Şimdi Ara

Apartman sakinlerinden baz istasyonuna tepki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çanakkale Barbaros Mahallesi Uyar Sokak Uyar Apartmanı çatısına “Tadilat Yapıyoruz” denilerek; kiracı olan apartman sakinlerine bilgi verilmeden baz istasyonu kuruldu.

Tadilat yapıyoruz gerekçesiyle Uyar Apartmanın üstüne Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından baz istasyonu kuruldu. Apartman sakinlerine herhangi bir bilgilendirme yapılmadan neler olduğunu soranlara ise çatıda tadilat yapıldığı söylenerek kısa sürede baz istasyonu kurulumu gerçekleşti. Ancak gerçek ortaya çıktığında baz istasyonun sağladığı radyasyon kirliliğinden şikâyetçi olan çevre sakinleri imza toplamaya başladı. Mülk sahiplerinin oturmadığı tamamının kiracı olduğu apartmana bilgilendirme yapılmadan baz istasyonunun kurulması kiracıları ayağa kaldırdı. Bazı apartman sakinleri baz istasyonunun kaldırılmaması halinde kira ödemeyeceklerini belirterek taşınma masraflarının karşılanmasını talep etti. Apartman sakinleri evlerinin üstünde baz istasyonuyla oturmak istemediklerini belirti.

Uzmanlar baz istasyonları ile cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını etkilediğini ifade ediyor. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker, “Elektromanyetik radyasyon insanlara ve doğaya büyük bir zarar vermektedir” dedi. Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar da “Sağa sola, her tarafa baz istasyonu kurulması makul, mantıklı bir yaklaşım değil. Firmalar biraz kolaycılığa kaçıyorlar. Buldukları hazır direğe baz istasyonu kurmak istiyorlar. Halbuki Avrupa’nın bu konuda normları var” diye konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Selim Şeker ve Onkolog Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar, baz istasyonu ve cep telefonlarının insan sağlığı üzerine etkisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Şeker, baz istasyonlarının insan sağlığına olumsuz etkilerinin olduğunu belirterek, “Bu çeşitli araştırmalarla ispat edilmiştir. En son ABD yapılan bir araştırmada insan sağlığına zararlı olduğu kesinleşmiştir. Maalesef yalnız insanlar üzerinde değil 21. yüzyılın en büyük sorunu elektromanyetik radyasyonun çevreye verdiği zararlar. Binlerce kuş ortadan kalkmıştır. Kuşlara, ağaçlara zarar vermekte. Elektromanyetik radyasyon insanlara ve doğaya büyük bir zarar vermektedir” dedi.
    http://bigacarsambapostasi.com/kiracilara-sorulmadan-baz-istasyonu-kurdular

• Herhalde bu apartmanda kimse wi-fi'ı, cep telefonunu geçtim elektrik bile kullanmıyor. Çünkü hepsinde elektromanyetik dalga yayılımı var. Türkiye de baz istasyonları sanırım kabul edilebilir seviyenin de çok altında yayın yapıyor. Kaldı ki o baz istasyonunun en az zararı da alttakilere.

Radyo, telsiz tv, uydu, radar sistemleri, elektrik hatları, mr sistemleri hepsi kapatılsın o zaman. Her şeyin olduğu gibi teknolojinin de bir bedeli var. Dumanla haberleşsek bu sefer de hava kirliliği olacak. :D
  • Keske bizim binaya baz istasyonu koysalar yer verdigimiz halde gelip kurmuyorlar millet iyice kafayi yedi bu telefonlar nasil ceksin baz istasyonu olmadan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhalde bu apartmanda kimse wi-fi'ı, cep telefonunu geçtim elektrik bile kullanmıyor. Çünkü hepsinde elektromanyetik dalga yayılımı var. Türkiye de baz istasyonları sanırım kabul edilebilir seviyenin de çok altında yayın yapıyor. Kaldı ki o baz istasyonunun en az zararı da alttakilere.

Radyo, telsiz tv, uydu, radar sistemleri, elektrik hatları, mr sistemleri hepsi kapatılsın o zaman. Her şeyin olduğu gibi teknolojinin de bir bedeli var. Dumanla haberleşsek bu sefer de hava kirliliği olacak. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Let Down -- 4 Kasım 2018; 14:41:23 >
  • Sonra telefon çekmiyor diye ağlarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yavuz dizdar çok aykırı bir tip, insanları acayip gaza getiriyor, hele gıda üzerine bazı açıklamaları vardı resmen adam halk sağlığını tehlikeye sokacak şeyler söylemişti. popüler olmak adına halkı kışkırtmak yerine umarım derslerine çalışıp en yakın zamanda profesor olur
  • Ütü kadar radyasyon yayıyor baz istasyonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiye nasıl ulaştınız Cok merak ettim bir hayli bilimsel duruyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Bu bilgiye nasıl ulaştınız Cok merak ettim bir hayli bilimsel duruyor
    Sar değerlerini googleden arastırın derim yıllar önce tesadüfen bi slaytta karşılaşmıştım

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    itibar etemeyin böyle saçma slaytlara, elektro manyetik alan ve radyasyon çok farklı kavramlardır, ayrıca ütü elektriği elektriği ısıya çevirir, baz istasyonu ise elektriği elektronik sinyalllere çevirir, sinyalin olduğu alanda elektromanyetik alan vardır ayrıca 7/24 alan yaratır, ütü 15-20 dk çalışır, ne çalışma süresi ne alan tipi kıyaslanacak mevzular değildir.
  • Cebinde taşıdığın cep telefonu sana baz istasyonundan daha fazla radyasyona maruz bırakıyor. Bunlar hep cehaletten. Bizim baz istasyonlatı çok ilginçtir avrupadan daha düşük şiddette yayın yapıyor. Acaba avrupalılar mı böyle istediler bilemiyorum ama çok fazla baz istasyonu dikilmesi gerekiyor bu şekilde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.