Şimdi Ara

Apartmanda 3 Tane Sirketin Fiber Kutusu Mevcut, Altyapi Kime Aittir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Daimon88

Fiber mi, VDSL mi?

Alıntıları Göster
    Fiber veriyor

Modemi ttnet getiriyormus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

Fiber veriyor

Modemi ttnet getiriyormus

Alıntıları Göster
    Kafam karisti acikcasi, evde yanimda arkadas var, ona da muhabbetini actim, diyor musteri hizmetleri kalitesine de odaklan, sorun cikarsa eve kim gelecek duzeltmeye. Hak veriyorum, o yuzden yanasamadim

• quote:

Kafam karisti acikcasi, evde yanimda arkadas var, ona da muhabbetini actim, diyor musteri hizmetleri kalitesine de odaklan, sorun cikarsa eve kim gelecek duzeltmeye. Hak veriyorum, o yuzden yanasamadim

Alıntıları Göster
    Türk Telekom geliyor

• quote:

Türk Telekom geliyor

Alıntıları Göster
    Uydunet ile Superonline fiber arasindaki ping kalitesinde Superonline'i secmeme ramak kalmisken Turk Telekom fiber cikti yani simdi..

Turk Telekom'un fiber altyapisi nasil beyler ping acisindan? Manisa, Guzelyurt Mahallesi, Gocmen Evleri bolgesi icin merak ediyorum...

• quote:

Uydunet ile Superonline fiber arasindaki ping kalitesinde Superonline'i secmeme ramak kalmisken Turk Telekom fiber cikti yani simdi..

Turk Telekom'un fiber altyapisi nasil beyler ping acisindan? Manisa, Guzelyurt Mahallesi, Gocmen Evleri bolgesi icin merak ediyorum...

Alıntıları Göster
    taahüt yok zaten
    ben olsam denerdim.
    beğenmezsen kapatırsın
    sol da ve uydunette hangi paketi almayı düşünüyorsun ?
  • quote:

taahüt yok zaten
    ben olsam denerdim.
    beğenmezsen kapatırsın
    sol da ve uydunette hangi paketi almayı düşünüyorsun ?

Alıntıları Göster
    24 mbps 150 GB AKN veya 25 mbps AKN'siz tarife arasinda gidip geliyorum...

• 3 firma da bulunduğun lokasyona fiber getirebilir. Bununla alakalı herhangi bir kısıtlama yok. Ayrıca Turk Telekom ve Turksat (KabloNet) Türkiye genelinde sadece kendi altyapısını oluşturan 2 firma. Superonline bazı bölgelerde kendi altyapısı ile verirken, bazı bölgelerde de Turk Telekom altyapısı üzerinden hizmet verir.
    Bütün firmalar günümüzde binaya ya da daireye kadar olmasa da altyapı sinyallerini fiber ile ulaştırır.
    Velhasıl her firma farklı bölgelerde farklı şekilde çalışır (performans anlamında)
    Evimde Ttnet kullanıyorum, pinglerde problemim yok. Aynı şekilde kablonet de kullanıyorken herhangi bir problem yaşamadım. Binadaki bağlantı problemleri daire içerisine ne kadar sağlam kurulum yapılırsa yapılsın, sinyal dalgalanması bu tür ping gibi durumlara sebebiyet verebilir.
    Başka bir firmanın altyapısını kiralayan firmayı tercih ettiğinde herhangi bir arıza durumunda muhattap bulman zor.
    Turk Telekomda "pinglerim yüksek" diye bir şikayetin olduğunda kessinlikle ilgilenmiyorlar :)
    Turksat (KabloNet) da ise ücretsiz teknik destek var. Yani evine gelecek olan teknik ekip senden ücret talep etmiyor.
    İnternet servis sağlayıcısını tercih etmeden önce oturduğun binada ya da yakınlarda internet kullanan insanlara danışman daha iyi olur. Başka bir ilde oturan bir insanın ya da düşündüğün firma ile alakası bile olmayıp sadece klavye üzerinden eleştirenleri dikkate almanı tavsiye etmem.. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zeirone

