Şimdi Ara

Apollo astronotlarının Ay'da duydukları ilginç ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apollo astronotlarının Ay'da duydukları ilginç ses

Mayıs 1969'da Apollo 10 astronotları Ay'ın karanlık tarafından geçerken ilginç bir ses duydular. O sıralarda Houston'la bağlantısı olmayan üç astronot duydukları sese "uzay-tipi müzik" ismini vermişlerdi.

Apollo 10 astronotları kısa süre sonra Dünya'yla tekrar iletişime geçmiş olsalar da; psikolojik durumlarından endişe duymaları sebebiyle, uzay müziğinden kimselere bahsetmemişlerdi. Daha sonra NASA tarafından yazılı transkriptleri yayımlanan ilginç olayın ses kayıtları, ancak 47 yıl sonra, bugünlerde ortaya çıkarılabildi.

[bkzdh=82615]

Science Channel'ın geçtiğimiz günlerde yayımladığı videolar sayesinde üç astronotun 1969'da, uzay boşluğunda işittleri ilginç sesi bizler de duyabilme şansı yakalıyoruz. Astronot Eugene Cernan'ın,"Şunu duydun mu? Islık benzeri sesi? Whooo" şeklinde duygularını ifade ettiği anlara tanık olabildiğimiz videolar olayın detaylarına dair birçok bilgi de içeriyor, ancak heyecana gerek yok, sesler maalesef uzaylılara ait değil.

Apollo 10 astronotlarının duydukları ses, çok yüksek ihtimalle, iki radyo dalgasının çakışması sonucu oluşuyor. Yüzeye indirilen Ay modülü ve yörüngedeki kumanda modülünün her ikisinin de radyo sinyalleri yayması sonucu oluşan çakışma, uzay müziğinin ortaya çıkmasındaki asıl sebep olarak gösteriliyor.

Apollo 11 pilotu Michael Collins de benzer bir ses duyduğunu açıklamıştı. Collins o anlar için,"Eğer bu konuda uyarılmasaydım, muhtemelen çok fazla korkardım" ifadelerini kullanıyor. 

• Kandırıldık beyler ezan sesi değilmiş :(

• daha halen bunların aya gittiğine inananlar var..

• Bunların hepsi kpss'ye hazırlık kitabında yazıyo... Aya gitmeye gerek yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

daha halen bunların aya gittiğine inananlar var..

Tabi canım mağara devrindeyiz ya burnumuzun dibindeki yere uzay aracı yollayamıyoruz halen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abd'nin ruslara piskolojik üstünlük kurmak için uydurduğu soğuk savaş yalanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Bunların hepsi kpss'ye hazırlık kitabında yazıyo... Aya gitmeye gerek yoktu.

Ben altında çok şey gördüm bu yorumun ama :D
    Normal bir gönderi de olabilir gerçeğini görmezden gelemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: General.

Abd'nin ruslara piskolojik üstünlük kurmak için uydurduğu soğuk savaş yalanları.

adamların aya gittiği bilimsel olarak kanıtlandı, bilmiyorsanız araştırın, öğrenin. sallamasyon bilgi ile yaşamayın sonra da elin adamı aya gider bizimkiler yaya gider. nedeni çok açık değil mi
  • Allah bilir uzay istasyonunun falan yalan olduguna inaniyodur buna yalan diyen arkadaslar

• Videoya başlar başlamaz HF devre gürültüsü yav bu dedim. Bilimin magazini ya böyle şeyler. Ciddiye almaya bile gerek yok kanımca. Hele de belgesel kanallarının böyle paparazi haberlerini.

• Aya gitmek değil marifet, daha ziyade adam olmak. Anıran eşşekler gibi şen şakrak elbette gittiler aya.

• o zamanın teknoloji ile kulaklıklarına sinyal dalgaları gelmiştir parazit şeklinde açıklması bu kadar basit :D

• Efenim, toplumda düşünce yönlendirme yapılıyor.
  • aya bir değil onkez falan insanlı uçuş yaptılar.
    yayınlanan görüntüler gerçek değil stüdyo işi o ayrı.

gerçekleri gıdım gıdım açıklayacaklarki çok yalancı gözükmesinler.

marsta sıvı halde su yok gibi bişey ama heryer buzul. yalanın daniskası
    pardon yalan değil katı su yok deyen olmamıştı değilmi.

• Kedidir Kedii....

• Dağılabiliriz uzaylı vs. sesi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

quote:

Orijinalden alıntı: General.

Abd'nin ruslara piskolojik üstünlük kurmak için uydurduğu soğuk savaş yalanları.

adamların aya gittiği bilimsel olarak kanıtlandı, bilmiyorsanız araştırın, öğrenin. sallamasyon bilgi ile yaşamayın sonra da elin adamı aya gider bizimkiler yaya gider. nedeni çok açık değil mi

Sen kendini geliştir ilk aya giden Türk ol. Seninle gurur duyarım.

• Başladı yine algı oyunları!
    daha L2 ye James Web telekobunu gönderemediler 2018 için ertelenmişti yine ertelenir bu gidişle
    neymiş efendim aya gitmişler hoplayıp zıplayıp birde geri dönmüşler ve bunları 1969 da başarmışlar
    geçiniz
    buna paralel olarak 2020 lerde mars a insanlı uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyor SpaceX şirketi buna inanan vatandaşım alayını yalayıp yutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soner_o7 -- 24 Şubat 2016; 1:18:05 >
  • Amerika veya Nasa 1969 tarihinde güneş'e gittik geldik deseler inanacak tipler bunlar...
    Kendileri varsın inansınlar da inanmayanlara niye hakaret ediyorlar anlayamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soner_o7

Başladı yine algı oyunları!
    daha L2 ye James Web telekobunu gönderemediler 2018 için ertelenmişti yine ertelenir bu gidişle
    neymiş efendim aya gitmişler hoplayıp zıplayıp birde geri dönmüşler ve bunları 1969 da başarmışlar
    geçiniz
    buna paralel olarak 2020 lerde mars a insanlı uçuş gerçekleştirmeyi düşünüyor SpaceX şirketi buna inanan vatandaşım alayını yalayıp yutar

Ver parasını 6 aya hepsini göndersinler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.