Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben açıkogretim işletme fakültesine kayıt oldum 1. sınıf'ım.Ders ekle'me gibi birşey yapıcam mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

quote:

Orijinalden alıntı: hie

@onur_ercan biraz bekle derim, sistem taşıma yapılıyor o nedenle şuan saçma sapan bir durum içerisindeyiz , Senin kayıdın yeni girişmi yoksa kayıt yenileme mi ?

@selimy34 hangi klavuz, paylaşabilirmisin ? Bende kimliği kullanıyorum ve sıkıntı yaşamak istemiyorum

Kayıt Yenileme kılavuzu link

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ

Arkadaşlar kayıt yenilerken kimlikleridemi yenileteceğiz. Benim 1. sınıftaki kimliğim geçersizmi şimdi???

• Merhaba,

Konuyu inceledim, gözümden kaçtıysa da kusura bakmayın lütfen; Ben İşletme 2. sınıf öğrencisiyim ve Matematiği halen veremedim, bunun haricinde birde İşletme dersim var. Önceden 1. sınıf dersini vermeden 3. sınıfa geçemiyorduk. Kredili sistemde de durum aynı mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jenysound

Merhaba,

Konuyu inceledim, gözümden kaçtıysa da kusura bakmayın lütfen; Ben İşletme 2. sınıf öğrencisiyim ve Matematiği halen veremedim, bunun haricinde birde İşletme dersim var. Önceden 1. sınıf dersini vermeden 3. sınıfa geçemiyorduk. Kredili sistemde de durum aynı mı acaba?

evet aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Merhaba,

evet aynı.

Eminmisiniz? Kredili sistemde adı üstünde kredili işliyor, sınıfta kalma yok, dersden kalma var. Doğal haliyle dersi veremeyince mecburen seneniz uzuyor. Önceden verdiğiniz ile şimdi verdiğiniz cevaplar çelişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

quote:

quote:

Merhaba,

evet aynı.

Eminmisiniz? Kredili sistemde adı üstünde kredili işliyor, sınıfta kalma yok, dersden kalma var. Doğal haliyle dersi veremeyince mecburen seneniz uzuyor. Önceden verdiğiniz ile şimdi verdiğiniz cevaplar çelişiyor.

Pazartesi günü, gerçekler tüm çıplaklığıyla önümüzde olacak bekleyelim ve görelim. Kredili sisteme göre kaldığımız dersler ve üzerine üstten ders alacağız kredimiz yettiği kadar. Dershane bu şekilde dedi, hatta ders kayıtlarını bile yaptım.

• 2012-2013 öğretim yılında önlisans programla-rında 5. yılını, lisans bölümlerinde 8. yılını okuyacak öğrencilerden, kayıtlarını yeniletenlerin “Öğrenci Tanıtım Kartları” hazırlanarak AÖF bürolarına gönderilecektir. Bu öğrenciler 17 Aralık 2012 tarihinden itibaren “Öğrenci Kimlik Kartları”nı teslim ederek yeni düzenlenen “Öğrenci Tanıtım Kartları”nı bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

Kayıt yenileten öğrencilerin kimlik veya tanıtım kartlarına 2012-2013 öğretim yılı bandrolü AÖF büroları tarafından yapıştırılacaktır.

Öğrencilerin kayıt yeniletip yeniletmedikleri, “Öğrenci Kimlik” veya “Tanıtım Kartları”nın arka yüzüne yapıştırılacak bandrolle belirlenmektedir. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartına yapıştırılan bandroller, AÖF büroları ile diğer kurumlardan hizmet alırken ve sınavlarda kimliğinizin geçerliliğini gösterecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 19 Ekim 2012; 16:08:37 >

• onur_ercan Önceden bunu dışında bişey söylediğimi hatırlamıyorumda yinede tekrarlıyayım.

Kredili sistemde veya yıllık sistem bunlarda 1-3 /2-4 olayı devam ediyor. 1. sınıfta dersin varsa 3. sınıf derslerini alamazsın.

http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/DonemlikKrediliSistemKilavuzu.pdf

Birinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, üçüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak beşinci
    ve yedinci yarıyıllardan ders alamaz. Üçüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, beşinci
    yarıyıldan ders alabilir, ancak yedinci yarıyıldan ders alamaz.
    İkinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, dördüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak altıncı
    ve sekizinci yarıyıllardan ders alamaz. Dördüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, altıncı yarıyıldan ders alabilir, ancak sekizinci yarıyıldan ders alamaz.

• mrb ben aöf işletme 4 sınıf öğrencisiyim sadece bir dersten kaldım 2 dönem eski harcımda duruyor 22 ekim -16 kasım kayıt yenime tarihleri içersinde 2.dönem eski borcumla yeni borcumu 16 kasıma kadar ödediğimde sıkıntı çıkarmı yoksa eski borcumu keyıt yenime tarihinden önce ödemek zorundamıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur166

mrb ben aöf işletme 4 sınıf öğrencisiyim sadece bir dersten kaldım 2 dönem eski harcımda duruyor 22 ekim -16 kasım kayıt yenime tarihleri içersinde 2.dönem eski borcumla yeni borcumu 16 kasıma kadar ödediğimde sıkıntı çıkarmı yoksa eski borcumu keyıt yenime tarihinden önce ödemek zorundamıyım ?

aynı anda ödeyebilirsin.Ama 16 kasımı bekleme biraz erken yap.
  • teşekür ederim yok aynı anı beklemeyeceğim zaten sadece yenileme tarihleri içinde oluyor mu onu merak ettim
  • arkadaşlar ders ekle sil işlemi 17snde mi açılacak şuan bende gözükmüyor ders ekle sil kısmıda merak ettim bilenler yazarsa teşekkür ederim
    kamu yönetimi...
  • harç parası ders saysına göre değişecek mi üsten derste fazla mı vereceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok mu ya sorumun cevabını verebilcek olan
  • J3ASKAN 22 ekimde başlıyor.

bilbar evet ders sayısına göre değişiyor.
  • Yeni Sisteme uygun AÖF ile ilgili ders özetleri aşağıdaki sitede bedava arkadaşlar.
    Sayfalarca kitaplara son.
    Örnek özetleri mutlaka inceleyin.
    Kolay AÖF
  • İkinci üniversite kapsamında Açıköğretim Adalet bölümüne kayıt yaptırdım.1. sınıf olduğum için 22 ekimde başlayacak olan ders seçimini falan yapmama gerek yok değil mi?O üst sınıflar için sanırım.Bir de bahar döneminde 1. sınıflar ders seçimini kendi mi yapıyor yoksa sistem direkt dersleri atıyor mu?
  • quote:

J3ASKAN 22 ekimde başlıyor.

ders ücretleri belli mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

quote:

J3ASKAN 22 ekimde başlıyor.

ders ücretleri belli mi

Tam bilmiyorum onu :)
  • Yeni kayıt olanların otomasyonda dersleri gözükmeye başlamıştır
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.