3 firma da bulunduğun lokasyona fiber getirebilir. Bununla alakalı herhangi bir kısıtlama yok. Ayrıca Turk Telekom ve Turksat (KabloNet) Türkiye genelinde sadece kendi altyapısını oluşturan 2 firma. Superonline bazı bölgelerde kendi altyapısı ile verirken, bazı bölgelerde de Turk Telekom altyapısı üzerinden hizmet verir.
    Bütün firmalar günümüzde binaya ya da daireye kadar olmasa da altyapı sinyallerini fiber ile ulaştırır.
    Velhasıl her firma farklı bölgelerde farklı şekilde çalışır (performans anlamında)
    Evimde Ttnet kullanıyorum, pinglerde problemim yok. Aynı şekilde kablonet de kullanıyorken herhangi bir problem yaşamadım. Binadaki bağlantı problemleri daire içerisine ne kadar sağlam kurulum yapılırsa yapılsın, sinyal dalgalanması bu tür ping gibi durumlara sebebiyet verebilir.
    Başka bir firmanın altyapısını kiralayan firmayı tercih ettiğinde herhangi bir arıza durumunda muhattap bulman zor.
    Turk Telekomda "pinglerim yüksek" diye bir şikayetin olduğunda kessinlikle ilgilenmiyorlar :)
    Turksat (KabloNet) da ise ücretsiz teknik destek var. Yani evine gelecek olan teknik ekip senden ücret talep etmiyor.
    İnternet servis sağlayıcısını tercih etmeden önce oturduğun binada ya da yakınlarda internet kullanan insanlara danışman daha iyi olur. Başka bir ilde oturan bir insanın ya da düşündüğün firma ile alakası bile olmayıp sadece klavye üzerinden eleştirenleri dikkate almanı tavsiye etmem.. :)
    Bu yorumu gormeden 5 dakika once musteri hizmetlerini aradim ve sozlesmemi 24 ay daha uzatip fibere gecis yaptim. Sectigim sirket ve tarife;

Superonline - Iki Kat Fiber Internet Kampanyasi

24 Mbps, Limitsiz, 150 GB AKN. Ilk 12 ay 69,90 lira, sonraki 12 ay 74,90 lira.

Ilginiz icin tesekkur ederim herkese. Uydunet'teki dengi tarife 24 ay tamamen 69,90 lira olsa da ping olayina odaklandim. O yuzden 12 ay sonradan itibaren 5 lira fazla fatura odemeyi tercih ettim. Yurtdisindaki Battlefield serverleri icin pinge ihtiyacim olacak. Yardimci olan herkese tekrar tesekkur ederim!

• Hayır. 3 u de ayrı altyapı. Centilmenlik anlaşması öncesinde yapılmıştır. Benim binamda da 3 adet altyapı mevcut. 3 u içinde ayrı fiber geliyor.

• StanicEnemyX kullanıcısına yanıt
    Telekomdan bir ucret alıyor musunuz bu yorum icin ?

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Guzelyurtta sorun olmaz sanirim 2.anafartalardayim hem ttnet hem kablonet iyi .Ben kablonet kullanıyorum

• Telrkom veya uydunet al. Superonline pahali ama sorun vs olunca hemen hallediliyor. İstersen al ama cok para lazim iyi hizlar icin.

• StanicEnemyX kullanıcısına yanıt
    Kablonet son 2-3 senedir sadece fiber yeni şebeke yapıyor. Eski şebekelerde de fiberi aboneye yaklaştıracak şekilde upgradeler var. En kötü bir abone 200-300m mesafeden daha uzak değildir fibere. Yoksa bu yüksek hızlar mümkün değil zaten

• superonline altyapısı üzerinden vodafone alabilirsin
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam

Benim 18inde taahütüm bitiyor, sol kullanıyorum 35 mi 50 mi öyle bi akk var, 55 tl ödüyordum. Şimdi 2019'da akk kalkacak muhabbetleri beni düşündürmeye başladı acaba taahütsüz başka bir firmayı mı denesem yılbaşına kadar yoksa vodafone'un baya cezbedici paketlerine mi geçsem bilemedim. Aklımda sizin aldığınız paket vardı 150 gb rahat ayın ortasına kadar beni götürür diyodum birde alıştık hız düşümüne, kota dolduktan sonra 16 mgbitle götürüyorduk gene bu paket yeter diyodum. Ama paketin şartlar kısmının 12. Maddesinde kota dolduktan sonra hızın 8 mgbite düştüğünü görünce afalladım. Bundan haberi olan var mı acaba?
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alegra -- 17 Ekim 2018; 1:12:6 >

• Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Hız konusunda aynı kaliteyi verirler mi hocam? Ankara Eryamanda yaşıyorum baya merkezi yerdeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xeqona

superonline altyapısı üzerinden vodafone alabilirsin
    Forumdaki Vodafone yetkilisi dun dm atti ama ben o dm'den 1 gun once 24 ay taahhut yapmistim Superonline ile musteri hizmetleri araciligiyla. Yoksa Vodafone iyiydi fiyat acisindan, kalite zaten Superonline fiber, ayni altyapi.

