Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
839
Cevap
18
Favori
219.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • handanovic http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf

Dostum buradan bölümüne bak ve alacağın derslere bak. Yanlarında sorumlu olacağın ünite sayısı yazıyor.

h_öztuna06 güz döneminde verilen dersler bahar döneminde alınamaz.Yani kısacası güz döneminde alacağın dersler belli, bahar döneminde alınacak dersler bellidir.

8 ders verirler güz, e bunu sadece sonraki güz dönemlerinde alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 10 Ekim 2012; 23:49:01 >
  • @ommix @stone2627 Cevaplar için tşk ederim.

ommix "4 dersi güz döneminde diğer 4 dersi bahar döneminde alacaksınız" demiş.

stone2627 "8 ders verirler güz .." demiş. Acaba dönemlik ders sayısı 4'mü yoksa 8'mi? Galiba 8 linkteki listeye göre.

Başka bir yerden aldığım bilgi şöyle "Dönemlik-kredili sistemde 2012-2013 öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır." O zaman 8 ders verirlerse 30 kredi geçilecektir muhtemelen kafam karıştı iyice!!

Birisi kesin cevap verebilirmi?

Güz dönemi 4 + bahar dönemi 4 = 8 ders yıl boyunca

Yoksa

Güz dönemi 8 + bahar dönemi 8 = 16 ders yıl boyunca hangisi doğru acaba?

Saygı ve selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan 06 -- 11 Ekim 2012; 9:59:34 >
  • dgs ile kamu yönetimine yazdım 9 ders = 42 kredi yapıyo benimki..bu e kitap olayını nezaman görebilirim yada videolarını..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 11 Ekim 2012; 11:18:34 >
  • @h_öztuna06
    Ben yanlış cevaplamışım soruyu.4 ünite demek istemiştim orada bir yanlış anlama durumu var özür dilerim.Tabi genelde 8 ünite olduğunu varsaydım.Eğer bölümünüzü yazarsanız daha kesin cevap verebiliriz.
  • İşletme 4 e geçtim.

Harç yatırmayı ve daha sonra ne gibi şeyler yapacağımızı anlatabilecek olan var mı :)
    Pek bir şey anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smylmzr -- 11 Ekim 2012; 21:20:13 >
  • beyler 6 dersin 2 sinden geçtim 4 ünden kaldım. Yeni sisteme göre 4 sınıfa gecebilirmiyim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ommix

@h_öztuna06
    Ben yanlış cevaplamışım soruyu.4 ünite demek istemiştim orada bir yanlış anlama durumu var özür dilerim.Tabi genelde 8 ünite olduğunu varsaydım.Eğer bölümünüzü yazarsanız daha kesin cevap verebiliriz.

Est. özürlük bir durum yok.

Ben ikinci üniv. kapsamında önlisans Büro Yön. ve Yön.Asistanlığı programında kayıtlıyım. 2011-2012 yılını kredili sistemde değil eski sistemle geçtim.

Şimdi 2. sınıfı kredili sistemle tamamlayacağız inşallah. Sorum şu: güz döneminde 4, bahar döneminde 4, toplam 8 derstenmi sorumlu olacağım. Yoksa 8 + 8 = 16 derstenmi ?

Yukarıdaki mesajlardaki "ders listesi" linkindeki pdf tabloya göre her yarıyıl 8'er ders belirtilmiş. Ancak diğer bir bilgide "öğrencilere 30 krediyi geçmeyecek şekilde fakülte tarafından ders ataması yapılacaktır" ibaresi var. 8 ders muhtemelen 30 krediyi geçiyor. Nasıl olacak bu iş?

Sonuç ders sayımız 4'mü, 8 'mi?

Cumanız mübarek olsun, herkese hayırlı cumalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

quote:

@h_öztuna06

Ben ikinci üniv. kapsamında önlisans Büro Yön. ve Yön.Asistanlığı programında kayıtlıyım. 2011-2012 yılını kredili sistemde değil eski sistemle geçtim.

Şimdi 2. sınıfı kredili sistemle tamamlayacağız inşallah. Sorum şu: güz döneminde 4, bahar döneminde 4, toplam 8 derstenmi sorumlu olacağım. Yoksa 8 + 8 = 16 derstenmi ?

Yukarıdaki mesajlardaki "ders listesi" linkindeki pdf tabloya göre her yarıyıl 8'er ders belirtilmiş. Ancak diğer bir bilgide "öğrencilere 30 krediyi geçmeyecek şekilde fakülte tarafından ders ataması yapılacaktır" ibaresi var. 8 ders muhtemelen 30 krediyi geçiyor. Nasıl olacak bu iş?

8 ders alacaksın her dönem.Güz dönemi 8 bahar dönemi 8 olmak üzere toplam 16 ders.O linkte en sağda K harfi altında rakamlar var.K derslerin kredileri demek onları toplarsan 30 kredi olduğunu göreceksin.Ara sınavda da 1-4 ünitelerden sorumlusunuz , finalde ise 1-8 yani bütün ünitelerden sorumlusunuz.

Size de hayırlı cumalar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

quote:

@h_öztuna06

8 ders alacaksın her dönem.Güz dönemi 8 bahar dönemi 8 olmak üzere toplam 16 ders.O linkte en sağda K harfi altında rakamlar var.K derslerin kredileri demek onları toplarsan 30 kredi olduğunu göreceksin.Ara sınavda da 1-4 ünitelerden sorumlusunuz , finalde ise 1-8 yani bütün ünitelerden sorumlusunuz.

