Şimdi Ara

AOC C24G1 vs ViewSonic VX2458-C Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim üzere bu 2 monitör arasında kaldım. Bir türlü karar veremiyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Aralarındaki benzerlikler ve farklılıklar şöyle anladığım kadarıyla;
    Benzer özellikleri; 1080p, 144 hz, 1ms, Curved, VA panel, Kulaklık Girişi
    Farklılıklara gelince;
    ViewSonic yaklaşık 150 tl daha ucuza geliyor.
    AOC vesa uyumluluğuna sahip ve yükseklik ayarı mevcut bu ViewSonic'de yok.
    ViewSonic 280 cd/m2 parlaklığa sahipken AOC 250 cd/m2
    AOC 1 DisplayPort, 2 HDMI, 1 D-Sub bağlantısına sahipken ViewSonic 1 DisplayPort, 1 HDMI, 1 DVI bağlantısına sahip.
    AOC Hoparlöre Sahip Değilken ViewSonic Hoparlöre sahip.

Benzerlikler ve farklılıklar bu yöndeyken siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Açıkçası benim kafamı karıştıran yükseklik ayarının önemli olmasından dolayı AOC yönüne biraz daha kaymış durumdayım fakat yine de kararsızım. Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 2 Ağustos 2019; 10:25:23 >

• Önemliyse eğer kavisleri farklı; C24G1 1500R, diğeri 1800R. Yani C24G1 daha kavisli, diğeri nispeten daha düz.
  • leventserdar kullanıcısına yanıt
    Ben C24G1 1500 olunca daha az kavisli sanıyordum. 1800 daha büyük olduğundan kavisi de daha fazladır diye mantık yürütmüştüm. O halde AOC daha da mantıklı gelmeye başladı. Daha kavisli olması benim için + puan.
  • Ben de uzun süredir 144hz 1ms monitör arıyorum. Araştırdığım kadarıyla sana bilgi vereyim, Viewsonic'in o modelinde çok fazla ölü piksel şikayeti var. Ayrıca freesync açılınca 1ms modunda kullanamama gibi saçma sorunlarla karşılaşan insanlar var. Kavis meselesine gelirsek viewsonic 1800r olduğu için kavis var mı yok mu anlayamazsın neredeyse. 150tl fazla ver AOC al pişman olacağını hiç sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.