Vodafone fiyat acisindan iyi fakat fiyati 7 lira daha az gosteriyor; aylik modem kira ucretini baska bir baslikta belirtiyor. Aynisini Uydunet de yapiyor. Ben sevmiyorum boylesine ucuz pazarlama yontemlerini, bana itici geliyor. Superonline ise aylik modem kiralama ucreti almiyor. Fakat hizmet sonlandirilirsa, modem ve aksesuarlarini kargoyla 15 gun icerisinde gonderilmesini, aksi taktirde 200 lira masraf yansitilacagini belirtiyor. DSL hizmet icin 2 yil once verdikleri modem ve aksesuarlari bu hafta kargoya vercem.

• Alegra kullanıcısına yanıt
    Superonline hesabına gir, 6-7 aylık internet kullanım periyoduna bak, ortalama ne kadar donwload yapılmış onları analiz et, 150 GB'dan aşağıysa 150 GB AKN'li paket gayet yeterli. Hatta 6-7 aylık internet kullanım periyodun ortalama 180 GB civarı olsa da 150 GB AKN mantıklıdır; 30 günlük kullanımda son iki gün 8 Mbps kullansan sorun olmaz.
  • Uydunet 2 ay öncesine kadar modem satışı da yapıyordu. İsteyen kiralıyor, isteyen satın alıyordu. Bir de bu kiralama olayı uydunet'te 2 sene öncesine kadar yoktu. Dolayısı ile cihazı olmayan herkes uydunet'ten ya da piyasadan cihaz satın alıyordu, cihazı olan da cihaz satın alma ücreti ödemeden kampanyaya katılıyordu. Dolayısıyla 2 seneden fazla üye olan herkesin elinde satın aldığı cihazlar var.

Bu yüzden, cihazı olan veya cihazı satın almak isteyenler için(kampanyalar sene başında belirleniyor, sene başından ağustosa kadar cihaz satışı vardı.) Boşuna kiralama ücreti ödenmesin diye kiralama ücretini ayrı bir sekmede gösteriyorlar. Cihazı satın almış bir kişinin tekrar kiralama ücreti ödemesi kadar saçma bir şey olamaz sonuçta

Superonline'da ise cihaz kiralama ücreti(dsl için 4 tl, fiber için 7 tl) var ama kampanya ücretinin içine gömüyorlar. Taahhütsüz kullanmadığınız sürece bu ücret kampanya fiyatına dahil. Kampanya detaylarını okumadan bunu göremiyorsunuz. Örneğin:

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi "** Kampanya fiyatına tüm vergiler ve 7 TL modem kullanım ücreti dâhildir. "

https://s2.superonline.net/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Evde_2_Kat_Fiber_internet.pdf 5.sayfada aylık modem kullanım ücreti gözüküyor.

Vodafone ise dediğiniz gibi. Önceden superonline gibi kampanya ücretine dahil ediyordu kiralama ücretini, şimdi ayrı bir kalem olarak gösteriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Uydunet 2 ay öncesine kadar modem satışı da yapıyordu. İsteyen kiralıyor, isteyen satın alıyordu. Bir de bu kiralama olayı uydunet'te 2 sene öncesine kadar yoktu. Dolayısı ile cihazı olmayan herkes uydunet'ten ya da piyasadan cihaz satın alıyordu, cihazı olan da cihaz satın alma ücreti ödemeden kampanyaya katılıyordu. Dolayısıyla 2 seneden fazla üye olan herkesin elinde satın aldığı cihazlar var.

Bu yüzden, cihazı olan veya cihazı satın almak isteyenler için(kampanyalar sene başında belirleniyor, sene başından ağustosa kadar cihaz satışı vardı.) Boşuna kiralama ücreti ödenmesin diye kiralama ücretini ayrı bir sekmede gösteriyorlar. Cihazı satın almış bir kişinin tekrar kiralama ücreti ödemesi kadar saçma bir şey olamaz sonuçta

Superonline'da ise cihaz kiralama ücreti(dsl için 4 tl, fiber için 7 tl) var ama kampanya ücretinin içine gömüyorlar. Taahhütsüz kullanmadığınız sürece bu ücret kampanya fiyatına dahil. Kampanya detaylarını okumadan bunu göremiyorsunuz. Örneğin:

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi "** Kampanya fiyatına tüm vergiler ve 7 TL modem kullanım ücreti dâhildir. "

https://s2.superonline.net/DeviceDocumentLibrary/bireysel/Evde_2_Kat_Fiber_internet.pdf 5.sayfada aylık modem kullanım ücreti gözüküyor.

Vodafone ise dediğiniz gibi. Önceden superonline gibi kampanya ücretine dahil ediyordu kiralama ücretini, şimdi ayrı bir kalem olarak gösteriyor.
    Haklısın, daha net fark etmiş oldum, teşekkürler!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.