Şimdi Ara

Apartmanda 3 Tane Sirketin Fiber Kutusu Mevcut, Altyapi Kime Aittir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni tasindigim apartmanda fiber altyapi var, 3 farkli sirketin fiber kutusu mevcut: Uydu Net, Superonline ve Turk Telekom. Biliyorsunuz ki bir bolgeye sadece tek bir sirket altyapi doseme icin yasal izin alabiliyor. Dolayisiyla apartmanda bulunan fiber saglayici sirketlerden ikisi digerinin altyapisindan faydalaniyor. Apartmandaki fiber altyapinin hangi sirkete oldugunu nasil anlayabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uydunet yani kablonet fiber kullanmaz,uzak durulması gereken bir firma özellikle oyun oynuyor isen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StanicEnemyX

Uydunet yani kablonet fiber kullanmaz,uzak durulması gereken bir firma özellikle oyun oynuyor isen.
    Fiber kullanmiyorsa bu nedir?

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,554,gercek-sinirsiz-kampanya

• 3ü de birbirinden bağımsız.
    oris in kampanyasını deneyebilirsin 100mbps 60tl.(ttnet altyapısını kullanıyor.)
    forumda konusu var.

uydunet ve superonline da 100mbps paketler kotalı.(kotasızlar çok pahalı)
  • Uyguner fiber kullanmaz ne demektir ya cahil cahil yorum yapmayın gayette oyun oynanıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Bilindik bir firma degil, eger Turk Net gibi taahhud uygulamayan bir sirket olsaydi deneyebilirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: cadavaros

Uyguner fiber kullanmaz ne demektir ya cahil cahil yorum yapmayın gayette oyun oynanıyor
    Modemin guvenlik ayarini kapattin mi?

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Göz boyamaca yalan sadece.

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Asıl sen cahil cahil yorum yapma,bizzat turksat kutusunun içini gördüm fiber falan yok,mh aradığında apartman kutunuza kadar fiber diyorlar alakası yok,aynı şey başka şehirde oturan arkadaşımın başınada geldi.Kablonet ile r6s veya hots oynamayı dene bir anlarsın oynanırmı oynanmazmı.

• Bir apartmanda aynı anda birden fazla fiber altyapı olabilir. Bazen firmalar bölgedeki rekabeti görünce aynı apartmana birden fazla altyapı döşeyebiliyor. 3 şirketin de altyapısı kendisine aittir. İstediğinizden alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Dun Superonline musteri hizmetleri de benzer seyi dedi.

25 mbps, limitsiz, 150 GB AKN tarifesi Uydunet'te 85 lira, Superonline'da 90 lira. Aradaki 5 lira fark onemli degil bence. Manisa, Guzelyurt Mahallesi, Gocmen Evleri'nde hangi sirketten iyi ping degeri alabilirim, onu nasil ogrenebilirim?

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    Superonline ve turksat 25 mbit akn'li paketleri kota sonrası 8 mbit'e düşsün diye 24'e çekti dikkat edin. Bu iki firmada 25 mbit akn'li paket yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 13 Ekim 2018; 15:52:14 >
  • yıl 2018, hala anten kablosu ile aldığı, geçen yüzyıla ait olan çağ dışı teknolojiyi fiber sananlar var...

şimdi fanboylar gelir bla bla yapar.
  • Uydunet'te ping bölgeden bölgeye değişebiliyor. Çok yüksek ping alan kullanıcı da var, normal ping alan kullanıcı da var. Ping sizin için daha önemliyse superonline'a geçin. Superonline'ın pingleri diğer sağlayıcılara göre daha düşük oluyor genelde.

Onun dışında iki sağlayıcının sitelerindeki bütün kampanyalara bakıp fiyatları karşılaştırın. Bazı tarifeler, bazı kampanyalarda daha ucuz olabiliyor. Örneğin 24 mbps 150 gb akn uydunet'te 85 tl demişsiniz. Aslında uydunet'te 70 tl ve ilk 3 ay ücretsiz:

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,556,3-ay-bizden-kampanyasi

Benzer şekilde superonline'da da 90 tl değil, ilk ay 12 69,90 tl sonraki 12 ay 74,90 tl:https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Superonline ve turksat 25 mbit akn'li paketleri kota sonrası 8 mbit'e düşsün diye 24'e çekti dikkat edin. Bu iki firmada 25 mbit akn'li paket yok.
    Haklisin, ozur dilerim, 25 degil 24 demek istemistim.

