki siddeti artar ve daha cok sinir hucresi uyarilacagi icin impuls sayisi artar. Sasirtmaca var biraz soruda ama buna benzer cikmis soru da varmis ondan esinlenerek yazilmis.

Klasik soruda haklisiniz hipofiz olmasi gerekiyor daha dogrusu okun hipotalamusu gostermesi gerekiyor boyle ilerde de bazi hatalar varmis onlar yeni baskida duzeltilmis ama bu gozden kacmis.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.