Şimdi Ara

Apartman dairesi aidatı hakkında?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gelibolu'da bir dairemiz var,daire kazan daireli kömür koyulup kışın petekler vasıtasıyla ısınma sağlanıyor.Biz burayı yazlık olarak düşündüğümüzden aldık ve sadece yazın 1 ay kadar kalıyoruz,sene içerisinde eşyalı kiralık olacak şekilde de kiraladığımız oldu.Kiracı varken aidatları kiracı,boşken biz ödedik.Şimdi sorum şu daire boşken kullanmadığım asansörün ve ısınma yakacak parasını aidat adı altında ödemekle yükümlümüyüm, ödemezsem eğer ne olur ? Teşekkürler

Dipnot: Aidat ücreti 210 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrearici -- 20 Haziran 2019; 0:37:36 >

• aidat iki şekilde pay edilir.. arsa payı oranında veya eşit oranda. boş dairelere de yakıt gideri merkezi sistemde bu iki yöntemden biri ile pay edilir.

Bu yüzden sorunlar baş gösterince pay ölçer sistemi kullanılmaya başlandı. pay ölçer sistemi dahi olsa minimum bir yakıt giderini ödersiniz. bu rakam sıfır olmaz. +okuma ücreti de vardır daire başına.

asansör ortak alan kabul edilir. bahçe katında da otursan girişte de otursan giderlerine ortak olmak zorundasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözüm var... Çok basit...O daireyi satıp kombili daire almak.... Ben yazlık aldım , 1 ay oturuyorum aidat ödemem yok.... Mahkeme masrafları ile tahil edilir.....Satın kurtulun.....Yada yıllık kiraya verin.. Kendinize aylık yazlık daire tutun.....
  • Yazlık daire kiraları dağın başında kulübe bile olsa aylık 1000 Liradan başlıyor...1500 USD kadar yerine göre çıkıyor..En ucuz hesapla ...Üç aylık 3000 Liraya verseniz aidat çıkar.....Sah. Com . ilan dolu....Karar sizin....
  • sioux kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz? Burada tam tersi yazıyor...
  • Kalmasanız da ödemek zorundasınız. Kalıp kalmamanız diğerlerini ilgilendirmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

Emin misiniz? Burada tam tersi yazıyor...
    bu konuda istisnalar mevcut:

https://www.mevzuat.org/article768/kmk31
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.