Size de hayırlı cumalar

Teşekkürler yardımınız için. AÖF kendi web sitesinde benim bölümün ders kredileri tablosu vardı, şimdi bulamadım linkini(zaten önceden de zor bulmuştum) orada kredi değerleri daha yüksekti 8 dersin toplamı 60 yapıyordu. 3-4 ay önce bakmıştım.

Demekki kredi değerlerini düşürmüşler, 8 dersi 30 olacak şekilde değiştirmişler.

İnşallah hepimiz kazasız, sorunsuz bitirir kurtuluruz.

Saygı ve selamlar.

• Orijinalden alıntı: stone2627

Ser46 Hayır :)

avrupa gezicisi mezunuyet için tek dersleri kalanları için aöf özel sınav açıyordu bunun için büro ile konuş.
    ama dediğim olmaz ise iktisat 1 i güze 2 yi bahar döneminde alacaksın.
    teşekkürler hocam o bütünleme sınavı gibi bir şeymi acaba tek sınav dediğiniz onu bi sorayım büroya bide kafama şu takılıyor halkla ilişkiler önlisans programı bunda iktisata giriş ve yanında başka bir ders daha gözküyor yani lisans derslerinde de iktisat ve işletme lisansda iktisata giriş 1 ve 2 diye gözüküyor buna açılır getirmisiniz yani ben güz döneminde mezun olabilirmyim
  • öncelikle selamlar

arkadaşlar lütfen acil yardım kredili sistem hakkında hiçbir bilgim yok…..işletme 4.sınıf öğrencisiyim uluslararası işletmecilikten kaldım…tek dersim var…….

KREDİLİ SİSTEMİ HİÇMİ HİÇ ANLADIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ OFF YA GÜNDÜZ DÖNEMİMİ GİRCEZ BAHAR DÖNEMİMİ YOKSA TEK DERSTEN Mİ GİRCEZ DERS EKLENECEKMİ SAGOLUN ŞİMDİDEN
    Teşekkürler.
    Saygılar.
  • stone2627
    hocam yardımcı olurmusun.

ben tek dersten okul uzattım.uluslararası işletmecilikden kaldım. ben işletme 4.sınıfdayım bu durumda kredili sistemde izlemem gerekn yol nedir.?

Ders eklenecekmi dersime? Ayrıca Hangi Tarihlerde Sınava Giricem Kaç Defa Harç Yatırcaz Ne Kadar Karmaşık Oldu Aöf Sistemi

Saygılar.
  • arkadaşlar ben 2011 de 3. sınıfa kayıt yaptırdım intibakla birleşmiş 10 ders aldım. işlerimin yoğunluğu nedeniyle 10 dersin 6 sını geçtim 4 dersin 3ünden de büt de geçtim geriye muhasebe kaldı veremedğim. şimdi asıl sorum şu. yaklaşık 10 siteye baktım burada dahil. kimisi diyorki 4. sınıfa geçemezsin kimiside geçersin çnkü intibak kalktı 3 oldu 4. sınıfada max 2 ders alabilirsin diye yazmış. burda da birisi öyle yazmştı bulamıyorum. ben kaldım mı 1 ders yüzünden yoksa 4 müyüm :S (not: türk dilinden ve tam belli değil ingilizceden de muhafmışm)
  • merhaba bu sene ilk defa kayıt yaptırdım açıköğretime iktisat 1. Sınıfım ders seçimi filan yapmam lazım mı benim veya yapmam gereken başka bir işlem var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

2-) ikinci dönem 11 Mart--22 Mart arası.

Hocam 2. dönem harçlarının ne zaman yatırılacağı hakkındaki yeri bulamadım.Link verebilir misiniz?
  • Stone ben bir soru daha soracam .
    Şimdi 3 den 1 dersin 4 den de 4 dersim var ne kadar para yatırcam bankaya acaba :D
  • Ser46 Normal 205 TL.

the right hand of evil http://www.anadolu.edu.tr/tr/2012-2013-acikogretim-kayit-takvimi

furkan5835 Kayıttan sonra extra bişey yok. ders seçimi aöf otomatik ekliyor diğer seçim için büroya sor tam bir bilgim yok.

ucuß3 Aslında kimseye sormana gerek yok çünkü aöf öğrenci sistemine girip öğrenim durumuna bastığında orada durumunu görebilirsin.Ama büyük ihtimalle geçmişsindir. Birde ingilizce 3-4 derslerini alacaksın. Türk dili muaf.

baba411 O dersin yerine gelen dersleri alacaksın. 2 derstir. Birde büyük ihtimal ing.3-4 derslerini alırsın. ,Harç ayın 22 sinden sonra ders seçimi yapıldıktan sonra yatırılacak. 2 taksit şeklinde 205-205.
    Sınavlarda güz dönemiara/ocakta-final Şubat. Bahar da mayıs haziran gibi.

Le7els yeni sisteme daha geçilmedi. Bu durumda sınıf tekrarı yapacaksın. Seneye bu durum olsaydı geçerdin.

• arkadaşlar ben bu sene ikinci üniversite olarak yerel yönetimleri seçtim kaydımı felan yaptırdım kitaplarımı aldım fakat bu kredili sistemi anlamadım benim şimdi bişey yapmam gerek mi 1. sınıfa başladım da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sanki ders azalınca ücret düşüyordu öyle deniyordu ama ?
  • stone çok teşekkür ederimde

ben 3 ve 4 sınıf ingilizceyi neden alıcam?

onu anlamadım ilgilendiğin için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.