Uydunet fiber 24 mbps 150 GB AKN 70 lira

Superonline fiber 24 mbps 150 GB AKN 70 lira

Manisa, Guzelyurt Mahallesi, Gocmen Evleri'nde en iyi pingi hangi altyapidan alabilirim onu dusunuyorum...

Uydunet'in kutusu apartman kapisindan girince hemen solda. O yuzden sadece Uydunet fiber var saniyordum. Superonline ve Turk Telekom sitelerinden adrese dayali kontrol yapinca fiber oldugunu gordum. Once Uydunet'in altyapisini kullandiklarini sandim. Asagi bodrum katindaki komurlukleri kontrol ederken sans eseri Superonline ve Turk Telekom kutularini gordum. Nicin oyle bir sey yapilmis hayret ettim.

Bodrum katindaki komurlukteki kutudan gelmesi hizi veya pingi etkiler mi acaba mesafeden dolayi?

Evdeki modeme kadar fiber kablo cekiyorlar mi her iki sirket?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 13 Ekim 2018; 19:36:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Uydunet'te ping bölgeden bölgeye değişebiliyor. Çok yüksek ping alan kullanıcı da var, normal ping alan kullanıcı da var. Ping sizin için daha önemliyse superonline'a geçin. Superonline'ın pingleri diğer sağlayıcılara göre daha düşük oluyor genelde.

Onun dışında iki sağlayıcının sitelerindeki bütün kampanyalara bakıp fiyatları karşılaştırın. Bazı tarifeler, bazı kampanyalarda daha ucuz olabiliyor. Örneğin 24 mbps 150 gb akn uydunet'te 85 tl demişsiniz. Aslında uydunet'te 70 tl ve ilk 3 ay ücretsiz:

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,556,3-ay-bizden-kampanyasi

Benzer şekilde superonline'da da 90 tl değil, ilk ay 12 69,90 tl sonraki 12 ay 74,90 tl:https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/evde-2-kat-fiber-internet-kampanyasi
    Ev tasima surecini daha tamamlayamadim 1 haftadan beri, kafam karma corba. Yanlis yazmisim;

90 lira Superonline fiber 25 mbps, AKN yok.

85 lira Uydunet fiber 25 mbps, AKN yok.

150 GB AKN ideal aslinda benim icin. Iki sirket de 70 lira. Superonline'da sadece 12 ay 70 lira, geri kalan 12 ay 75 lira. Uydunet'te 24 ay boyunca 70 lira, ustelik ilk 3 ay ucretsiz (27 ay taahhut).

Ben FPS oyunu da oynadigim icin ping ve upload hizina onem veriyorum.. O yuzden fiyat konusunu ikinci plana itebilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Uydunet'te ping bölgeden bölgeye değişebiliyor. Çok yüksek ping alan kullanıcı da var, normal ping alan kullanıcı da var. Ping sizin için daha önemliyse superonline'a geçin. Superonline'ın pingleri diğer sağlayıcılara göre daha düşük oluyor genelde.

Ev tasima surecini daha tamamlayamadim 1 haftadan beri, kafam karma corba. Yanlis yazmisim;

90 lira Superonline fiber 25 mbps, AKN yok.

85 lira Uydunet fiber 25 mbps, AKN yok.

150 GB AKN ideal aslinda benim icin. Iki sirket de 70 lira. Superonline'da sadece 12 ay 70 lira, geri kalan 12 ay 75 lira. Uydunet'te 24 ay boyunca 70 lira, ustelik ilk 3 ay ucretsiz (27 ay taahhut).

Ben FPS oyunu da oynadigim icin ping ve upload hizina onem veriyorum.. O yuzden fiyat konusunu ikinci plana itebilirim...

• O zaman superonline hocam. Ping konusunda uydunet'te yüksek olan da var, normal olan da var ama superonline kadar düşük ping süresi alan da duymadım. Superonline'ın kendi yurtdışı çıkışı var ve genellikle diğer sağlayıcılara göre daha düşük ping sunuyor. Ping önemliyse superonline seçmeniz daha mantıklı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Bilindik bir firma degil, eger Turk Net gibi taahhud uygulamayan bir sirket olsaydi deneyebilirdim
    Ttnet ten al sat yapıyor sıkıntı olmaz

Taahhütsüz hizmet veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

Ttnet ten al sat yapıyor sıkıntı olmaz

Taahhütsüz hizmet veriyor

Alıntıları Göster
    Fiber mi, VDSL mi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.