Şimdi Ara

Apartman hayatı insanı delirtebilir (Müjde artık şikayet edebiliyoruz!!) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
13
Favori
30.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
394 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde terliklerini sürterek yürüyen Y kafalılar var ki tadından yenmez, adeta üstten aşağıya beyninizi kemirir.

• Allahıma şükürler olsun ki doğduğumdan beri müstakil evde yaşıyorum.Bakımı zor.Tamir ettirsen de yine masraf çıkarıyor fakat karışanım edenim yok.İstediğim gibi girip çıkıyorum.İstediğim gibi ses-müzik-film açıyorum.Arkadaşlarımı çağırıyorum.Kapının önünde oturup arkadaşlarla takılıyorum.Hiçbir zaman da lüks apartman dairelerine özenmedim.Umarım herkes istediği gibi bir evde huzurla yaşayabilir .

• Az nüfüs = müstakil daha çok ev.

"En az 3 çocuk"...

• Üniversite zamanı gürültü hassasiyetim vardı. Sınavdan 2 ay önce evin önüne apartman dikmek için inşaat başlamıştı benimde 600 sayfam vardı hergün 10 saat dozer birde üstüne saat sabah 5 te ezanla 4 yaşında bir komşu çocuğu uyanır bağırıp koşardı hiperaktifmis 10 yaş büyük abisini döverdi öyle fena . O zaman ses azaltıcı kulaklık bulup dersimi bitirmiştim geceleri çalışarak . Şimdi müstakildeyim apartmanın derdi bitmez mutehahit adamın biri oğlum kpss yi ben tadilat yaptım kazanamadı demişti. Tabi ekmek zor kazanılıyor saygım var ama sürekli apartmanda oturmak delirtir arada sakin yerler lazım benim oturduğum yer şehrin en gürültülü yeriydi . Üstüne tam ders yaparken çocuk evi yıkardı o gün evlilikten soğudum zaten :)))
    Şimdi müstakilin avantajı kimseyi rahatsız etmiyorsun kimsede seni etmiyor ne bir gün şikayet ettim birini nede millet beni etti ama bulunduğum yerde yazın düğün dernek çok oluyor silah atmak falan yazın imkanım olsa sahile kaçmak en iyisi yoksa 4 4 lük müstakil yasamak imkanım olsa daha sakin yerler var mahalle dışında uzakta değil merkeze öylesi daha iyi yazın silah milan maganda onlardanda kurtulsak iyi olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vatan1915 -- 8 Aralık 2020; 14:3:21 >

• Abd de arizona mıydı neydi evler hep tek kat ve mesafeli yapılmış. Öyle olmalı diyecem de yer mi var :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçen hafta arkadaşın yanına gittim Adananın en lüks semti ama ev eski tabi yalıtım falan yok yav bana gel dedi yatak odasından üst komşular sevişiyorlar ama nasıl ses nasıl ses kadının canını alıyorlar sanki nasıl böğürüyor nasıl feryat figan eyliyor ben böyle rezillik görmedim mal herif arka kapıdan zorluyor gibiydi üstelik üst katta değilde bulunduğumuz odada yapıyor gibiydiler arkadaşım tavana oklava ile defalarca vurdu vurdu tınlamadılar neyse dedim sen de bunları dinleyip kendinle uğraşırsın artık birde müzik açmışlar hayret yav böyle rezillik olmaz aga o sevişmeye yalıtım da işlemez idi sado mazo gibiydi
    Ben de yeni bir ev aldım ses yalıtımı falan çok iyi arada çok fark ediyor ısı yalıtımı da var yalnız arada üst kattan tıkırtı geliyor rahatsızlık vermiyor ama etrafta ses yok gürültü yok zeytinlik bol ağaç ormanlık var memnunum şimdilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 8 Aralık 2020; 14:7:38 >

• fakirlikle alakalı bir durum çok fakirsen yağmur ve soğuk belirliyor. az fakirsen üst komşun.
  • Kötünün de kötüsü var:

• Katılıyorum ve artı olarak apartmanlardaki yöneticilik, çoğunluk komşu onayıyla alınan kararlar ve aidat meselesine takığım bende. Toplanan aidata bakıyorum, yapılan işe bakıyorum, orantısız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05BCBF09E

Neredeyse rahatsız eden haklı sen haksızsın. Allah senin belanı versin diyecek. Gürültü çıkarana tek kelime etmiyor. Başına talihsizlik gelmiş, haklısın, üzüldüm durumuna falan demiyor. Evet çocuk otistik. Kimsenin başına gelmesin. Ailesine sabır diliyorum. Ama ailesi ne yaşıyorsa, ne çekiyorsa aynısını altta biz çekiyoruz. Peki çekmek zorunda mıyız? Kirada olsak çeker gidersin. Ev almışsın para gömmüşsün. Ne umutlarla. Mahalleyi beğeniyoruz. Nezih, kibar, iyi insanların olduğu bir mahalle. Şimdi bir daha para gömüp ev yaptırıyoruz. Yazık değil mi bize. Doğru olan makul olan böyle bir çocuğun varsa müstakil evde oturmak değil midir? Benim aynı şekilde otistik çocuğum olsa. Benim insanları rahatsız etmeye, dertlerimi ortak etmeye hakkım yok diyerek müstakil eve geçerim. Hayır müstakil ev alabilecek imkanları da var. Olmasa anlarım. Arkadaş dönüp dolaşıp sen böyle dedin sen şöyle dedin diyor. Asıl konuya odaklanamıyor. Gürültüyü çeken, rahatsız olan biziz. O konu hakkında konuş sen. Olay bu.

Birader sen, üst kattaki otistik çocuk ses yapıyor diye soundbar'ı dilediğince açıp burda saydırdığınız o komşularınız gibi etrafa rahatsızlık vermeyi kendine hak gören bir insansın. Bir de utanmadan buraya gelip, hiç ses edemediler, edemezler zaten diye caka satan bir adamsın. Birazcık eğitimli olsaydın o otizmli çocuğun yüksek sese ne kadar duyarlı olduğunu öğrenirdin. Yüksek ses otizmli bireyler için genelde oldukça acı verici, stres yaratıcı bir etmendir.

Sen para verdin de üst komşun ne veriyor eve çokomel mi veriyor? Hey allahım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Serciey

Katılıyorum ve artı olarak apartmanlardaki yöneticilik, çoğunluk komşu onayıyla alınan kararlar ve aidat meselesine takığım bende. Toplanan aidata bakıyorum, yapılan işe bakıyorum, orantısız.

O zaman neden apartman yöneticisi olmuyorsunuz? Bence direkt söyleyin, kesinlikle size görevi devredecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Break0ut

Yazdıklarına bakarsak bu tipler galiba burada şikayet edilen tipten. Yani alttakini rahatsız eden tip.

Benim oturduğum bölge, nezih bir bölge, komşularımız eğitimli, kültürlü, anlayışlı insanlar. Siz mahallenizdeki öğrenci evini çekiştirmeye devam edin, kızlı erkekli otururlar değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05BCBF09E

Neredeyse rahatsız eden haklı sen haksızsın. Allah senin belanı versin diyecek. Gürültü çıkarana tek kelime etmiyor. Başına talihsizlik gelmiş, haklısın, üzüldüm durumuna falan demiyor. Evet çocuk otistik. Kimsenin başına gelmesin. Ailesine sabır diliyorum. Ama ailesi ne yaşıyorsa, ne çekiyorsa aynısını altta biz çekiyoruz. Peki çekmek zorunda mıyız? Kirada olsak çeker gidersin. Ev almışsın para gömmüşsün. Ne umutlarla. Mahalleyi beğeniyoruz. Nezih, kibar, iyi insanların olduğu bir mahalle. Şimdi bir daha para gömüp ev yaptırıyoruz. Yazık değil mi bize. Doğru olan makul olan böyle bir çocuğun varsa müstakil evde oturmak değil midir? Benim aynı şekilde otistik çocuğum olsa. Benim insanları rahatsız etmeye, dertlerimi ortak etmeye hakkım yok diyerek müstakil eve geçerim. Hayır müstakil ev alabilecek imkanları da var. Olmasa anlarım. Arkadaş dönüp dolaşıp sen böyle dedin sen şöyle dedin diyor. Asıl konuya odaklanamıyor. Gürültüyü çeken, rahatsız olan biziz. O konu hakkında konuş sen. Olay bu.

Uğraşmaya değmez bas engeli geç. Kendi yazsın kendi okusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUBJECT 101 -- 8 Aralık 2020; 15:22:28 >

• Anladım hocam, hakkınızda hayırlısı olsun.
  • En üst katta oturuyorum, evde sessizlik olduğunda alt kattakilerin konuşma seslerini duyuyorum. Hele 4-5 yaşlarında vir kızı var resmen anırarak konuşuyor. Sandalye-masa çektiklerinde garç gurç sesler net olarak duyuluyor. Gündüz insan dayanabiliyor ama gece yatınca bu seslerden dolayı rahatsızım.
    Sonradan ses yalıtımı için neler yapabiliriz ve ne derece faydası olur?
  • mcanka M kullanıcısına yanıt

Senin amacını anladım ben. Milleti provoke etmek için gelmişsin. Sanki hergün sound barı açıyorum. Son ses falan açmıyorum. Ev ahalisi de rahatsız oluyor. Ben de yüksek ses sevmem zaten. Makul seste açıyorum. Sen hala daha mevzunun dışına çıkıyorsun. Cevap ver aynı durumda sen olsaydın o komşu ile aranda ne yaşanırdı. Ne tepki verirdin. Cevap veremiyorsun. Çekmeyen bilemez.

• Ülkede çok cins insanlar var. Rastgele bunlarla götgöte yaşamak zararlı olabilir.

Mesela bizim üst kata bi manyak karı taşındı. 6 yaşlarında kız çocuğunu öldüresiye dövüyor. Ne komşuya, ne polise, ne aile sosyal hizmetlere kapı açıyorlar. (ben şikayet ettim)
    Apartmandan biriyle karşılaşmamak için kaçıyorlar. Dışardan yemek söyleyip hep bizim kapı numarasını verip bizim kapının önünde alıyolar siparişi.
    Ne ayaklar çözemedim.

• mcanka M kullanıcısına yanıt

Komşuların nezih,eğitimli,nazik insanlarmış. Ama sen nezih, nazik, anlayışlı bir insan değilsin. Yazdıklarından bu anlaşılıyor. Bana densiz dedin. Birader, hocam gibi hitap şekillerin var. Milleti provoke etmek için gelmişsin.

• :) niye yoruyorsun ki kendini? Boşvermek de gerek bazen

• Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Ayn ya çok rahat komşukar ses yapıyodu çok bizim apartmanda şimdi dert yok
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.